Travanj 19, 2024, 23:32:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: piton i kajman  (Posjeta: 23685 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ERŽIKA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šuma
piton i kajman
« Odgovori #50 u: Siječanj 18, 2007, 22:00:00 poslijepodne »


Dečki, hvala na odgovorima.


Pitala sam zato, jer nemam ovakvog ljubimca , pa neznam na koji mu se način servira hrana. I sama sam pomislila na prvi mah, da je štaki zaklan(od strane čovijeka), ali, kaj ova zmijica ne jede živu hranu? Nisam znala da zmiki može tak jako vgristi!Mislila sam da ga samo stisne.

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
piton i kajman
« Odgovori #51 u: Siječanj 18, 2007, 22:12:00 poslijepodne »
Zmijama se zna davati mrtva hrana, tj prije hranjenja se štakor zatuče iz razloga da nebi ozljedil, ugrizel zmiju.Bilo je tu na forumu ako se ne varam ozljede zmija od štakora i miševa.

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
piton i kajman
« Odgovori #52 u: Siječanj 19, 2007, 08:13:00 prijepodne »
Evo ovo je velika zmija.
paul mccartney-freedom

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
piton i kajman
« Odgovori #53 u: Siječanj 19, 2007, 14:09:00 poslijepodne »


Ovo nije "velika" zmija, ovo je OOOOOOOOGROMNA ZMIJA!


Jel on/ona tvoj ljubimac ili?

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
piton i kajman
« Odgovori #54 u: Siječanj 19, 2007, 14:17:00 poslijepodne »


Nije, ja pak tak lud nisam. Skinuo sam to sa foruma. Evo još malo.Skinuo sam te fotke da pokažem svojima doma da ovo kaj ja imam su "gliste" prema pravim zmijama.


Edited by: maxx
paul mccartney-freedom

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
piton i kajman
« Odgovori #55 u: Siječanj 19, 2007, 14:24:00 poslijepodne »
ajd kako to uterati u terarij ako nezeli?? pa ima 100kila
Osijek.....

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
piton i kajman
« Odgovori #56 u: Siječanj 19, 2007, 14:27:00 poslijepodne »
Neka mu je sa srećom !

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
piton i kajman
« Odgovori #57 u: Siječanj 19, 2007, 14:29:00 poslijepodne »
Na prvoj slici se vidi kuka za handlanje, pa valjda pomoču te kuke
paul mccartney-freedom

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
piton i kajman
« Odgovori #58 u: Siječanj 19, 2007, 14:33:00 poslijepodne »
Da, baš...

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
piton i kajman
« Odgovori #59 u: Siječanj 19, 2007, 15:03:00 poslijepodne »
A to se hrani sa pajcekima od 100 kila

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
piton i kajman
« Odgovori #60 u: Siječanj 19, 2007, 15:28:00 poslijepodne »


Smatrajte me negativcem ili cemu hocete,
ali smjestaj u kojem se nalazi ta "ogromna" zmija je bogu plakat.
Niti je moguce je posmatrati kako treba, niti ima dovoljno rasvejte,
niti je sam od sebe smjestaj dovoljno veliki. O uredjaju i da nepricam.
Sorry ali meni se "taj" smjestaj nesvidja nikako.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
piton i kajman
« Odgovori #61 u: Siječanj 19, 2007, 16:26:00 poslijepodne »

apsolutno se slažem'
pre' mali smještaj,
no dobro je pokazat kako velike izrastu...
jel' kada ih kupe u dućanima svima su slatke i male, a kad imaju doma 7-9 m
velikog burmanca onda to nije smiješno' ...
znam
za jedan slučaj iz "prve ruke" kada je zmija prerasla "ogroman terarij"
i kada je vlasnik' morao napraviti ogroman drveni terarij a nakon toga
zmija je počela izbijati tiple i šrafe' a nakon toga ne preostaje ništa
nego tražiti nekoga da je preuzme'
isto tako i prehrana koju zahtjeva takva životinja.
to su ogromne količine hrane (koja nije jeftina) prvo miševi - štakori - zečevi - svinje
to je veliki financijski izdatak' jel' vlasnicima takvih životinja Božić je 4 x godišnje

pozdrav icek

P.S.
ono
što me fasciniralo kod zmija koje se drže u malim (za njih) terarijima
je da kad iz izvadite van ko' ovaj striček je da im kosti "pucketaju"
slično kao i kod ljudi kad se rastežu'....
Edited by: icek
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline ERŽIKA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šuma
piton i kajman
« Odgovori #62 u: Siječanj 19, 2007, 19:34:00 poslijepodne »


Aaaaaaaaa...Moram priznati, da mi se to baš i ne sviđa! Cijela ova sobica bi joj valjda bila pre mala.


