Ožujak 28, 2024, 15:00:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Wave ili Juwel  (Posjeta: 2815 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Wave ili Juwel
« u: Travanj 16, 2016, 19:00:41 poslijepodne »
Vrijeme je da promjenim akvarij.... Zena dala zeleno svjetlo  :heart: :) :).....

Sada molim pomoc odnosno iskustva u kojem smjeru ici. U Zoo Viliu sam gledao Wave akvarij i Juwel, ako sam upravu prvi je talijan drugi njemac. Za Juwel znam da je firma sa dugogodisnjom tradicijom dok sa Waveom nemam nikakva iskustva pa savjeti dobrodosli.....

Do sada sam imao Eheimov akvarij od 60 litara i prezadovoljan sam.... Da max 125 l.

Hvala na savjetima unaprijed

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #1 u: Travanj 16, 2016, 19:53:32 poslijepodne »
Imam jako dobra isnzstva sa wave- om... Isstina je da je plastika koja stiti rasvjetu kod Poseidona takva da je treba mjenjati poslije 3 godine, ali mu je zato filtracija bitno bolja. Također, dizajnom je bitno bolji od konkurenta, a i cjelokjpno održavanje rasvjete je bitno jeftinije nego kod juvela... A mjslim da je i cjenovno wave povoljniji... No imas jos jednu marku akvarija Delbi ju je nedavno oglasio... Ta marka bi mogla biti najbolji odnos cijene i kvalitete... Tako da razmisli malo i o njoj

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #2 u: Travanj 16, 2016, 21:11:18 poslijepodne »
ja ti mogu reći svoja iskustva s juwelom ... imam rekord 800, nešto stariji model, rio 125 je ekvivalent ... vrhunska izrada akvarija, jako loš poklopac sa t8 lampama ali sam ga uspio konvertirati na t5, filter je po meni neadekvatan za tu litražu, morao sam si nabaviti i dodatni kanister filter zbog puno flore i dodatno bušiti rupe u poklopcu za montažu cijevi ... rio 125 (malo veća zapremina od rekorda 800) ali ima izvrstan poklopac, ima i otvor za dodatni filter, juwel ima malo čudniju dimenziju neonskih lampi, budu 590mm za razliku od nekih standardnih 549mm ... sve u svemu mislim da su se malo precjenili sa cijenom ... sa waveom nemam iskustava no vidio sam da su ljudi po forumu jako zadovoljni ... realno mislim da ti je najisplativije sljepiti akvarij i napraviti poklopac od forexa, u poklopac onda možeš gurnuti i 3 lampe ili koliko god želiš i ispast će te sigurno duplo jeftinije ...
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #3 u: Travanj 16, 2016, 22:02:55 poslijepodne »
Super korisne informacije definitivno....

Ono sto me kod Wavea privlaci je LED rasvjeta + Moon light....... Volio bih ako netko to koristi takoder da prokomentira....

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #4 u: Travanj 17, 2016, 00:30:24 prijepodne »
ja ti mogu reći svoja iskustva s juwelom ... imam rekord 800, nešto stariji model, rio 125 je ekvivalent ... vrhunska izrada akvarija, jako loš poklopac sa t8 lampama ali sam ga uspio konvertirati na t5, filter je po meni neadekvatan za tu litražu, morao sam si nabaviti i dodatni kanister filter zbog puno flore i dodatno bušiti rupe u poklopcu za montažu cijevi ... rio 125 (malo veća zapremina od rekorda 800) ali ima izvrstan poklopac, ima i otvor za dodatni filter, juwel ima malo čudniju dimenziju neonskih lampi, budu 590mm za razliku od nekih standardnih 549mm ... sve u svemu mislim da su se malo precjenili sa cijenom ... sa waveom nemam iskustava no vidio sam da su ljudi po forumu jako zadovoljni ... realno mislim da ti je najisplativije sljepiti akvarij i napraviti poklopac od forexa, u poklopac onda možeš gurnuti i 3 lampe ili koliko god želiš i ispast će te sigurno duplo jeftinije ...
koju su u medjuvremenu prihvatili skoro svi drugi proizvodjaci i lampe se mogu nabaviti svugdje od svih proizvodjaca po prakticki istoj cijeni kao i standardne. Plus je taj sto ove nude uvijek vise svjetla u manjoj duzini, odosno gdje god ne stane standardna lampa X uvijek stane ekvivalent u juwel dimenziji. Sto je dosta bitno kod biljnih akvarija.

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #5 u: Travanj 17, 2016, 08:11:52 prijepodne »
da ... dobiješ 28W umjesto 24W za iste novce ... eno imaš danas u oglasniku rio 125
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #6 u: Travanj 17, 2016, 09:05:41 prijepodne »
juwel sam imao prilike popravljati (ljepiti iznova) jer je procurio,tako da nemam povjerenja...preporucio bi da kupis staklo i zaljepi ti neko ko ima iskustva...bolje i jeftinije puno
Totalna Steta

Offline IMara

  • Trade Count: (+11)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Wave ili Juwel
« Odgovori #7 u: Travanj 17, 2016, 10:00:09 prijepodne »
koristio wave akvarij sa 2X24W t5 + moonlight
dobar akvarij za te novce ali kao i svi tvornički ima problem sa slabijom rasvjetom, tako da ako se misliš baviti biljnom akvaristikom onda ce biti problema sa zahtjevnijim biljem. moonlight je fora prvih mjesec dana ali pošto je sve na jednoj sklopci poslije ti se neće dati uključivati i isključivati pogotovo ako koristiš tajmer