Svibanj 11, 2024, 16:10:06 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Zelene neonke i RC kozice  (Posjeta: 3109 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blackfish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Zelene neonke i RC kozice
« u: Siječanj 30, 2011, 20:48:19 poslijepodne »
Imam nanač samo sa zelenim neonkama i RC kozicama već više od mjesec dana. Kozice su mi se od nedavno počele skrivati po akvariju. Prije par dana sam našla ozlijeđenu neonku, a danas sam našla kozicu  :dead::'(  Da li ima tko kakva iskustva da se te vrste napadaju međusobno?

P.S. Da li netko zna da li se kozice vežu za svoje partnere? Ženka (kozica) sada jurca okolo po akvariju cijeli dan kao da traži tog uginulog mužjaka (čak se i vrtila oko drugog mužjaka).

Offline eantema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #1 u: Siječanj 30, 2011, 22:56:28 poslijepodne »
Otiđi na podforum Bolesti i uzmi template sa prve teme te popuni upitnik za bolesti pa će ti kolega plavi985 vrlo brzo odgovoriti u čemu ti je problem.

Inače, neonke i kozice se nebi trebale napadati međusobno. Jedne su ribe sredine a jedne (kozice) ribe vrha..

Offline blackfish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2011, 00:24:55 prijepodne »
Ok, budem.

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #3 u: Siječanj 31, 2011, 19:57:19 poslijepodne »


Inače, neonke i kozice se nebi trebale napadati međusobno. Jedne su ribe sredine a jedne (kozice) ribe vrha..
[/quote] da se nisi malo zeznia-la  za kozice onaj dio odgovora da se nebi trebale napadat neonke i kozice slažem se al za ovaj drugi dio ne baš

Offline eantema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #4 u: Siječanj 31, 2011, 21:38:09 poslijepodne »


Inače, neonke i kozice se nebi trebale napadati međusobno. Jedne su ribe sredine a jedne (kozice) ribe vrha..
da se nisi malo zeznia-la  za kozice onaj dio odgovora da se nebi trebale napadat neonke i kozice slažem se al za ovaj drugi dio ne baš
[/quote]

hehe.. Jesam  :D
Lapsus... Mislio na dno napisao na vrh ;-)))
Bitno da nisu sredina  :D  :D

Offline blackfish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #5 u: Veljača 08, 2011, 22:28:54 poslijepodne »
Evo da javim novo stanje u akvariju... Ženska kozica je isto uginula slijedeći dan (ta što se vrtila po akvariju). Međutim dva dana nakon toga se u akvariju pojavilo oko 30 malih kozica. To me totalno zbunilo. Jer s jedne strane sam pomislila da nešto s vodom ne štima u akvariju s obzirom da su uginule dvije odrasle kozice (m i ž). A opet s druge strane si razmišljam da se ne bi kotile kozice da voda ne štima. :roll:
Sada dakle imam 1 par odraslih kozica i oko 30 malih. Mužjak se kreće slobodno po akvariju kao i bebaći, dok se ženska kozica i dalje skriva na filteru. Da li je to normalno ponašanje kozica i zašto se to dogadja?  -?

Offline blackfish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #6 u: Veljača 15, 2011, 21:30:11 poslijepodne »
Jel možda zna netko o čemu se radi? Help!

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #7 u: Veljača 15, 2011, 22:32:41 poslijepodne »
Po mom iskustvu nema tu nekog ponašanja i skrivanja. Tamo su gdje im dođe ili ih hrana "odnese". Ja sam imao neonke i kozice i sve je bilo ok, samo što su mi neonke rješavale sve male kozice, ali velike nisu dirale. Ni ne mogu, jer su im prevelike. I meni se znalo dogoditi da ugine kozica, čak i dvije u dva - tri dana, a ostalima nije bilo ništa. Tko će ga znati od čega.
Ali nabavi si još kozica. Samo 2?  -?

Edit:

Možda tebi nekim čudom i ne pojedu male, iako sumnjam. Ali ako hoćeš povećati populaciju kozica, možeš npr. odvojiti kozicu kad vidiš da je već pred okotom (ili kako se već kaže) pa ju kasnije vratiti nazad, a male staviti unutra kad malo narastu
Ja sad trenutačno smišljam kako ih namnožiti u svom 150 litarskom i mislim da će to biti jedini način. Jer će male pojesti ribe, a htio bi ih imati puno unutra. Imao sam jednom prilikom skoro 100 kom. u 10 litarskom akvariju, pa sam ih onda prebacio u 30 litarski. I tamo su se još namnožile, ali je baš ludo izgledalo kad počnu vrviti u 10 litara njih toliko... Jedne čupkaju, druge plivaju okolo, treće hodaju, četvrte vise naglavačke na pistii... meni super. Samo trebat će mi dugo dugo dok pristojno naselim 150 litara kozicama.
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2011, 22:44:26 poslijepodne od gmatanic »
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline blackfish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Zelene neonke i RC kozice
« Odgovori #8 u: Veljača 16, 2011, 12:58:12 poslijepodne »
Hvala na odgovoru. Više nisu samo 2 kozice već oko 32.  ;) I to su se izlegle u akvariju sa zelenim neonkama, bez mahovine i nekog sitnolisnog bilja. Čak ni filter nije bio zaštićen, tako da sam uoćila da u njega ulaze i izlaze kada im se prohtije. I sve lijepo napreduju. Zapravo sam se jako iznenadila koliko kozice brzo rastu! U prvih tjedan dana života su porasle za oko 6mm. Ma prekrasno ih je gledati sve ovako zajedno.  :zagrljaj: