Travanj 30, 2024, 06:59:00 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pocetak sa staffom :D  (Posjeta: 12061 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Pocetak sa staffom :D
« u: Studeni 26, 2011, 19:08:37 poslijepodne »
Pozdrav svima!  ;)
Otvaram ovu temu iz razloga sto imam nekoliko(malo vise) pitanja o psu i odgoju.
Evo za kojih mjesec dana dobit cu malog stenca(zenku) staforda staru tad oko 2 mjeseca pa bih htio savjete i od drugih, nadma se ponosnih vlasnika staforda kao sto cu i ja biti, jer mi je to prvi staford ,a u samu pasminu sam se odmah zaljubio bez obzira na tude predrasude i price o njima o njima.Napomena - Živim ustanu. )
Zanima me kako da najbolje socijaliziram svog psa(znam kako ali mozda vi imate neke savijete...dobro bi dosli).
Htio bih da se moj pas od malena razvija i raste kako treba i da poslije bude zdrav i poslusan  pas
1.Upoznavanje-sto raditi kad  dode stenac k meni prvi put?kako se postaviti?kako se sto prije upoznati sa njim?
2.Hranjenje-koliko?(dnevno),dal treba biti odredena kolicina ili punu zdjelicu pa da jede kad hoce?,vrsta hrane?(citao sam da treba ponekad klopati jogurte,banane,a neki odobravaju sirovo meso neki ne)
3.Nagrada kod "dresure" i ucenja novih stvari-uvijek nesto za pojest?
4.Kupanje-2-3 puta godisnje?,neki kupaju vise dal je to krivo?,kad treba bit prvo kupanje?
5.Šetnja-s koliko mjeseci prvi puta van?kako ga uciti da vrsi nuzdu vani?koliko dugo bit vani?cuo sam da nesmije van dok se ne cijepi prvi put,dal je to istina?kad poraste koliko dnevno treba vjezbe(trcanje..)?dal mu treba brnjica u setnji?Davilica da ili ne,ako da kada ju pocet koristiti i kako ju upotrijebiti(nacini a da ne smeta psu)?ormica ili obicna oglrica?lajna duzina??dal treba kad je hladno nesta obuci(iako ja nisam za to jer je za mene to igranje sa psom)?
6.Dresura-s koliko mjeseci poceti s njim dresuru?kad ga poceti uciti "pristojnosti" u setnji i setati?naredbe sjedi,dodi,lezi,donesi - kako?metoda neka?savjeti?
7.Cijepljenje-s koliko mjeseci prvo cijepljenje?
HVala vam unaprijed nadam se da cete mi pomoci :D  :up:

Offline Mario975

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #1 u: Studeni 26, 2011, 19:14:38 poslijepodne »

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #2 u: Studeni 26, 2011, 20:51:54 poslijepodne »
Mozda si ipak malo pozurio u nabavci,a da se nisi pripremio
Trebo si puno prije vec znati odgovore na sva ta pitanja,i bilo bi ti puno lakse
Ovako ces morati uciti u hodu,pa ce biti puno krivi stvari koje ces onda kasnije morati ispravljati

tvoja pitanja su opcenito o psima,ali ja bi tebe rađe pito sto ti nas o tom uzgajivacu stafforda
Dali to stene ima papire,i kakvu su mu roditelji,kako se vlasnik brine o njima,i kakvi su to psi?
Dali si bio kod njega,ili si samo gledo slike na oglasu?
Jesi imao ikakva ranija iskustva sa opasnim psima,i sto napraviti kad zagusti?
Kakav si ti karakter,jesi li agresivan,zivcan,razdrazljiv,ili pak plasljiv povucen,ako jesi nesto od toga jer sve to jako utjece na karakter psa
pokusaj sam sebi odgovoriti dali se mozes nositi sa takvim psom,posto nemas isustva bice ti jako tesko,ne nemoguce ali ces morati puno vise znati od onih pitanja gore,morat ces poznavati pse i razumjeti ih da bi onda jednog mogao odgojiti da bude odlican ljubimac

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #3 u: Studeni 26, 2011, 22:06:28 poslijepodne »

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #4 u: Studeni 26, 2011, 22:52:37 poslijepodne »
1.to je zapravo teško opisat, možda najbolje da kažem da se postaviš kao prema malom djetetu ali od početka davat do znanja što se smije a što ne.
nježan ali odlučan i dosljedan!
znaći ne ga pustit da radi pizdarije po kući nego neka odmah nauči riječ ne.
mislim, tu bi mogla napisat cijeli roman još pa stvarno ne znam kako još to sročit :\

2.ne mu davat da se sprežderava jer će on pojest što nađe u zdjelici.
neka jede hranu za štence.
imaš za male, srednje i velike pasmine i onda po kilaži izračunato koliko da mu daješ. mislim da bi trebalo na vrečama pisat.
štene do 4mj 3x denevno a nadalje 2x dnevno
znaći dnevna količina hrane podjeljena na 3 tj kasnije na 2 obroka

3. da, nagrada je uvijek bolje sredstvo nego udarac.
jer učenjem udarcima ćeš dobit psa koj će poslušat iz straha a sumnjam da to želiš
naravno, kuglica neke poslastice a ne da se najede svaki put kada sjedne.
a kada pas nauči ona postepeno smanji nagrade tj daj tu i tamo jer na koncu neće htjet poslušat ako dobi nagradu.
ugl to se neće desit preko noći, psu će trebat i nekoliko mjeseci da sve pohvata i da shvati da moa np sjest jer si ti gazda i ti si tako rekao a ne zato jer će dobit keksić ako to napravi ili batine ako ne napravi.

4.psa (životinje opčenito) se kupa samo i SAMO ako je to potrebno.
znaći cape poslje šetnje ili u običnoj vodi ako se zaprlja a šamponim samo ako se baš u valja u nešto.
korištenjem šampona im mjenjaš ph kože i na kraju ćeš dobit samo kontraefekt

5. psa se ne smije vodit van dok nije cjepljen. točka.
neka piša na novine.
ako stvarno bude potrebe za davilicom onda ju i koristi ali se savjetuj kako ju pravilno koristit jer mnogi pojima nemaju i samo ništa ne naprave njome.
ali ti se potrudi da naučiš psa na pravilnu šetnju pa da ne moraš koristit davilice.

