Ožujak 28, 2024, 17:55:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Killifish  (Posjeta: 4708 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vjet

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Killifish
« u: Lipanj 29, 2017, 22:25:22 poslijepodne »
Kako sam nakon duugo vremena ispretumbao cijeli akvarij, razmišljam staviti neke od killifish.
Kako ih nikada nisam imao a ne nalazim stare teme u kojima se o njima govori, molio bi za nekoliko informacija:

- Može li ići više ribica u jedan akvarij (180lit, biljni), nisam siguran da li se mužjaci tuku ako ih je više? Mislio sam ih staviti 10 kom.
- Mogu li ići dvije vrste killifisha u isti akvarij (gardneri akure i australe)?
- Da li je uobičajeno staviti samo dva, tri  primjerka u kombinaciji sa jatom nekih tetri ili razbora?

Imam nekoliko kombinacija u glavi ali prije nego pogriješim volio bi vidjeti iskustva onih koji znaju malo više o njima.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Killifish
« Odgovori #1 u: Srpanj 17, 2017, 10:48:24 prijepodne »
Pozdrav,

Može ih se staviti vise u isti akvarij. Mužjaci se stalno nadmeću ali ne do razine da bi ubili jedan drugoga.
Naravno da može ići više podvrsta u isti akvarij ali mislim da nećete moci razlikovati ženke od vecine s obzirom da su neugledne i gotovo bezbojne

Dodatan savjet je da im svakako omekšate vodu, ja koristim pola pipovače pola RO. I svakako nabavite Nothobranchius rachovii, prekrasna riba!

Nadam se da ste pročitali info o životnom vijeku killyfisheva, večina killifisha ima izuzetno kratak životni vijek.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Killifish
« Odgovori #2 u: Srpanj 18, 2017, 19:59:35 poslijepodne »
Da, životni vijek u prirodi im je kratak ali to ovisi u uvjetima u kojima živi odnosno  dok ne presuši voda.
U akvarijskim uvjetima mogu duže živjeti jer njihovo stanište ne presušiva kao u prirodi.
Tako da su zabilježeni slučajevi životnog vijeka do dvije godine. A to je neka prosiječna dob neke akvarijske ribice.
Imao sam jednom Nothobranchius Guentheri. Boje su ima fantastične.
Sada trenutno imam aphyosemion amieti.

Nothobranchius guentheri


Aphyosemion amieti

Offline Vjet

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Killifish
« Odgovori #3 u: Srpanj 19, 2017, 12:29:57 poslijepodne »
Hvala na odgovorima. Kako se ponasaju s malim ribama? Tipa mikrorasbora galaxy? Nalazim oprecne informacije po netu.

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Killifish
« Odgovori #4 u: Srpanj 19, 2017, 14:36:44 poslijepodne »
Bez ikakvih problema.

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Killifish
« Odgovori #5 u: Srpanj 20, 2017, 21:48:53 poslijepodne »
Ima ih hrpetina u Zoo Cityju u CCE u Zagrebu. I koliko vidim nemaju nikakvih problema jedni s drugima ni s drugim ribicama. Držali su ih skupa s Gouramijima i mislim da nekim somićima.

Iako pet shopovi i nisu neš pretjerano vjerodostojni, čast iznimkama.

Mislim da će imati manje problema, ukoliko odrastu s drugim ribicama. Tako se naviknu jedni na druge.

Offline cercis2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Lokacija: Bjelovar
Odg: Killifish
« Odgovori #6 u: Rujan 24, 2017, 16:02:13 poslijepodne »
 :up:

Offline ZDmarinero

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: Killifish
« Odgovori #7 u: Prosinac 09, 2017, 23:14:43 poslijepodne »
pozdrav!

evo jos jedno pitanje!

kako se ponasaju prema kozicama??

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Killifish
« Odgovori #8 u: Prosinac 11, 2017, 08:49:01 prijepodne »
...imam garderi i australe zajedno i sa njima red cherry,nisam primetio da ih napadaju...možda one sitne što se tek izlegu...a akvarij je mrijesni,bez bilja i dekoracije,samo posuda sa tresetom...

Offline certvalue143

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski   Lokacija: bangalore
    • ISO 27001 in Kuwait
Odg: Killifish
« Odgovori #9 u: Kolovoz 07, 2018, 07:29:13 prijepodne »
Hello...I have no idea in this killifish but i read and search the google I've not kept killifish myself, but read quite a bit about them online. What I've provided is from what I've gathered from my theoretical knowledge, so will be of fairly superficial nature. I'll also be specifically writing about those similar to Nothobranchius rachovii, as this is the one that introduced me to killifish, and the one I've read about the most.To me, the males of Dario Dario, paradise fish and the dwarf gourami have quite similar coloration to the male Nothobranchius rachovii. Since their coloration is whats draws most people to killi fish, that's what I've compared .
ISO Consulting Services in Kuwait | ISO Consultant in Dubai