Ožujak 28, 2024, 17:20:02 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 700l mora u dnevnom :)  (Posjeta: 214378 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #575 u: Svibanj 21, 2014, 07:36:48 prijepodne »
Da, ovakav fotometar imam i ja od početka ovog tanka jer sam isto izludio s očitavanjem boja, i zasad je sve ok.

Ja radim s rukavicama i obrišem papirnim ručnikom posudicu prije umetanja u fotometar, jer ako ostanu packe na stijenkama posudice test neće biti točan. Zasad je sve ok, test uredno pokazuje 0.0 ali dok god ja hranim koralje i uspijevaju alge - ne brinem  :)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #576 u: Svibanj 21, 2014, 20:45:21 poslijepodne »
Taj fotometar je jedna od boljih investicija u ovom hobiju, jer kad uzmes da svejedno treba kupovati testere, pa su jos nepouzdani ili abrakadabra citljivi, pa prodje rok trajanja pa baci reagense - isplati se.

takodjer se isplati uzeti i KH, a za Ca ako ostane love  :D

Ca ima dva reagensa pa su i mjerenja odmah dvostruko "skuplja" ali ... preciznost i pouzdanost  :up:

cestitke na dobro biranom dijelu opreme  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #577 u: Svibanj 22, 2014, 06:53:50 prijepodne »
E jebemu pamook, ja trazim vec godinu dana nekoga ko ima ove testove da usporedim neke stvari i da vidim jel ima smisla ovo kupovati, tako da sam ovaj PO4 uzeo takoreci na sljepo, samo citajuci reviewove ljudi koji ga koriste, a on ima pun stol hanna testera  :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #578 u: Svibanj 22, 2014, 08:35:30 prijepodne »
 :D e yebga  :D

ja sam ih uzimao kako su izlazili na trziste, kroz par godina mislim  -?, i pokazali su se odlicni sto se tice brzine i tocnosti (i konzistentnosti), vise-manje bez zamjerke. Jedino sto me smeta (a mozda su u kasnijim verzijama ispravili) je sto PO4 test ne zadrzi izmjerenu vrijednost na ekranu (ili poput jeftinih toplomjera pri paljenju) vec ako propustis gledat u njega nakon one odbrojane 3 min, pojeo vuk magare  :D... A gledat ga dok odbrojava 3 minute unazad, eeee, ko da gledas boju kako se suši....ili cekas da voda za kavu zavrije  :doh:

KH test je milina otkad imaju tekuci reagens (a ne praskasti kao za PO4), a sto se Ca testa tice, sa vlastito proizvedenom RO vodom (koja se koristi pri mjerenju) sam dobivao redom rezultate preko 600  :D, i tek kupovinom obicne destilirane/demineralizirane vode (dakle, industrijska proizvodnja) - dobio regularne rezultate pri mjerenju. Jos da je test za Mg i eventualno NO3 i ovaj hobi vise ne bi bio zahtjevan na boje  :D :D

ako se ne varam, bilo je receno da ce svi fotometri kostati isto, a cijene reagensa individualno, ali to je bilo relativno davno pa uzmi s rezervom...

uglavnom, svaka preporuka za ove male kucne carolije  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #579 u: Svibanj 22, 2014, 09:37:21 prijepodne »
E jebemu pamook, ja trazim vec godinu dana nekoga ko ima ove testove da usporedim neke stvari i da vidim jel ima smisla ovo kupovati, tako da sam ovaj PO4 uzeo takoreci na sljepo, samo citajuci reviewove ljudi koji ga koriste, a on ima pun stol hanna testera  :D
Očito si tražio na krivom mjestu. :up:
jesmo žabari ali nam bar tehnika nije strana i da se nadovežem na pamooka, KH odličan a sa Ca testerom imam malo problema baš zbog RO vode.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #580 u: Svibanj 22, 2014, 12:27:05 poslijepodne »
Malo spam-am temu, ali gdje se povoljno mogu kupiti kod nas?! Može i u inbox... tnx za preporuku!

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #581 u: Svibanj 22, 2014, 12:52:22 poslijepodne »
Malo spam-am temu, ali gdje se povoljno mogu kupiti kod nas?! Može i u inbox... tnx za preporuku!

I mene zanima, pa ajde ili tu ili u inbox, hvala.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #582 u: Svibanj 22, 2014, 14:02:37 poslijepodne »
Ja sam ih kupovao direktno od Hanna instruments (lokalni), ali kao firma. Ne znam gdje se mogu kupiti u slobodnoj prodaji  :-[
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #583 u: Svibanj 22, 2014, 14:34:21 poslijepodne »
Ja sam ih kupovao direktno od Hanna instruments (lokalni), ali kao firma. Ne znam gdje se mogu kupiti u slobodnoj prodaji  :-[

Hm, upravo ih zvao, kaže teta fotometar za fosfate 1500 kn, gledam u usa 49 usd svugdje!? Još objašnjavam, ma nemoguće, pa to je onaj mali "jajasti zeleni", kaže teta, da-da 1500 kn. O pa je li moguće banana državo  :nerd:

Sorry Vipko na malo spamanju teme  :-[

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #584 u: Svibanj 22, 2014, 15:02:47 poslijepodne »
Za fosfate samo...na ebayu. Dobar je. Planiram još nešto nakon ljeta..

Offline royal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški  
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #585 u: Svibanj 22, 2014, 19:54:34 poslijepodne »
Yebiga Renta kad sutis.
Ja se vec vratio s broda a ti nista nisi narucio. Drugi put.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #586 u: Svibanj 22, 2014, 19:57:22 poslijepodne »
Ej Royal! :)  Ma nije hića, ništa prije ljeta.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #587 u: Svibanj 22, 2014, 20:01:02 poslijepodne »
Evo vec me je par ljudi pitalo gdje sam kupio tester, pa evo posto nije tajna :) kod ovog sellera sam kupio i tester i reagense:

http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-Posphate-Meter-Tester-Hanna-Checker-0-to-2-50-ppm-HI-713-/111249926084?

Za nekih 5 dana je stiglo.

Sto se ostalog tice, definitivno je lakse s ovim testerom raditi, i kada budem imao viska love mozda sve uzmem :), ali za sada mi je jedino PO4 bio problematican, jer mi je jedini on uvijek misterij jesam dobro ocitao. A ovo mi je pogotovo problematicno kada nesto kemijam i testiram, pa mi se malo javi cijano, i onda neznam jesam sprzio PO4 do kraja pa radi toga je tako, ili nesto drugo.

KH mi je stvarno jednostavan za ocitati kao i Ca (pogotovo s RedSea testerima i njihovim alatima za titranje, zakon je), eventualno je jos NO3 malo tezi za ocitati, ali nista strasno, a kako sam vidio niti ne postoji Hanna tester za nitrat, samo nitrit, tj. ima i za nitrat ali nije onaj HC model testera i s onom cijenom, nego HI model i nekih 150-200$ dojde. To je ipaq malo too much.

Tako da sam eto happy da ovo uredno sljaka, i da nisam bezveze bacio novce. Al stvarno pojednostavi testiranja mora :)

A Zorane nije spamm teme ako je vezano uz temu, tako da no problemos  ;)

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #588 u: Svibanj 28, 2014, 20:21:39 poslijepodne »
Vipko, zakaj nisi uzeo onog sa  Low Range ocitanjem? Mislim da dole ima oznaku ULR, cita od 0-0.2 ppm-a.
Gledam si narucit i ja ovaj tester. Samo sam jos uvjek u nedoumici. Koji od ta dva?
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #589 u: Svibanj 29, 2014, 07:08:27 prijepodne »
Da, vidio sam i taj od 200ppb, ali procitao sam da ljudi nisu nesto zadovoljni s njim, plus sto bi ipak htjeo vidjeti i veci range PO4, pa ako je 0.3 ili 1 ovaj ce pokazati samo max vrijednost. A ovo ce se koristiti i u slatkovodnom tanku od staraca i zene, pa mi je ovaj bio zgodniji :)

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #590 u: Svibanj 29, 2014, 08:08:19 prijepodne »
Ja sam ih kupovao direktno od Hanna instruments (lokalni), ali kao firma. Ne znam gdje se mogu kupiti u slobodnoj prodaji  :-[

Hm, upravo ih zvao, kaže teta fotometar za fosfate 1500 kn, gledam u usa 49 usd svugdje!? Još objašnjavam, ma nemoguće, pa to je onaj mali "jajasti zeleni", kaže teta, da-da 1500 kn. O pa je li moguće banana državo  :nerd:

Sorry Vipko na malo spamanju teme  :-[

Očito ste se nešto krivo razumjeli jer su meni prije koji tjedan poslali ponudu sa cijenom 380 kn.

Al našao sam ovaj još jeftinije

http://www.ebay.com/itm/370487964738?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #591 u: Rujan 20, 2014, 15:04:17 poslijepodne »
Mario dugo te vec nema. Kakvo je stanje? Slike? Posto ulazim u velike trope uskoro cca 15 dana ponovo san pametno iskoristija 4 sata svoga zivota za procitat ovo savrsenstvo od projekta i zena mi laze budes li upola dobar ka Mario onda smo na konju haha.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #592 u: Rujan 29, 2014, 11:09:15 prijepodne »
Evo nisam niti vidija post, a evo lito je, pa nisam skoro doma niti bija, ili posa, ili kupanje i brod/ronjenje/ribe/lignje pa smo malo zapustili tank, tipa nisam misec dana minja more i sl. tako da sada bas mislimo ga pocet lickati i pickati. Koralji rastu, par acropora je platilo glavom, ali iskljucivo mojom gluposcu i experimentiranjem. A tako je to dok ne budem slozio neki frag tank pa da se mogu igrati i experimentirati do mile volje, a ovako uvik kemijam nesto u glavnom tanku, pa se gluposti same od sebe dogadjaju. Bacim koju sliku kad ocistim tank, vise nemam alge po staklu, nego koralinu po staklu, pa ce trebati dobro se potruditi i ocistiti :)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #593 u: Ožujak 22, 2015, 20:01:57 poslijepodne »
Vipko, šta ima novo kod tebe u akvariju? Ima li novih tehnikalija?  :)

Aj malo updejtaj...  :up:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 700l mora u dnevnom :)
« Odgovori #594 u: Travanj 25, 2020, 20:12:11 poslijepodne »
Jel ovaj tank na životu da dobijemo neku update?