što se brnjice tiće dobro odgojen pas ju ne treba ali pošto uziaš staforda budi spreman na ružne poglede drugih ljudi.
ljudi su glupi i neuki i kad vide staforda, rota i sl odmah misle da je to ubojica

šetnja je uvijek što duža to bolja.
a lajnu uzmi onu kraču da ga bolje možeš držat uz sebe.
naravno, postoje određena mjesta u zagrebu (uz savski nasip ako se ne varam) gdje se pas smije šetat bez lajne, inaće mora bit na lajni.
kažem, opet, pošto uziaš staforda budi spreman da prijekorne poglede da ne kažem i vrijeđanja (ima svakavih ljudi...) i to štene odgoji kako spada!

i ne zaboravi kupit dreke za njim!  8)

6. te ga stvari počinješ učit one sekunde što ti dođe u kuću.
pogotovo one bitne, "ne", "dođi", "sjedi" i naravno ime.
ime ne dajemo psu samo da bi nama bilo lijepo, takva imena dajemo hrčcima, zmijama i sličnima.
psu damo ime prvenstveno da mu to bude glavna komanda.
znaći, ako ja doma kažem "sjedi" onda psi sjednu. ako kažem"Richy sjedi" onda Richy sjedne dok Beki i Max stojei gledaju svoja posla
znaći ako mu daš ime Max onda on ne mora znat da mu je to ime. on mora znat  da kad čuje tu riječ da mora pažnju usmjerit na tebe i tvoju sljedeću komandu (dođi, lezi, sjedi, bravo...)

7. pas po zakonu mora biti cjepljen protiv bjesnoće, čipiran i očišćen od parazita (dehelmintizacija) sa navršena 3mj i tako iznova svake godine (osim čipiranja naravno koje je trajno :P)
nakon toga ga se cijepi protiv zaraznih bolesti

naravno, ako je pas bolestan onda ga se prvo izliječi.


ako ti tu išta pomogne:
http://www.petpet.hr/proplan_files/vodic-stenci2.pdf

i sljedeći put kad nabavljaš životinju nemoj zadnji tren tražit savjete nego mj dana unaprijed već budi potpuno spreman  :up:


Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #5 u: Studeni 27, 2011, 00:38:14 prijepodne »
Mozda si ipak malo pozurio u nabavci,a da se nisi pripremio
Trebo si puno prije vec znati odgovore na sva ta pitanja,i bilo bi ti puno lakse
Ovako ces morati uciti u hodu,pa ce biti puno krivi stvari koje ces onda kasnije morati ispravljati

tvoja pitanja su opcenito o psima,ali ja bi tebe rađe pito sto ti nas o tom uzgajivacu stafforda
Dali to stene ima papire,i kakvu su mu roditelji,kako se vlasnik brine o njima,i kakvi su to psi?
Dali si bio kod njega,ili si samo gledo slike na oglasu?
Jesi imao ikakva ranija iskustva sa opasnim psima,i sto napraviti kad zagusti?
Kakav si ti karakter,jesi li agresivan,zivcan,razdrazljiv,ili pak plasljiv povucen,ako jesi nesto od toga jer sve to jako utjece na karakter psa
pokusaj sam sebi odgovoriti dali se mozes nositi sa takvim psom,posto nemas isustva bice ti jako tesko,ne nemoguce ali ces morati puno vise znati od onih pitanja gore,morat ces poznavati pse i razumjeti ih da bi onda jednog mogao odgojiti da bude odlican ljubimac

Ne zelim se sa nikim svadat i nije mi u namjeri, al ne volim kad kod mnogih tema uvijek neko bude ko ce nesta pomalo negativno reci ili imati primjedbu i pocet pametovat, pa tako i ovdje sa ovim pozurio si u nabavci,dal si kad imao opasnog psa(koji ustvari nije opasan,samo je to glupa perspektiva ljudi,jer svaki pas moze postat agresivan i i ugrist,neovisno o pasmini),i ovo o tome dal ima papire i od kog ga uzimam,e pa uzimam ga od covjeka koji ima staforde duze vreman i drzi do njih jako,a i ovo da cu ih morati poznavat(pse opcenito-nije mi prvi pas i znam dosta o psima ali svaki savijet dobro dode,jer sam imo dugo psa i ovo je novi pocetak pa zeli sve najbolje za psa ako sam mozda kod biseg propustio),ui takve slicen stvari.zelio sma samo savijete a ne nikakve primjedbe.ugl. nemoj se uvrijediti samo samo htio dobar savijet o dobrog vlasnika kakv si vjerujem i ti. LP

Offline dadovk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #6 u: Studeni 27, 2011, 00:52:58 prijepodne »
Staff uopće nije agresivan pas!Uživa u društvu ljudi...ali je nepovjerljiv prema drugim psima pa ćeš se morati malo više potruditi oko socijalizacije!
Ormicu zaboravi jer ju nećeš tako ničemu naučiti.Davilica zvuči kao nekakva sprava za mučenje,ali nije...to je način na koji psi uče i nije bolno za njih,koliko god grdo zvučalo ;)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #7 u: Studeni 27, 2011, 00:54:58 prijepodne »

,e pa uzimam ga od covjeka koji ima staforde duze vreman i drzi do njih jako,

Koja uzgajivačnica?

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #8 u: Studeni 27, 2011, 01:10:05 prijepodne »
1.to je zapravo teško opisat, možda najbolje da kažem da se postaviš kao prema malom djetetu ali od početka davat do znanja što se smije a što ne.
nježan ali odlučan i dosljedan!
znaći ne ga pustit da radi pizdarije po kući nego neka odmah nauči riječ ne.
mislim, tu bi mogla napisat cijeli roman još pa stvarno ne znam kako još to sročit :\

2.ne mu davat da se sprežderava jer će on pojest što nađe u zdjelici.
neka jede hranu za štence.
imaš za male, srednje i velike pasmine i onda po kilaži izračunato koliko da mu daješ. mislim da bi trebalo na vrečama pisat.
štene do 4mj 3x denevno a nadalje 2x dnevno
znaći dnevna količina hrane podjeljena na 3 tj kasnije na 2 obroka

3. da, nagrada je uvijek bolje sredstvo nego udarac.
jer učenjem udarcima ćeš dobit psa koj će poslušat iz straha a sumnjam da to želiš
naravno, kuglica neke poslastice a ne da se najede svaki put kada sjedne.
a kada pas nauči ona postepeno smanji nagrade tj daj tu i tamo jer na koncu neće htjet poslušat ako dobi nagradu.
ugl to se neće desit preko noći, psu će trebat i nekoliko mjeseci da sve pohvata i da shvati da moa np sjest jer si ti gazda i ti si tako rekao a ne zato jer će dobit keksić ako to napravi ili batine ako ne napravi.

4.psa (životinje opčenito) se kupa samo i SAMO ako je to potrebno.
znaći cape poslje šetnje ili u običnoj vodi ako se zaprlja a šamponim samo ako se baš u valja u nešto.
korištenjem šampona im mjenjaš ph kože i na kraju ćeš dobit samo kontraefekt

5. psa se ne smije vodit van dok nije cjepljen. točka.
neka piša na novine.
ako stvarno bude potrebe za davilicom onda ju i koristi ali se savjetuj kako ju pravilno koristit jer mnogi pojima nemaju i samo ništa ne naprave njome.
ali ti se potrudi da naučiš psa na pravilnu šetnju pa da ne moraš koristit davilice.

što se brnjice tiće dobro odgojen pas ju ne treba ali pošto uziaš staforda budi spreman na ružne poglede drugih ljudi.
ljudi su glupi i neuki i kad vide staforda, rota i sl odmah misle da je to ubojica

šetnja je uvijek što duža to bolja.
a lajnu uzmi onu kraču da ga bolje možeš držat uz sebe.
naravno, postoje određena mjesta u zagrebu (uz savski nasip ako se ne varam) gdje se pas smije šetat bez lajne, inaće mora bit na lajni.
kažem, opet, pošto uziaš staforda budi spreman da prijekorne poglede da ne kažem i vrijeđanja (ima svakavih ljudi...) i to štene odgoji kako spada!

i ne zaboravi kupit dreke za njim!  8)

6. te ga stvari počinješ učit one sekunde što ti dođe u kuću.
pogotovo one bitne, "ne", "dođi", "sjedi" i naravno ime.
ime ne dajemo psu samo da bi nama bilo lijepo, takva imena dajemo hrčcima, zmijama i sličnima.
psu damo ime prvenstveno da mu to bude glavna komanda.
znaći, ako ja doma kažem "sjedi" onda psi sjednu. ako kažem"Richy sjedi" onda Richy sjedne dok Beki i Max stojei gledaju svoja posla
znaći ako mu daš ime Max onda on ne mora znat da mu je to ime. on mora znat  da kad čuje tu riječ da mora pažnju usmjerit na tebe i tvoju sljedeću komandu (dođi, lezi, sjedi, bravo...)

7. pas po zakonu mora biti cjepljen protiv bjesnoće, čipiran i očišćen od parazita (dehelmintizacija) sa navršena 3mj i tako iznova svake godine (osim čipiranja naravno koje je trajno :P)
nakon toga ga se cijepi protiv zaraznih bolesti

naravno, ako je pas bolestan onda ga se prvo izliječi.


ako ti tu išta pomogne:
http://www.petpet.hr/proplan_files/vodic-stenci2.pdf

i sljedeći put kad nabavljaš životinju nemoj zadnji tren tražit savjete nego mj dana unaprijed već budi potpuno spreman  :up:



hvala puno i volim ovak kad mi ljudi lijepo odgovore pa i ak mi kazu sjeti se ranije pitat za savijete necu se naljutiti ni to nekako prihvatiti vec ce to utjecat pozitivno na mene.  :up:
1.mogla si se slobodno raspisati :) (ako imas vremena i volje u pp mi mozes poslati ili ovdje pa da i drugi mogu procitati ako bude potrebno)
2.oke ;)
3.udarci kao kazna nikako! a da pitam ono kao da se odvikne od pisanja  po kuci kao da se malo njuskica umrlja,jel ta metoda valja?
4.da to znam za ph,a mislim da pas ipak mora imat ono svoje prirodno.
5.a gle meni ti je malo problem jer sam u stanu i to pa mi je malo nezgodno da stalno vrsi u stanu,oke je prvih 2 tjedna kad se ne navikne.
a sa koliko se prvi put cijepi?i dal to nema van bez cijepljenja vrijedi i za ono cjepio protiv stenicnjaka ili moze i bez njega van samo sa prvim cjepivom(iskreno u cijepljenja  se ne kuzim) :P
znam da ima puno ljudi i da moram rec retardirani koji opce ne shvacaju da su stafordi dobrice i obiteljski psi i da ponasanje psa ovisi o odgoju i samom vlasniku,te da svaki pas bio to i labrador koji je kao super pas moze ugrist i bit agresivan, i da puno puta ti mali cucki zezaju vece i napadaju a da njihovi vlasnici nisat ne naprave a moj pas npr. ostane kriv. staff je superr  ;)
6.i ime bi trebalo bit zvucno tako da reagirra dobro na njega,ako nisam u krivu? :)
7.oke :D
bio sam ja vec zadnjih 2 mjeseca citao opcenito o psima i stafovima.al sam zelio savijete ljudi koji ih imaju :)
I da HVALA puno sto si uzela vremena da mi odgovoris ;) LP

Staff uopće nije agresivan pas!Uživa u društvu ljudi...ali je nepovjerljiv prema drugim psima pa ćeš se morati malo više potruditi oko socijalizacije!
Ormicu zaboravi jer ju nećeš tako ničemu naučiti.Davilica zvuči kao nekakva sprava za mučenje,ali nije...to je način na koji psi uče i nije bolno za njih,koliko god grdo zvučalo ;)

oke tnx :)


,e pa uzimam ga od covjeka koji ima staforde duze vreman i drzi do njih jako,

Koja uzgajivačnica?

nije uzgajivacnica.vec covjek ih ima ovako od prije,a ovo mu je prvi okot.
pitanje-zasto sve zanima koja uzgajivacnica?
Savijeti bi dobro dosli :)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #9 u: Studeni 27, 2011, 01:18:40 prijepodne »



,e pa uzimam ga od covjeka koji ima staforde duze vreman i drzi do njih jako,

Koja uzgajivačnica?

nije uzgajivacnica.vec covjek ih ima ovako od prije,a ovo mu je prvi okot.
pitanje-zasto sve zanima koja uzgajivacnica?
Savijeti bi dobro dosli :)

Jao dakle bez rodovnika, bolje da ništa dalje ne komentiram  :-X S obzirom da pratim kinologiju i gledala sam suđenja amstaffa na cacib-u prošli tjedan (jedan je bio i bis specijalki) zanimalo me podrijetlo. Ali ako je pas bez rodovnika onda je podrijetlo nepoznato, a i po kinološkim standardima to je onda pas u tipu xy pasmine.

O odgoju pasa sam ti postavila izvrstan link (u drugoj temi) pa ga pročitaj. Također ti savjetujem da proučiš druge informacije, imaš razne pasminske forume, ne možeš očekivati da će ti ovdje netko cijeli roman napisati.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #10 u: Studeni 27, 2011, 01:31:53 prijepodne »
ma valjanje njuškice ne pali baš.
a ni nema potrebe, kad se popiški negdje te novine odneseš u dio prostorije gdje želiš da ubuduće vrši nuždu i svaki put kad vidiš da mu se piši odneseš ga tamo (kupaona npr, tamo je najlakše počistit, uzmi onaj mačji wc pa da ti po podu ne piša)

a psa ti vodi u šetnju ako želiš ali tako vrlo lako riskiraš cijelu abecedu zaraznih bolesti a to ni njemu ni tebi baš ne treba.
prvo ti njega cijepi sa svime potrebnim pa se onda šećite do mile volje :)

a ime je onakvo kako ti želiš ali bitno je da si ustrajan u njemu dok ga uči a ne da mu tepaš sa 200 verzija tog imena pa da pas ne zna na što reagirat lol

eto, ja osobno znam ljude koji drže stafovei rotove i sve te slične "opasne pasmine" i svi su super poslušni i maze.
pas je onoliko opasan koliko mu se dopušta i koliko ga se uči da bude opasan.
uz krivu osobu i pudlica je ubojita.

naši također neće napast prvi ali uz pravu riječ će se zaletit na što god da im kažemo (što se kod nas svodi na poljske miševe, štakore i jastrebe :D ali pas kuži poantu riječi jel)
najveći će te sav sretan pustit u dvorište/kuću i igrat se s tobom, loptu ti nosit i sl ali iz kuće nećeš izać bez nas.
neće napast ali ti to ne znaš a velik pas mrtav hladan stoji pred vratima i zareži kada ti kreneš prema kvaki pa ti budi hrabar  :D


jedino to što kažem, ljudi su glupi i neuki i lako moguće da ćeš svašta doživjet na ulici pa makar se pas i bacio na leđa pred njih da ga se počeška

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #11 u: Studeni 27, 2011, 01:35:29 prijepodne »
Jao dakle bez rodovnika, bolje da ništa dalje ne komentiram  :-X S obzirom da pratim kinologiju i gledala sam suđenja amstaffa na cacib-u prošli tjedan (jedan je bio i bis specijalki) zanimalo me podrijetlo. Ali ako je pas bez rodovnika onda je podrijetlo nepoznato, a i po kinološkim standardima to je onda pas u tipu xy pasmine.

jeste ali onome kome kinološki standardi nisu od bitnog je i tak svejedno.

naš ima sve papire i roditelje sa izložbi pa se nagledao više veterinara nego kaj je bio doma.
puhneš na njega razboli se.

ako mateo ne misli cupkatt po izložbama (a čini mi se da je tako) to što mu je pas bez papira mu i tako ništa ne znaći

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #12 u: Studeni 27, 2011, 01:41:49 prijepodne »



,e pa uzimam ga od covjeka koji ima staforde duze vreman i drzi do njih jako,

Koja uzgajivačnica?

nije uzgajivacnica.vec covjek ih ima ovako od prije,a ovo mu je prvi okot.
pitanje-zasto sve zanima koja uzgajivacnica?
Savijeti bi dobro dosli :)

Jao dakle bez rodovnika, bolje da ništa dalje ne komentiram  :-X S obzirom da pratim kinologiju i gledala sam suđenja amstaffa na cacib-u prošli tjedan (jedan je bio i bis specijalki) zanimalo me podrijetlo. Ali ako je pas bez rodovnika onda je podrijetlo nepoznato, a i po kinološkim standardima to je onda pas u tipu xy pasmine.

O odgoju pasa sam ti postavila izvrstan link (u drugoj temi) pa ga pročitaj. Također ti savjetujem da proučiš druge informacije, imaš razne pasminske forume, ne možeš očekivati da će ti ovdje netko cijeli roman napisati.

oke vidim da vama nekima previse znaci dal ima rodovnik ili ne.prvo pas je cistokrvan a ne pas u tipu xy pasmine,a koa drugo za mene taj papir na kojem pise ciji je potomak ili  da mu je deda nezz kakv prvak,i ko su mu roditelji meni uistinu ne znaci apsolutno nista.ja svog psa cu volit sa njim ili bez njega jednako i bavit cu se sa njim puno,odgajat ga i dresirat bez obzira na rodovnike.oprostite ja imam takvo misljenje.
oke hvala :)
i prvenstveno ovaj je fforum da bi se pomoglo i dalo svijate medusobno a ne da se ovdje nekog nezz podcjenjuje, ili se prema njemu gledalo sa visoke noge. :)
u puno tema sam vidio ponasanja ljudi gdje se odnose na razne nacine,tipa pogledaj malo bolje po foromu vec je bila takva tema i neznam,otresito ponasanje sto za mene nije bas oke jer bi mozda covjeh htio svoju temu u koju cemu ljudi odgovorit.(Chilii ne kazem za tebe neg opcenito). :))

ma valjanje njuškice ne pali baš.
a ni nema potrebe, kad se popiški negdje te novine odneseš u dio prostorije gdje želiš da ubuduće vrši nuždu i svaki put kad vidiš da mu se piši odneseš ga tamo (kupaona npr, tamo je najlakše počistit, uzmi onaj mačji wc pa da ti po podu ne piša)

a psa ti vodi u šetnju ako želiš ali tako vrlo lako riskiraš cijelu abecedu zaraznih bolesti a to ni njemu ni tebi baš ne treba.
prvo ti njega cijepi sa svime potrebnim pa se onda šećite do mile volje :)

a ime je onakvo kako ti želiš ali bitno je da si ustrajan u njemu dok ga uči a ne da mu tepaš sa 200 verzija tog imena pa da pas ne zna na što reagirat lol

eto, ja osobno znam ljude koji drže stafovei rotove i sve te slične "opasne pasmine" i svi su super poslušni i maze.
pas je onoliko opasan koliko mu se dopušta i koliko ga se uči da bude opasan.
uz krivu osobu i pudlica je ubojita.

naši također neće napast prvi ali uz pravu riječ će se zaletit na što god da im kažemo (što se kod nas svodi na poljske miševe, štakore i jastrebe :D ali pas kuži poantu riječi jel)
najveći će te sav sretan pustit u dvorište/kuću i igrat se s tobom, loptu ti nosit i sl ali iz kuće nećeš izać bez nas.
neće napast ali ti to ne znaš a velik pas mrtav hladan stoji pred vratima i zareži kada ti kreneš prema kvaki pa ti budi hrabar  :D


jedino to što kažem, ljudi su glupi i neuki i lako moguće da ćeš svašta doživjet na ulici pa makar se pas i bacio na leđa pred njih da ga se počeška

ma ne zelim za njega nikakve bolesti bolje da se on prvo cijepi pa onda :) sve najbolje za njega tj nju :D
slazem se ono u vezi pudlice :P  :up:
a oke i moj bivsi pas tj peskica je volila hvatat i miseve,stakore i pitce i sve te zivine a nikad nije napala nikog, ni ugrizla osim sto se potukla sa hrvatskom ovcarkom(moja kujica je bila mjesanka pinca i terijera) kad ju je ta ovcarka napala. :)
ma neznam zasto uopce postoje te opasne pasmine tj takvo razvrstavanje pasa jer stvarno svaki pas moze biti opasan.
za tepanje sve znam,prvo naucit na pravo ime a onda kad poraste i tepanje moze :D
ma ne volim ljude koji prosuduju pse po proslosti ili po necemu sto su culi ili procitali na jendom primjeru tj  pojedincu. ja npr volim sve pse (staforde najvise), i nikad nisam nijednog psa osudio ni nista. al oke svako ima pravo na svoje misljenje :)  :up:

Jao dakle bez rodovnika, bolje da ništa dalje ne komentiram  :-X S obzirom da pratim kinologiju i gledala sam suđenja amstaffa na cacib-u prošli tjedan (jedan je bio i bis specijalki) zanimalo me podrijetlo. Ali ako je pas bez rodovnika onda je podrijetlo nepoznato, a i po kinološkim standardima to je onda pas u tipu xy pasmine.

jeste ali onome kome kinološki standardi nisu od bitnog je i tak svejedno.

naš ima sve papire i roditelje sa izložbi pa se nagledao više veterinara nego kaj je bio doma.
puhneš na njega razboli se.

ako mateo ne misli cupkatt po izložbama (a čini mi se da je tako) to što mu je pas bez papira mu i tako ništa ne znaći

tocno to :DD  :up:
to ce bit moj pas i moj ljubimac a ne za izlozbe :D

Offline dadovk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #13 u: Studeni 27, 2011, 01:44:17 prijepodne »
Ako ga cijepiš sada,onda moraš ponoviti cijepivo,a ako ga cijepiš nakon 3. mj onda dobije koktel i to je to.Mačke prenose štenećak i mladi psi su izloženi opasnosti ako se kreću po mjestima gdje ima i mačaka...znači oprez.I odrastao pas može oboljeti od štenećaka...
A što se tiče piškenja malo će ti biti teže to da ga naučiš :roll:,nego ono kad se popiški digneš frku,vičeš mu ne,dok ne skuži da radi nešto pogrešno.Moja se Luna ni u dvorištu neće unerediti,nego je moram izvesti van! ;)
Samo strpljivo!

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #14 u: Studeni 27, 2011, 01:46:16 prijepodne »
Ako ga cijepiš sada,onda moraš ponoviti cijepivo,a ako ga cijepiš nakon 3. mj onda dobije koktel i to je to.Mačke prenose štenećak i mladi psi su izloženi opasnosti ako se kreću po mjestima gdje ima i mačaka...znači oprez.I odrastao pas može oboljeti od štenećaka...
A što se tiče piškenja malo će ti biti teže to da ga naučiš :roll:,nego ono kad se popiški digneš frku,vičeš mu ne,dok ne skuži da radi nešto pogrešno.Moja se Luna ni u dvorištu neće unerediti,nego je moram izvesti van! ;)
Samo strpljivo!
oke hvala na ovim savjetima :)
ma polako i sve ce doc na svoje  :up:

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #15 u: Studeni 27, 2011, 01:48:17 prijepodne »
Ok, osobno nikad ne bi kupila psa bez rodovnika, koji nije samo komad papira. Ili bi kupila čistokrvnog psa s rodovnikom ili bi besplatno udomila psa u tipu iz azila.  Ali nebitno to očito nije tema, sretno dalje, nemam više što za komentirati.

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #16 u: Studeni 27, 2011, 01:52:29 prijepodne »
Ok, osobno nikad ne bi kupila psa bez rodovnika, koji nije samo komad papira. Ili bi kupila čistokrvnog psa s rodovnikom ili bi besplatno udomila psa u tipu iz azila.  Ali nebitno to očito nije tema, sretno dalje, nemam više što za komentirati.

tvoje osobno.to je pas CISTOKRVNI cijeg vlasnika znam osobno.meni osobno taj rodovnik neznaci nista,al bas nista.
iskreno tema je bila meni dat savijet a ne od kud je moj pas,dalima rodovnik...
hvala za ovo sretno dalje ;)
al mislim da bi trebala imati sto za komentirati i oprosti ako sam negdje tebe uvrijedio jer nebi volio da se itko ljuti na mene vec da smo i dalje forum-kolege ;)

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #17 u: Studeni 27, 2011, 01:59:08 prijepodne »
kako ti drago ali ja ako želim njemačku dogu i ne ići sa njom po izložbama onda ću imat njemačku dogu došla ona od nekog vrsnog uzgajivača, nekog tko je napravio leglo jer je želio štence ili dogu koju je netko bacio na ulicu pa je završila u štenari.

kako god okreneš riskiraš.
moja susjeda ima ona 2 bijela parviša...maltezere, iz istog legla tj brata i sestru.
brat također non stop bolesna a sestra zdrava ko dren.

nikad ne znaš :(

jeste ima uzgajivačnica i "uzgajivačnica" i ziher nebi išla uzet psa on dekog tko štanca štence samo zbog zarade jer se tu već može nanjušit koliko mu je stalo do psa pa tako i njegovog zdravlja ali nemam ništa protiv čistokrvnog psa bez rodovnika koj jer se gazda zaželio štenaca

a pogotovo ako mu znam gazdu pa to što nema rodovnik mi je još manje bitno (drugo da znam gazdu samo po lošemm jel lol)

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #18 u: Studeni 27, 2011, 02:04:06 prijepodne »
kako ti drago ali ja ako želim njemačku dogu i ne ići sa njom po izložbama onda ću imat njemačku dogu došla ona od nekog vrsnog uzgajivača, nekog tko je napravio leglo jer je želio štence ili dogu koju je netko bacio na ulicu pa je završila u štenari.

kako god okreneš riskiraš.
moja susjeda ima ona 2 bijela parviša...maltezere, iz istog legla tj brata i sestru.
brat također non stop bolesna a sestra zdrava ko dren.

nikad ne znaš :(

jeste ima uzgajivačnica i "uzgajivačnica" i ziher nebi išla uzet psa on dekog tko štanca štence samo zbog zarade jer se tu već može nanjušit koliko mu je stalo do psa pa tako i njegovog zdravlja ali nemam ništa protiv čistokrvnog psa bez rodovnika koj jer se gazda zaželio štenaca

a pogotovo ako mu znam gazdu pa to što nema rodovnik mi je još manje bitno (drugo da znam gazdu samo po lošemm jel lol)

slazem se sa svime sto si rekla.jer stvarno meni je bitno da je meni taj pas zadovoljstvo i moj ljubimac, a ne niciji.
(ja tog covjeka osobno znam,kucni smo prijatelji,znam kako pazi na svoje pse muskog i zenskog staffa,i kako se brine oko malih,to mu je prvo leglo staforda.tak da... :up:  :D )

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #19 u: Studeni 27, 2011, 05:18:20 prijepodne »
1.to je zapravo teško opisat, možda najbolje da kažem da se postaviš kao prema malom djetetu ali od početka davat do znanja što se smije a što ne.
nježan ali odlučan i dosljedan!
znaći ne ga pustit da radi pizdarije po kući nego neka odmah nauči riječ ne.
mislim, tu bi mogla napisat cijeli roman još pa stvarno ne znam kako još to sročit :\

2.ne mu davat da se sprežderava jer će on pojest što nađe u zdjelici.
neka jede hranu za štence.
imaš za male, srednje i velike pasmine i onda po kilaži izračunato koliko da mu daješ. mislim da bi trebalo na vrečama pisat.
štene do 4mj 3x denevno a nadalje 2x dnevno
znaći dnevna količina hrane podjeljena na 3 tj kasnije na 2 obroka

3. da, nagrada je uvijek bolje sredstvo nego udarac.
jer učenjem udarcima ćeš dobit psa koj će poslušat iz straha a sumnjam da to želiš
naravno, kuglica neke poslastice a ne da se najede svaki put kada sjedne.
a kada pas nauči ona postepeno smanji nagrade tj daj tu i tamo jer na koncu neće htjet poslušat ako dobi nagradu.
ugl to se neće desit preko noći, psu će trebat i nekoliko mjeseci da sve pohvata i da shvati da moa np sjest jer si ti gazda i ti si tako rekao a ne zato jer će dobit keksić ako to napravi ili batine ako ne napravi.

4.psa (životinje opčenito) se kupa samo i SAMO ako je to potrebno.
znaći cape poslje šetnje ili u običnoj vodi ako se zaprlja a šamponim samo ako se baš u valja u nešto.
korištenjem šampona im mjenjaš ph kože i na kraju ćeš dobit samo kontraefekt

5. psa se ne smije vodit van dok nije cjepljen. točka.
neka piša na novine.
ako stvarno bude potrebe za davilicom onda ju i koristi ali se savjetuj kako ju pravilno koristit jer mnogi pojima nemaju i samo ništa ne naprave njome.
ali ti se potrudi da naučiš psa na pravilnu šetnju pa da ne moraš koristit davilice.

što se brnjice tiće dobro odgojen pas ju ne treba ali pošto uziaš staforda budi spreman na ružne poglede drugih ljudi.
ljudi su glupi i neuki i kad vide staforda, rota i sl odmah misle da je to ubojica

šetnja je uvijek što duža to bolja.
a lajnu uzmi onu kraču da ga bolje možeš držat uz sebe.
naravno, postoje određena mjesta u zagrebu (uz savski nasip ako se ne varam) gdje se pas smije šetat bez lajne, inaće mora bit na lajni.
kažem, opet, pošto uziaš staforda budi spreman da prijekorne poglede da ne kažem i vrijeđanja (ima svakavih ljudi...) i to štene odgoji kako spada!

i ne zaboravi kupit dreke za njim!  8)

6. te ga stvari počinješ učit one sekunde što ti dođe u kuću.
pogotovo one bitne, "ne", "dođi", "sjedi" i naravno ime.
ime ne dajemo psu samo da bi nama bilo lijepo, takva imena dajemo hrčcima, zmijama i sličnima.
psu damo ime prvenstveno da mu to bude glavna komanda.
znaći, ako ja doma kažem "sjedi" onda psi sjednu. ako kažem"Richy sjedi" onda Richy sjedne dok Beki i Max stojei gledaju svoja posla
znaći ako mu daš ime Max onda on ne mora znat da mu je to ime. on mora znat  da kad čuje tu riječ da mora pažnju usmjerit na tebe i tvoju sljedeću komandu (dođi, lezi, sjedi, bravo...)

7. pas po zakonu mora biti cjepljen protiv bjesnoće, čipiran i očišćen od parazita (dehelmintizacija) sa navršena 3mj i tako iznova svake godine (osim čipiranja naravno koje je trajno :P)
nakon toga ga se cijepi protiv zaraznih bolesti

naravno, ako je pas bolestan onda ga se prvo izliječi.


ako ti tu išta pomogne:
http://www.petpet.hr/proplan_files/vodic-stenci2.pdf

i sljedeći put kad nabavljaš životinju nemoj zadnji tren tražit savjete nego mj dana unaprijed već budi potpuno spreman  :up:


Nisam stručnjak za pse...ali začudio sam se Kisa da ti to napišeš. Znamo zakon...po njemu pas mora imati brnjicu......točka. A ovo šta si napisala....ljudi su neuki i glupi.......nije ni za komentiranje..... nemogu vjerovat da si to napissaala.
Inače sam 2 puta nastradao od psa....kojeg smo uzput....svi voljeli....ali dogodilo se ....i moglo je zavšiti i tragično po mene da me netko nije spasio....stvarno tragično...jer su ga ljudi nakon toga eutanazirali. Ti vjeruj psu...al reć da su ljudi neuki i glupi....govori samo o tvojoj gluposti....Eto oprosti ...ali druge riječi nemam. Pas koji je socijaliziran,.....maza.....ali je opasna pasmina.....nije bez razloga takvom proglašen i i tako se mora tretirati. Ako je zakon brnjica onda to tako mora biti.....a nemožeš ljude nazivati glupima jer ih se boje ako nemaju brnjice.....Nedaj bože da proživiš što su neki ljudi.....a voli ih koliko hočeš....ali red je red,...zakon je zakon,.......i pamet je pamet
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #20 u: Studeni 27, 2011, 09:13:06 prijepodne »
mi volimo i socijaliziranog i nesocijaliziranog psa... osobno, super su mi svi psi, pa i oni s tri noge ukoliko ne pate i mogu koliko toliko normalno funkcionirati... nije to tema, al ajde...

nastradati od psa je lako ukoliko se dogode greške u odgoju, nebitno pritom koliko ga voliš ili ne voliš... imati agresivnog psa je isto lako, i opet je nebitno dali ga voliš ili ne voliš...

nemam ni jednu "opasnu" pasminu pasa : huskyja od 8,5god i mješanku belgijanca i nijemca od 6mj... on je divan pas, prekrasne naravi, moja baba koja ne voli pse ono uopće za njega govori da je "ko čovik", on sve razumije, ne miješa se gdje mu nije mjesto, dobro/odlično sluša za jednog huskyja (da sad ne ulazim u probleme s njihovom dresurom), ukućani i poznati mogu raditi što žele od njega (nepoznati nemaju što raditi oko mog psa i dirati mog psa bez moje prisutnosti i dozvole - znam da im ne bi ništa, ali nisam za nikakav rizik iako bih ruku u vatru stavila za njega)... u šetnjama nema brnjicu jer ga ljudi i događanja oko njega apsolutno ne zanimaju - NO, agresivan je prema muškim psima... dakle, opet moram imati otvoreno 4-ero očiju... greške u odgoju nisam vidjela, možda sam nešto predvidjela eventualno... uvijek se družio kao mladac i s kujicama i s mužjacima, i sve je bilo ok do jedno 18mj... dakle, ne mora tu biti neka opasna pasmina da postoji neki problem...

mala/velika mješanka je za sada super, karakter je fenomenalan, sluša dosta dobro obzirom na starost, jako je vezana za mene i nju ne zanimaju ni ljudi ni psi u šetnji - ja sam u centru pažnje i uvijek je tu negdje oko mene u iščekivanju "leteće lopte"... nadam se da će tako i ostati...

nadalje, frend ima pitt-a, opasnog cucka, ne?... ljudi, u životu nisam vidjela umiljatijeg i maznijeg psa... savršeno nešto... slaže se sa svim psima, o ljudima da i ne govorim - samo dijeli puse i očekuje rundu maženja... gazda je puno radio na socijalizaciji i trud se zbilja isplatio...

dakle, sve se može, samo se treba educirati, truditi i tražiti savjete ako zapnete... :) ako ne riješite odmah problem, problem ostaje...  :up:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #21 u: Studeni 27, 2011, 11:04:17 prijepodne »


Jao dakle bez rodovnika, bolje da ništa dalje ne komentiram  :-X S obzirom da pratim kinologiju i gledala sam suđenja amstaffa na cacib-u prošli tjedan (jedan je bio i bis specijalki) zanimalo me podrijetlo. Ali ako je pas bez rodovnika onda je podrijetlo nepoznato, a i po kinološkim standardima to je onda pas u tipu xy pasmine.

O odgoju pasa sam ti postavila izvrstan link (u drugoj temi) pa ga pročitaj. Također ti savjetujem da proučiš druge informacije, imaš razne pasminske forume, ne možeš očekivati da će ti ovdje netko cijeli roman napisati.


Ok, osobno nikad ne bi kupila psa bez rodovnika, koji nije samo komad papira. Ili bi kupila čistokrvnog psa s rodovnikom ili bi besplatno udomila psa u tipu iz azila.  Ali nebitno to očito nije tema, sretno dalje, nemam više što za komentirati.

Chili eto baš mi je žal kaj moram to napisat al dečko te nije pital kaj bi ti kupila i kaj očeš nego je postavil masu drugih pitanja na koje mu nisi odgovorila. Ti kao moderator bi trebala znati da se to ne radi, i samo kvariš dečku temu. Ako očeš mu pomogni, a ako ne bolje da ništa ne pišeš. Eto zato se ljudima sve manje sviđa forum jer dobiju na svoja pitanja ovakve odgovore.
Da si ga htjela savjetovati i odgovoriti trebala si ko znalac kak veliš da jesi savjetovati da ne uzima psa iz tog i tog razloga a ne zato kaj ti nebi. Pa kaj se to događa na forumu da nemožeš dobit odgovore na obična jednostavna i jasno postavljena  pitanja.
Da si pročitala pravilnik o opasnim psima onda bi mateu odgovorila da je u RH zakonom zabranjeno uzgajati pasmine tih pasa bez papira. Ako taj pas nema papire mora se odma kastrirat čipirat i u dokumentu psa(putovnici) treba biti napomena potencijalno opasan pas. Eto zakon pa si ga pročitaj: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/287986.html

Na kojoj je to izložbi bio izložen pas pasimine koja pripada grupaciji pasmina na koju se odnosi dotični zakon a da je bio nepoznatog podrijetla? Pa kaj pričaš? Na kojoj se to izložbi amstaffa cacib-a tako radi? KAj misliš da može tamo pas bez rodovnice odnosno rodovnica u kojima stoji nepoznato podrijetlo? Opet pročitaj onaj gore zakon. Mislim da samo trabunjaš gluposti rekla si da je po  kinološkim standardima to onda pas u tipu xy pasmine. Pa po kojim kinološkim standardima ima XY psa?


Kaj imaš protiv psa bez papira? Ja isto imam doma psa bez papira i nije kupljen za izložbe i uzgoja nego da bude ljubimac, i tu svrhu je odličan pas.
Eto baš zato forum posječuje sve manje ljudi. Žalosno ali istinito.


mateo20094 izvini na oftopicu ali moral sam.

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #22 u: Studeni 27, 2011, 12:06:10 poslijepodne »
mi volimo i socijaliziranog i nesocijaliziranog psa... osobno, super su mi svi psi, pa i oni s tri noge ukoliko ne pate i mogu koliko toliko normalno funkcionirati... nije to tema, al ajde...

nastradati od psa je lako ukoliko se dogode greške u odgoju, nebitno pritom koliko ga voliš ili ne voliš... imati agresivnog psa je isto lako, i opet je nebitno dali ga voliš ili ne voliš...

nemam ni jednu "opasnu" pasminu pasa : huskyja od 8,5god i mješanku belgijanca i nijemca od 6mj... on je divan pas, prekrasne naravi, moja baba koja ne voli pse ono uopće za njega govori da je "ko čovik", on sve razumije, ne miješa se gdje mu nije mjesto, dobro/odlično sluša za jednog huskyja (da sad ne ulazim u probleme s njihovom dresurom), ukućani i poznati mogu raditi što žele od njega (nepoznati nemaju što raditi oko mog psa i dirati mog psa bez moje prisutnosti i dozvole - znam da im ne bi ništa, ali nisam za nikakav rizik iako bih ruku u vatru stavila za njega)... u šetnjama nema brnjicu jer ga ljudi i događanja oko njega apsolutno ne zanimaju - NO, agresivan je prema muškim psima... dakle, opet moram imati otvoreno 4-ero očiju... greške u odgoju nisam vidjela, možda sam nešto predvidjela eventualno... uvijek se družio kao mladac i s kujicama i s mužjacima, i sve je bilo ok do jedno 18mj... dakle, ne mora tu biti neka opasna pasmina da postoji neki problem...

mala/velika mješanka je za sada super, karakter je fenomenalan, sluša dosta dobro obzirom na starost, jako je vezana za mene i nju ne zanimaju ni ljudi ni psi u šetnji - ja sam u centru pažnje i uvijek je tu negdje oko mene u iščekivanju "leteće lopte"... nadam se da će tako i ostati...

nadalje, frend ima pitt-a, opasnog cucka, ne?... ljudi, u životu nisam vidjela umiljatijeg i maznijeg psa... savršeno nešto... slaže se sa svim psima, o ljudima da i ne govorim - samo dijeli puse i očekuje rundu maženja... gazda je puno radio na socijalizaciji i trud se zbilja isplatio...

dakle, sve se može, samo se treba educirati, truditi i tražiti savjete ako zapnete... :) ako ne riješite odmah problem, problem ostaje...  :up:

hvala :)



Jao dakle bez rodovnika, bolje da ništa dalje ne komentiram  :-X S obzirom da pratim kinologiju i gledala sam suđenja amstaffa na cacib-u prošli tjedan (jedan je bio i bis specijalki) zanimalo me podrijetlo. Ali ako je pas bez rodovnika onda je podrijetlo nepoznato, a i po kinološkim standardima to je onda pas u tipu xy pasmine.

O odgoju pasa sam ti postavila izvrstan link (u drugoj temi) pa ga pročitaj. Također ti savjetujem da proučiš druge informacije, imaš razne pasminske forume, ne možeš očekivati da će ti ovdje netko cijeli roman napisati.


Ok, osobno nikad ne bi kupila psa bez rodovnika, koji nije samo komad papira. Ili bi kupila čistokrvnog psa s rodovnikom ili bi besplatno udomila psa u tipu iz azila.  Ali nebitno to očito nije tema, sretno dalje, nemam više što za komentirati.

Chili eto baš mi je žal kaj moram to napisat al dečko te nije pital kaj bi ti kupila i kaj očeš nego je postavil masu drugih pitanja na koje mu nisi odgovorila. Ti kao moderator bi trebala znati da se to ne radi, i samo kvariš dečku temu. Ako očeš mu pomogni, a ako ne bolje da ništa ne pišeš. Eto zato se ljudima sve manje sviđa forum jer dobiju na svoja pitanja ovakve odgovore.
Da si ga htjela savjetovati i odgovoriti trebala si ko znalac kak veliš da jesi savjetovati da ne uzima psa iz tog i tog razloga a ne zato kaj ti nebi. Pa kaj se to događa na forumu da nemožeš dobit odgovore na obična jednostavna i jasno postavljena  pitanja.
Da si pročitala pravilnik o opasnim psima onda bi mateu odgovorila da je u RH zakonom zabranjeno uzgajati pasmine tih pasa bez papira. Ako taj pas nema papire mora se odma kastrirat čipirat i u dokumentu psa(putovnici) treba biti napomena potencijalno opasan pas. Eto zakon pa si ga pročitaj: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/287986.html

Na kojoj je to izložbi bio izložen pas pasimine koja pripada grupaciji pasmina na koju se odnosi dotični zakon a da je bio nepoznatog podrijetla? Pa kaj pričaš? Na kojoj se to izložbi amstaffa cacib-a tako radi? KAj misliš da može tamo pas bez rodovnice odnosno rodovnica u kojima stoji nepoznato podrijetlo? Opet pročitaj onaj gore zakon. Mislim da samo trabunjaš gluposti rekla si da je po  kinološkim standardima to onda pas u tipu xy pasmine. Pa po kojim kinološkim standardima ima XY psa?


Kaj imaš protiv psa bez papira? Ja isto imam doma psa bez papira i nije kupljen za izložbe i uzgoja nego da bude ljubimac, i tu svrhu je odličan pas.
Eto baš zato forum posječuje sve manje ljudi. Žalosno ali istinito.


mateo20094 izvini na oftopicu ali moral sam.


ma sve pet.puno tog sam ja reko kak se na forumu ne moze na nista normalo odgovorit i uvijek se tema promjeni.
meni je predlozio Ikota da otvorim svoju temu gdje cu stavit i slike i gdje mogu pitat za savijete.al ispalo je potpuni promasaj.
i to sto se tice papira ja bih zamolio de ne moramo o tome jer meni iskreno nije bitno dal ima pas papire. :) LP

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #23 u: Studeni 27, 2011, 12:16:08 poslijepodne »
Saša definitivno se nemam namjeru svađati, dala sam mu jako koristan link na knjigu u pdf-u o odgoju i nabavci psa koji je ostao u drugom topicu.
Da imam protiv ljudi koji štancaju pse bez papira, protiv pasa nemam ništa, ali kako je već rečeno to nije tema. Ako te zanima možeš slobodno otvoriti temu o psima sa i bez rodovnika pa ću objasniti, ovdje neću.  Zakon, ne brini, poznajem jako dobro.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Pocetak sa staffom :D
« Odgovori #24 u: Studeni 27, 2011, 13:18:58 poslijepodne »
Mislim da rodovnik nije važan da bi se sa psom išlo na izložbe ili moglo hvalit. Rodovnik je važan da bi se znalo porijeklo psa, odnosno njegovi preci. To je znači važno da znamo da kupujemo kvalitetnog psa, a pogotovo kod ovakvih vrsta koje naravno nisu agresivne, po meni su puno agresivniji oni mali živčani lajavci, ali su potencijalno opasne jer kad stafford naumi napravit pizdariju on ju je u stanju i napravit. Zato je važno znati da pas nema nekakvih ludih gena u sebi.
Stoga, ako pas nema rodovnicu budi siguran da uzimaš psa od provjerenih predaka i nemoj previše slušat onoga tko ga prodaje ako ga dobro ne poznaš jer niko ti nebu reko da ti prodaje lošeg psa. Problem kod ovakvih pasmina je i to što ih, između ostaloga, kupuje i dosta ljudi koji na taj način misle liječiti svoje komplekse i normalno da onda ti psi ispadnu svakakvi, a nije dobro da tvoj pas potječe od takvog nekog.
Mislim da nitko ovdje nije mislio dat nikakav loš savjet niti puno pametovat. Znam da je Chilii udomila puno pasa i zato u potpunosti shvačam zašto je protiv nekontrolirane "proizvodnje".
Osobno nisam vlasnik psa iako sam od malena pročitao gro knjiga o njima, a stafford mi je oduvijek bio najdraža pasmina.
Kupio sam bio malog stafforda prije 15-16 godina isto od nekog lijevog i dobio psa zaraženog ako se dobro sječam parvovirozom koji je nakon 2 tjedna uginuo. Poslije se više nikad nisam odlučio na nabavku.
Budi siguran što kupuješ, dobro ga odgoji i imat ćeš fenomenalno pseto.  :up: