Ožujak 28, 2024, 17:17:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: šubunčič ima čvrgu na tijelu  (Posjeta: 2123 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline d.d.d

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
šubunčič ima čvrgu na tijelu
« u: Siječanj 10, 2010, 21:54:39 poslijepodne »
prije 2 mj sam mu odstranio nešto s tijela  pincetom i kvrga je splasnula, i lijepo zarasla, sada se opet pojavila na drugom mjestu. ostale ribe su zdrave. da li je to crv i kako ga se zauvijek rješiti''''

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #1 u: Siječanj 11, 2010, 09:32:09 prijepodne »
Kako bismo ti mogli dati savjet molim te napiši više informacija o ribama i akvariju te pošalji fotografiju.

Ispuni ovaj upitnik koji se nalazi ispod moga posta. Također ispuni podatke u svom profilu da vidimo odakle si i koliko imaš godine.

Offline d.d.d

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #2 u: Siječanj 11, 2010, 13:40:42 poslijepodne »
ma kakav upitnik je potreban za takav odgovor, pa nisam poslao ne znam kakvo pitanje da je potrebno pisati godine adresu, pitanje je jednostavno i ako netko zna neka pošalje odgovor. Riba ima čvrgu iz koje se navire nešto  bijelo.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #3 u: Siječanj 11, 2010, 13:47:46 poslijepodne »
ma kakav upitnik je potreban za takav odgovor, pa nisam poslao ne znam kakvo pitanje da je potrebno pisati godine adresu, pitanje je jednostavno i ako netko zna neka pošalje odgovor. Riba ima čvrgu iz koje se navire nešto  bijelo.

napravi kako ti 985plavi kaže... on je veoma kompetentan na području bolesti... ako napraviš kako ti kaže lakše će ti pomoći... nema potrebe da ovako reagiraš... jer da riba ima čvrgu baš i nije neki opis
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #4 u: Siječanj 11, 2010, 13:58:30 poslijepodne »
Nemoj se ljutiti ali ja zaista uopće ne znam koja je to riba "ŠUBUNČIĆ", koliki je akvarij, temperatura, koliko riba, koliko se ciklirao akvarij i druge informacije.
Stoga, ako već ne želiš ispuniti podatke u svom profilu, barem popuni Upitnik o bolestima riba koji se nalazi ispod moga posta.

Offline d.d.d

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #5 u: Siječanj 11, 2010, 15:00:46 poslijepodne »
evo detaljnije.. riba je zlatna,, šubunkin klasični,,,živi u akvariju od 54 litre sa 2 stanovnika koje su isto zlatne ribice. jede normalno, nema nikakvhi simptoma bolesti, nema naznaka da ima neki parazit tipa itch ili  spaljenu kožu od amonijaka. u akvariju nema predatora, imaju 3 anubijusu i nešto valisnerije, panj kupljen u pet shopu koji je dobro skuhan i kupovni pijesak. prije nekih 2 mje se pojavila neka čvrga na tijelu iz koje je virilo nešto bijelo i zaudaralo. to je izvađeno pincetom i rana je lijepo zacijelila i splasnula,,i sada se nakon 2 mjeseca opet pojavljuje ista bolest, ja pretpostavljam da se radi o crvu sidrašu ali s obzirom da je akvarij preuređen prije 10 dana ne znam o čemu bi se moglo raditi. akvarij je nakon preuređenja uspostavljen sa pripremljenom vodom odstajalom i tretiranom aquasafeom, pijesak i drvo su prokuhani.

Offline happyworm

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #6 u: Siječanj 11, 2010, 15:05:37 poslijepodne »
čovjek koji poznaje bolesti riba nezna tko je šubunkin?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #7 u: Siječanj 11, 2010, 15:42:13 poslijepodne »
čovjek koji poznaje bolesti riba nezna tko je šubunkin?

Ako znam nešto o bolestima ne moram znati sve o bolestima i sve o svim vrstama riba, a da mi je kolega napisao latinski naziv ribe odmah bi znao da se radi o hladnovodnoj ribi i preporučio bih ga kolegici Babyboom koja je stručnjak za hladnovodne ribe i njihove bolesti.

Bez fotografije bih rekao da se radi o gnojnom čiru kojemu je vjerojatan uzrok nedovoljno kvalitetna voda (ne znam o kojoj se filtraciji radi ali znam da ove ribe mogu jako puno pojesti, jako mute vodu te svojim fecesom proizvode veliku količinu amonijaka, nitrata i nitrita pa ako filter nije dovoljno jak vrlo lako dolazi do velikog broja bolesti...)

Preporučio bih, ako je čir veliki, da se isti istisne a rana dezinficira nekim dezinficijensom ali radije bih sačekao da se javi kolegica Babyboom i tada čete dobiti najkvalitetniji savjet.

Offline d.d.d

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #8 u: Siječanj 11, 2010, 16:07:15 poslijepodne »
moguće je da je čir,, da li je to opasna bolest za ribe...filter je sunsun unutarnji, ima zračnu pumpicu, protok je 550 litara u sat vremena.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #9 u: Siječanj 11, 2010, 16:17:52 poslijepodne »
ovako, prvo, ekipa - ovdje smo svi dobre volje i nema potrebe za ironiziranjem!
nitko još se nije rodio tko je sve znao ..... dakle, nema toga više .... može?

elem, ovako - uvjerena sam da nije crv sidraš u pitanju jer on u pravilu napada škrge, a ostale dijelove tijela rjeđe....osim toga, kad ga jednom izvučeš, u pravilu se ne javlja ponovno....
a i izgleda vrlo prepoznatljivo - romboidna glavica i relativno dugački rep...

ovo mi izgleda kao nešto što jedan moj pajčolančić već ima relativno dugo...
iz sve literature koju smo proiučili i svih mogućih siteova o ribama, zaključili smo, a na temelju iskustva s njime da se radi vjerojatno o nekoj virusnoj priči koja se pojavi svaki puta kad ribici padne imunitet...
naš je mališa već toliko pitom da pusti da mu i prstom ti čudo isčupamo (a pojavi ih se i nekoliko na glavici, kad se izvadi, izgleda poput bijelog, dosta kompaktnog crvića, a na mjestu gdje je bilo ostane majušna kapljica krvi koja brzo nestane)...nakon toga samo u jednom navratu stavimo ectopur (akvarijsku sol) u akvarij i u pravilu je onda dulje vrijeme mir...
ne pojavljuje se kod drugih ribica koje su s njime...
pojavljuje se u pravilu kad je u pitanju neki stres (ti si radio generalku), ili ako malo zanemarimo higijenu filtera (kjmmm, sram me priznat)....

ukratko, čini mi se da je to nešto poput herpesa kod nas ljudi - jednom dobiješ, uvijek imaš, i pojavljuje se kad si srušena imuniteta....

sol dajemo čisto radi prevencije od neke sekundarne infekcije.....i naravno, tada i pojačamo vitamine (što se ostala bagra ne ljuti)...

dakle, ako se, što naravno, ne želim, ponovi - izvuci mu ponovno, stavi sol u akvarij po uputi, pazi jako na čistoću vode i podloge i pojačaj vitaminre....

što misliš - jel prepoznaješ moj opis?

Offline d.d.d

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #10 u: Siječanj 11, 2010, 16:31:44 poslijepodne »
to je definitivno to. hvala babyboom.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #11 u: Siječanj 12, 2010, 10:10:24 prijepodne »
to je definitivno to. hvala babyboom.

drago mi je...ako se bilo što pojavi...viči!

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: šubunčič ima čvrgu na tijelu
« Odgovori #12 u: Studeni 11, 2020, 19:53:44 poslijepodne »
ma kakav upitnik je potreban za takav odgovor, pa nisam poslao ne znam kakvo pitanje da je potrebno pisati godine adresu, pitanje je jednostavno i ako netko zna neka pošalje odgovor. Riba ima čvrgu iz koje se navire nešto  bijelo.

Hiiii ima netko neku osobu koja se razumije u liječenje zlatne ribice i sarase comet od bacterial fungus disease. Hvala vam