Ožujak 29, 2024, 07:37:53 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: dendrobates azureus hrana  (Posjeta: 3403 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spetrizio

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
dendrobates azureus hrana
« u: Prosinac 30, 2019, 12:50:08 poslijepodne »
pozdrav,
da li netko možda ima mušica za prodaju ili znate gdje ih se u zagrebu ili najbliže zagrebu može kupiti.

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: dendrobates azureus hrana
« Odgovori #1 u: Siječanj 02, 2020, 14:48:05 poslijepodne »
Jednostavno kupi crve za ribolov u ribolovnom dućanu i ostavi ih par dana na toplom i eto ti mušica.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline spetrizio

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: dendrobates azureus hrana
« Odgovori #2 u: Siječanj 02, 2020, 23:12:09 poslijepodne »
hvala na savjetu ali trebam male voćne mušice za dendobatese. ove za pecanje su pretpostavljam prevelike

dakle konkretno drosophila hydei bi trebao ako netko ima viška ili zna tko i gdje ima, a da je bliže Zagrebu od Beča ili Budimpešte


Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: dendrobates azureus hrana
« Odgovori #3 u: Siječanj 04, 2020, 08:56:09 prijepodne »
preporuka ... uzmi i sastavi si narudžbu https://bens-jungle.com/ ... ja tako radim već godinama, uzmem par vrsta insekata (springovi, isopodi, mušice, skakavci), pripremim malo veće posude prebacim unutra kad bube dođu i uzgajam, povremeno osvježim kulturu novom narudžbom 
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline spetrizio

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: dendrobates azureus hrana
« Odgovori #4 u: Siječanj 04, 2020, 09:38:12 prijepodne »
thx. i misliš da neće biti problema sa slanjem poštom po ovim niskim temperaturama?

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: dendrobates azureus hrana
« Odgovori #5 u: Siječanj 05, 2020, 09:46:15 prijepodne »
čuj, do sada nisam imao većih problema ... da, bude nešto veći mortalitet nego na proljeće ili jesen ali se to brzo ispravi kod kuće u dobrim uvijetima ... lik to fino upakira obloži papirom, šalje DHL-om, ne bude dugo na cesti ... kulture budu baš bogate i nisu skupe ...

za springove koristim one plastične posude, kao kante (kupiš u sparu kopiju super dickmansa, dobiješ kilu dve ali ostane ti kanta), unutra stavim ugljen, našpricam vode i hranim hranom za ribe, ubacim nekad šnitu banane, breskve, kruške, list salate itd., springova uvijek imam, jednom u pol godine samo osvježim kulturu, ne zaboravi probušit iglom rupe na poklopcu, ne prevelike gamad pobjegne van ...

za izopode sam uzeo u mislim u tediju kockaste posude od 3L i komplet ubacim cijeli paket izopoda na tri prsta debelu podlogu za orhideje, nakvasim i hranim kao i springove, isto uvijek imam izopoda ...

mikro skakavci na kutiju od jaja, dve tri blazinice za vodu (one vatice za skidanje šminke), hranim s malo zobi, salata, ma probaš šta ti najbolje ide, jedno vrijeme su krljali hranu za mačke, suhu ...

najteže uzgajam drozofile, gotovo uvijek pokupe grinje, tako da to uzmem samo za potrošiti na brzaka ...

ja imam leucomelasa već 3+ godine ... kupljen u mađi, seljen 2x u RH i jednom za njemačku, eno ga zdrav ko dren (da kucnem o drvo) ... a od hrane još lovim muhe, ovaj moj mrkne muhu iz šusa, klepim ju, otkinem krilo i pustim unutra, ihaaaaa veselje ... imam onu dugačku pincetu za akvarij pa se naučio i hranit na pincetu, čvrknem dva tri puta dođe odmah doslovno jede iz ruke ...
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2020, 09:50:10 prijepodne od Monstrum »
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline spetrizio

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: dendrobates azureus hrana
« Odgovori #6 u: Siječanj 05, 2020, 15:03:34 poslijepodne »
puno hvala na iscrpnom odgovoru.

ja za Božić dobio 3 dendrobatesa, 2 pikse mušica i terarij. 
pa sam na brzinu uredio vivarij, zasadio nešto orhideja, tilandsia, bromelia, ...

i krenuo proučavati što mi treba za uzgoj hrane. nasadio sam prošli vikend prve mušice, sad ću druge, ali vjerojatno će mi do idućeg vikenda ponestati hrane pa moram u nabavu.