Travanj 23, 2024, 11:16:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Diskus rapsodija ...drugi dio  (Posjeta: 27336 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #75 u: Rujan 09, 2011, 20:26:10 poslijepodne »
Mislim da je cijena od 500 kn. za prosječnog diskusa petjerana. A sada cu ti nesto reći a to se tiće  penanga i cro capa koji su kod nas najveći odgajivaći diskusa ,mislis da su oni super bogataši jer prodaju ribu cro capa neznam osobo ali sa penangom sam jako dobar prijatelj , da skratim čovjek je radio krvavo u fusu par nedelja (zidarija) skupio nesto para  dogovorili smo se da odemo po nove varijaritete riba u česku da bi imali opet sta mrijestiti i s nećim se igrati , oni su prvenstveno zaljubljenici u ovaj prekrasni hobi, ja sam ove godine sebi napravio akvarijsku sobu
pod nazivom (MOJ MIR) i kada udem u nju naj sretniji sam gledajući diskuse ali nisam to radio iz profita jer profita u ovom nema . Sada sam izračunaj koliko dode jedna riba kada u jednm smijeru autom napraviš oko 700 km. Kupiš par riba kvalitetnih odgojiš i pitanje očeš dobit mrijesne parove od njih , a da nema takvih ljudi poput cro capa i penanga u hrvatskoj nebi bilo ni kvalitetnih riba
, pitaj stripija iz splita koji je bio vani i kupovao ribe pa ga je jedna malaribica u trgovini došla oko 30 eura dok ju je dovezao do splita troškovi puta 100 150 eura pa dodas na kolicinu od 10 ribica onda te jedna izađe 40 45 eura i koliko kosta onda takva matićna riba od 15 -17 cm stara godinu dana  pitanje je dali takva riba od 500 kn skupa  mislim da nije već je nasa kupovna moć mala tu je najveći problem a sto se tiće mladih diskusa najjeftiniji su u Hrvatskoj jer sam jako puno obišao odgajivačnica , a eto i u nedelju navečer krećem na put pa če se opet nesto donjet.
Pozdrav iz Osijeka... :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #76 u: Rujan 09, 2011, 21:08:42 poslijepodne »
Ovako....

Kao prvo i osnovno - ja nista ne mislim. Osim onoga da mislim da sam glasno, jasno i izuzetno razumljivo objasnio sto pitam i zasto to pitam. Pa prema tome, nemam ama bas nikakvih misljenja ni stavova o tome dali je netko bogatas, kako je netko dosao do novaca, kako je netko nabavio ribe. Isto tako, mislim da sam jasno naglasio da sam pitanje i postavio ovdje, medju ljudima koji su uzgajivaci i drze te ribe prvenstveno zbog ljubavi, a ne profita, pa cu shodno tome dobiti i kvaltietan odgovor na pitanje, ne onaj kojem je glavna vodilja matematika i "koliko cu ja zaraditi", vec realan prikaz situacije.

Tako da...nemoj misliti sto ja mislim..... ;)

Da je pitanje mozda neprimjereno, to znam. I odmah sam u uvodu stavio izvinjenje, pitao svoje, i ocekivao kvalitetan odgovor, djelomicno sam to i dobio. A paljenje sibica....ne vidim potrebe....

U svakom slucaju mislim, a mozda se i varam, da netko kao kupac, ili barem potencijalni kupac, ima svako pravo pitati koliko nesto kosta, ali isto tako, ima pravo pitati i zasto nesto kosta bas toliko. Ne u svrhu preispitivanja prodavacevih motiva, financijske situacije ili osporavanja cijene, vec (a i to sam negdje nekad napisao) u svrhu vlastite edukacije, da zna nesto vise o tome sto kupuje.

Nasa kupovna moc svakako je niza nego sto bi mi htjeli ili bi trebala biti, to si u pravu.

Dakle, jos jednom, i onda se stvarno povlacim iz ove rasprave - jednostavno sam htio da mi netko objasni dali je ta cijena po kojoj su meni ponudjeni realna, ako je s cime se opravdava, a ako nije, opet u edukacijske svrhe, koji su to elementi koji utjecu na formiranju neke prodajne cijene kod prodavaca koji to ne radi jedino i iskljucivo zbog profita, jer imam lagani dojam da je strana koja mi je ponudila ribe po toj cijeni.... pa hajmo reci, htjela dobro zaraditi na mojoj neinformiranosti i neupucenosti....

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #77 u: Rujan 09, 2011, 21:20:42 poslijepodne »
Ma tu te podrzavam u potpunosti, sve zavisi kakav je diskus, koja velićina , za male ribe 500 kuna je previse ja ga nikad nebi toliko platio, neko mozda i bi, ja sam samo komentirao da su u hrvatskoj diskusi najjeftiniji jer imam ih oko 50 60 kom , prvo moras znat od koga kupuješ ribu , neka ti pošalje fotku , kolika je veličina ribe , koliko je stara, ako treba stavi je na net i nekoče ti od iskusnijih dati savjet, a i svi imamo i meil pa se s nekim posavjetuješ prije kupovine .,

Pozdrav je se izvinjavam ako sam povrjedio koga to je samo moje razmišljanje i iskustvo jer sam dosta riba kupio i u hrvatskoj i vani a  sada prije svake kupovine se raspitam kod iskusnijeg kolege.
Pozdrav iz Osijeka... :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #78 u: Rujan 09, 2011, 21:38:16 poslijepodne »
E super da smo istjerali na pravi put ovo.... vec sam se uplasio da ja stvarno nisam sto pogresno pisao....

Neka oni kostaju onoliko koliko moraju, ja samo zelim znati da ono sto dobivam stvarno vrijedi te novce, a ne, kao u ovom mom primjeru, da me netko vuce za nos.....

A deckima koji se trude uzgojiti i ponuditi kvalitetne primjerke - samo naprijed  :up:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #79 u: Rujan 09, 2011, 23:03:51 poslijepodne »
Ovako....

Kao prvo i osnovno - ja nista ne mislim. Osim onoga da mislim da sam glasno, jasno i izuzetno razumljivo objasnio sto pitam i zasto to pitam. Pa prema tome, nemam ama bas nikakvih misljenja ni stavova o tome dali je netko bogatas, kako je netko dosao do novaca, kako je netko nabavio ribe. Isto tako, mislim da sam jasno naglasio da sam pitanje i postavio ovdje, medju ljudima koji su uzgajivaci i drze te ribe prvenstveno zbog ljubavi, a ne profita, pa cu shodno tome dobiti i kvaltietan odgovor na pitanje, ne onaj kojem je glavna vodilja matematika i "koliko cu ja zaraditi", vec realan prikaz situacije.

Tako da...nemoj misliti sto ja mislim..... ;)

Da je pitanje mozda neprimjereno, to znam. I odmah sam u uvodu stavio izvinjenje, pitao svoje, i ocekivao kvalitetan odgovor, djelomicno sam to i dobio. A paljenje sibica....ne vidim potrebe....

U svakom slucaju mislim, a mozda se i varam, da netko kao kupac, ili barem potencijalni kupac, ima svako pravo pitati koliko nesto kosta, ali isto tako, ima pravo pitati i zasto nesto kosta bas toliko. Ne u svrhu preispitivanja prodavacevih motiva, financijske situacije ili osporavanja cijene, vec (a i to sam negdje nekad napisao) u svrhu vlastite edukacije, da zna nesto vise o tome sto kupuje.

Nasa kupovna moc svakako je niza nego sto bi mi htjeli ili bi trebala biti, to si u pravu.

Dakle, jos jednom, i onda se stvarno povlacim iz ove rasprave - jednostavno sam htio da mi netko objasni dali je ta cijena po kojoj su meni ponudjeni realna, ako je s cime se opravdava, a ako nije, opet u edukacijske svrhe, koji su to elementi koji utjecu na formiranju neke prodajne cijene kod prodavaca koji to ne radi jedino i iskljucivo zbog profita, jer imam lagani dojam da je strana koja mi je ponudila ribe po toj cijeni.... pa hajmo reci, htjela dobro zaraditi na mojoj neinformiranosti i neupucenosti....
nemoj se ti povlačiti iz ovoga ti si u pravu nešto zato smo tu da razjasnimo neke stvari  :up:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #80 u: Rujan 09, 2011, 23:05:37 poslijepodne »
Damire može koja milja eura mislim da si več bogataš s financijske strane :up:

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #81 u: Rujan 09, 2011, 23:47:26 poslijepodne »
Damire može koja milja eura mislim da si več bogataš s financijske strane :up:

Je da pare mi ispadaju iz depova kud god krenuo al ne od prodaje diskusa vec od muke :nerd: 8), samo sreca moja sto mi zena ne zna moje kung fuj financijske super poteze jer bih zasigurno bio bivsi.  :o decki sretan put i kupite pravih komada da se svi divimo. Nista ne bih vise volio nego biti s vama u autu za cesku. :'(
095/907 83 76  [email protected]

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #82 u: Rujan 09, 2011, 23:52:41 poslijepodne »
samo sreca moja sto mi zena ne zna moje kung fuj financijske super poteze jer bih zasigurno bio bivsi.  :o

aha, znaci i kod tebe isto..... jadni mi, ajde sto zene ne kuze aute, nogomet, motore, sve one divne igrackice koje nas fasciniraju i na koje trosimo lovu, ali ispada da ni prema teglicama s vodom bas nisu blagonaklone....ili, mozda, sasvim slucajno, mozda mi malo znamo i pretjerati..... :D :D

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #83 u: Rujan 09, 2011, 23:58:01 poslijepodne »
Damire može koja milja eura mislim da si več bogataš s financijske strane :up:

Je da pare mi ispadaju iz depova kud god krenuo al ne od prodaje diskusa vec od muke :nerd: 8), samo sreca moja sto mi zena ne zna moje kung fuj financijske super poteze jer bih zasigurno bio bivsi.  :o decki sretan put i kupite pravih komada da se svi divimo. Nista ne bih vise volio nego biti s vama u autu za cesku. :'(



 :D slažem se cop s tobom,znaš kak se kaže: što neznaju,ne boli ih..... :up:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #84 u: Rujan 09, 2011, 23:59:12 poslijepodne »
Damire može koja milja eura mislim da si več bogataš s financijske strane :up:
Penang duhovno bogatas, to tezim kad se vratim kuci sj..an s posla, zato ovako ovo i radim, nema ocevida paljevina, vjesanja,razbojnistava,silovanja,cedomorstava,ubojstava i dr. U zadnjih petnaest godina a niti onoga prije toga. Samo diskusi ;)
095/907 83 76  [email protected]

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #85 u: Rujan 10, 2011, 00:01:39 prijepodne »
Ev možda će biti OT al dal imate kakav link od uzgajivača od kojih vi nabavljate pa da se vide ribe koji oni prodaju  -?

SRy ljudi pratim par tema,pa malo krivo upisao ,trebalo ići u "nabavka diskusa"
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline fiuman 1980

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 309
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #86 u: Rujan 10, 2011, 00:13:58 prijepodne »
mislim Damire da je dobro da si postavio ovo pitanje i kao akvarist clan neta imas pravo na korektan odgovor...istina je da je diskus jedna od najskupljih akvarijskih riba i mnogo je razloga zbog cega je skup...dakle cijena malih diskusa (manjih od 5 cm)je mala osim za nove varijante gdje je potraznja veca od ponude, pa mogu biti i 10 puta skuplji od "obicnih "diskusa.Da li ce to biti 50 ,60 ,ili 100 kn ovisi o nagodbi izmedju kupca i prodavaca,a moralo bi ovisiti i o kvaliteti ribica koje bi u svakom slucaju morale zadovoljiti estetske i zdravstvene standarde za prodaju.Dakle ako ti netko nudi male diskuse za 500 kn,ja ti savjetujem da  potrazis bolju priliku, jednako ako ti netko nudi male diskuse za 10 kn ili je taj dan jako dobre volje ili sa ribama nesto nije u redu. Po pravilu uzgajivaci ne prodaju ribe ispod 5 cm i na cijenicima velikih uzgajivaca krece se od velicine 5-6 cm,jer su diskusi te velicine vec dovoljno veliki da prezive  stres promjene vode,hrane itd. Sa rastom diskusa raste i cijena jer rastu i troskovi uzgoja,od vode ,hrane ,struje,akvarija potrebnih za uzgoj,preko opreme,lijekova po potrebi itd,mali uzgajivaci su sretni ako nisu na gubitku.Posto je diskusu potrebno oko godinu dana da naraste ako ga drzis u dobrim uvjetima normalno je da mu je cjena velika.Medjutim akvaristicke trgovine u zemljama sa visim standardom su pune velikih diskusa jer se kupnja odrasle ribe isplati onima koji zele "bas takvu" ribu zbog njene ljepote ili zbog uzgoja,a nema ni rizika da ugine prije nego sto odraste.U tom slucaju na tebi je odluka:10 malih ili jedan veliki diskus!? Osobno smatram da nije cijena najveca prepreka za drzanje diskusa, nego losa iskustva pri uzgoju te ribe.Ovaj portal je idealno mjesto i prilika da akvaristi nauce na primjeru uzgajivaca kako da ih uspjsno othrane do "egzoticne ljepote" kako ti kazes...s postovanjem

Slazem se s ovim odgovorom. Jako lijepo sroceno. Ja bih mozda dodao da veci diskusi kostaju opravdano vise jer ne postanu svi malci vrhunski odrasli diskusi.
Htio bih dodati da se slazem da je cijena discusa kod nasih uzgajivaca dobra i sigurno jos bitnije ima dobrih uzgajivaca koji su ujedno i dobri ljudi, mogu jamcit npr. za penanga! Ali cu vam takoder rec da sam ja kupio u italiji ribu jako dobre kvalitete velicine 6 cm i platio sam je 12 € komad(covijek mi je izasao ususret jer sam kupio vise komada) a to je 90 kn cca. To je konkretno bila riba uzgojena u njemackoj. Mogao mi je nabavit discuse po jos povoljnijoj cijeni ali je rekao da ta nije takve visoke kvalitete. Svojevremeno mi je covijek iz udina nudio diskuse od 8-10 cm za 18-35 € a ta riba je bila iz nizozemske.
Kad malo razmislim, ko zna koliko tip, privatni uzgajivac iz Singapura, pita nekog drugog iz Singapura za jednog discusa? Zna li mozda netko?
Forza Fiume ;)

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #87 u: Rujan 10, 2011, 00:37:14 prijepodne »
iznenadio bi se koliko skupi diskusi mogu biti u singapuru i maleziji.. veliki je raspon cijena, od 2-250 US za ribu od 6-7cm. sve ovisi o kvaliteti, pogotovo tamo...
a nek mali azijat napravi novi atraktivan varijetet e onda je cijena u tisucama dolara, doduse za malo vece ribe ...
Split / Hrvatska

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #88 u: Rujan 10, 2011, 01:28:41 prijepodne »
iznenadio bi se koliko skupi diskusi mogu biti u singapuru i maleziji.. veliki je raspon cijena, od 2-250 US za ribu od 6-7cm. sve ovisi o kvaliteti, pogotovo tamo...
a nek mali azijat napravi novi atraktivan varijetet e onda je cijena u tisucama dolara, doduse za malo vece ribe ...

napravit čemo i mi hrvatskog pravu šahovnicu paneka oni odnas kupuju več je pri kraju :up:

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #89 u: Rujan 10, 2011, 05:40:32 prijepodne »
Samo nalijepi grb na onog pigeona  :D :D :D :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline fiuman 1980

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 309
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #90 u: Rujan 10, 2011, 10:20:22 prijepodne »
iznenadio bi se koliko skupi diskusi mogu biti u singapuru i maleziji.. veliki je raspon cijena, od 2-250 US za ribu od 6-7cm. sve ovisi o kvaliteti, pogotovo tamo...
a nek mali azijat napravi novi atraktivan varijetet e onda je cijena u tisucama dolara, doduse za malo vece ribe ...

napravit čemo i mi hrvatskog pravu šahovnicu paneka oni odnas kupuju več je pri kraju :up:

Super ideja  :klap: e to bi definitivno bio hrvatski proizvod  ;) ;)
Forza Fiume ;)

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2012, 11:46:28 prijepodne od cro cop »
095/907 83 76  [email protected]

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #92 u: Veljača 04, 2012, 11:47:23 prijepodne »
... još malo za ove zimske dane ...

095/907 83 76  [email protected]

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #93 u: Veljača 04, 2012, 18:48:43 poslijepodne »
Vec te duze vrijeme nismo culi Damire, a sad znamo i zbog cega. Pored sveg posla oko ribica ne stignes jos pisati po netu! Tvojim diskusima ocito ne smeta polarna hladnoca u hrvatskoj, izgledaju veseli i zdravi. Reci mi koje su vrste mali zuti diskusi na videu "mladi diskusi"

Offline Tetak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Požega, Hrvatska
  • symphysodon aequifasciatus
    • eGo elektroničke cigarete
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #94 u: Veljača 04, 2012, 20:55:35 poslijepodne »
Ja ih mogu vidjeti uživo gdje su još ljepši.  :klap: :)

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #95 u: Veljača 04, 2012, 21:02:08 poslijepodne »
svaka čast..nadam se da ću ih i ja uskoro vidjeti uživo.. ;)

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #96 u: Veljača 04, 2012, 22:58:24 poslijepodne »
Vec te duze vrijeme nismo culi Damire, a sad znamo i zbog cega. Pored sveg posla oko ribica ne stignes jos pisati po netu! Tvojim diskusima ocito ne smeta polarna hladnoca u hrvatskoj, izgledaju veseli i zdravi. Reci mi koje su vrste mali zuti diskusi na videu "mladi diskusi"
mali žuti su pigeon leopardi od ovog gore para s prvog videa. Na žalost nemam vremena u zadnje vrijeme jer sam u nekakvom preuređenju oko uzgoja.  Malo sam uhvatio vremena pa stavio video na youtube.   Kad sve završim bit će svježih fotki i videa. Stalno sam s vremenom u deficitu...
095/907 83 76  [email protected]

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #97 u: Veljača 05, 2012, 19:38:57 poslijepodne »
lijep par ,skoro potpuno bez crnih tockica, na prvi pogled cini mi se dosta uigran par, tko zna hoce li i potomstvo posve liciti na roditelje...vidim da ne stedis na mjehuricima,pritisak iz kompresora ?

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #98 u: Veljača 05, 2012, 20:38:24 poslijepodne »
Je dva kompresora,  s jednim je bilo nekih problema pa sam ostavio ventile do kraja.
095/907 83 76  [email protected]

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #99 u: Veljača 05, 2012, 21:02:50 poslijepodne »
cini mi se da sam vidio u gornjem dijelu akvarija otvore,voda ide u centralni filter?