Travanj 28, 2024, 16:22:57 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: zlatna ribica..help..  (Posjeta: 860 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ija18

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
zlatna ribica..help..
« u: Veljača 07, 2007, 20:39:00 poslijepodne »


pomoc ? Mozeli mi tko rec moze li se zlatna ribica mrijestit .. Ako moze kako ? imam ja pravi veliki akvarij ali i imam u svojoj sobi maleni i u njemu zlatnu ribicu zasad jednu ali ako recete da se moigu mrijestit kupit cu jos jednu..
 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
zlatna ribica..help..
« Odgovori #1 u: Veljača 07, 2007, 21:02:00 poslijepodne »
Koliko maleni? Sumnjam da se mrijesti sama u malom aq. a neće se ni mrijestiti ni sa drugom ribom na nekom malom prostoru bez pravih uvjeta...bar ja tak mislim...
A ak je zaista nešto jako malo nemoj stavljati više ribica...vjerovatno je i ovoj samoj tijesno. A i u super uvjetima teško je od zlatica dobiti podmladak.

 

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
zlatna ribica..help..
« Odgovori #2 u: Veljača 07, 2007, 21:05:00 poslijepodne »
Pa najlakse iz je izmrijestiti u jezercu gdje imaju dovoljno prostora a i onako ti trba veliki akvarij ha njih mislim znam da ih drze u 10 litaraa li treba im nekih 100 jer narastu jako velike i mislim dea u 100 mozes imat njihv mrijest inace imas od jednog decka napisao ti je o zlatnim tu na forumu pod vaši članci pa si odi pogledat
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ija18

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
zlatna ribica..help..
« Odgovori #3 u: Veljača 07, 2007, 21:06:00 poslijepodne »


za velicinu nebrini...ovaj u pet shopu mi je reka da ima jos mista bar za 2 jos..
 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
zlatna ribica..help..
« Odgovori #4 u: Veljača 07, 2007, 21:11:00 poslijepodne »
Čuj...u pet shopovima svašta kažu da prodaju...pogotovo kad vide da ne znaš.
Ja sam se naslušala takvih gluposti i da nije bilo ove stranice uvalili bi mi 3 šarana u kuglu.

 

Offline ija18

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
zlatna ribica..help..
« Odgovori #5 u: Veljača 07, 2007, 21:19:00 poslijepodne »
hehe..a neznam i rekao mi je stari inace on se bavi akvaristikom 13 godina pa valja zna ali eto zlatnima se nikad nije bavio..
 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
zlatna ribica..help..
« Odgovori #6 u: Veljača 07, 2007, 21:27:00 poslijepodne »
Ovako...na 1 cm ribe barem litra i po vode...znači 10 cm bar 15 l vode i to ti je minimum. A mene ti je isto žena koja navodno doma ima aq.uvjeravala da mi ne treba filter,ni svjetlo ni ništa...bolje je kao ribama bez toga...
Imaš jako puno tema na forumu o tome i onaj priručnik za početnike i moj ti je savjet da vjeruješ ljudima koji se time bave i pomažu nama koji ne znamo samo zato što žele pomoći a ne trgovcima koji pričaju bajke da prodaju .

 

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
zlatna ribica..help..
« Odgovori #7 u: Veljača 07, 2007, 21:31:00 poslijepodne »


a cek to je kao nekakva tajna koliki akvarij imas mislim ne kuzim zelis pomoc?????????????


Nemoj nikada slusat prodavace oni su bezobrazno mutavi/neki/vecina i samo zele prodat ribu a neki stvarno neznaju zlatnim ribama treba mijesta i to je tako


A ti nerebas slusat mislim da ti je bolje ako imas mali akvarij da kupis grijac i kupis tetre njima netreba puno mijesta a ove zlatne poklonis
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Petrich25

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
zlatna ribica..help..
« Odgovori #8 u: Veljača 08, 2007, 12:48:00 poslijepodne »
Ja sam 4 godine imala zlatne ribe i nikad se nisu mrijestile, sve sam probala ali nije išlo. Bilo je na ovom forumu jako dobro objašnjeno čak i kako je po trbuhu masirat da izađe van mlađ.

Offline briannen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 176
zlatna ribica..help..
« Odgovori #9 u: Veljača 08, 2007, 19:13:00 poslijepodne »


Citat: zlatkica
Ovako...na 1 cm ribe barem litra i po vode...znaèi 10 cm bar 15 l vode i to ti je minimum.



to mozda vrijedi za tropske ribe ali je kod hladnovodnih prica jos malo zahtjevnija. jednoj zlatnoj ribici treba min. 35l vode sa odlicnom filtraciom, jakim protokom ihladjenjem u ljetnim mjesecima. sto naravno ne znaci da jednu ribu mozes drzati u 35l vec da ces 4 ribe drzati u 150l vode.


zlatne ribe su krasne ali ako ih zelis drzati potrudi se da dobiju sve sto im treba.