Travanj 16, 2024, 11:23:36 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Samoubojstvo Ocelarisa!?  (Posjeta: 1353 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Mostar-Metković-Čapljina
Samoubojstvo Ocelarisa!?
« u: Svibanj 02, 2011, 21:36:05 poslijepodne »
Već par dana nisam vidio ženkicu koja mi je najstarija riba u aq.Klinac joj je davno dao ime i on je i dozivao svako veče ali je zadnjih par večeri nije bilo.(klinac 2 god.pa mu je to obavezan večernji ritual-prozivka riba)Našao sam je ispod kreveta nekih 1 metar od aq.....
Vidim da je iskočila i odskakutala skroz ispod.Već riješavam novu ribu ali me zanima zašto se to desilo....Jel se ikome prije dešavalo??? Mislim da se to desilo jedno veče kad sam zaboravio ugasiti mjesečinu koju inače rijetko palim...G.
PORUŠITI TREBA MEĐE DA SE LJUDI MRZE RIJEĐE!!!

Offline RuNNeR

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #1 u: Svibanj 04, 2011, 17:11:34 poslijepodne »
mjesečina nije razlog....i ribe upadnu u depresiju. izgleda da  je za nju smrt bila jedno riješenje  :(






Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #2 u: Svibanj 04, 2011, 21:10:25 poslijepodne »
meni su dva ocelarisa iskočila u razmaku mjesec dana uzrok je bio plavi demsel (chrysiptera parasema) koji je bio stvarno agresivan prema klaunima i stalno ih natjeravao po akvariju dok ovi nisu izvršili samoubojstvo iskakanjem...

Offline gamad

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #3 u: Svibanj 05, 2011, 00:23:47 prijepodne »
razlog može biti i količina toksina u vodi, pogotovo ako ima puno riba. za klauna treba 120 litara i još jedna važna stvar je da se ima gdje skrivati, znači kamenje, pećine ako nema vlasulje.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #4 u: Svibanj 05, 2011, 07:32:49 prijepodne »
meni su dva ocelarisa iskočila u razmaku mjesec dana uzrok je bio plavi demsel (chrysiptera parasema) koji je bio stvarno agresivan prema klaunima i stalno ih natjeravao po akvariju dok ovi nisu izvršili samoubojstvo iskakanjem...

Meni ocelarisi nisu nikad došli blizu površine a kamoli iskočili, a što se tiće akvarija preživili su sve i svašta od dinoflagelata do ko zna čega ne kada je večina drugih riba poklekla oni i hepatus su prošli to bez problema..

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #5 u: Svibanj 05, 2011, 19:21:46 poslijepodne »
Meni ne pokušavaju iskočiti niti ne dolaze na površinu, osim po hranu...

meni su dva ocelarisa iskočila u razmaku mjesec dana uzrok je bio plavi demsel (chrysiptera parasema) koji je bio stvarno agresivan prema klaunima i stalno ih natjeravao po akvariju dok ovi nisu izvršili samoubojstvo iskakanjem...

ja imam tog damslea i 2 nemića u 60l i nikad nema problema ...  8)
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline N@utilus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.vihor.hr/nautilus
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #6 u: Svibanj 06, 2011, 21:02:32 poslijepodne »
Baš mi je žao ali nažalost se to događa kod Ocellarisa, najčešće noću kada se uplaše, a ne spavaju u anemoni  :'(

Pozdravi imenjaka  ;)
Man is the dream of the dolphin

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Samoubojstvo Ocelarisa!?
« Odgovori #7 u: Svibanj 11, 2011, 21:22:11 poslijepodne »
Da dodam još nešto u vezi sa postavljenim pitanjem. Iskakanje Amhiprion-a ocellaris-a iz akvarija može da bude posledica i preterane agresivnosti ove ribe! Uprkos tome što to nekome može izgledati neverovatno! Tako, u odbrani legla o kojem se neprekidno i neposedno brine mužjak (pa čak i samog područja mresta) ženka A.ocellarisa -a, koja je obično dosta krupnija od njega, zna da izuzetno žestoko napadne svakog uljeza u okruženju, bez obzira na njegovu veličinu. Ukoliko ruka vlasnika akvarija nešto posluje na površini otkrivenog akvarija može se dogoditi da riba u silovitom napadu bukvalno poleti za rukom koja se instiktivno u deliću sekunde povlači u toj situaciji!! Ukoliko do toga dođe, srećna je okolnost što se nalazite na licu mesta – pa ste u mogućnosti da „otkačenu“ ribu odmah vratite sa poda u akvarij sa priličnom verovatnoćom da će sve proći bez trajnih posledica! Poz.
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2011, 21:29:36 poslijepodne od ZorK »