Travanj 27, 2024, 20:08:39 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Moja Iguana  (Posjeta: 11360 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #50 u: Studeni 21, 2011, 23:03:32 poslijepodne »
evo uocio sam ju :D ugl sto se tice plasticnih biljaka... probaj otici u baumax  tamo imas jeftinih biljaka po 11 kn samo sto nemaju te sto se ljepe po staklu jbg

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #51 u: Studeni 21, 2011, 23:07:00 poslijepodne »
Da neznam ni ja zaš visi po tom kabelu,valjda joj je fora,nznm!
A ja svaki mjesec neš kupim,izdvojim si od plaćekoliko mogu i kupim joj neš,samo mi je bed zbog hrane jede samu salatu i radić,drugo ništa nništa,probat ću joj dat kojeg brašnara,ma da neki kažu da se nemije davat drugi da smije

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #52 u: Studeni 21, 2011, 23:33:46 poslijepodne »
kolko ja znam da su oni biljojedi da sam na tvom mjestu nebi joj davao brasnare.... bitno da ona nesto jede a ti njoj nudi sve i probaj joj usitniti i sve pomjesati

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #53 u: Studeni 21, 2011, 23:40:55 poslijepodne »
MA ona je jedva počela jest,vidjet ćeš ako malu nabaviš,divlju,uhh to je strašno,ajde sreća i bog da ovo neš jede,ribam joj ja mrkvu i jabuku i mango i kurac palac,ništ,jbg vidit ćemo!
Neki koji imaju iguane jako dugo,kažu da su im ti brašnari pomogli,a sad dal bi ona u prirodi pojela crvića,neznam,ako će u terariju će i u prirodi

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #54 u: Studeni 22, 2011, 00:15:33 prijepodne »
a kolka ti je temp preko dana? jel ima unutra spot lamu za suncanje? mozda ti je preniska temp pa ti nece jesti? a sve u svemu da sam na tvome mjestu ja bi se lagano poceo pripremati za veci terarij od iverice  i nabacao bi joj puno granja unutra da se osjeca ugodno :up:

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #55 u: Studeni 22, 2011, 00:55:11 prijepodne »
MA ona je jedva počela jest,vidjet ćeš ako malu nabaviš,divlju,uhh to je strašno,ajde sreća i bog da ovo neš jede,ribam joj ja mrkvu i jabuku i mango i kurac palac,ništ,jbg vidit ćemo!
Neki koji imaju iguane jako dugo,kažu da su im ti brašnari pomogli,a sad dal bi ona u prirodi pojela crvića,neznam,ako će u terariju će i u prirodi

Nemoj joj nuditi nikakve crve i svakako dodaj PUNO granja (odeš negdje u prirodu i odabereš što ti lijepo izgleda), pogledaj samo ovu temu
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=48927.0


Inače, sve piše ovdje http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=218:iguana-sve-o-dranju-i-uzgoju&catid=56:gmazovi&Itemid=176
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2011, 01:00:01 prijepodne od acidorange »

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #56 u: Studeni 22, 2011, 16:30:08 poslijepodne »
Acid zahvaljujem,znači crvići odpadaju!


Imam da spot lampu i dnevnu lampu

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #57 u: Studeni 22, 2011, 18:03:14 poslijepodne »
UVB lampa je unutra,imam od JBL Reptile Spot od 100 W al moram nabavit još jednu od recimo 80W nočnu lampu

JBL Reptil Spot NIJE UVB lampa! Niti jedna ovakva klasicna zarulja sa zarnom niti  za gmazove ne sadrzi UVB zrake, nego samo UVA zrake, to ti pise i u opisu: LINK

Ovo je jedna od cestih gresaka pocetnika, padnu na nazive dnevna lampa, full spectrum lampa itd. A ono sto u stvari trebas gledati je da iguani pruzis tri osnovna elementa pravilne rasvjete: UVA+UVB+toplinu.

Pravilnu rasvjetu mozes sloziti na tri nacina:
1. UVA-UVB neonka za gmazove npr.: LINK + obicna reflektorica za toplinu (Ili ovakva posebna JBL Repti spot sa dodatnim UVA kakvu imas)
2. UVA-UVB stedna (compact) zarulja npr.: LINK + obicna reflektorica za toplinu (Ili ovakva posebna JBL Repti spot sa dodatnim UVA kakvu imas)
3. posebna high tech lampa za gmazove koja daje UVA+UVB+toplinu npr.: LINK

Za sada si limitiran samo na prvu i drugu opciju, trecu razmotri pri izgradnji novog, veceg terarija. Ako doista imas samo obicne zarulje ili UVA reflektorice u terariju ovo upozorenje ozbijno shvati jer ti guster nema najvazniji aspekt rasvjete - UVB zracenje! S obzirom da herbivornim gmazovima gotovo sav izvor vitamina D3 za metabolizam kalcija dolazi iskljucivo iz sinteze u kozi dok se suncaju pod UVB zrakama, iguana u terariju bez UVB zraka moze samo zavrsiti sa metabolickom bolesti kostiju!
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #58 u: Studeni 22, 2011, 19:57:03 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #59 u: Studeni 22, 2011, 22:27:02 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam


Mjenjam ih,preko dana ujutro od 8 do navečer do 4,jer oko 5 je već mrak je uvb lampa,a od 4 do jedno 10 je spot lampa

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #60 u: Studeni 22, 2011, 22:29:27 poslijepodne »
:// nevalja ti to jer njemu preko dana treba i grijaca lampa jbg.... pod hitno provuci jos jedno grlo za zarulju i onda ce ti iguana pocet jesti normalno

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #61 u: Studeni 22, 2011, 22:34:54 poslijepodne »
:// nevalja ti to jer njemu preko dana treba i grijaca lampa jbg.... pod hitno provuci jos jedno grlo za zarulju i onda ce ti iguana pocet jesti normalno

Pa jede ona normalno,samo ne jede sve,jede ciokriju,endiviju,crveni radić i to je ubiti to

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #62 u: Studeni 22, 2011, 22:37:14 poslijepodne »
vidi ja te savjetujem sta bi ti bilo najbolje ti radis veliku gresku kao sto ti je Kori rekao/la... moras imati unutra i grijacu lampu i uvb lampu ...vidit ces sta ce ti ostali clanovi foruma reci

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #63 u: Studeni 22, 2011, 22:39:57 poslijepodne »
UVB lampa je unutra,imam od JBL Reptile Spot od 100 W al moram nabavit još jednu od recimo 80W nočnu lampu

JBL Reptil Spot NIJE UVB lampa! Niti jedna ovakva klasicna zarulja sa zarnom niti  za gmazove ne sadrzi UVB zrake, nego samo UVA zrake, to ti pise i u opisu: LINK

Ovo je jedna od cestih gresaka pocetnika, padnu na nazive dnevna lampa, full spectrum lampa itd. A ono sto u stvari trebas gledati je da iguani pruzis tri osnovna elementa pravilne rasvjete: UVA+UVB+toplinu.

Pravilnu rasvjetu mozes sloziti na tri nacina:
1. UVA-UVB neonka za gmazove npr.: LINK + obicna reflektorica za toplinu (Ili ovakva posebna JBL Repti spot sa dodatnim UVA kakvu imas)
2. UVA-UVB stedna (compact) zarulja npr.: LINK + obicna reflektorica za toplinu (Ili ovakva posebna JBL Repti spot sa dodatnim UVA kakvu imas)
3. posebna high tech lampa za gmazove koja daje UVA+UVB+toplinu npr.: LINK

Za sada si limitiran samo na prvu i drugu opciju, trecu razmotri pri izgradnji novog, veceg terarija. Ako doista imas samo obicne zarulje ili UVA reflektorice u terariju ovo upozorenje ozbijno shvati jer ti guster nema najvazniji aspekt rasvjete - UVB zracenje! S obzirom da herbivornim gmazovima gotovo sav izvor vitamina D3 za metabolizam kalcija dolazi iskljucivo iz sinteze u kozi dok se suncaju pod UVB zrakama, iguana u terariju bez UVB zraka moze samo zavrsiti sa metabolickom bolesti kostiju!


U 2.slouciji oće bit dosta 26 W,i jelbi ti promjenio položaj lampe?

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #64 u: Studeni 22, 2011, 22:44:19 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam


Mjenjam ih,preko dana ujutro od 8 do navečer do 4,jer oko 5 je već mrak je uvb lampa,a od 4 do jedno 10 je spot lampa

Čemu to? U isto vrijeme treba goriti i spotica i uvb. Pod hitno stavi još jedno grlo za uvb i rješen problem. 26W UVB plus spotica i to sve na termostat.

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #65 u: Studeni 22, 2011, 22:46:48 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam


Mjenjam ih,preko dana ujutro od 8 do navečer do 4,jer oko 5 je već mrak je uvb lampa,a od 4 do jedno 10 je spot lampa

Čemu to? U isto vrijeme treba goriti i spotica i uvb. Pod hitno stavi još jedno grlo za uvb i rješen problem. 26W UVB plus spotica i to sve na termostat.


