Travanj 24, 2024, 15:05:46 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: HQI 250w na 150w  (Posjeta: 2350 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acancar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
HQI 250w na 150w
« u: Prosinac 19, 2008, 12:44:26 poslijepodne »
pitanje, da li je teoretki moguce staviti lamu od150W na kuciste od 250w, radi se o onoj kockastoj varijanti, nije s iglicama nego se umetne.
 zanima me varijanta prigusnica svjetlo kvaliteta jacina, dali se gubi, dali se lampa propaljuje
zagreb/zapad

Offline Pole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 400
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: HQI 250w na 150w
« Odgovori #1 u: Prosinac 20, 2008, 09:10:59 prijepodne »
Ako su žarulje gabaritno iste,zašto ne.Što se tiče prigušnice,trebalo bi adekvatnu,jer žarulja izgori puno ranije. Prigušnice različitih snaga postoje zbog žarulja različitih snaga.
Krastavce treba narezati, te popapriti i dodati octa, pa baciti, jer ne valjaju ništa.

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: HQI 250w na 150w
« Odgovori #2 u: Prosinac 25, 2008, 18:44:57 poslijepodne »
Teoretski i praktično postoji mogučnost ali samo par sekunda.....i kraj eksperimenta uz vjerojatnu eksploziju žarulje te upadanje komadića stakla obogačenih otrovnim metalima u aq   :dead: :down:

Offline Pole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 400
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: HQI 250w na 150w
« Odgovori #3 u: Prosinac 26, 2008, 17:14:18 poslijepodne »
Žarulja ne eksplodira niti bez prigušnice. Isprobano.
Krastavce treba narezati, te popapriti i dodati octa, pa baciti, jer ne valjaju ništa.

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: HQI 250w na 150w
« Odgovori #4 u: Prosinac 27, 2008, 22:06:00 poslijepodne »
Mislim da ako žarulja i preživi neko vrijeme (zavisno o konstrukcije) upitne su njezine karakteristike - spektar koji ona tada emitira itd., nadalje pojedini balasti (induktivni) imaju više izvoda koji dakle nude mogučnost smanjivanja struje kroz žarulju i napona propaljivanja. Kod elektronskih je isto moguće uštimavanje ukoliko elektronika nije zalivena u aralditnu smolu.
Bez obzira na uspijele eksperimente, snažno savjetujem uporabu tvorničkih preporuka za kombinaciju žarulja-balast. Žarulja i balast predstavljaju jedno funkcionalno tijelo koje je dimenzionirano za dug životni vijek, stabilnost karakteristika, paljenje, potrošnju i SIGURNOST. Pristalica sam ovakvih eksperimenata ali podalje od akvarija.

Offline Pole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 400
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: HQI 250w na 150w
« Odgovori #5 u: Prosinac 28, 2008, 09:16:50 prijepodne »
To nije bio eksperiment,nego slučajnost.I slažem se sa svim što si napisao. Imam nekog iskustva sa vanjske rasvjete na ininim pumpama,oko tri godine,pa to i iznosim. Da se krivo ne shvatimo. ;)
Krastavce treba narezati, te popapriti i dodati octa, pa baciti, jer ne valjaju ništa.