A ovaj dečec je ispod 100kg, ziher, pa da ga zmijica nebi zamenila s pajcekom!Iste su boje!

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
piton i kajman
« Odgovori #63 u: Siječanj 19, 2007, 22:08:00 poslijepodne »
Eržika taj dečko nema 80kg znam po sebi    .Ima oko 100kg jedino ako je visoki 2,5m

Offline tciglenecki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
piton i kajman
« Odgovori #64 u: Siječanj 19, 2007, 22:26:00 poslijepodne »
Nadam se da jednog dana kad buš imal djecu ak ih već nemaš i kad budu dobili pati+uljastog kuniča ili hrćka na dar ne du dijete završilo u pitonovoj gubic radi mirisa po glodavcu, kaok sam imao prolike vidjeto na tv.

E, stari moj mislim da si ga pretjero sa svim tim beštijama, od paukova, do škorpija, papagaija,..

A ak nebuš imal prostora, javi znam dobrog kožara koji če to mapravit kaubojske čizmice od kajmana ili pitona, to je inn, samo češ morat paziti da ne nabasaš na neke nadopbudne aktiviste i ti sam ne postaneš kožna jakna na primjer...


tomislavc

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
piton i kajman
« Odgovori #65 u: Siječanj 19, 2007, 22:34:00 poslijepodne »

Citat: tciglenecki
Nadam se da jednog dana kad buš imal djecu ak ih veæ nemaš i kad budu dobili pati+uljastog kunièa ili hræka na dar ne du dijete završilo u pitonovoj gubic radi mirisa po glodavcu, kaok sam imao prolike vidjeto na tv.

E, stari moj mislim da si ga pretjero sa svim tim beštijama, od paukova, do škorpija, papagaija,..

A ak nebuš imal prostora, javi znam dobrog kožara koji èe to mapravit kaubojske èizmice od kajmana ili pitona, to je inn, samo èeš morat paziti da ne nabasaš na neke nadopbudne aktiviste i ti sam ne postaneš kožna jakna na primjer...


jel ovo trebalo biti smjesno???????
ovo na slici (di je burmanac) nije on,nego je stavljna slika radi prikazivanja velicine zmije...a to sto on ima i skorpiju i pauka i zmiju to te se netice,ako covjek voli i ako ima prostora za njih zasto nebi imao.... a vjerujem d aje dobro informiran da zna kakav prostor zauzimaju ove zivotinje,tkao da.....
Osijek.....

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
piton i kajman
« Odgovori #66 u: Siječanj 19, 2007, 23:00:00 poslijepodne »
 
Citat: Infernal

Citat: tciglenecki
Nadam se da jednog dana kad buš imal djecu ak ih veæ nemaš i kad budu dobili pati+uljastog kunièa ili hræka na dar ne du dijete završilo u pitonovoj gubic radi mirisa po glodavcu, kaok sam imao prolike vidjeto na tv.E, stari moj mislim da si ga pretjero sa svim tim beštijama, od paukova, do škorpija, papagaija,..A ak nebuš imal prostora, javi znam dobrog kožara koji èe to mapravit kaubojske èizmice od kajmana ili pitona, to je inn, samo èeš morat paziti da ne nabasaš na neke nadopbudne aktiviste i ti sam ne postaneš kožna jakna na primjer...
jel ovo trebalo biti smjesno???????ovo na slici (di je burmanac) nije on,nego je stavljna slika radi prikazivanja velicine zmije...a to sto on ima i skorpiju i pauka i zmiju to te se netice,ako covjek voli i ako ima prostora za njih zasto nebi imao.... a vjerujem d aje dobro informiran da zna kakav prostor zauzimaju ove zivotinje,tkao da.....


Nemoj se srdit ali malo si zalutal. Čovjek je stavil sliku da ljudi vide kak ta životinja naraste, pa da ne nabavljaju nešto za kaj nemaju ni prostora ni novaca. A to niti nije njegova zmija nego je stavil sliku koju je našel na netu.Maxx je i to napomenul pokraj slike. Malo čitaj ubuduče prije nego počneš pisat o djeci i patuljastom kuničima. A ovoj zmiji je patuljasti kunič aperitiv prije jela.

Offline (Goc)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
    • http://akvarij.net
piton i kajman
« Odgovori #67 u: Siječanj 20, 2007, 01:05:00 prijepodne »


Citat: tciglenecki
Nadam se da jednog dana kad buš imal djecu ak ih već nemaš i kad budu dobili pati+uljastog kuniča ili hrćka na dar ne du dijete završilo u pitonovoj gubic radi mirisa po glodavcu, kaok sam imao prolike vidjeto na tv.

E, stari moj mislim da si ga pretjero sa svim tim beštijama, od paukova, do škorpija, papagaija,..

A ak nebuš imal prostora, javi znam dobrog kožara koji če to mapravit kaubojske čizmice od kajmana ili pitona, to je inn, samo češ morat paziti da ne nabasaš na neke nadopbudne aktiviste i ti sam ne postaneš kožna jakna na primjer...




mislim da se ovo odnosi na mene ak se ne varam, prvo ovo sa kožom neznam jel je sala ili kaj ali to nebi napravil ni u ludilu... ovo u vezi djece neznam kaj da ti odgovorim vrata su pod dva lokota jedan na sifru jedan sa kljucem , kljuc je kod mene i jedini ko unutra ulazi sam ja drugi nitko ni nemre uciposto je zakljucano inace imam 18 godina i nemam djece... znam i ja za jedan slucaj gdi je burmanac pojel djete : djete spava na kaucu u dnevnoj sobi starci odu van i ostave djete samosa pustenim odraslim burmancem ...logicno je kaj se je dogodilo i ko je tu kriv :roditelji,neznam kaj je bilo poslje sa tim burmancem ali ak je ubijen jedini ko je ovde trebal bitikaznjen su roditelji ostavit djete samo sa burmancem ...ja bi njih ubil ne pitona... mislim da si malo prenaglil znam i sam kaj te sve zivotinje trebajui to za sad i imaju kad budu trebale veci prostor budu ga i dobile nebi ih nabavljal da bi ih za par godina prodal ili neznam kaj previse je tu potroseno novaca,vremena,truda...


...inace najveci burmanacu zatocenistvu je dug 8.23m i tezak 182.76kg stvarno mrcina i rijec je o zenki one inace narastu vece od muzjaka... moj sad ima cca 2m i vec sad imam dost postovanja prema njemu jer nije bas umiljat kak je neko napisal i treba paziti pogotovo dok je velki i zmije su za GLEDATI a ne za dirati ko se toga pridrzava nebude imal problema naravno nekad ga treba ili premjestiti ili kaj vec ali onda pozoves par frendova da ti pomognu ak je rijec o velkoj zmiji... moj sad po rundi pojede deset odraslih stakora bez problema i taj broj se naravno povecava s vremenom ali hrana je rijesen problem...

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
piton i kajman
« Odgovori #68 u: Siječanj 20, 2007, 01:37:00 prijepodne »

Citat: (Goc)

Citat: tciglenecki
Nadam se da jednog dana kad buš imal djecu ak ih veæ nemaš i kad budu dobili pati+uljastog kunièa ili hræka na dar ne du dijete završilo u pitonovoj gubic radi mirisa po glodavcu, kaok sam imao prolike vidjeto na tv.

E, stari moj mislim da si ga pretjero sa svim tim beštijama, od paukova, do škorpija, papagaija,..

A ak nebuš imal prostora, javi znam dobrog kožara koji èe to mapravit kaubojske èizmice od kajmana ili pitona, to je inn, samo èeš morat paziti da ne nabasaš na neke nadopbudne aktiviste i ti sam ne postaneš kožna jakna na primjer...




mislim da se ovo odnosi na mene ak se ne varam, prvo ovo sa kožom neznam jel je sala ili kaj ali to nebi napravil ni u ludilu... ovo u vezi djece neznam kaj da ti odgovorim vrata su pod dva lokota jedan na sifru jedan sa kljucem , kljuc je kod mene i jedini ko unutra ulazi sam ja drugi nitko ni nemre uciposto je zakljucano inace imam 18 godina i nemam djece... znam i ja za jedan slucaj gdi je burmanac pojel djete : djete spava na kaucu u dnevnoj sobi starci odu van i ostave djete samosa pustenim odraslim burmancem ...logicno je kaj se je dogodilo i ko je tu kriv :roditelji,neznam kaj je bilo poslje sa tim burmancem ali ak je ubijen jedini ko je ovde trebal bitikaznjen su roditelji ostavit djete samo sa burmancem ...ja bi njih ubil ne pitona... mislim da si malo prenaglil znam i sam kaj te sve zivotinje trebajui to za sad i imaju kad budu trebale veci prostor budu ga i dobile nebi ih nabavljal da bi ih za par godina prodal ili neznam kaj previse je tu potroseno novaca,vremena,truda...


...inace najveci burmanacu zatocenistvu je dug 8.23m i tezak 182.76kg stvarno mrcina i rijec je o zenki one inace narastu vece od muzjaka... moj sad ima cca 2m i vec sad imam dost postovanja prema njemu jer nije bas umiljat kak je neko napisal i treba paziti pogotovo dok je velki i zmije su za GLEDATI a ne za dirati ko se toga pridrzava nebude imal problema naravno nekad ga treba ili premjestiti ili kaj vec ali onda pozoves par frendova da ti pomognu ak je rijec o velkoj zmiji... moj sad po rundi pojede deset odraslih stakora bez problema i taj broj se naravno povecava s vremenom ali hrana je rijesen problem...

ako ti slucajno nastane panika, molim te nemoj slucajno unistavati zivotinje, pokusat cu organizirat da ih se preuzme ovdje

tip koj vodi azil blizu mene ima doma troje djece, pse, macke i burmanca od nekih 5 metara koj ga mrzi iz dna duse

ne velim da je to idealno ali mislim da moramo biti dozivotno odgovorni za zivotinje koje preuzmemo.

zg zoo ionako nema krokija (ak se ne varam) pa cemo iskemijat neku turbo akciju prikupljanja donacija da se sredi nastamba ako ti postane frka, sve se da rijesti kad se hoce
 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
piton i kajman
« Odgovori #69 u: Siječanj 20, 2007, 01:56:00 prijepodne »

Citat: stray_cat


ako ti slucajno nastane panika, molim te nemoj slucajno unistavati zivotinje, pokusat cu organizirat da ih se preuzme ovdje

tip koj vodi azil blizu mene ima doma troje djece, pse, macke i burmanca od nekih 5 metara koj ga mrzi iz dna duse

ne velim da je to idealno ali mislim da moramo biti dozivotno odgovorni za zivotinje koje preuzmemo.

zg zoo ionako nema krokija (ak se ne varam) pa cemo iskemijat neku turbo akciju prikupljanja donacija da se sredi nastamba ako ti postane frka, sve se da rijesti kad se hoce

???

pa Goc je napisao sada..a već i prije da je odgovran dečko koji ima uvijete za te životinje..i da će ih i imati i kad te životinje porastu.... uz to i ima nekoliko kolega koji se bave sličnim životinjama...

a kad bi se i išle udomljavati neke životinje iz Hrvatske sumnjam da bi ih se transportiralo skroz do Nizozemske pošto bi se smještaj našao i negdje bliže...

Zg ZOO ima krokija.. nekoliko komada...

eto..ispravci "netočnih" navoda...



Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
piton i kajman
« Odgovori #70 u: Siječanj 20, 2007, 10:43:00 prijepodne »
stric, sve samo ne eutanazija
 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
piton i kajman
« Odgovori #71 u: Siječanj 20, 2007, 10:55:00 prijepodne »
pa kak smo došli do eutanazije uopće?





Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
piton i kajman
« Odgovori #72 u: Siječanj 20, 2007, 11:22:00 prijepodne »
neko je gore spominjao cizme napravljene od ovih zivotinja
 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
piton i kajman
« Odgovori #73 u: Siječanj 20, 2007, 11:56:00 prijepodne »
pa ja bum se vubil....

molim da se skoncentriramo na temu..a ove ostale gluposti pustimo....


Offline 23ljac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 125
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
piton i kajman
« Odgovori #74 u: Siječanj 20, 2007, 12:23:00 poslijepodne »
 
Citat: stray_cat
neko je gore spominjao cizme napravljene od ovih zivotinja


daaaa ????

ja sam naručio 3 para čizama od njega kad ga kokne !

mislim da je i matija naručio 3,4 para tako da sorry rasprodano !!!

ajde, ajde matija nećeš se sam ubit  

strašno !



baš je lijepa zmijica (goc tvoja)
na ovoj slici di ždere štakorčinu...

kolko ih je prije pojela ???

 
stc/gnc - zgb