Nije problem,samo kako da ih postavim,da spoticu stavim recimo na sredinu a UVb negdje u kut pa da baca svijetlo na cjeli terarij?

Offline tomzZy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: osijek
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #66 u: Studeni 22, 2011, 22:54:11 poslijepodne »
moje misljenje uvb sredina a spoticu na kraj da ima jedan kraj terarija hladniji a drugi topliji ako me razumijes  :up:

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #67 u: Studeni 22, 2011, 22:56:22 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam


Mjenjam ih,preko dana ujutro od 8 do navečer do 4,jer oko 5 je već mrak je uvb lampa,a od 4 do jedno 10 je spot lampa

Čemu to? U isto vrijeme treba goriti i spotica i uvb. Pod hitno stavi još jedno grlo za uvb i rješen problem. 26W UVB plus spotica i to sve na termostat.


Nije problem,samo kako da ih postavim,da spoticu stavim recimo na sredinu a UVb negdje u kut pa da baca svijetlo na cjeli terarij?

Možeš i jednu pored druge, dakle kad se iguana dođe sunčati direktno je ispod spotice i uvb-a. Tako je meni složeno u terariju kod bradate i sasvim dobro funkcionira.

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #68 u: Studeni 22, 2011, 23:03:18 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam


Mjenjam ih,preko dana ujutro od 8 do navečer do 4,jer oko 5 je već mrak je uvb lampa,a od 4 do jedno 10 je spot lampa

Čemu to? U isto vrijeme treba goriti i spotica i uvb. Pod hitno stavi još jedno grlo za uvb i rješen problem. 26W UVB plus spotica i to sve na termostat.


Nije problem,samo kako da ih postavim,da spoticu stavim recimo na sredinu a UVb negdje u kut pa da baca svijetlo na cjeli terarij?

Možeš i jednu pored druge, dakle kad se iguana dođe sunčati direktno je ispod spotice i uvb-a. Tako je meni složeno u terariju kod bradate i sasvim dobro funkcionira.

Da to ti je dobra ideja,a ja želim napravit terarij veliki kako treba,jedno metar širok i dug,a 2 metra visok,i onda bi napravio neš slično ko šta ima iguana Frx od froginha,onako neš,znači gore jednu 26 w uvb lampu ovu šta jw Kori predložio il pod soluciji 3 od 125W i do nje od 100W jednu za sunčanje

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #69 u: Studeni 22, 2011, 23:07:26 poslijepodne »
nisam htio navaljivai na tebe ali rekao si mi da imas uvb i grijacu lampu a ja u terariju vidim jednu lampu po slikama a sad koja je to lampa ja ne znam


Mjenjam ih,preko dana ujutro od 8 do navečer do 4,jer oko 5 je već mrak je uvb lampa,a od 4 do jedno 10 je spot lampa

Čemu to? U isto vrijeme treba goriti i spotica i uvb. Pod hitno stavi još jedno grlo za uvb i rješen problem. 26W UVB plus spotica i to sve na termostat.


Nije problem,samo kako da ih postavim,da spoticu stavim recimo na sredinu a UVb negdje u kut pa da baca svijetlo na cjeli terarij?

Možeš i jednu pored druge, dakle kad se iguana dođe sunčati direktno je ispod spotice i uvb-a. Tako je meni složeno u terariju kod bradate i sasvim dobro funkcionira.

Da to ti je dobra ideja,a ja želim napravit terarij veliki kako treba,jedno metar širok i dug,a 2 metra visok,i onda bi napravio neš slično ko šta ima iguana Frx od froginha,onako neš,znači gore jednu 26 w uvb lampu ovu šta jw Kori predložio il pod soluciji 3 od 125W i do nje od 100W jednu za sunčanje


Ovaj terarij je samo privremen,jer sam dobio dobru i mladu zdravu iguanu za male novce i ubrzo ću napravit veliki terarij kako spada,čim novca nešto skupim!
A u ovaj bi onda smijestio možda kakvu zmijicu ili kakavu bradatu agamu,za bradatu agamu ovaj terarij je savršen

nemoj mislit da me nije briga ili nešto,ja bi najrađe htio napravit terarij s klimom i svim živim recimo da je 3 metra visok i 5 metara dug i širok 1 metar,i dat 10.000€ za terarij,al eto nemogu,pa se moram snalazit,kod frenda staklara dat radit terarij pa kombinirat ovo i ono,i jbg,treba grane ljepo i rasporedit,i police nekakve napravit unutra,al riješit ću ja to čim prije

