Lipanj 03, 2024, 20:33:55 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Moj prvi Reef - 900L  (Posjeta: 11069 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #25 u: Prosinac 29, 2013, 20:52:27 poslijepodne »
Ma meni ledice nisu glavni nositelji luxa. Popunjavaju rupu u intenzitetu koja nastaje u sredini između dva Haqosa u kojima su T5 i metali. No, ono što ti hoću reći, kada se M-H ugase (timer) a ostanu ledice i T5, nisam baš siguran da bi intenzitet led-a bez M-H bio dovoljan za ekipu na dnu.
St/HR

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #26 u: Prosinac 29, 2013, 21:08:21 poslijepodne »
Nakon nabavke stakla kod dugogodišnjeg prijatelja i poslovnog partnera došlo je na red da se to staklo i poljepi!
Kako nisam htio gnjaviti ekipu sa foruma oko ljepljenja odlučio sam se na opciju usluge ljepljenja akvarija.
Tako se je sve napravilo do samoga kraja bez greške i na samom kraju jedna greška i za mene neprihvatljiva, stranice prejako stisnute i čoškovi akvarija su došli "staklo na staklo". Moja reklamacija , njihov nedostatak vremena uzrokovao je više od mjesec dana stajanja na mjestu, dok me je u istom trenu čekao kamen da se useli u moj tank !!!  GROFE hvala ti na strpljenju još jednom !  :up:
Sve sam na ovom projektu odradio sam i moram reći da je sve klapalo ko Švicarski sat i onda "pljus" jedina stvar koju ne napraviš sam .....
Sada tj. tada se nakon tolikog čekanja i ljepljenje odradilo sve izpočetka i došao je trenutak istine
Kako vidite imao sam i vanjski nadzor moje mlađe pekinezerice  :D
Btw.
tako radoznalog bića još nisam vidio, dok sam se zavlačio pod akvarij u ormar i montirao kanalice, utičnice bilo šta ona mi je doslovce visila na alatu sa kojim sam radio

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #27 u: Prosinac 29, 2013, 21:39:03 poslijepodne »
Nakon dužeg vremena traženja folije za zadnje staklo i već razmišljanja o forexu uspio sam pronaći foliju u komadu i to doslovce u jednoj firmi u samoboru pored koje prolazim gotovo svaki dan brijući da oni drže samo plastiku  :devil:
Kako svi centri imaju standardnu veličinu koja mi nije bila dovoljna ovo je bilo kao melem na ranu!
Znam neki će reči bolje da si išao na crnu , na koju sam i ja preferirao no nagovor žene odustao sam i stavio plavu. Kada smo kasnije čuli opravdani razlog zašto crna boja onda je žena dobila zadatak da svako malo struže koralinu sa zadnje strane. Mislim da će i ova plava biti ok. nekako mi je prirodnija boja.
Btw.
moram se pohvaliti da je pozadina iz jednog komada i da nema niti naaj sitnijeg mjehurića (ipak sam ja djevica po horoskopu)

Online GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #28 u: Prosinac 29, 2013, 22:09:41 poslijepodne »
..... dok me je u istom trenu čekao kamen da se useli u moj tank !!!  GROFE hvala ti na strpljenju još jednom !  :up:

Ma kao što rekoh, nije mi bio problem ... žao mi je samo što smo daleko pa ti nisam mogao pomoći da izbjegneš problem sa onim loše zaljepljenim staklom.


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #29 u: Prosinac 29, 2013, 22:09:50 poslijepodne »
iz ovih aluminijskih profila sam napravio hladnjak za ledice i na njega postavio i još jednu al. ploču na kojoj se nalaze driveri. Da sam tada znao za napajanje ledica preko pc. napajanja ukupna visina lampe bi mi bila 7 cm niža i bila bi ukupno 8 cm , sada je 15cm i ja sam zadovoljan!  Sve na jednom mjestu i samo jedan kabl, na sve te drivere - 11 komada + 1 za moon light + 4 ventilatora u dolasku. Sve to će raditi po izboru kako isprogramiram preko timera.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #30 u: Prosinac 29, 2013, 22:23:19 poslijepodne »
da zaboravio sam napisati da sam ledice sve šerafio sa inox šerafima, a predhodno stavljao termo pastu.
Kako ništa nemože proći "glatko" tako ni u ovom djelu izrade, glavice šerafa su bile toliko prevelike da su mi doticale + i - na ledici , a to i nije baš neko sretno riješenje i evo razloga za novu avanturu!
Gdje nabaviti u ovoj našoj vrloj zemljici teflon koji može izdržati bar 100C. JEDVA jedvice  i to u cvječarnici kod Grunfa!
Cijena - boli glava,boli duša sva sreća da Grunf prodaje i ispod stola pa je bila cijena sitnica, a i nije mi trebalo puno nekih 10 cm!
Sad vidim kako je teško vama u manjim sredinama, mislim znao sam no ....

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #31 u: Prosinac 29, 2013, 22:24:33 poslijepodne »
..... dok me je u istom trenu čekao kamen da se useli u moj tank !!!  GROFE hvala ti na strpljenju još jednom !  :up:

Ma kao što rekoh, nije mi bio problem ... žao mi je samo što smo daleko pa ti nisam mogao pomoći da izbjegneš problem sa onim loše zaljepljenim staklom.
nema veze, prava riječ u pravom trenutku je isto puno!

Offline Tomica28

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 223
  • Lokacija: Kremšnita City
  • Algae is 90% of all life in the ocean
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #32 u: Prosinac 29, 2013, 22:49:19 poslijepodne »
Bok Dubravko, gdje si nabavio ovaj alu profil ako nije tajna?

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #33 u: Prosinac 29, 2013, 22:49:21 poslijepodne »
još malo kako sam spojio ledice

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #34 u: Prosinac 29, 2013, 22:54:03 poslijepodne »
Bok Dubravko, gdje si nabavio ovaj alu profil ako nije tajna?
nije tajna !
Feal ili Zekić , nisam 100% siguran od njih dvoje jedan je  jer masu puta jedan nema, drugi ima pa se kemija.
Profil ti je od 6 metara dužine i nemože se kupovati na manje i košta poprilično, kako ja radim al. stolariju ostalo je sa jenog gradilišta i potrošio sam ga na svoj projekt mada znam da sam ga mogao bolje unovčiti, ali samo jednom se živi pa ....

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #35 u: Prosinac 29, 2013, 22:59:03 poslijepodne »
samo moonlight ,kojeg ću dimat jer je prejak. Ima 10 ledica 1w Royal blue i tuku prejako!

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #36 u: Prosinac 29, 2013, 23:12:59 poslijepodne »
Bok Dubravko, gdje si nabavio ovaj alu profil ako nije tajna?
nije tajna !
Feal ili Zekić , nisam 100% siguran od njih dvoje jedan je  jer masu puta jedan nema, drugi ima pa se kemija.
Profil ti je od 6 metara dužine i nemože se kupovati na manje i košta poprilično, kako ja radim al. stolariju ostalo je sa jenog gradilišta i potrošio sam ga na svoj projekt mada znam da sam ga mogao bolje unovčiti, ali samo jednom se živi pa ....

Ze Feal ne znam, ali znam da imaju u Zekicu u Zg-u u bijeloj i crnoj boji trenutno, a u Ri u jos nekoliko boja, u ovoj kao od Dubravka, zelenoj itd. Komad je po 6.5m i kosta oko 400-500kn sa pdv-om, ne rezu na manje..

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #37 u: Prosinac 29, 2013, 23:18:31 poslijepodne »
picajzla u horoskopu  :D

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #38 u: Prosinac 29, 2013, 23:23:47 poslijepodne »
picajzla u horoskopu  :D
takav sam po cijelom tijelu  :D :D :D

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #39 u: Prosinac 29, 2013, 23:26:02 poslijepodne »
Bok Dubravko, gdje si nabavio ovaj alu profil ako nije tajna?
nije tajna !
Feal ili Zekić , nisam 100% siguran od njih dvoje jedan je  jer masu puta jedan nema, drugi ima pa se kemija.
Profil ti je od 6 metara dužine i nemože se kupovati na manje i košta poprilično, kako ja radim al. stolariju ostalo je sa jenog gradilišta i potrošio sam ga na svoj projekt mada znam da sam ga mogao bolje unovčiti, ali samo jednom se živi pa ....

Ze Feal ne znam, ali znam da imaju u Zekicu u Zg-u u bijeloj i crnoj boji trenutno, a u Ri u jos nekoliko boja, u ovoj kao od Dubravka, zelenoj itd. Komad je po 6.5m i kosta oko 400-500kn sa pdv-om, ne rezu na manje..
zorane, zakaj imam dojam da bi mi ti mogao neki dobar rabat složiti u budučnosti  :D ;)

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #40 u: Prosinac 30, 2013, 18:01:38 poslijepodne »

Ze Feal ne znam, ali znam da imaju u Zekicu u Zg-u u bijeloj i crnoj boji trenutno, a u Ri u jos nekoliko boja, u ovoj kao od Dubravka, zelenoj itd. Komad je po 6.5m i kosta oko 400-500kn sa pdv-om, ne rezu na manje..
[/quote]
zorane, zakaj imam dojam da bi mi ti mogao neki dobar rabat složiti u budučnosti  :D ;)
[/quote]

Ma da, ne znam o cemu pricas, to ja samo onako, pretpostavljam ;) Sto je to rabat, to je neka strana rijec :D

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #41 u: Prosinac 30, 2013, 23:33:54 poslijepodne »

Ze Feal ne znam, ali znam da imaju u Zekicu u Zg-u u bijeloj i crnoj boji trenutno, a u Ri u jos nekoliko boja, u ovoj kao od Dubravka, zelenoj itd. Komad je po 6.5m i kosta oko 400-500kn sa pdv-om, ne rezu na manje..
zorane, zakaj imam dojam da bi mi ti mogao neki dobar rabat složiti u budučnosti  :D ;)
[/quote]

Ma da, ne znam o cemu pricas, to ja samo onako, pretpostavljam ;) Sto je to rabat, to je neka strana rijec :D
[/quote]
skroz si mi sumnjiv  :D :D :up:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #42 u: Siječanj 01, 2014, 18:50:37 poslijepodne »
evo da se vratimo na slike rasvjete.
Ovo je pogled na gornju stranu rasvjete gdje sam postavio na 4 cm visine od glavne ploče sa ledicama novu al. ploču na kojoj se nalaze svi driveri , a stat će i još 2 dimera sa kojima ću dimati  moonlight i brzinu ventilatora njih 4 komada koji će biti učvršćeni na al.poklopac koji je pripremljen zajedno sa bočnim stranicama i čeka da ga odnesem na plastifikaciju.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #43 u: Siječanj 01, 2014, 19:41:36 poslijepodne »
ovo izgleda mnogo komplikovano :)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #44 u: Siječanj 01, 2014, 19:46:10 poslijepodne »
kratki pogled malo na sump
Kako sam predugo čekao na rasplet sa staklom glavnog akvarija, u sampu je skimer čekao na suhom, no i on je dočekao svoje more. Trenutno je samo skimer u sumpu, a u planu je ATS sa kojim se trenutno ne žurim jer mislim da ću ciklirati akvarij cca. 4 mjeseca ako ne i duže. Uz samp sam napravio tank za RO vodu koji je cca 63 litre i njegovu litražu sam svjesno žrtvovao sa 125 litara na manju zbog malog frag tanka koji se nalazi između njega i sumpa. U ljetnim mjesecima ako će biti veća hlapljenja, a mene neće biti duže doma uvjek mogu postaviti bačvu od 200 ili više litara. frag tank sam odlučio staviti iako će neki reči nema potrebe za njime, ali tako sam odlučio sve prije nego uđe u glavni tank ide prvo u "čistilište", ako se ima kaj izvaljati iz kojeg koraja ili slično neka to napravi u frag tanku. Uz ta dva stakla napravio sam tankove za otopine i veličine sam prilagodio otprilike tako kako se koja otopina više troši, no kako vidite 2 kockaste posude svaka ima jednaku litražu (10 L ) kao  i ona jedna uska ali dugačka posuda, osim one uske koja se nalazi između dvije kockaste. Tako sam iskoristio prostor maksimalno, jesam se malo nagnjavio ljepeći tako usku posudu pa mi je malo neuredan silikon po nutarnjim rubovima ,no "nemožeš uvjek novce i ovce"
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2014, 20:02:16 poslijepodne od Dubravko »

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #45 u: Siječanj 01, 2014, 19:56:35 poslijepodne »
ovo izgleda mnogo komplikovano :)

ustvari nije, ima malko više žica na koje se mora paziti, no ...
sistem je jednostavan izbušio sam na ljevoj i desnoj strani po jednu fi 25mm rupu i stavio u nju gumeni uložak za prolaz žica i na ljevu stranu od svake kolone sam vukao minus, a na desnu stranu plus i označivao ih sa rednim brojem kako bi mi poslije bilo lako spajati na driver. Prije spajanja sam podijelio kolone ledica u skupine kako će se paliti i gasiti preko timera pa sam tako podijelio i drivere u grupe vidi se na ploči kako su razdvojeni. Time sam dobio da kad sam spojio ledice na drivere izlaz drivera sam spoji luster klemama u jedninu i tako poslao + i - na timer koji se nalazi u ormariću. Na taj način sam uspio sve opskrbiti sa strujom jednim  desetžilnim kablom koji nije predebel. Sve druge opcije bi zahtjevale dva kabla , a na to nisam nikako mogao pristati, ružno mi je vidjeti masu kablova oko akvarija (horoskop  :D)
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2014, 20:03:49 poslijepodne od Dubravko »

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #46 u: Siječanj 14, 2014, 21:15:16 poslijepodne »
kako su se Kineski poštari uljenili i očekivane sitnice kasne pa nemogu završiti neke sitnice vezane za struju i el.ormarič, odlučio sam se za slaganje grebena. Nikada nisam takvo što radio pa je ishod nepoznat, no odvažio sam se pa šta bude, naravno imao sam pomoć u mojoj dragoj ženi tako da smo zajedno "krivi za sve".
Probat ću postaviti link na you tube, ako ne uspije - radim na tome i to radim prvi put!
PS.
Takvi smo mi koji smo se učili pisati sa olovkom i gumicom!  :D :D

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #47 u: Siječanj 16, 2014, 15:12:35 poslijepodne »
Bravo Dubravko na rockscape-u, meni se sviđa jako! :up:

Sad samo oprezno s koraljima koje ćeš montirat gore... planiraj "2 godine unaprijed" i nemoj naselit koralj kojeg nećeš moć skinut sa kamena a da ne devastiraš reef. ;)


Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #48 u: Siječanj 16, 2014, 15:22:07 poslijepodne »
Volim pratit ovakve doktorske radove  :up:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #49 u: Siječanj 16, 2014, 17:41:44 poslijepodne »
dečki hvala na pozitivi!
Već sam mislio da sam nešto grdo ˇ"khm"  kad dva dana nitko da pokudi ni da pohvali?!!
Malo je mutan video pa kad ulovim ženin mob. opalim koju fotku.
Stina računam na pomoć oko planiranja koralja onako ugrubo!  :up: