Travanj 27, 2024, 23:05:08 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zlatna ribica  (Posjeta: 790 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline whoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Zlatna ribica
« u: Rujan 14, 2005, 22:35:00 poslijepodne »


Već dugo vremena imam zlatnu ribicu oko 2 godine koja je bila sama i sad sam konto kupiti još jednu ali ne znam kakva će bit situacija hoće li je ova napadat pošto je bila dugo sama . Ako netko ima iskustva s tim da mi kaže savjet i dalje da je ostavim samu ili da joj ubacim još jednu.
ponekad je trud uzaludan

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
Zlatna ribica
« Odgovori #1 u: Rujan 14, 2005, 23:06:00 poslijepodne »


zlatne ribice bi trebale imati drustvo..


ja sam imala zlatnu koja je dugo (9 g)bila sama.. i onda su mi rekli da su to drustvene ribice i da joj kupim prijeteljicu... naravno bilo me je strah kako ce moja ribica reagirati. i na kraju sam je sve ispalo ok. ..


moja zlatna koja je bila duplo veca ..dva puta je gricnula pridoslicu..i to je bilo to..i nikakvih problema nisam imala..(akv je velik 50 L ).


Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline whoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Zlatna ribica
« Odgovori #2 u: Rujan 14, 2005, 23:22:00 poslijepodne »
Znači moglo bi bit u red jer zlatne ne držim samo tropske ovu mi je prijatelj našao kad je bacao smeće pored kontejnera u malom akvariju u 2 cm vode i donio mi je žao mi je bilo i onda sam je strpo u akvarij i sad je već dobro narasla i nešto mi je opet žao što je sama pa sam joj odlučio društvo nabavit. A i postala je simbol među pet tropskih akvarija ona sam šesta beštija.
ponekad je trud uzaludan

Offline mtomasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 142
Zlatna ribica
« Odgovori #3 u: Rujan 15, 2005, 10:11:00 prijepodne »


Nikada nije "trud uzaludan", kako si protumačimo, svodi se na onu "je li čaša pola puna ili pola prazna", šala mala.


Pretežno su drušvene, koliki ti je akvarij, mrijest prati 2-3 mužjaka, ako je moguće, kupi još 2-3-4.


Kolika ti je ribica, neki puta u trgovini ima većih, ako je moguće, kupi joj slične veličine.
mtomasic

Offline Maro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1466
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik
Zlatna ribica
« Odgovori #4 u: Rujan 15, 2005, 13:28:00 poslijepodne »
A imaš li mjesta za više zlatnih ,one ipak trebaju dosta prostora i puno šprkavaju vodu.
Dubrovnik