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #70 u: Studeni 22, 2011, 23:13:39 poslijepodne »
Mislim da ti je to prejako, ovo pod 3. Jeftinije ti je uzeti običnu spoticu (kojih 10kn u trgovinama) i UVB žarulju, znači jačinu spotice ćeš morati testirati, kolika ti jačina treba da postigneš željenu temperaturu. Moraš uzeti u obzir da ti ljeti treba slabija spotica, zimi jača. Mislim ako imaš viška love, onda ok  ;) Ali ovo sa spoticom i uvb žaruljom je jeftinija opcija a efekt je isti. Ne treba ti exoterra-ine. jbl-ove spotice skupe su jer imaju ime, u trgovini elektroopreme kupiš spoticu za kojih 10kn.

Kolike su dimenzije ovog sad terarija, bradata ti traži minimum od 120x60x60.

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #71 u: Studeni 22, 2011, 23:15:04 poslijepodne »
Mislim da ti je to prejako, ovo pod 3. Jeftinije ti je uzeti običnu spoticu (kojih 10kn u trgovinama) i UVB žarulju, znači jačinu spotice ćeš morati testirati, kolika ti jačina treba da postigneš željenu temperaturu. Moraš uzeti u obzir da ti ljeti treba slabija spotica, zimi jača. Mislim ako imaš viška love, onda ok  ;) Ali ovo sa spoticom i uvb žaruljom je jeftinija opcija a efekt je isti. Ne treba ti exoterra-ine. jbl-ove spotice skupe su jer imaju ime, u trgovini elektroopreme kupiš spoticu za kojih 10kn.

Kolike su dimenzije ovog sad terarija, bradata ti traži minimum od 120x60x60.


A spotice imam doma 2-3 od exo tere i jbl-a

a ova sada je 150*50*50

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #72 u: Studeni 22, 2011, 23:19:58 poslijepodne »
Mislim da ti je to prejako, ovo pod 3. Jeftinije ti je uzeti običnu spoticu (kojih 10kn u trgovinama) i UVB žarulju, znači jačinu spotice ćeš morati testirati, kolika ti jačina treba da postigneš željenu temperaturu. Moraš uzeti u obzir da ti ljeti treba slabija spotica, zimi jača. Mislim ako imaš viška love, onda ok  ;) Ali ovo sa spoticom i uvb žaruljom je jeftinija opcija a efekt je isti. Ne treba ti exoterra-ine. jbl-ove spotice skupe su jer imaju ime, u trgovini elektroopreme kupiš spoticu za kojih 10kn.

Kolike su dimenzije ovog sad terarija, bradata ti traži minimum od 120x60x60.


A spotice imam doma 2-3 od exo tere i jbl-a

a ova sada je 150*50*50

Onda da znaš za ubuduće da nije potrebno da spotica bude skupa  ;) Onda može i bradata unutra ali imaš i lijepih zmija koje bi uživale unutra, pretraži malo po forumu pa ćeš vidjeti koliko šarolikih vrsta ima.

Offline Rex666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Šilo
  • Live for nothing,or die for something!
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #73 u: Studeni 22, 2011, 23:21:42 poslijepodne »
Mislim da ti je to prejako, ovo pod 3. Jeftinije ti je uzeti običnu spoticu (kojih 10kn u trgovinama) i UVB žarulju, znači jačinu spotice ćeš morati testirati, kolika ti jačina treba da postigneš željenu temperaturu. Moraš uzeti u obzir da ti ljeti treba slabija spotica, zimi jača. Mislim ako imaš viška love, onda ok  ;) Ali ovo sa spoticom i uvb žaruljom je jeftinija opcija a efekt je isti. Ne treba ti exoterra-ine. jbl-ove spotice skupe su jer imaju ime, u trgovini elektroopreme kupiš spoticu za kojih 10kn.

Kolike su dimenzije ovog sad terarija, bradata ti traži minimum od 120x60x60.


A spotice imam doma 2-3 od exo tere i jbl-a

a ova sada je 150*50*50

Onda da znaš za ubuduće da nije potrebno da spotica bude skupa  ;) Onda može i bradata unutra ali imaš i lijepih zmija koje bi uživale unutra, pretraži malo po forumu pa ćeš vidjeti koliko šarolikih vrsta ima.

Ma ima ih da,koliko oćeš,a eto sad mi je iguana prioritet,pa nju želim dobro smjestit,pa ond aneš drugo,da ovaj terarij ne zjapi prazan ;)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Moja Iguana
« Odgovori #74 u: Studeni 22, 2011, 23:34:15 poslijepodne »
Ispravno razmišljanje  :up: