Ožujak 19, 2024, 07:40:38 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Rotifiers  (Posjeta: 6899 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline miso710

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split - Osijek - Antunovac
Rotifiers
« u: Veljača 08, 2019, 14:58:52 poslijepodne »
Ekipa gdje se može nabaviti rotifieri i da li se netko već bavio uzgojem istih ? Gledao sam starije postove ali nisam našao ništa  pametno.  :up:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Rotifiers
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2019, 14:43:26 poslijepodne »
Mislim da ih niko kod nas  (siguran sam )ne uzgaja komercijalno za prodaju , sem ( možda ) par ljudi koji su probali za osobne potrebe !
        Dve mogućnosti imaš ,nabaviti ih vani ! Velike razlike u cijenama i velicini pakovanja ! Još vise u samom kvalitetu organizama ponajviše u kvantitetu šta dobijaš u kesici  ! Dosta ponuda je zamazivanja očiju i imaju užasan odnos omjera cijene i kvalitete/ kvantiteta !
      Druga mogućnost je sam ih uzgajati ! To zahtjeva i vrijeme , prostor , tehničke uslove ( koji se drže u granicama) , startnu kulturu organizama i najvažnije hranu za njihov uzgoj ! To opet povlači uzgoj phytoplanktona ( opet dodatno vrijeme , tehnički uslovi ) uzgoj i phyto i zoo planktona zahtjeva dosta čist skoro sterilan rad ! Sve moguće u “ kućnoj radinosti “ ali ..... zahtjevno !
  Po netu ima masa upustava od odlično opisanih do dosta traljavi opisa !

        Zašto  bas Rotifiersi i šta misliš sa njima da hraniš  i tanku ???
       

Offline miso710

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split - Osijek - Antunovac
Odg: Rotifiers
« Odgovori #2 u: Veljača 11, 2019, 17:29:13 poslijepodne »
Hvala ti na odgovoru .... mislio sam da li ih netko uzgaja za svoje osobne potreba pa ako neko ima da se dogovorimo.

Ma gledam već duže vrijeme nemiće kako konstantno izbacuju jaja pa sam odlučio da se malo pozabavim i da probam nešto od toga napraviti ako uspijem.
Zasad malo istražujem ali sam jako blizu da probam.
Svaki prijedlog ili neki link su uvijek dobro došli.

 :up:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Rotifiers
« Odgovori #3 u: Veljača 11, 2019, 22:57:21 poslijepodne »
 Ako je za uzgoj nemo ,ribljih larvi onda ti rotifiersi po meni nisu idealan izbor  ima i boljih alternativa! Iako ih neki uzgajaju zbog toga ! Prednost veličina odgovara mladim nemiićima i ostalim ribama / larvama !
Negativno ima jednostavnijeg zoo planktona za uzgoj koji obezbjedjuje i količinu uzgojenog  i veličinu ! Tako da oni koji gaje često rade sa vise tankova ! Drugi minus rotifilersi , znanstveno dokazano  su energetski slaba hrana za riblju mlad ! Jer su siromašni sa masnim omega masnocama ! To se rješava da se obogaćuju vise puta sa specijalnom hranom a to povlači uzgoj specijalnih  phytoplankton vrsta ili upotrebu sintetički preparata ! Zvuci jako komplicirano , nije al zahtjeva osnovno znanje  i dosta disciplinirani rad oko uzgoja ! Ima ljudi koji su uspjeli onako “ iz igre “ po meni vise izuzetci !
       Informisi se po netu oko uzgoja nemica ima tu jednostavnijih načina ka uspjehu !
 Po meni Rotifiersi su idealnijih kao hrana za skoro sve koralje posebno SPS , LPS , odredjene vrste mikro Ribica i svakako za uzgoj riblji larvi zahtjevniji riblj vrsta ( ako je energetski obogaćena ) sa tim pod zahtjevnije ne spadaju nemići !Informiraj se na portala za uzgoj morski riba ( moram potražiti nisam doma pa pošaljem linkove ) bices vise relaksiran sa uzgojem drugih vrsta hrane ! )

Puno uspjeha sa budućim prinovama 😏

Offline miso710

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split - Osijek - Antunovac
Odg: Rotifiers
« Odgovori #4 u: Veljača 12, 2019, 16:19:49 poslijepodne »
kolega , hvala ti na iscrpnom odgovoru ..... idem njuškati po netu ali svakako mi pošalji koji link ....  :up: