Travanj 18, 2024, 07:36:07 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kol'ko para - tol'ko muzike?!  (Posjeta: 4523 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kaeli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka, i Gorski kotar
Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« u: Studeni 09, 2011, 11:54:12 prijepodne »
Pozdrav, ekipa!!

Do sada sam isključivo sudjelovala na ovom dijelu foruma kao ''stručni komentator''  :D, no eto.. Gmazovi (točnije, zmije) su me toliko zainteresirali da moram napisati pokoju riječ i uputiti koje pitanje onima koji znaju više od mene, a takvih na ovom forumu ima jako puno. ;)

Znam da sam napisala da se neću dovoditi u napast i nabavljati zmiju zbog nekih članova obitelji koji ih poistovjećuju sa izvornim oblikom sotone, no.. Taj isti vrag meni ne da mira! :P

Da pojasnim, naslov ''kol'ko para - tol'ko muzike'' se prvenstveno odnosi na moju prvu želju, a to je bio zeleni piton (Morelia virdis).. Zapravo, cijene i nisu tako visoke za pojedinačnu jedinku, ali ja sam upravo potrošila određene poveće svote novaca na psa pa.. Sad sam u nekoj nezavidnoj situaciji jer nije da se jednog dana ti novci za pitona ne bi mogli skupiti, već kad se uzme u obzir i održavanje mojih pasa (jer ih trenutno imam 3) nekako svaki mjesec ispadne nategnuto. No, kao što ja sama kažem, svakoj budali njeno veselje, a moje veselje su životinje (u redu, priznajem, na prvom mjestu su psi) pa.. Slijedeći tu logiku, mora da sam izrazito sretna osoba!  :D

Pređimo sada na ono bitno i tematski vezano uz ovaj pdf, recimo da sam od zelenog pitona odustala onog dana kada sam primjetila high yellow primjerke i njihove cijene.. Zeleni piton se, naravno, ne navodi kao zmija za početnike, ali ja sam prilično tvdoglava pa me ne bi spriječila ta ''mala'' olakotna okolnost. Štoviše, daljnom selekijom (selekcija se odnosi na opći izgled zmije, aktivnost, cijenu, način držanja...) sam došla do emerald tree boe (Corallus caninus), no kako ona izgledom, ponašanjem i aktivnostima, a poglavito cijenom izrazito podsijeća na GTP-a i ona je ubrzo eliminirana. Sljedeći izbor, i ono što me trenutno najviše vuče zbog nekog općeg dojma jest amazon tree boa (Corallus hortulanus)!

Eh, ona mi se čini uistinu idealna. Njena nabrijana narav me previše ne zabrinjava jer zmije ionako ne smatram životinjama za maženje, već više za divljenje. Drugi razlog zbog koje me to ne zabrinjava jest činjenica da C. hortalanus nije otrovnica tako da u najgorem slučaju mogu proći sa većom ranom ili infekcijom, ali bez otrova i protuotrova u krvi. :)
Također, sviđa mi se veliki raspon boja te vrste. Meni osobno su najzanimljivije one u potpunosti crvene (poput El Djapinog mužjaka) i žute sa crnim patternom..
Ono što bi mi mrvicu predstavljao problem jest hranjenje tj.,  privikavanje na glodavce, poglavito na mrtve glodavce. Koliko sam shvatila, ATB-i su pomalo teški na tome, a vidim da se te zmije prodaju mlade (ček i prije prvog hranjenja) pa se pitam je li moguće nabaviti zmiju koja je  bar 3 - 4 puta hranjena mrtvim glodavcem?

Nadalje, ja sam užasni ziheraš i volim sve imati unaprijed isplanirano i pripremljeno. Terarij bih dala izaditi, pa bih odmah radila punu veličinu. Smeta li to zmiji? Plan je napraviti komodu od punog drva sa tri razine police, a svaka od razina da bude max. 1m x 60cm x 60cm (3 razine za svaki slučaj - ako poželim sakupiti sve pokemone  :D), a unutar tih polica staviti staklo tj., terarije po mjeri  samih polica. Drveni dio ne bih morala financirati, a sakleni..  Valjda bi se riješio.  ;)

Khm, grijanje.. Vidim da neki to riješavaju s podnim grijačima, neki isključivo sa žaruljama pa.. Molim vas preporuke za to i preporuke za mjesto nabave tehničkih dijelova (higrometri, termometri, nešto za automatsko kontroliranje vlage - postoji li uopće neki automatski raspršivač kapljica voda ili sl.? , grijači, sijalice...)?

Napominjem i da bi nabavka opreme bila ranija, a nabavka zmije tek početkom druge godine (ožujak, travanj..). To naglašavam u slučaju da netko planira imati leglo pa.. Možda bi se dalo i dogovoriti za kakvu predbilježbu, da mi zmija bude ''made in Croatia''..

Sad je red na svima vama, forumaši.. Ne znam što bih više napisala pa me slobodno korigirajte i napunite..  :up: :zagrljaj:

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #1 u: Studeni 09, 2011, 13:43:18 poslijepodne »
Za početak ti preporučam da pročitaš Parisov članak o njima - http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=643:corallus-hortulanus&catid=56:gmazovi&Itemid=176

Upravo sam nabavila bebu koja zaista gnjavi s hranjenjem, po sat vremena se gnjavim s njom da pojede. Za razliku od ostalih koje odmah skaču na plijen. Tješim se da će se unormaliti i ona s vremenom. I kao beba pokazuje svoj čangrizavi karakter, mislim da me sve zmije zajedno nisu pokušale toliko puta ugristi kao ona.

Nisam te skužila kako misliš raditi terarij, da ti pod bude staklo? Uglavnom moja preporuka ide Striceku Matiji i njegovoj teraristici.hr. Kod njega možeš nabaviti sve od opreme a i izrađuje izvrsne drvene terarije. Imaš ovdje na forumu podforum o njegovoj firmi - https://www.akvarij.net/forum/index.php?board=120.0


Offline kaeli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka, i Gorski kotar
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #2 u: Studeni 09, 2011, 14:31:23 poslijepodne »
Puno hvala na odgovoru.. Već sam pogledala topic u kojem si predstavila svoju ''amazonku'' i uistinu je predivna, jako zanimljive boje!  ;)

A terarij, u principu da, sve u staklu (zbog pojednostavljenog održavanja higijene, a i staklo bolje podnosi vlagu od drva pa..), a staklo da bude obloženo u drvo s vanjske strane (cca. 1/2 površine stakla u drvu - radi održavanja temperature).. Ima li to nekog smisla?! Naravno, pod ne bi bilo čisto staklo, već bi se to uredilo sa nekim od profesionalnih podloga za terarije (ili tepih + podloga koja drži vlagu) + posuda za vodu, grane, neka biljka (umjetna ili prava - to je sad opet nedoumica)..
Npr., okvir komode bi bio otprilike kao ovaj na linku ( http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/363223220/Wooden_Terrarium.jpg ), a umjesto da se stranice naknadno ispunjavaju ivericom ili drvom, bile bi ispunjene staklom (koji bi bio djelomično obložen drvom heh).. Nadam se da sam dobro objasnila.

Parisov članak sam već pročitala, zapravo su me ATB i privukle kada sam ovo ljeto vidjela njegovo leglo..  :up:

A za sve drugo, teraristika.hr! Tako sam si i mislila.. Samo, kad bismo mogli razjasniti što je sve drugo. Jačina rasvijete, tipovi.. Vidjela sam 10 vrsta različitih žarulja, a ne znam koja se koristi zašto.. Kad sve zbrojiš, treba biti ukupno 2 ili 3 žarulje? Sunčanje, hotspot, noćna, uvb/a.. ?! U redu, sad se jasno vidi da nemam pojma o čemu pišem pa.. Molim, objasnite!  :D I, ako žarulje griju preko dana, kako preko noći?!

Ovo s hranjenjem me uistinu malo plaši, ali valjda bi se riješilo.. Valjda.. :roll:

Ugrizi me i dalje ne plaše, jedan od moja tri psa je štene koje mijenja zube (nadam se da znate što to znači - ja sam joj najdraža grickalica/igračka), drugi je donedavno bio štene koje je mijenjalo zube, a treći me ponekad zna čopiti od sreće kad me vidi.. Što reći, 3 lude kuje..  :D

P.S. Može li se na malim primjercima zmije već odokativno procijeniti koje će boje biti kad odraste? I što je prihvatljivije, m ili ž, s obzirom na veličinu, životne nagone, prehranu, spolno sazrijevanje (koliko sam skužila, mužjaci znaju odbijati hranu  i drastično omršaviti kad spolno sazriju)?!

