Ožujak 28, 2024, 09:42:02 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kožni paraziti kod diskusa  (Posjeta: 9347 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Kožni paraziti kod diskusa
« u: Listopad 11, 2011, 23:24:44 poslijepodne »
U zadnjih tjedan dana sam primjetio da su mi 3 diskusa stalno u bilju i ne izlaze jesti,stalno mjenjaju boju i na trenutke samo izlete iz bilja i udare u biljku(kao da se očešu). Peraje im nisu spuštene i imaju uredan izmet tak da sam predpostavio da su dobili kožne parazite. Da li ih je itko od vas lječio i s kojim ljekom,ako me itko može uputiti kak izlječiti tu boleštinu bio bih jako zahvalan :o

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #1 u: Listopad 12, 2011, 00:10:02 prijepodne »
NIŠTA lakše  :up: jesi dobio p poruku

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #2 u: Listopad 12, 2011, 00:15:12 prijepodne »
jesam :up:

Offline Rossonero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1489
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
  • Malawi & Tanganyika
    • Hrvoje Jukica Photography
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #3 u: Listopad 12, 2011, 00:19:00 prijepodne »
NIŠTA lakše  :up: jesi dobio p poruku

Bilo bi dobro da to napišeš I ovdje kako bi netko ko se susretne s istim problemom jednog dana to i pročitao  :up:
Hrvoje - Split

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #4 u: Listopad 12, 2011, 09:22:45 prijepodne »
Pozdrav rada0309,

Ribe vjerojatno imaju parazite, možda kožne a možda i škržne...

Međutim, nije problem samo u parazitima, PUNO je VEĆI PROBLEM to što su potamnili, što ne uzimaju hranu i što se skrivaju.

Iz svega nevedenog možemoSAMO PRETPOSTAVITI da tvoje ribe imaju slijedeće:

1. UNUTRANJE PARAZITE recimo HEXAMITU,
2. KOŽNE parazite
3. ŠKRŽNE parazite
4. ili da se radi o LOŠOJ KVALITETI akvarijske vode (previsoke razine nitrata i/ili fosfata) u kombinaciji sa vanjiski i/ili unutarnjim parazitima
5. ili da se radi o UNUTRAŠNJOJ BAKTERIJSKOJ INFEKCIJI u kombinaciji sa vanjskim i/ili unutarnjim parazitima

Sve sam ti OVO napisao a velika slova posebno naglašavaju da tvojim ribama može biti bilo što od navedenoga a kako bismo mogli odgonetnuti o čemu se zapravo radi i kako izliječiti MORAŠ:

ISPUNITI Upitnik o bolesti riba: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=29767.0

te poslati nekoliko oštrih fotografija da vidimo kako izgledaju ribe.

Budi ozbiljan pa napravi kako sam ti napisao, pozdrav

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #5 u: Listopad 12, 2011, 09:29:18 prijepodne »
NIŠTA lakše  :up: jesi dobio p poruku

Bilo bi dobro da to napišeš I ovdje kako bi netko ko se susretne s istim problemom jednog dana to i pročitao  :up:
sori o tome nisam razmišljao ljek je serin kostopur ( nečete vjerovati) :up: ili  fmc dajana ga proizvodi po uputstvu

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #6 u: Listopad 12, 2011, 09:52:47 prijepodne »
AKVARIJ:
-   dimenzije/litraža, 200l
-   temperatura, 28-29
-   parametri vode: pH, NO2, NO3, GH i KH  ne mjerim
-   vrijeme od pokretanja akvarija,  1 godina
-   kad su nakon pokretanja akvarija useljene prve ribice, 2 tjedna,voda iz starog akvarija  
-   koliko često i koliko mijenjate vode: svaki tjedan 30%
-   da li prilikom izmjene vode usisavate dno akvarija: da
  
FILTER:
-   model filtera (unutrašnji ili vanjski) i koliki je protok (koliko litara/sat)    2 vanjska: tetratec ex600l i atman protoka 1000l
-   način i periodi čišćenja filter materijala  : svaka 2 mjeseca,naizmjenično u akvarijskoj vodi
-   što imate od filter materijala u akvariju (spužva, aktivni ugljen, keramika, vata...)  keramika,spužva,vata

OSTALA OPREMA:  
-   panjevi i kamenje te ima li sluzi na panju ili na kamenju i podlozi?   ne
-   grijač : 2 atmana od 150W
-   pumpa za zrak:  da
-   CO2 sustav – kakav  :DIY
-   koju kemiju dodajete u akvarij? (Gnojiva za biljke, sredstva za pripremu vode i dr.) :ferropol

STANOVNICI:
-   popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka : neonkice-13kom,diskusi-11kom(2 velika,ostali su malci) ,7 čistača
-   starost ribica    
-   ima li potencijalnih „terorista“  :nema
-   hranjenje – koliko često hranite ribe i kojom hranom (da li je prošao rok trajanja)  3 puta dnevno-goveđi mix i tera prima

PROMJENE:
-   promjene u akvariju u zadnja 2 – 3 tjedna (nove ribice, biljke, oprema)  ne
-   promjena kvalitete vode (zamućenje, miris) ne
-   da li vam trunu (propadaju) neke biljke: ne

SIMPTOMI:
-  detaljan opis simptoma: simptoma nema osim što se skrivaju,pa normalno plivaju i tu i tamo se očešu od biljku
-  promjene na koži, na perajama ili škrgama, očima...: nema
-  da li uzima hranu, disanje, ponašanje (da li se sakriva...): disanje normalno,kad se sakriju u bilje potamne,jedu skroz malo
-  kakav izmet imaju ribe (normalan ili končasto sluzavi ili končasto zamučeno-bijeli ili...) normalan
-  kad su se simptomi prvi puta uočili  :prije 2 tjedna
-  pokušaj liječenja, kojim lijekom/lijekovima  :danas,sera costapur
-  koliko je ribica bolesno, da li je bilo uginuća? 3 diskusa,nije bilo uginuća
-  stanje ostalih stanovnika: odlično. 2(drugi) diskusa su mi zakržljala vjerovatno zbog hexamite,nakon tretmana Medazolom (čitav akvarij) i oni su došli do sebe
« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2011, 10:14:54 prijepodne od rada0309 »

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #7 u: Listopad 12, 2011, 10:12:57 prijepodne »
rada0309, sada je situacija malo jasnija a u nastavku ću ti napisati neke savjete i postaviti još neka dodatna pitanja.

Ako se lijeći posljedica a ne uzrok problema tada svi razultati budu negativni a slično se događa kada se liječi mali problem a veliki se ne rješava (to je slućaj kod tebe)

Naime, veći je problem to što ribe ne uzimaju hranu, što se skrivaju i što tamne a to su zapravo prvi simptomi unutarnjih parazita a najčešće Hexamite.

Postavljam ti prva pitanja:

1. Da li si postupak liječenja sa metranidazolom proveo u DVA ciklusa (drugi nakon 14 dana)
2, u kojoj si dozi koristio metranidazol
3. da li je tijekom liječenja bilo izgašeno svjetlo
4. koliko si dugo liječio u prvom ciklusu
5. kolika je bila temperatura
6. da li si prije liječenja zamijenio cca 50% vode, usisao dno i oprao stakla
7. da li si mlade diskuse prije ubacivanja u akvarij preventivno u KARANTENI čistio od parazita

Iz tvoje priče ja mogu samo pretpostaviti da ili nisi proveo drugu fazu liječenja metranidazolom ili da nisi liječio kako treba ili si hexamitu u akvarij ubacio sa mladim ribicama
Molim te pošalji mi u PP podatak od koga si kupio mlade diskuse

Hajdemo dalje. Dakle započeo si liječenje protiv kožnih parazita pa postavljam slijedeća pitanja:

1. da li je izgašeno svjetlo u akvariju
2. da li si ubacio nejodiranu sol Ectopur
3. da li si prije liječenja napravio 50% promjene vode, usisao podlogu i oprao stakla i filter materijal
4. da li je uključena pojačana aeracija

Uz navedeno zanima me (kako bismo otklonili mogučnost da ribe nemaju ŠKRŽNE PARAZITE):

1. da li se ribama ponekad zalijepi jedan škržni poklopac (vrlo bitno)
2. da li su škrge crvenije boje ili intenzivnije boje od zdravih riba
3. da li su te ribe koje se češu mršavije od drugih riba

Kada odgovoriš na ova pitanja idemo dalje sa savjetima i receptima za liječenje.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #8 u: Listopad 12, 2011, 10:40:17 prijepodne »
Sorry samo još jedno pitanje:

Da li si sa metranidazolom liječio i ove mlade ribe (sve zajedno nakon što su one stigle u veliki akvarij)?

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #9 u: Listopad 12, 2011, 10:51:32 prijepodne »
Sve kompletno sam ljecio ;)

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #10 u: Listopad 12, 2011, 11:12:31 prijepodne »
Dobro ako si sve liječio sa metranidazolom treba proči određeno vrijeme da im se regeneriraju oštećenja koja je prouzročila Hexamita...

Moraš odgovoriti i na ova pitanja: Uz navedeno zanima me (kako bismo otklonili mogučnost da ribe nemaju ŠKRŽNE PARAZITE):

1. da li se ribama ponekad zalijepi jedan škržni poklopac (vrlo bitno)
2. da li su škrge crvenije boje ili intenzivnije boje od zdravih riba
3. da li su te ribe koje se češu mršavije od drugih riba

Što se tiće liječenja sa Costapurom trebaš se držati uputa i obavezno liječenje ponoviti nakon 14 dana a za vrijeme liječenja treba:

1. biti izgašeno svijetlo
2. koristiti nejodiranu ili kuhinjsku sol 1 čajna žličica 50g na 50 l akvarijske vode, odnosno, malo manje ako imaš corydorase
3. aeracija na maximum
4. temperatura 29 do 31C odlući sam
5. isključiti DIV CO2

U tvom akvariju su povećane razine nitrata, nitrozamina i fosfata pa i redovite tjedne zamjene vode ne mogu neutralizirati tu količinu zbog toga što ribe hraniš 3 puta na dan (previše) te što u filterima imaš VATU koja se začepi već nakon 3 dana pa se filtracija smanji za više od 40%, sukladno navedenom imam savjete koji slijede:

1. iz filtera izbaciti Vatu i zamjeniti ju sa akvarijskom spužvom ili vatu mijenjati svaki tjedan (ona je dobar skupljač sitnih častica prljavštine)
2. ribe hraniti svega 2 a maximalno 3 puta tjedno sa goveđim mix-om a ostale dane granulice, ljuspice, krvavi crvi, smrznuta artemija, gliste za pecanje i sa dosta povrća: kuhana blitva, kelj, špinat, tikvica i dr.
3. jedan dan u tjednu ribe trebaju biti bez hrane
4. predlažem da počneš nakon svake promjene vode koristiti Easy Life FFM
5. jednom tjedno ribama ulij na hranu i u akvarij vitamine JBL Atvitol ili Sera Fishtamin

Imaš puno diskusa za ovu litražu pa razmisli da svakako smanjiš broj
koristiš DIV CO2 ali istovremeno puštaš aeraciju pa kisik istiskuje CO2 iz vode pa u tom slućaju CO2 nema nikakvog učinka na biljke a kako bi to riješio isključi aeraciju (ne za vrijeme liječenja) a izlazne cijevi iz filtera usmjeri prema površini da mreškaju i tako otapaju O2 a ne istiskuju CO2.

Gnojivo za bilje koje koristić je u biti samo željezo sa vrlo malo mikroelemenata (nitko ne zna kojih) a u uputstvu piše da nema fosfata i nitrata pa sukladno tome predlažem da kada se situacija u akvariju izbalanskira nakon liječenja da u svrhu gnojenja koristiš Easy Life ProFito.

Nemoj zaboraviti da nakon provedene druge faze liječenja trebaš iči sa ubrzanim cikliranjem i češćim promjenama vode a o tome ćemo poslije.

