Ožujak 29, 2024, 05:45:41 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ramirez valley  (Posjeta: 53452 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #100 u: Kolovoz 22, 2016, 23:28:06 poslijepodne »
Prekrasan akvarij !

Moram priznati da su ova tvoja 2 akvarija te Luciano-va Guppy jungla bile 2 teme nad kojima sam svakodnevno slinio, i jos danas slinim !
Toliko volje, entuzijazma  :klap:


Ovaj detalj sa omotanim granama je odlican, pravi azijski djir.
Jel to bambus ili nesto drugo ?

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #101 u: Kolovoz 22, 2016, 23:40:53 poslijepodne »
Prekrasan akvarij !

Moram priznati da su ova tvoja 2 akvarija te Luciano-va Guppy jungla bile 2 teme nad kojima sam svakodnevno slinio, i jos danas slinim !
Toliko volje, entuzijazma  :klap:


Ovaj detalj sa omotanim granama je odlican, pravi azijski djir.
Jel to bambus ili nesto drugo ?
Hvala na tako dobrim komplimentima. Znas, zamaram se detaljima, a imam donekle ogranicena sredstva, pa uvjek izgleda negdje zakazem. Akvarij je bio u dobroj formi, no alge su me sredile, ali nedam se. Dok rjesim taj problem algi, dodat cu novog bilja, pa ce to opet krenuti u onom prvobitnom pravcu... Sto se tice drveta, to je vrba. Prosto je, grane vrbe svezes u smotuljak i ostavis da viri iznad vode, ubrzo ces imati krosnju iznad akvarija. Kazu da trosi visak tvari, a i solidno izgleda. Evo, postavit cu slike kako sad izgleda, oporavlja se, no oporavak je dug i tezak... :)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #102 u: Kolovoz 22, 2016, 23:47:21 poslijepodne »
Ovako izgleda sada, malo mutno zbog izmjene vode. Faza lječenja startana danas, algexit-om. Od sutra nacu dodavati easy carbo i profito jer sam na moru, no nadam se da me to nece dodatno unazaditi... Sve sam ustimao, rasvjetu, hranilicu...

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #103 u: Kolovoz 23, 2016, 00:02:12 prijepodne »
Fino izgleda !
Vuce me da nabavim neku kocku, filter imam...ali jos sam neiskusan za ovakve podvige  :roll:

Sta je bilo sa onom rasvjetom sa 7 stupnjeva sa ebaya ?

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #104 u: Kolovoz 23, 2016, 00:15:52 prijepodne »
Fino izgleda !
Vuce me da nabavim neku kocku, filter imam...ali jos sam neiskusan za ovakve podvige  :roll:

Sta je bilo sa onom rasvjetom sa 7 stupnjeva sa ebaya ?
Neznam, imam osjecaj da je od nje krenula zelena alga i svi dodatni problemi, no i dalje je koristim, jer nemam bolju :D

Imam ovu neku za biljne akvarije od 11w (al ona je slaba za ovo sto ja imam) te sam nju sad dodatno ukljucio nebi li pokrenuo bilje i ona mi radi oko 7,5 sati, a ovu sa ebay-a sad koristim oko 6 sati na 3 stupnju cini mi se. Kad se rijesim algi, ostavit cu ovu sa ebaya i pojacati je.
Neznam ko ju je pravio, ali da je smanjio lumene, a ubacio i neke druge boje koju diodu, puno bi bolji efekat bio. Sad ovako na max ima 3570 lumena, a meni realno treba nekih 1500 max.

Jos jedan kolega na forumu ima istu rasvjetu i on je zadovoljan, tako da mozda moji problemi i nisu svjetlosne prirode. .

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #105 u: Rujan 04, 2016, 21:32:25 poslijepodne »
Pozdrav,

vratio sam se s mora i ocekivao sam da cu zateci pomor, invaziju algi... No bilo je suprotno, akvarij je izgledao bolje nego kad sam otisao. Biljke su malo krenule, alga se malo povukla, ribice vesele. Hranu su uzimali preko automacke hranilice, i to je beton varijanta. U drugom manjem akvariju sam koristio tabletice (tetra), koje su cisto sranje realno, kupit cu jos jednu hranilicu i nema zime... 2 tetre nedostaju, 1 je izvrsila samoubistvo, a druge jednostavno nema. Ova dva algara realno seru ko foke, a ljenčare čitav dan ispod drveta. Alga se dakle povlaci, dodao sam novu dozu algexit-a, no svejedno sam od kolege s foruma naručio 10 nerita... Morat cu dodati neko novo bilje da malo vise zabiljim kompletan postav, no sacekat cu dok se rijesim ove zelene alge... Evo slika :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #106 u: Rujan 08, 2016, 22:23:15 poslijepodne »
Sto se tice biljnog svjeta, ostalo je zasad sve po starom, pa cu vremenom dodati neku biljku ako bude trebalo, dok se ovo s algom ocisti do kraja. Zivine sam dopunio i sad tu plivaju:
- Betta Crowntail x1
- Aymonier gold x1
- Frenatus albino x1
- Otocinclus affinis x2
- Electric blu ramirez x3
- Nerita zebra x3
- Coridoras Juli x5
- Hemigramus bleheri x9

Valjda nisam pretjerao, vremenom cu vjerovatno mjenjati kombinaciju. Mozda dodam jos jednog ramireza, dok vidim kako ce se situacija odvijati...

Sent from my Huawei G8

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #107 u: Rujan 08, 2016, 22:37:42 poslijepodne »
kazu da ide 1 cm ribe na litru vode... i to kazuje da si pretjerao :D

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #108 u: Rujan 09, 2016, 06:24:54 prijepodne »
kazu da ide 1 cm ribe na litru vode... i to kazuje da si pretjerao :D
Kaze mi prodavac: ako ces mrijestiti ribu, onda moras misliti na prostor. Ovako trebas paziti, no riba gore/dole nece napraviti guzvu. Mozda sm pretjerao u dnu akvarija, jer imam 8 riba dna, pa vidjet cemo, ako bude gusto, jesavat cemo nesto. Pobijam tu cinjenicu, jer u manjem akvariju (max 20lit.) imam 15 riba i sve super funkcionise vec skoro 2 godine. Mozda im jeste gusto, ali...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #109 u: Rujan 18, 2016, 23:14:30 poslijepodne »
Nisam siguran sto radim pogresno, ali neide mi najbolje. Misljenja sam da 90% radim ispravno, imam nekog iskustva, no... Ok, problem sa algom je u solidnom stanju, ima je manje i manje. Biljke su nekako zakocile. Novi listovi su nekako "crveni" a na limpophili djeluju nekako smedje. Odstranio sam to i sad ocekujem nove listove, pa cemo vidjeti. S crvenom biljkom se takodjer borim, odstranio sam donje listove i one ostecene, cekam da se probije do povrsine, pa cu presaditi, ako se uopste i probije. U zadnjih 7 dana sam izguboi 1 neritu, 1 otocinclusa, 1 aymoniera (drugog ukupno). Nerita i otocinclus su naprosto bili mrtvi, bez promjena po tijelu. Gold aymonier, uvecer sam primjetio da ga baca, nije se mogao hvatati za staklo ili biljke, imao je 2-3 crvene mrlje po tijelu, sutra sam ga nasao mrtvog bez trbuha... Sem ovih problema, ostalo izgleda solidno, ribe plivaju, jedu, nema promjena po tijelu. 2-3 dana promatram, djeluje sve normalno. U prilogu su neke od slika, a probat cu staviti i video...

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #110 u: Rujan 19, 2016, 01:37:34 prijepodne »
Akvarij izgleda dobro problemi sa algama su uvijek prisutni u svakom akvariju ali to je rijesiv problem
Ti imas problem viska riba
Ono sto spominjes da imas manji akvarij i 15 riba unuta je jedna prica jer svaki akvarij je prica za sebe i sto u jednom funkcionira u drugom ne
Tvoje greske su kao prvo previse riba a drugo ribe su velike
Trebao si uzeti manje vrste corydorasa i neke druge manje jatne ribe
Mislim logicnije je da u nano akvarij idu i nano ribice
Tvoj sistem moze funkcionirati iz cesce izmjene vode umjerenije hranjenje ali vece ribice nemaju tu bas prostora za plivanje
Probaj sa manjim vrstama corydorasa kao pygmaeus habrosus hastatus,i sa nekim rasborama kao jatnim ribama mislim da ce biti bolje ribicama a i ti ces vise uzivati u plivanju ribica




Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #111 u: Rujan 19, 2016, 10:52:49 prijepodne »
Akvarij izgleda dobro problemi sa algama su uvijek prisutni u svakom akvariju ali to je rijesiv problem
Ti imas problem viska riba
Ono sto spominjes da imas manji akvarij i 15 riba unuta je jedna prica jer svaki akvarij je prica za sebe i sto u jednom funkcionira u drugom ne
Tvoje greske su kao prvo previse riba a drugo ribe su velike
Trebao si uzeti manje vrste corydorasa i neke druge manje jatne ribe
Mislim logicnije je da u nano akvarij idu i nano ribice
Tvoj sistem moze funkcionirati iz cesce izmjene vode umjerenije hranjenje ali vece ribice nemaju tu bas prostora za plivanje
Probaj sa manjim vrstama corydorasa kao pygmaeus habrosus hastatus,i sa nekim rasborama kao jatnim ribama mislim da ce biti bolje ribicama a i ti ces vise uzivati u plivanju ribica
Hvala na savjetima, slazem se donekle.

Ovo je trenutni popis riba:
- Betta Crowntail x1
- Frenatus albino x1
- Otocinclus affinis x1
- Electric blu ramirez x3
- Nerita zebra x1
- Coridoras Juli x4
- Hemigramus bleheri x7

Jedino mi je tu sad visak betta, al za sad nemam gdje da je smjestim, pa ce morati ostati tu. Ok, bleheri mozda nisu za ovaj akvarij jer im treba prostora za plivanje, al svejedno su to male ribe. Ako pogledamo realno, ima 10 riba i 5-6 riba dna, nije to sad pretrpano, da kazemo nemoze funkcionisati ili ribe umiru zbog toga. U drugom akvarijumu imam razbore H i kraljevske neonke, pa sam htio da imam drugacije ribe u drugom akvarijumu. Problem svakako postoji, no nisam izgleda dovoljno pametan, jer testera nemam, pa cu se morat oslonit na srecu.

Moja praksa je izmjena vode i ciscenje filtera svako 15dana, mislim da je to optimalno, jer zbog raznih drugih obaveza mogu jedino tako...

Plan mi je u buducnosti neka dva manja jata tetri ili razbora 6-7 + 6-7, uz muljare i algare 4 + 3, smatram da za ovaj akvarij nije opterecenje do 20 riba uz redovno odrzavanje.

OK svjestan sam da imam mali akvarij, al gledano s finansijske strane pocetnog ulaganja, bolje da imam sve po ps-u s manjim aq, nego da sam napravio neki od 100-150l, pa stedio na ovom ili onom...

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #112 u: Rujan 19, 2016, 12:31:00 poslijepodne »
Mozda bi bilo dobro da vodu mijenjas 20% svakih 7 dana a ciscenje filtera svaka 2 tjedna...

Isto tako nebi bilo lose nabaviti one 5u1 ili 6u1 testere pa 1-2 tjedno provjeriti kvalitetu vode.
Nisu bog zna sto ali posluze svrsi..

Samo moje misljenje...
Inace bilje se super oporavilo nakon onog masakra  8) :klap:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #113 u: Rujan 19, 2016, 14:54:41 poslijepodne »
Mozda bi bilo dobro da vodu mijenjas 20% svakih 7 dana a ciscenje filtera svaka 2 tjedna...

Isto tako nebi bilo lose nabaviti one 5u1 ili 6u1 testere pa 1-2 tjedno provjeriti kvalitetu vode.
Nisu bog zna sto ali posluze svrsi..

Samo moje misljenje...
Inace bilje se super oporavilo nakon onog masakra  8) :klap:
Neznam vise ni sam, pokusat cu jos malo ovim tempom, zamjena svako 2 sedmice dok ne zavrsim sa lijekom, jucer sam nasuo 3 dozu algexit-a i moram priznati da je vidno pomogao.

Razmisljao sam da pojacam filtraciju, e sad dal da kupim jos jedan filter ili da kupim filter sa vecim protokom, sa 2 hang on bi imao vise filter materijala...

Joj suti, kontao sam da ce biti katastrofa, no oporavilo se solidno. Nije jos to u fulu, onako kako sam zamislio, ali dodati cu jos biljki zadnjeg plana i biljki nizeg rasta, tipa eleocharis acicularis i neku biljku koja raste kao grm, tako nesto - da popodim dno koliko mognem, samo dok se rijesim svih ovih problemcica...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #114 u: Rujan 21, 2016, 21:56:14 poslijepodne »
Jedan amaterski video, sniman je mobitelom, no dok sam to konvertovao tamo i vamo, malo je izgubio na kvaliteti. Akvarij je star oko 80 dana, te je prosao kroz par problema, al ide na bolje...

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #115 u: Rujan 22, 2016, 06:12:14 prijepodne »
Jako lijepo, sve pohvale!

Viktor via mobile


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #116 u: Rujan 22, 2016, 20:29:02 poslijepodne »
Jako lijepo, sve pohvale!

Viktor via mobile
Hvala, ti si ipak uvazen clan, pa te pohvale bas znace :)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #117 u: Rujan 22, 2016, 20:35:09 poslijepodne »
U prosjeku, u zadnjih 30-40 dana, umrli su mi: 2 aymoniera, 1 otocinclus, 1 coridoras i 3 nerite. Nemogu da odgonetnem razlog smrti. Recimo od samog startanja akvarija, pa sve dok nisam donio nerite, u aq su bile 2 helene, koje sam morao izvadit- one su zive, a ovi pomrli, hmm? Eto, proslo je 10 dana od zadnjeg smrtnog slucaja :S Ostale ribe izgledaju sasvim OK.

