Ožujak 28, 2024, 22:09:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: di su svi?  (Posjeta: 3439 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
di su svi?
« u: Veljača 10, 2004, 17:39:00 poslijepodne »
Di ste svi?Nema zive duse- niko nis ne posta sam Arsov Jadranski projekt koji se pretvorio u pissingcontest..
Mozd je ovo idealni trenutak da se ja malo razbahatim i isfoliram s par slika. Dio tog ste vec vidli na Aquatici no nema veze..

Prvo akvarij..(ovo u pozadini je vicni fotograf serrasalmus)




bubble coral





torch





than my open brain





pa Ritteri anemona







i opet bubble (s ustima u sridi)






kraa...........


Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
di su svi?
« Odgovori #1 u: Veljača 10, 2004, 17:54:00 poslijepodne »
Ovo je kutni akvarij, zar ne? Zar se ti koralji muvaju po akvariju?
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
di su svi?
« Odgovori #2 u: Veljača 10, 2004, 18:08:00 poslijepodne »
Da kutni, kako mislis muvaju? Micu?
Sece se samo anemona, a koralje talasa strujanje vode.. tri pumpe su skrivene iza kamenja, one dvije okomite cijevi na povrsini je izlaz ciste vode iz skimmera, a ono zeleno u uglu to je izlaz s rupama iz dva EHEIM filtera natrag u tank, tak da je dost "burno" unutra.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
di su svi?
« Odgovori #3 u: Veljača 10, 2004, 18:35:00 poslijepodne »


uuuuhuhu....joj...


VAU!



Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
di su svi?
« Odgovori #4 u: Veljača 10, 2004, 18:36:00 poslijepodne »


super izgleda.. koliko litrica?


ja sam baš počeo pretumbavat svoj tank, al me posal pauzirao... hehe.. Jasenka je bila u pravu s jednom stvari, moram malo sredit tank i to mi se već neko vrime muva po glavi.. mislimsamo naraspored.. nisam pametan još točno kako ali imam par ideja.. e da.. baš pissing contest..

Offline Annnnnchi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 185
    • http://www.croatian-dream.com
di su svi?
« Odgovori #5 u: Veljača 10, 2004, 19:17:00 poslijepodne »


Krasno.Edited by: Annnnnchi

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
di su svi?
« Odgovori #6 u: Veljača 10, 2004, 19:34:00 poslijepodne »
>super izgleda.. koliko litrica?

thx. 250-300 nisam siguran..

Super mi je ovaj tvoj crv, ja isto planiram jednogkupiti, no pricekat cu malo jos skupovinom novih zivina dok se ne stabilizira akvarij kak se spada i dok ne naucimsto je vise moguce o ovim zvijerima sto su vec unutra.. Zadnjih mjesec dana sma radio darmar kamenje nutra i van, glodo alge s njega ludovo tak da trebam tim zivinama dat malo mira jerbo ce sve podivljat..

> moram malo sredit tank...

nisam bas neki poznavaoc problematike, ucim na svojoj gluposti i greskama (i tu dosurfavaju dost mudriji od mene) no htio bih ti dati koji tip za ovaj tvoj "Jadran" if you don't mind.. trebo bi odvojit koju kunu istina/bog (nekom slozit ws i investirat u akvarij hehe)

-gle, ovo tvoje kamenje nije ono pravo "zivo", pravo zivo kamenje nije kamen vec talozi krepanih koralja, super porozno, puno raznoraznih mini organizama koji ga u biti cine "zivim", sto je veca zapremina a ono lakse, "zivlje je" i kvalitetnije. Ono ko takvo nije sam stvar dekoracije vec sluzi ko exstra bioloski filter u tvom akvariju. Mozda je ideja prosetat se do dokova gdje kocari pristaju i pitat dal se izvuce kad s mrezom te dal' se da kupit? (haha bit ce pogledajme Sime vid ovog:)) Il' eventualno kontaktiraj Blua da ti nest izorganizira..?

- Vidim filter s desne strane, s lijeve bi ti dobro dosla jedna cirkulacijska pumpa da puse prema filteru. Vazno je da voda struji i cirkulira slicno ko u moru, a ne da je bonaca ko u kadi.. (mislim da ti je to trenutno najvaznija stvar za pozabaviti se sa)

- Neznam koliko je mudro puniti ga jadranskom vodom. U sv. slucaju nabavi si sallnity tester. To je jednostavna napravica (5-6 €) kojom mjeris slanost vode u akvarijumu. Ako ga nema za kupit mogu ti ja to poslat postom. Ja sam se zaje*** sto sam kako bi voda hlapila dodavao namijesanu morsku (po formuli 33 grama na litru) formula je bila ok al' voda hlapi sol ostaje- ti dodajes vodu sa soli ... vidis problem?

to je nekoliko ideja za pocetak, ak' ti se svidja mogu ti otpisat jos.. dapace bilo bi mi drago jer ja gusim pola svijeta s pitanjima pa mi je s druge strane cool nekom drugom dodat ono sto su meni prije mjesec/dva rekli il' sam na vlastitom zaje*** shvatio..

pozdrav..





Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
di su svi?
« Odgovori #7 u: Veljača 10, 2004, 19:50:00 poslijepodne »


hvala na savjeu.. idemo s vrha..


kamenje.. znam da nije živo.. i to s koćom je ideja koju imam u glavi.. kontaktirao sam nekoliko prijatelja koji imaju prijatelja.. kako to već ide.. i živa kamenja mogu nabavit, nema frke..


filter.. uz toga što je unutra postoji i vanjski 1000 l / h + jedan mali power head od 300 l / h koji cirkulira kroz kritične zone.. znaći 600 (unutarnji) + 1000 + 300 = 1900.. za jadranski ne treba toliko jaka cirkulacija kao i u tropskom.. od filtracije imam i uronjujući skimmer..


salinitet.. to je sada druga stvar oko koje se iskreno nisam puno pozabavija.. istina.. voda ishlapi, sol ostaje.. pokušavam nadomjestit razinu vode koja je ishlapila s H2O, a ne ishlapi puno jer radim česte izmjene vode..


pitanje problematike mog tanka.. ne znam tko je ikada rekao da ja imam leševe po tanku i takve stvari, pa mi je tank pun nitrata, itd.. isto tako nisam nikada ni rekao da mi je nešto crklo u tanku, jer nije! e tu sada dolazi klica svega.. Jasenka je pisala kako ništa ne valja u mom tanku.. tako da samo to riješim.. a što se tiće izmjene vode - pa zar to nije najbolja filtracija koja postoji?! sve u tanku je iz jadrana, a ulivam jadransko more!! ne kužim u čemu je problem?? a voda mi nikada nije bila niti mutna niti ima ikakav miris.. tako da..


ali previše o mom tanku.. za to treba druga tema, samo me strah otvorit, da ne bi bilo.. znaš već.. hehe






Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
di su svi?
« Odgovori #8 u: Veljača 10, 2004, 19:53:00 poslijepodne »
p.s. sve kritike slobodno piši.. iskustva nikad dosta..

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
di su svi?
« Odgovori #9 u: Veljača 10, 2004, 21:09:00 poslijepodne »
> iskustva nikad dosta

haha, daleko sam ja od iskusnog, (mozda moderate sto se pirana tice) glede slanog mislim da na ovom forumu ima ljudi koji nisu u tome ali imaju toliko iskustva sa slatkovodnom akvaristikom da im nikakvo opterecenje nebi bilo startat morski akvarij... Isto tako stoji da je oko tog isfurana velika paranoja tipa moras bit sto godina u akvaristici da bi se okusao u tome, glupost. Ako ja lijencina, kojoj se neda vodu promijenit mogu vecina ljudi s ovog foruma isto tako moze i treba se raditi na tome da se razbije taj tabu!

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
di su svi?
« Odgovori #10 u: Veljača 11, 2004, 22:10:00 poslijepodne »


te u svrhu toga jos malo koralja..

obozavam hraniti ovaj bubble koralj, bacam mu mljevene kozice i sl., pred gasenje svjetla, ko da zna pocne se sirit i otvarat usta da ih polovit moze sto vise (pogasim pumpe da ne lete na sve strane) dok ih ribe ne raznesu







posle lova jos kojih dvadesetak minuta preziva i pokazuje kostur




hehe koja svinja.. to mi je najdrazi stvor od svih sto su unutra

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
di su svi?
« Odgovori #11 u: Veljača 12, 2004, 09:42:00 prijepodne »
super.. hehe.. p.s. guram ti se u topic, al nema veze.. jučer san cili dan srediva tank.. naručija sam kamenja za ovaj vikend, pa.. držimo fige..