Ožujak 28, 2024, 13:19:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ponovno u aquaristici  (Posjeta: 4116 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TomoOS

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek/Croatia
  • Fish rules!!!
Ponovno u aquaristici
« u: Siječanj 15, 2020, 23:23:04 poslijepodne »
Pozz...namjeravam se ponovno nakon nekoliko godina baviti akvaristikom pa bih volio čuti vaša mišljenja.. prijedloge...naime namjeravam praviti akvarij dimenzija 120x60x54...dio stakla bih iskoristio od jednog akvarija pa od tuda dimenzija 54cm...staklo od 10mm,duplo dno...u njega bi išli Malawi ciklidi koje sam i nekada imao i lijepe su mi ribe,zanimljive i aktivne...e sad ono oko čega se dvoumim...po vašem mišljenju da li bi bio bolji vanjski filter ili unutrašnji....planirao sam preko cijele zadnje strane iza pozadine napraviti unutrašnji filter širine 14..15cm i bio bi 120 dužine...ono što me zanima za takvu filtraciju je koji bi bio najbolji filter materijal i koji protok pumpe preporučate ...zanima me još gdje bi nabavio ciklide ovdje u Osijeku i okolici....eto unaprijed se zahvaljujem na savjetima..slobodno se raspišite,otvoren sam za prijedloge
Fish rules!!!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Ponovno u aquaristici
« Odgovori #1 u: Siječanj 16, 2020, 08:59:57 prijepodne »
Pozdrav!

Pa , ja bih prije išao na dva filtera... puno sigurnije ako recimo rikne jedna pumpa, puno bollji protok u akvariju jer bolje voda cirkulira, bolje se voda čisti...

spužva, neka keramika  i pumpe protoka cca 600 l/h ... sporiji protok kroz filter rezultira i boljom denitrifikacijom, voda ne "projuri" samo preko filter materijala... za toliku zapreminu filtera zbilja ne trebaš nešto posebno puno trošiti na keramiku , sama spužva e imat gro površine, tak da bilo koji brend sinteriranog stakla recimo, odrađuje posao... amtra, sera, štoveć... uz to bi još stavio neku protočnu pumpu u sam akvarij , idealno bi bilo sa wave efektom...

Offline TomoOS

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek/Croatia
  • Fish rules!!!
Odg: Ponovno u aquaristici
« Odgovori #2 u: Siječanj 17, 2020, 15:06:59 poslijepodne »
Hvala za savjet,nadam se da če biti još odgovora.
Fish rules!!!

Offline TomoOS

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek/Croatia
  • Fish rules!!!
Odg: Ponovno u aquaristici
« Odgovori #3 u: Siječanj 27, 2020, 13:20:29 poslijepodne »
Eto došlo je do malih promjena,naime naletio sam na dobru priliku i kupio sam akvarij sa postoljem i opremom tako da se  izgradnja većeg akvarija odgađa do daljnjega....uletio sam u akvarij Eheim 200lit. sa kanister filterom Eheim profesional 2326 do 350 lit,ima u sebi ugrađen grijač,postolje za akvarij original isto,poklopac sa rasvjetom,još jedan grijač atman 300w,Eheim automatska hranilica,Juwell pozadina i još sam uz njega dobio mali akvarij od 10 lit za malce sa preljevnim filterom i grijačem i još nešto opreme uz to...
Ovih dana ču to sve staviti u pogon da se ciklira i nakon toga idemo u nabavku Malawi ciklida 😊
Fish rules!!!

Offline TomoOS

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek/Croatia
  • Fish rules!!!
Odg: Ponovno u aquaristici
« Odgovori #4 u: Ožujak 12, 2020, 14:16:16 poslijepodne »
Nikako da postavim slike ..naime,cel neko vrijeme se voda ciklira i ovaj vikend stižu prvi stanari...radi se i Malawi ciklidima pa kada dođe do toga prebaciti ču temu u podforum za to...

Fish rules!!!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Ponovno u aquaristici
« Odgovori #5 u: Ožujak 15, 2020, 10:56:54 prijepodne »
ojoj, kaj se sa slikom dogodilo?

čini mi se da ima malo kamenja za mbune... a i 200 l se meni osobno uvijek pokazao premalim za mbune.... ono kaj ti savjetujem je da se ograničiš na recimo dvije vrste, mirnijih mbuna... i držiš palce... l.careleus i p.saulosi recimo bi se mogli pokazati ko ok kombinacija..mogli