Ožujak 28, 2024, 10:51:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: DISKUSI+PLAVA VODICA  (Posjeta: 29466 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #25 u: Rujan 21, 2012, 17:12:51 poslijepodne »
Nekad se osjecam kao da sam na nekom komercijalnom forumu, a ne hobističkom...

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Re: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #26 u: Rujan 21, 2012, 18:05:54 poslijepodne »
Veco,da dobro ti se cini,oglasa more jedno,a korisnih savjeta i pomoci,kao u ovom slucaju penangove,jako malo.pogledamo li teme,samo promocije riba,a malo je savjeta.govorim o temama o diskusima,penang,cro cop i moja malenkost mislim jedini nesebicno djelimo savjete,osobno mislim da svi ovdje navedeni nemaju oglasa kao poneki koji nisu udjelili ni jedan savjet.naravno nikoga necu imenovati ni prozivati,ali ovo su cinjenice,nadam se da nitko nece zamjeriti. ;)
Ponekad se znamo i zakaciti i malo grublje diskutirati,ali sve u svemu ljutnje nema.Nadam se da i ostali dijele moje misljenje?
Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Offline Penang Eruption JR

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Osijek
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #27 u: Rujan 21, 2012, 18:17:47 poslijepodne »
Mene samo jedna stvar zanima....otkad se pod "KOMERCIALNOST " smatra lječenje riba...kad čovjek pomognes dignes ribu iz mrtvih????  :o :o :o :o :o
Nosim tuđe ime jer ponosim se NJIME!!

https://www.facebook.com/BockavisCrOs

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #28 u: Rujan 21, 2012, 18:18:30 poslijepodne »
...and here we go again :D :D

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #29 u: Rujan 21, 2012, 18:36:04 poslijepodne »
Nekad se osjecam kao da sam na nekom komercijalnom forumu, a ne hobističkom...
Kod kraljeva nema zezanja :D
Mislim, da ne moraš sve suditi po jednoj temi, ipak u cjelini /mislim na taj podforum/ tu se nadje jako dobrih savjeta, dobre razmjene iskustva i još podosta toga može se nači..
Tako je moje mišljenje, pa ako sam u krivu....izvinjavam se...šta drugo reči.

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #30 u: Rujan 21, 2012, 20:25:25 poslijepodne »
U mom selu kažu "jebeš gazdu koji svoju ribu utuko nije"!
Puno čovjek treba proći,da bi i sebi neki put znao pomoći,a kamo drugima savjete dijelio!

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #31 u: Rujan 21, 2012, 21:03:47 poslijepodne »
Mene samo jedna stvar zanima....otkad se pod "KOMERCIALNOST " smatra lječenje riba...kad čovjek pomognes dignes ribu iz mrtvih????  :o :o :o :o :o

Jel ja pišem kineski da ne razumiješ moj post?


Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Re: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #32 u: Rujan 21, 2012, 21:09:17 poslijepodne »
Veco,da dobro ti se cini,oglasa more jedno,a korisnih savjeta i pomoci,kao u ovom slucaju penangove,jako malo.pogledamo li teme,samo promocije riba,a malo je savjeta.govorim o temama o diskusima,penang,cro cop i moja malenkost mislim jedini nesebicno djelimo savjete,osobno mislim da svi ovdje navedeni nemaju oglasa kao poneki koji nisu udjelili ni jedan savjet.naravno nikoga necu imenovati ni prozivati,ali ovo su cinjenice,nadam se da nitko nece zamjeriti. ;)
Ponekad se znamo i zakaciti i malo grublje diskutirati,ali sve u svemu ljutnje nema.Nadam se da i ostali dijele moje misljenje?
Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Ma ja sam se više osvrnuo svojim postom na lijek kojim je riba liječena i još nitko nije napisao o čemu se radi iako bi nama drugima koji držimo neke druge vrste ciklida bilo od pomoći kad tada ili je taj lijek tolika tajna za koji treba otkupiti patent :question:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #33 u: Rujan 21, 2012, 21:36:33 poslijepodne »
Ha gledaj, lijek se vjerovatno kupuje od onoga tko zna o cemu se radi, mozda ga sam pripravlja, ili nabavlja...tko ce znati.

Ali cisto sumnjam da se radi o nekoj "domacoj" medicini, ili necemu sto mozes kupiti u svakoj apoteci, jer onda bi i bilo napisano. Ovako, mozda ne treba kupiti patent, treba kupiti lijek. I to je ok sto se mene tice, zasto bi se to razlikovalo od kupovanja serinih, tetrinih ili stajaznam cijih lijekova....


Offline Penang Eruption JR

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Osijek
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #34 u: Rujan 22, 2012, 00:20:21 prijepodne »
U mom selu kažu "jebeš gazdu koji svoju ribu utuko nije"!
Puno čovjek treba proći,da bi i sebi neki put znao pomoći,a kamo drugima savjete dijelio!

:up: :up: :up: :up: :up: :up:
Nosim tuđe ime jer ponosim se NJIME!!

https://www.facebook.com/BockavisCrOs

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #35 u: Rujan 22, 2012, 09:18:15 prijepodne »
Ha gledaj, lijek se vjerovatno kupuje od onoga tko zna o cemu se radi, mozda ga sam pripravlja, ili nabavlja...tko ce znati.

Ali cisto sumnjam da se radi o nekoj "domacoj" medicini, ili necemu sto mozes kupiti u svakoj apoteci, jer onda bi i bilo napisano. Ovako, mozda ne treba kupiti patent, treba kupiti lijek. I to je ok sto se mene tice, zasto bi se to razlikovalo od kupovanja serinih, tetrinih ili stajaznam cijih lijekova....



Ma super.
Zato sam napsiao kao da sam na nekom komercijalnom forumu od Tetre ili Sere gdje ti admin na opis bolesti kaže kupite taj i taj lijek.

Nekad se ovdje nisu krile informacije već se dijelile međusobno, a pogotovo ne naplaćivale.

Offline MARIO79

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #36 u: Rujan 22, 2012, 12:08:10 poslijepodne »
I ja se slažem sa Juricom.

Naime, za 3 mjeseca i potpuno zdrave ribe u neadekvatnim uvjetima mogu oboljeti i potpuno propasti.

Kod tebe je bio problem u vodi vrlo loše kvalitete a do toga si doveo pretjeranim hranjenjem riba, vjerojatno neadekvatnom filtracijom, promjenom vode, gnojenjem bilja i dr.
Kako bismo mogli konkretno uvidjeti što je dovelo do oboljenja tvojih riba moraš ispuniti naš Upitnik https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29767.0, pa čemo ti dati savjet kako raditi sa vodom i ribama ubuduće a nakon čišćenja akvarija od parazita.



Sorry doktore!
Evo podataka o mom akvariju ;)

AKVARIJ:
-   dimenzije/litraža, - 150x60x60 neto~400L
-   temperatura, -28-29
-   parametri vode: pH-6,8 NO2,-0 NO3-25-30, GH- <14 i KH-10  
-   vrijeme od pokretanja akvarija,- 11 mj  
-   kad su nakon pokretanja akvarija useljene prve ribice, 15 dana imao sam rio 180 i filteri su u njemu radili 2 mj.  
-   koliko često i koliko mijenjate vode- svakih 7 dana oko 40%
-   da li prilikom izmjene vode usisavate dno akvarija-  Da, cijelo
  
FILTER:
-   model filtera (unutrašnji ili vanjski) i koliki je protok (koliko litara/sat) Atman CF1200-800 l/s i CF1000 - 800 l/s mjereno na izlaznom crijevu    
-   način i periodi čišćenja filter materijala Jednom mj. filter, jednom u 2 mj. crijeva  
-   što imate od filter materijala u akvariju (spužva, aktivni ugljen, keramika, vata...) - Gruba i fina spužva u svakom + CF1200 3l sera siporax + 1 kg Easy Life Symbiont, CF1000 1l sera siporax+ 1kg Easy Life Symbiont

OSTALA OPREMA:  
-   panjevi i kamenje te ima li sluzi na panju ili na kamenju i podlozi? Imam kamenja i korjenja,nema nikakve sluzi
-   grijač- 2x atman 350W
-   pumpa za zrak  - Da, sa 2 izlaza
-   CO2 sustav – Boca  
-   koju kemiju dodajete u akvarij? (Gnojiva za biljke, sredstva za pripremu vode i dr.)- El metoda. 15 ppm NO3, 4 ppm KH2PO4, 20 ppm K2SO4

STANOVNICI:
-   popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka - 1 plehi 2 godine, 7 corya- 2 godine, 40 crvenih neonka 9 mj., 15 ančija 4 kom 2 godine 11 kom 2 mj, bila 4 diskusa, 30 RC kozica, bilo je 30   hasenia nana  do prije 10 dana starost oko  7 mj
-   starost ribica    
-   ima li potencijalnih „terorista“  Nema
-   hranjenje – koliko često hranite ribe i kojom hranom (da li je prošao rok trajanja)--- 2x dnevno, tetra prima,goveđe srce, Tropical Discus Gran D-50 PLUS, JBL listići....m Svaki dan dobivaju drugu hranu

PROMJENE:
-   promjene u akvariju u zadnja 2 – 3 tjedna (nove ribice, biljke, oprema) 11 anćija  
-   promjena kvalitete vode (zamućenje, miris) Sve 5
-   da li vam trunu (propadaju) neke biljke- Imam biljni akvarij lištovi svaki dan otpadaju to i čistim svaki dan. Biljke ne propadaju

SIMPTOMI:
-  detaljan opis simptoma , Odbijaju hranu, stagniraju u razvoju
-  promjene na koži, na perajama ili škrgama, očima...Nema
-  da li uzima hranu, disanje, ponašanje (da li se sakriva...)  Ne uzima hranu redovito (svaka 3-4 dana) , disanje 80 u minuti
-  kakav izmet imaju ribe (normalan ili končasto sluzavi ili končasto zamučeno-bijeli ili...) koliko god pratio nisam uspio vidjet da kenjaju, a na to sam obračo pažnju
-  kad su se simptomi prvi puta uočili - Od dana kad sam ih pustio u akvarij
-  pokušaj liječenja, kojim lijekom/lijekovima - nisam  
-  koliko je ribica bolesno, da li je bilo uginuća?  Od startanja akvarija pa do sad 2 ribe,   zebrica ( vjerojatno od starosti) i 1 diskus
-  stanje ostalih stanovnika- Odlično
Ne postoje glupa pitanje, već samo glupi odgovori

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Re: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #37 u: Rujan 22, 2012, 16:48:32 poslijepodne »
Veco,da dobro ti se cini,oglasa more jedno,a korisnih savjeta i pomoci,kao u ovom slucaju penangove,jako malo.pogledamo li teme,samo promocije riba,a malo je savjeta.govorim o temama o diskusima,penang,cro cop i moja malenkost mislim jedini nesebicno djelimo savjete,osobno mislim da svi ovdje navedeni nemaju oglasa kao poneki koji nisu udjelili ni jedan savjet.naravno nikoga necu imenovati ni prozivati,ali ovo su cinjenice,nadam se da nitko nece zamjeriti. ;)
Ponekad se znamo i zakaciti i malo grublje diskutirati,ali sve u svemu ljutnje nema.Nadam se da i ostali dijele moje misljenje?
Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Ma ja sam se više osvrnuo svojim postom na lijek kojim je riba liječena i još nitko nije napisao o čemu se radi iako bi nama drugima koji držimo neke druge vrste ciklida bilo od pomoći kad tada ili je taj lijek tolika tajna za koji treba otkupiti patent :question:
Da veco tajna je ako budeš radio nešto 27 god i to ljudi zlorabe razumjet češ ,a ljek je momentalno na ispitivanju za registraciju i ako prođe bit če u prodaji u trgovinama !

Offline MARIO79

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #38 u: Rujan 22, 2012, 20:44:00 poslijepodne »
Mnogi me pitaju na pp kako se pravi taj ljek.
Ljudi, nemam pojma, kupio ga po više nego fer cijeni, nemam pojma za koju vrstu bolesti je...al znam da je izlječio moje ribe.
Male tajne velikih kuhara cijenim i ne pitam ;)
Ne postoje glupa pitanje, već samo glupi odgovori

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #39 u: Rujan 22, 2012, 21:06:04 poslijepodne »
Ljudi, nemam pojma, kupio ga po više nego fer cijeni, nemam pojma za koju vrstu bolesti je...al znam da je izlječio moje ribe.

Ovaj, ne zamjeri....

Ako nemas pojma za koju vrstu bolesti je, kako onda znas da ti je izljecio ribe?

Mislim da je tebi u ovoj prici ipak trebalo biti vaznije STO je ribama, i onda kako se to lijeci, nego ih lijeciti od bolesti "nemam pojma koja bolest je to".

Korisni bonus je svakako to sto svi znamo da lijek postoji, kome se obratiti za pomoc i slicno, ali mislim da bi bilo super i da znamo koju to bolest je taj lijek izlijecio. Cisto ako nekom nedajboze zatreba.

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #40 u: Rujan 22, 2012, 22:26:39 poslijepodne »
imo sam diskuse do nedavno.ribe su bile večinom od penanga :up: :up: :up: :up: :up:,od cro copa :up: :up: :up: :up: ,od ripera :up: :up: :up: :up:.ćevtrog neču spominjat,ali izgledale su ko na ovoj slici,od 5 riba je jedna samo bila zdrava i preživjela

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #41 u: Rujan 22, 2012, 22:34:21 poslijepodne »
koja politika nezamjeranja  :D
ova tema je za ribu ubit  :nerv:

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #42 u: Rujan 22, 2012, 23:15:15 poslijepodne »
Ja ne znam zašto je problem u tome što se ne zna koji su sastojci tog ljeka?! Osobno sam ja koristio taj ljek i mogu reći da je fantastičan. Isto tako mogu reći da su diskusi imali sve moguće simptome hexamite i da su nakon tretmana protiv navedene bolesti bile još u gorem stanju. Jedino je Ivica prepoznao prek slike o čem je riječ jer se bavi goooodinama sa diskusima i nije mi palo na pamet ga pitati od čega se sastoji taj ljek i od kud mu nego samo šalji i koliko košta. A nije mi uopće morao reći ništa jer to nisu bili njegovi diskusi! Njega ne pita nitko koliko je riba morao žrtvovati da bi došao do njega!!! Autor ove teme je sigurno  sa namjerom stavio ovu temu da pohvali čovjeka jer je sigurno presretan zbog sretnog završetka svojih riba a ne da bi se sad pljuvali okolo jer ni MARIO79 nezna sastojke tog ljeka. Evo jedna tema gdje sam ga ja upotrebljavao: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=64740.msg659329#msg659329  ;)

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #43 u: Rujan 22, 2012, 23:33:07 poslijepodne »
>tretman medazolom,tretman costopurom

dobro, a plavu vodicu nisi koristio?  :roll:

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #44 u: Rujan 23, 2012, 00:07:07 prijepodne »
Na kraju plava vodica koja je sve riješila  ;) :D :D

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #45 u: Rujan 23, 2012, 00:11:03 prijepodne »
Ja ne znam zašto je problem u tome što se ne zna koji su sastojci tog ljeka?!

Mene sastojci ne zanimaju. Mene zanima, ako i to nije neka tajna, sto je bilo ribama, koja bolest je u pitanju.

iz jednostavnog razloga, ako me zadesi tako nesto, da ne gubim vrijeme za detekciju, slikanja, igranja gluhih telefona, vec da znam, aha, to je ono sto lijeci ono, znam gdje toga ima, poruka covjeku, plati, nosi, lijeci ribe.

Ja pitam zato, a sad, mozda netko pita i iz nekog drugog razloga. :D

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #46 u: Rujan 23, 2012, 12:29:57 poslijepodne »
ja neznam u čemu je ovdje toliki problem ? neradi se o tajnosti ljeka nego i da vam napisem nečete nikad nači sastojke na tržištu . zar misliš da ja neznam za čega je  ? kako bi ga napravio i upotrebljavo ,razlog je što ja nemam vreena nekom objasnjavati šta sve ima u akvariju ljek je protiv protozoa i valjski parazita i daktilogirusa koje ja znam svi imate po akvarijima ! nagrizaju vam ribe pa su simptomi takvi kao što opisujete . postoje ljekovi od razni proizvođača ali ja to nazivam porez za budale kao što sam ja godinama kupovao  imam toliko prakse da sam u stanju reči i nekim velikim firmama to što tvrdim ! ako stavim ljek za nešto a ja pod pregledom nađem ciljane parazite ili slično vi odlučite dali je tako !!! nakon 27 godina uzgoja postoji puno rada i neprespavani noči !!      :zagrljaj:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #47 u: Rujan 23, 2012, 12:40:00 poslijepodne »
Ljek nije za komercijalu kao što neki tvrde nego pomoć ljudima da spase ono što se spasit stopostotno može !!! za 2000l vode  100 ml ljeka   koje stoji 50 kuna neda mi se ići do pošte !! sori

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #48 u: Rujan 23, 2012, 16:58:34 poslijepodne »
Ovo na sto je otisla ova tema nema smisla,covijek spasi tudje ribe i jos biva prozvan od pojedinaca,zbilja neshvatljivo..... :down:

Offline ljoze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZADAR
Odg: DISKUSI+PLAVA VODICA
« Odgovori #49 u: Rujan 23, 2012, 17:43:02 poslijepodne »
Ajmo ljudi svi kapa doli čoviku govorim u svoje ime a koliko čitam po forum-u-ima i 80% naše nacije da nije GOSPODINA penanga ili ivice nebi znalo kako diskus izgleda a kamoli ga imalo doma u tegli. i zato osuđivati i prozivati mogu ga samo ljubomorne sitne duše koje mogu da ......