Ožujak 28, 2024, 09:50:24 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kornjea  (Posjeta: 5175 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline groovy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Kornjea
« u: Studeni 13, 2004, 01:26:00 prijepodne »
Neznam da li sam dobro pozicionirala temu, ali imam par pitanja vezano uz ure?enje terarija za crvenouhu kornjaeu. Imam akvarij od 60L, kornjaea je još mala. Kupila sam akvarij sa proeišaivaaem , grijaeem, lampom, pokopcem, termometrom. Ono kaj me najviše buni je filter koji u sebi ima samo komad spužve i eini mi se da nema nikakvu svrhu tj. ne radi svoj posao. Isto tako grijae je onaj stakleni i stoji uspravno, dosta je veliki pa moram skoro do vrha napuniti vode, a mislim da to nema smisla pošto je kornjaea još mala. Imam i eokot koji sam momentalno izvadila jer se na njemu rade alge i to nakon samo dva tri dana. Imam mali milion pitanja, a baš se ne kužim u te stvari, pa ako netko ima volje da mi pojasni i da mi da ideju kako da uredim akvarij bila bi zahvalna.  
 

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Kornjea
« Odgovori #1 u: Studeni 13, 2004, 02:14:00 prijepodne »


 Akvaterarijum koji imas (od 60l.) u potpunosti odgovara velicini tvoje kornjace (ako je mala kako ti navodis) . Koliko mogu da zakljucim iz tvog teksta, da ti nemas u tom akvaterarijumu kopneni deo (suvi deo)Prvo to moras da sredis jer crvenouhe kornjace moraju da izlaze povremenoiz vode kako bi regulisale telesnu temperaturu tako sto ce se suncati na toj lampi koju imas. Pozeljno je da kada su lepi i topli dani ,da povremeno iznosis kornjacu na sunce jer joj je to potrebno zbog oklopa koji ako nema dovoljno kalcijuma u ishrani i sunceve energije ,hoce da omeksa i da nam stvori zdravstvene probleme kod kornjace.


 Taj kopneni deo mozes resiti i sa slaganjem kamenja tako da ima dovoljno mesta da kornjaca izadje i protegne nogeVeoma je vazno da odrzavas temperaturu vode oko 26 C.U protivnom to nece prijati tvojoj kornjaci i moze da se desi da udje u proces hibernacije sto je malim kornjacama nepotrebno jer treba da se dobro hrane i razvijaju. Znaci regulisi taj problem sa grejacem i drzi konstantnu temperaturu.


 Filtraciju isto tako resi jer higijenamora biti na zavidnom nivou kako nebi naselila bakterije u vodikoje mogu da inficiraju oci kod kornjace. Znaci, jak motorni filter ubaci na dno akvaterarijuma.


 Eto ,toliko...



Offline groovy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Kornjea
« Odgovori #2 u: Studeni 13, 2004, 10:25:00 prijepodne »
Hvala ti na odgovoru, imam suhu dio i tu se suneana redovito ispod lampe. Eokot je toliko veliki da se može popeti na njega, a gornji dio je potpuno suhi. Muei me kaj se po tom eokotu nakuplja nekakva bijela sluz. A muei me i ta velika kolieina vode. Da li bi mi bilo pametnije kupiti grijae u obliku cijevi (onaj gumeni kaj ide po dnu?)
 

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Kornjea
« Odgovori #3 u: Studeni 13, 2004, 13:50:00 poslijepodne »


{QOTE=groovy]...Muei me kaj se po tom eokotu nakuplja nekakva bijela sluz...[/QUOTE]


 Ne znam sta to moze da bude ali sigurno nebi trebalo da se tako sakuplja ta bela sluz. Pogledaj da li imas na kornjaci takve sluzi , mozda je to od nje.Ako je to od nje , u tom slucaju sigurno imas neko gljivicno oboljenje kod kornjace . Ne bih da te plasim ,ali ako joj to curi iz nozdrva verovatnose radi ozapaljenje pluca sto je veoma teska bolest i tesko se leci..Nadam se da to nije...


 Tesko je nesto dijagnosticirati samo sa opisom, pa cak i sa fotografijom mada ona dosta pomaze.

Offline groovy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Kornjea
« Odgovori #4 u: Studeni 13, 2004, 15:23:00 poslijepodne »
Na kornjaei nije ništa i sasvim je zdrava, tako da neznam kaj bi moglo biti. Onako je ljigavo :(
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Kornjea
« Odgovori #5 u: Studeni 14, 2004, 13:43:00 poslijepodne »
Da kod loze je eesta pojava te sluzi! Nego da li si prokuhao  taj komad drveta. Prije metanja bilo eega u akvarij, terarij.... kamenje, drveni i ostali elementi što ukrasni, što potrebni i nepotrebni, sve ih je prije upotrebe (treba promuakati) šala!!! Treba prokuhati. A lozicu  bi prije kuhanja trebalo ostaviti nekoliko dana u vodi da se malo namaae. Kad se lozica prokuha bilo bi je dobro staviti u zagrijanu peanicu na 150°C, cirka 20-30min. I tada bi komad drva bio spreman za uporabu!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline groovy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Kornjea
« Odgovori #6 u: Studeni 14, 2004, 14:04:00 poslijepodne »
Ma ja sam cura :). Jesam i prokuhala i ogulila i to više puta,eak vise nema niti kore na lozi :). Imam i neki eudan Eheim filter koji unutra ima samo spužvu i ne eini m i se da baš radi svoj posao. Kaj bi mogla napraviti da to poboljšam? Da Vas odmah priupitam je bolji stakleni ili onaj kojeg nazivaju digitalnim termometar? Hvala Vam na odgovorima, valjda au složiti tako da budem zadovoljna. Prekjueer sam promjenila vodu i sve detaljno oeistila, a danas je voda vea sva žuta, a nisam niti eokot sada stavila unutra .
 

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Kornjea
« Odgovori #7 u: Studeni 14, 2004, 14:31:00 poslijepodne »


Citat: groovy
... Prekjueer sam promjenila vodu i sve detaljno oeistila, a danas je voda vea sva žuta, a nisam niti eokot sada stavila unutra .



 U pitanju je mozda nedovoljno ispran sundjer kod filtera ili previse hrane ubacujes u vodu. Da,... zaboravio sam da ti kazem a mozda i znas , nikada nemoj kornjacu hraniti na suvom delu vec uvek hranu ubaci u vodu. Ali bas zbog toga sto hranu moramo da ubacujemo u vodu filtracija u akvaterarijumu mora biti jaka.


 Ne znam koji EHEIM filter?imas ali ako je u pitanju motorni unutrasnji filter,morao bi da zadovolji potrebe tvog akvaterarijuma. Za postavljanje pregradnog filtera kako bi poboljsala filtraciju, potreban je jedan dobar i iskusan majstor staklorezac.Zato se raspitaju mestu gde zivis, ko bi ti mogao tako nesto uraditi.


Citat: groovy
...Da Vas odmah priupitam je bolji stakleni ili onaj kojeg nazivaju digitalnim termometar?



 Zavisi od kvaliteta proizvodjaca .Imas jako kvalitetne digitalne digitalne termometre koji su bolji od nekih staklenih ali moja licna preporuka je ,uzeti dobar stakleni termometar recimo, od proizvodjaca TETRA.

Offline groovy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Kornjea
« Odgovori #8 u: Studeni 14, 2004, 14:56:00 poslijepodne »
Baš detaljno sve operem, a hranim je u posebnoj posudi tako da od hrane ne može biti. Baš sam nezadovoljna kada vidim kako to izgleda nakon jednoga dana. Kada oeistim i stavim vodu super je. Mogu ja unutra di je ta spužva staviti aktivan ugljen? Eemu uopae služi ugljen?
Moram kupiti novi termometar i vidjela sam toga Tetra, jer mi se eini da  ovaj ne pokazuje toeno. Piše da je 26 stupnjeva, ali kada probam rukom eini mi se hladno ili ja nemam dobar osjeaaj za toplinu.