Također kada prođe ovih 7 dana liječenja sa costapurom javi se pa ću ti napisati recept što raditi sa vodom u naredna 2 tjedna.

PS. Ispuni ostale podatke u svom profilu (datum i godina rođenja), pozdrav.

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #11 u: Listopad 12, 2011, 11:57:06 prijepodne »
Škrge su kod svih riba uredne,ove što brijem da su bolesne su fino bucmasti iako ne jedu. Vjerovatno jedu dok ih ne gledam. Budem završio lječenje pa javim rezultate. Na stranim forumima sam čitao da sol daju stalno u vodu kao dodatak za diskuse,kao,ribe su zdravije i brže napreduju,da li je to istina? Znači,da li bi bilo dobro dati sol u akvarij pri izmjenama vode? -?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #12 u: Listopad 12, 2011, 12:08:22 poslijepodne »
Ne misli se ovdje na nejodiranu sol (Ectopur) a i nju nije zgorega povremeno dodavati već oni govore o MINERALNOJ soli koja u sebi sadrži esencijalne minerale pa postoje posebni pripravci namijenjeni za diskuse nedavno je jedan kolega o tome pisao a kod nas se više ne može kupiti Serina MineralSalt koja je izvrsna sol za sve ciklide a ne podiže tvrdoću vode.

Dobar je i Discus Eliksir (Zoo Vili) a i Easy Life FFM

Nadam se da prema tvojim riječima nije riječ o škržnim parazitima već samo o kožnim pa se stoga nadam izlječenju, međutim i dalje me brine skrivanje i neuzimanje hrane pa se bojim da se hexamita nije ponovo vratila.

Poslušaj i ostale savjete i redovito nam javljaj zapažanja i kako protiće liječenje, pozdrav.

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #13 u: Listopad 12, 2011, 12:20:47 poslijepodne »
Sve sam si ja to složio kak ste me svi uputili,u biti,uopče nije neki veliki problem. Jedinii problem mi je gdje nabaviti spužvu za filtere jer sam sve shopove u Brodu maloprije obišao i nigdje ih nema?

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #14 u: Listopad 12, 2011, 12:34:22 poslijepodne »
Evo,upravo naručeni prek ebaya :klap:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #15 u: Listopad 12, 2011, 23:11:28 poslijepodne »
Po tvojim slikama sada vidim ,koje ranije nisi stavio da radi se o protozojama i leči s onim što sam rekao :up:

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #16 u: Listopad 13, 2011, 12:52:25 poslijepodne »
Evo stanje riba nakon samo jedne doze Sera costopura. Ako nekom pomaže napravio sam ovo. Ujutro doza medazola (2.tura lječenja od hexamite,tak mi se potrefilo),navečer doza costopura. Sljedeči dan izmjena 30% vode i doza medazola. Sutra trebam završiti tretman medazolom,tretman costopurom ču nastaviti još 2 puta (svaki drugi dan). Hranjenje sam smanjio sa 5 puta dnevno na 2 ili 1 tak da mi sad jedu sve ribe! Evo ako nekom može pomoći,ja sam se napatio ali je u biti skroz jednostavno ako vam pomogne netko kao Penang i Plavi!

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #17 u: Listopad 13, 2011, 13:01:10 poslijepodne »
E moj Rada, Rada...

Dakle nisi proveo drugu terapiju metranidazolom! pa normalno da se neke ribe još sakrivaju i ne uzimaju hranu jer još uvijek imaju hexamitu ili se još nisu oporavili od posljedica... Trebao si prvo provesti drugu fazu liječenja za hexamitu a onda eventualno početi sa Costapurom.

Sa kolikom dozom metranidazola uopće liječiš?

Iznimno je riskantno ribe liječiti sa dva vrlo jaka lijeka istovremeno pa iskreno nisam siguran da će sve biti u redu.

Ribe si hranio 5 puta na dan  :roll: :roll: :roll:  samo jednom dnevno a jedan dan trebaju postiti.

Ne znam što bih rekao već ti samo poželjeti sreću da sve završi dobro za tvoje ribe.

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #18 u: Listopad 13, 2011, 13:11:43 poslijepodne »
4-5 puta sam hranio zato što su mi svi rekli da ih tako hranim dok ne narastu,sad vidim da to tak ne ide baš. 
2 diskusa koja su bila bolesna su se izvukla. Sada i ovi što su se skrivali i nisu jeli danima jedu iz ruke :rolleyes:
« Zadnja izmjena: Listopad 17, 2011, 18:48:52 poslijepodne od rada0309 »

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #19 u: Listopad 13, 2011, 15:02:22 poslijepodne »
  samo jednom dnevno a jedan dan trebaju postiti.


Mozda je ovo dobro za neke ribe tipa Malawija, cak i za starije diskuse mozda ali za mlade diskuse ne, jer se nece uspijeti razviti kako treba u odredjenom vremenskom periodu.
Split / Hrvatska

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #20 u: Listopad 13, 2011, 15:14:29 poslijepodne »
4-5 puta sam hranio zato što su mi svi rekli da ih tako hranim dok ne narastu,sad vidim da to tak ne ide baš.
ne ide u biljnom akvariju jer nemozes odrzavati dobro higijenu akvarija. i isto tako moras paziti na kolicine hrane, bolje ih je hraniti vise puta po malo hrane (pa moze i 4-5puta) dnevno, nego jedan put obilno.
neki optimum za diskuse je hranjenje 3 puta dnevno, a ti u biljnom mozes i dva puta.ali svakako ne pretjeruj s kolicinama hrane. ;)
Split / Hrvatska

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #21 u: Listopad 13, 2011, 15:15:21 poslijepodne »
Da terapija je dosta jaka ali je ok.

Strippy je u pravu, druge su mi stvari bile na pameti  :roll:, male diskuse treba hraniti više puta na dan ali ovi tvoji nisu baš toliko mali pa bi im recimo 2 do 3 puta na dan ali po malo bilo sasvim dovoljno.
Mislim da Penang svoje hrani u toj veličini 3 puta na dan.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #22 u: Listopad 14, 2011, 18:21:21 poslijepodne »
  samo jednom dnevno a jedan dan trebaju postiti.


Mozda je ovo dobro za neke ribe tipa Malawija, cak i za starije diskuse mozda ali za mlade diskuse ne, jer se nece uspijeti razviti kako treba u odredjenom vremenskom periodu.
:klap:
slazem se,diskuse do 6-7 cm bi trebalo hraniti 4-5 puta,da bi imali sto vecu iskoristivost hrane koju pojedu,a da im probavni trakt ne bude opterecen,pa recimo do 10 cm 3-4x na dan i od 10 na vise 3 puta.

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #23 u: Listopad 17, 2011, 09:26:22 prijepodne »
rada0309, iako ne vjerujem da si izliječio ribe ipak pitam: kako je prošlo liječenje sa dva lijeka istovremeno?
Kako su ribe, da li su poćele uzimati hranu?

Offline rada0309

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slav.Brod
Odg: Kožni paraziti kod diskusa
« Odgovori #24 u: Listopad 17, 2011, 16:27:24 poslijepodne »
Hvala što se brineš za mene  :zagrljaj:! Ovak,ribe više nisu tamne,lagano su počele izlaziti iz bilja i jesti ali se još uvjek skrivaju u bilju. Tu i tamo vidim da se očešu onak na brzinu ali vrlo rijetko. Pustit ču ih na miru kojih 7 dana pa ču viditi šta onda i kak če se ponašati. Hranjenje sam smanjio na 2-3 puta dnevni a goveđi mix 2 puta tjedno¨! Sad upravo vidim da mi se jedan diskač  ''otripa'',pogledam ga malo bolje kad po njemu kao neka bijela prašina. Nakon par minuta ponovno pogledam kad ono ništa :roll: -?
« Zadnja izmjena: Listopad 17, 2011, 16:42:40 poslijepodne od rada0309 »