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #118 u: Rujan 22, 2016, 21:38:40 poslijepodne »
uginili su organizmi koji se drze pri dnu - visak riba stvara i visak stetnih tvari koje proizvode.
je da je lijepo kad ima ima puno riba u akvariju, ali onda ima i vise problema.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #119 u: Rujan 22, 2016, 22:04:05 poslijepodne »
uginili su organizmi koji se drze pri dnu - visak riba stvara i visak stetnih tvari koje proizvode.
je da je lijepo kad ima ima puno riba u akvariju, ali onda ima i vise problema.
Mogu li to izbjeci povecanjem filtracije?

A vidi, u buducnosti cu reducirati ribe, ove tetre idu van, a ubacit cu jato nekih manjih uz ramireze. Aymonier mi je strasno draga riba, al vec drugi mi je uginuo, pa cu sacekat malo dok kupim novog.

Od puzeva mi se svidjaju nerite i jabucari, imao sam jednog jabucara, ubijao mi je limpophilu- je li to slucaj sa svim ili samo bila slucajnost?

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #120 u: Rujan 22, 2016, 22:26:30 poslijepodne »
smanjenje broja riba i pojacavanje filtracije bi eliminiralo probleme, vjerujem.
jabucari znaju brstiti bilje.... cesto.
ajmoner ce ti sigurno narasti bar do 10 cm (moze i do 15-20), a uz to s vremenom postaje teritorijalan i nezgodnog karaktera. ja ga ne bih imao ni u puno vecem akvariju.



Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #121 u: Rujan 23, 2016, 19:23:53 poslijepodne »
Ne smijem vise gledati ovu temu !!!
Ovi ramirezi su opaki ! Pocinju mi se svidjati  8)

Vidim imamo manje vise isto bilje...

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #122 u: Rujan 23, 2016, 20:15:28 poslijepodne »
Ne smijem vise gledati ovu temu !!!
Ovi ramirezi su opaki ! Pocinju mi se svidjati  8)

Vidim imamo manje vise isto bilje...
Vala, moje biljke bas kilavo rastu, mozda je to zbog algi koje su bile uzele maha... Uhh, ramirezi, stvarno su dobre ribe, ovi i nisu toliko plavi, no takvi su i kod ovog mog trgovca, cekat cu iducu turu, pa cu kupit jos 1-2, no u medjuvremenu moram negdje bettu premjestit, nije za ovog akvarija. Nisu ni ove tetre, no obe zasad ostaju tu. Frenatus albino je isto strasno dobra riba, uvjek je aktivna, narast ce velika, no nema veze :) Aymonier je takodje stvarno dobra riba,  no vec 2 su mi uginula, al kupit cu ja novog, nedam se ja :)

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #123 u: Rujan 23, 2016, 21:23:22 poslijepodne »
Jesi poceo sa PPS-om ili jos dodajes EasyCarbo i ProFito ?

Ja sam donedavno imao samo spororastuce bilje pa mi se cinilo da ne napreduje nikako a sada sam ubacio par brzorastucih i u tjedan dana su narasle za trecinu  :o

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #124 u: Rujan 23, 2016, 22:30:57 poslijepodne »
Jesi poceo sa PPS-om ili jos dodajes EasyCarbo i ProFito ?

Ja sam donedavno imao samo spororastuce bilje pa mi se cinilo da ne napreduje nikako a sada sam ubacio par brzorastucih i u tjedan dana su narasle za trecinu  :o
Jos uvjek sam na easy life proizvodima. Nije da ne raste, no nekako mi djeluje kao da im nesto fali, neki listovi su cudni. Moguce je da je to i zbog neredovnog doziranja, jer obicno sipam kad dodjem s posla, nekad je to u 16h, nekad u 19h, vikendom prije paljenja svjetla. Jedno vrijeme sam sipao ujutro prije posla, no rasvjeta se pali oko 12h, neznam je li to previse rano?

Razmisljam da namontiram automacku hranilicu, al da mjesto one posude od hrane, stavim onaj dozer sa boce carba i u njega bi predhodno nasuo carbo i profito kad treba, nastimao prije paljenja svjetla i taa-daa...

Nisam uspio da nadjem pps-pro, a nisam previse ni trazio. Nasao sam neku drugu varijantu- no nije mi bas poznata, pa nisam htio da testiram.

Sent from my Huawei G8