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #3 u: Studeni 09, 2011, 16:03:26 poslijepodne »
Kaeli, ti ne govoriš/čitaš/razumiješ engleski jezik?

Ako možeš konzumirati sadržaje pisane na engleskom, evo ti jedan odličan link: http://justfuckinggoogleit.com/

Offline kaeli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka, i Gorski kotar
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #4 u: Studeni 09, 2011, 16:44:12 poslijepodne »
 :a034k:

Bila sam duboko uvjerena da ekipu na ovom forumu možeš pitati što te zanima, ali.. Nemam riječi, Nino G! Svaka čast!

Molim moderatore da se zaključa, i po mogućnosti obriše ovaj topic! Hvala

P.S. Da sam se javila u potpunost neinformirana, ne bih se začudila ovom odgovoru, ali.. Zar svi po defaultu znaju čitati deklaracije i znaju što od opreme treba kojoj vrsti? Wow, ja sam onda tele.. Na 10 mjesta na ovom forumu postoje oprečne informacije, a kada netko pita pojašnjenje.. Pljus!  :klap:
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2011, 16:49:31 poslijepodne od kaeli »

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #5 u: Studeni 09, 2011, 16:48:16 poslijepodne »
Kaeli, ti ne govoriš/čitaš/razumiješ engleski jezik?

Ako možeš konzumirati sadržaje pisane na engleskom, evo ti jedan odličan link: http://justfuckinggoogleit.com/

....

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #6 u: Studeni 09, 2011, 16:50:31 poslijepodne »
Da si utrošila vrijeme i energiju, umjesto na mamutske postove krcate trivijalnim pitanjima, na kratku pretragu itekako dostupnih informacija na net-u, već bi znala odgovore na brat-bratu 90% postavljenih pitanja.

Ne podnosim gotovane, to ti je.  :down:

Offline kaeli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka, i Gorski kotar
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #7 u: Studeni 09, 2011, 17:02:25 poslijepodne »
Vaši postovi puno više govore o Vama, no o meni..  Na moju sreću. :up:

P.S. Ključić, molim!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #8 u: Studeni 09, 2011, 18:06:47 poslijepodne »
......ključić nije potreban.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #9 u: Studeni 09, 2011, 20:57:44 poslijepodne »
Nino ništa osobno ali mislim da ti nije u redu tako govoriti curi! Naime ako joj se može pomoći zašto ne! Liku u istom ovom podforumu koji pita o leopard gekonima se pomaže i cak 2 stranice su napisani odgovori! A općenito o leopard gekonima se duplo više može nać tema i odgovora nego na njezinu temu a njemu nitko ništa ne prigovara što za svaku glupost pita. Eto toliko od mene!

Pozz
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #10 u: Studeni 09, 2011, 21:49:45 poslijepodne »
Nino ništa osobno ali mislim da ti nije u redu tako govoriti curi! Naime ako joj se može pomoći zašto ne! Liku u istom ovom podforumu koji pita o leopard gekonima se pomaže i cak 2 stranice su napisani odgovori!

Bitna razlika je u tome što je "lik", kao i mnogi drugi "likovi" na ovom forumu već posjeduje životinju (za koju se očigledno nije spreman adekvatno brinuti), pa mu svi pomažu - ne zbog njega, već zbog toga da životinja ne bi trpila ili uginula.
Kaeli je po svemu sudeći pismena, elokventna i sasvim odgovorna osoba koja se tek sprema nabaviti životinju i prije toga se dobro informirati što je u svakom slučaju pohvalno. Ono što me izluđuje je činjenica da je sasvim lako mogla doći do odgovora na sva postavljena pitanja, i to za kraće ili jednako vrijeme od onog koje joj je trebalo da napiše ove postove. Nakon što se pročita sve što je dostupno o pojedinoj vrsti na internetu (ili se, ne daj bože, kupi s Amazon-a kakva knjižica za par dolara) svatko je dobrodošao obratiti se ovdje kako bi rasčistio eventualne nejasnoće ili nedoumice. 

Offline kaeli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka, i Gorski kotar
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #11 u: Studeni 09, 2011, 23:02:06 poslijepodne »
Ja sam skužila princip.. U biti, trebaš imati životinju o kojoj se ne znaš brinuti, koju ne znaš čime hraniti (nedavno je bio jedan topic o zmijama i svježem mesu  :up:), životinju koja je progutala komad plastike jer eto, ''lik / likuša'' koji se javljaju nisu znali da imaju biljojeda i tak'.. Također, dobrodošle su teme u kojima se može komentirati ''što će ti zaboga UVB za PitajBogaKojuVrstu'', ''zašto kabelski grijač? zmija  će se spržiti'', ''zašto ne kabelski grijač, hoćeš da ti se životinja smrzne?'' itd., itd.

Whatever (da, koristim se engleskim)!

Isprike, nisam mogla prešutjeti..

Bez brige, neću više pisati.. Ostat ću registrirana zbog slika i zbog nekih ok ljudi, a ostalo.. ..

edit:
akvarij.net forum - hobisti za hobiste. Očito..
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2011, 23:07:12 poslijepodne od kaeli »

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #12 u: Studeni 09, 2011, 23:53:12 poslijepodne »
Ja sam skužila princip.. U biti, trebaš imati životinju o kojoj se ne znaš brinuti, koju ne znaš čime hraniti (nedavno je bio jedan topic o zmijama i svježem mesu  :up:), životinju koja je progutala komad plastike jer eto, ''lik / likuša'' koji se javljaju nisu znali da imaju biljojeda i tak'.. Također, dobrodošle su teme u kojima se može komentirati ''što će ti zaboga UVB za PitajBogaKojuVrstu'', ''zašto kabelski grijač? zmija  će se spržiti'', ''zašto ne kabelski grijač, hoćeš da ti se životinja smrzne?'' itd., itd.

Whatever (da, koristim se engleskim)!

Isprike, nisam mogla prešutjeti..

Bez brige, neću više pisati.. Ostat ću registrirana zbog slika i zbog nekih ok ljudi, a ostalo.. ..

edit:
akvarij.net forum - hobisti za hobiste. Očito..
svaka cast ... ja te podrzavam u ovome... nisam znao da ima takvih ljudi ovdje ... svašta...  :roll:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #13 u: Studeni 10, 2011, 00:28:59 prijepodne »
Nino...ako si ti u ovom slučaju u pravu, ja ću sad ugasit server i pokopat AkvarijNET, jer što će Forum , kad postoji Gugl i puno informacija o tome svuda...

Gle, ni meni se ne sviđa masa toga što pročitam , pa ne zalopatam ljude na prvu... osim kad se radi o politici i desničarskim opcijama :D :D :D

Ovo je , iskreno, bilo grdo za vidjeti, a kamoli doživjeti..Trebalo ti je past na pamet i da je cura napisala takav post da se zbliži sa ljudima s kojima dijeli iste interese, da povede neku raspravu čisto druženja radi...

evo, ja sam idem spavat uzrujan, jer prvo sam biseru koji javno oglašava usluge na crnjaka morao objašnjavati da se ne bahati preko pp-a  adminu stranice na kojoj ne poštuje osnovna pravila ponašanja, sad vidim ovo...i opet mi se vraća pitanje koje je bilo zadnje kad sam zadnji put otišao sa stranice prije 3 godine-koji k... meni treba ova sekirancija? a i dižem se u 6...

ajde bogati, kaj nije dosta da se sekiram radi anonimusa, kaj se moram sekirat i radi stare garde foruma, bogamupoljubim???!!

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #14 u: Studeni 10, 2011, 04:56:59 prijepodne »
Ma daj cura se potrudila napisati pol stranice,vidi se da joj je stalo i da ju zanima,ni ja ne volim gotovane,a jos manje one koji ne uspiju sastaviti dvije recenice,nego ih jednostavnim pitanjem ZANIMA SVE
Ovo je forum,nitko nije obavezan da bude ovdje osim ADMINA I MODOVA  :beee:  ali i oni to rade zato sto to vole  :klap:
Nego bit je ako vidis neku glupu temu preskoci je i ne komentiraj,ja mrzim one sa guppyma i njihovim mrijestovima,kocenjima,rođenjima ali te ljude ne napadam,njima je to nesto novo,i svi smo mi to prosli pa nas sad vec smara,ali ima ljudi koji to isto prolaze na forumu pa neka se vesele  :up:

Kaeli nemoj se obeshrabriti,nadam se da ces dobiti sve odgovore i da ces uzivati u buducem ljubimcu  :heart:

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #15 u: Studeni 10, 2011, 09:40:24 prijepodne »
Uvijek sam bio prijeke ćudi. Većinu vremena se uspijem kontrolirati, ali nekada to eskalira.

Kaeli, ispričavam se.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #16 u: Studeni 10, 2011, 15:30:08 poslijepodne »
 :up: :zagrljaj:

evo, danas je boluje... opet bezobrazni PP kojeg sam riješio trajnim BANom, ovdje su pale isprike.. danas je bolji dan  ;) 8)

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #17 u: Studeni 10, 2011, 18:20:34 poslijepodne »
Uvijek će biti novih članova, novih ljudi koji postavljaju ista pitanja, pa si mislim, ako smo već on line i vidimo nešto, pa onak, vremenski nam jednako treba odgovoriti na način da taj netko dobije odgovor koji će ga djelomično zadovoljiti i motivirati da potraži malo po forumu, kao i da mu se odgovori na način koji će ga u startu obeshrabriti da piše išta ili čak jednostavno motivirati da se više ovdje ne pojavi. Svima je nama sve ovo skupa nekad bilo novo, i imali smo bezbroj pitanja, bezbroj dilema, i dan danas kad zabrijem na nešto, ubih sve oko sebe time, kad god slažem neki novi akvarij ili nešto, ili nabavljam novu životinju, cijela familija, suradnici a bogme i pacijenti to znaju :) , pa mi se čini , imajući svoje neke momente u glavi, da možda ne treba tako naglo skakati "na zadnje noge" , onak, uvijek se stigne biti odrešit ako netko konstantno pili i tupi jedno te isto ili ima sličan model ponašanja svako malo.
A jesam se sad raspisao u off :(
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #18 u: Studeni 10, 2011, 22:02:57 poslijepodne »
Kaeli vec si trebala naucit da nisi Cool ako postavljas pitanja nevezano za moreliJe ili kraljefske pitome na akvarij netu...  ;)

Pisem iz traume s mobitela pa mi je malo nezgodno i vjerojatno cu preskocit koje pitanje al ono bitno ce se nac....
Ovako sto se tice prilagodbe zivotinje na novu sredinu, bilo bi najbolje smjestit ju u manji terarij (pogotovo ako se radi o bebi) u kojemu moras osigurat nekoliko mjesta za skrivanje kako bi se mali vampir osjecao sigurnije sto ce mu ujedno dati vece samopouzdanje i prije ce pocet jest.

Budi sigurna da uzgajivac od kojeg uzimas prodaje CB ili jos bolje CBB zivinu sto ce ti uvelike skratit muke a i vjerojatnost da ces dobit mirniju jedinku je veca.S druge strane ukoliko nemas iskustva pokusaj pod svaku cijenu izbjec bebu koja je non feeder jer bi ti to moglo priustit poprilicne kolicine stresa, i imaj na umu kao sto Chilli kaze kod hranjejna problematicnih beba je najvaznije strpljenje.

O genetici hortulanusa se jos uvijek relativno malo zna, odnosno selektivni uzgoj je gotovo na samom pocetku i za sada sto se boja u leglu tice mozemo samo nagadati.Fenotipski se hortulanusi razvijaju cak do 3. godine tako da ako kupis recimo zutu bebu bez paterna ona nece nuzno ostati takva kada odraste.

Sto se ugriza i same agresivnosti tice hortulanusi su daleko bezopasniji od chondra ili caninusa (osjetio na na vlastitim prstima i rukama   :D. )
 
Pozdrav iz Draskoviceve, i sretno s nabavkom!  ;)


Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #19 u: Studeni 10, 2011, 22:48:52 poslijepodne »
jesi živ,što se dogodilo?

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #20 u: Studeni 10, 2011, 23:24:42 poslijepodne »
Rasuli se prednji krizni, menisk i hrskavica pa su mi to krpali, uglavnom picim doma za koji dan! :)

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #21 u: Studeni 10, 2011, 23:30:41 poslijepodne »
Uh, poprilična šteta , držim fige za brz i kvalitetan oporavak  :up:
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #22 u: Studeni 12, 2011, 17:24:55 poslijepodne »
Đe stao tekst?  :D

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #23 u: Studeni 12, 2011, 17:27:45 poslijepodne »
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Kol'ko para - tol'ko muzike?!
« Odgovori #24 u: Studeni 12, 2011, 18:50:34 poslijepodne »
Uh, poprilična šteta , držim fige za brz i kvalitetan oporavak  :up:
Hvala stari!