Travanj 28, 2024, 18:26:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Calypso  (Posjeta: 7955 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #25 u: Svibanj 31, 2010, 23:08:06 poslijepodne »
Ok, hvala chilii :)
Budem kupila sutra zdjelicu pa ću joj staviti :)

Ajde pozdrav sad svima.. vratim se sutra sa fotkama ;)


Stavljam previše smajlića u postove -.-"

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Calypso
« Odgovori #26 u: Lipanj 01, 2010, 00:05:58 prijepodne »
znam da fobasi i brašnari nisu jedno te isto.... a može pitanje dal smijem davati zakukuljene ali žive( gibaju se) brašnare??....i kad se pretvore u crne bube??  hvala  :)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Calypso
« Odgovori #27 u: Lipanj 01, 2010, 01:52:48 prijepodne »
procito sam cijelu temu i cini mi se da vise toga o hranjenju neznate nego sta znate....nadam se da ste sasu poslusali bar oko terarija....

agame bi trebali hraniti iskljucivo sa žoharima i cvrčcima...bar njih sad ima svugdje po forumu za kupit....eto samo mala usporedba udio vlage u brašnaru i fobasu je oko 58%...udio proteina je 10% odnosno 17 kod fobasa a udio masnoće je 13% kod brašnara odnosno 18% kod fobasa

a kod npr svrcka je udio vlage 70%...proteini 18% masnoća oko 6%
kod žohara je to oko 60% vlage 37% proteini oko 6% masnoća....


neznam koliko vam ovi podaci govore...nadam se da puno....ako to prevedemo u konkretan primjer brašnari su otprilike ko da vi jedete kruh s masti....dakle brašnare i fobase treba davati samo povremeno, kao "poslasticu" i to iskljucivo crve, jer davanje buba moze bit opasno za gustere, a mislim da su bube jos manje hranjive....i naravno redovito prasit kukce sa vitaminima i ostalim stvarima


fobasi vam se nece zakukuljit dok ih ne odvojite svakog posebno u malu posudicu, i kad je svaki posebno u mraku to ide relativno brzo....

eto toliko do mene, nadam se da ste skuzili kaj vam ocu rec, kasno je pa nemrem kontrolirat ruke vise...sutra vam pojasnim ako vas jos nekaj zanima
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Calypso
« Odgovori #28 u: Lipanj 01, 2010, 02:11:06 prijepodne »
E zaboravih napisat u vezi cvrcaka...ovi bjeliji tj. svjetliji su friško presvučeni cvrčci...i onda s vremenom kak se suše kroz par dana potamne

a kaj se tice umiranja, kad dojdu do odrasle faze žive još relativno kratko tak da je razlog smrti sigurno starost, njim srce kuca 100 na sat hehe...pogotovo kad se drže na višim temperaturama, znači 28*C +
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #29 u: Lipanj 01, 2010, 11:06:17 prijepodne »
Hvala ivobrosa  :zagrljaj:
Ja joj phobase još uopće nisam davala, sad je na cvrčcima i žoharima... i danas idem po brašnare, naravno da joj ih neću dati svaki dan! (negdje sam gore to i napisala :) )

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Calypso
« Odgovori #30 u: Lipanj 01, 2010, 11:14:38 prijepodne »
Male bebe dubija i cvrčaka joj davaj prvih par mjeseci, kako raste ona povećavaj veličinu plijena.

Offline vzlosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Nasice
Odg: Calypso
« Odgovori #31 u: Lipanj 01, 2010, 11:30:24 prijepodne »
...bube od fobasa se ne daju, samo crve, jer bube imaju tvrda krila sto je agamici tesko probaviti...usput juce sam vidio puno malih bebica cvrcaka ko mravi su sitni...muski cvrci imaju krila ??? jel tak...pa zasto onda kod njih ima malih jajasaca ???  :roll: :roll:

...pa kao mali su uglavnom kukcojedi tj 70% buba 30% biljne hrane, a kako raste to se mijenja na 70% biljne hrane i 30% buba...treba paziti s kolicinom buba jer agamica moze dobit masnu jetru i agamica postane ljena, neaktivna zato treba paziti...na kraju moze se i razboliti...tako da treba smanjiti bube kad naraste... :nerd: :nerd:

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Calypso
« Odgovori #32 u: Lipanj 01, 2010, 11:52:31 prijepodne »
Da muzjaci imaju krila...i ono kaj me užasno živcira vec tjednima cvrkuću cijele noći i cijele dane....lud sam od toga hehe

a kaj se tice malaca upravo iz razloga da nemas pun terarij malaca se stavlja vata u nekoj posudici koja se mjenja svakih tjedan dana tak da onda kontroliras di ce se izvaliti....nekuzim kaj imas samo muske cvrcke?? 100% si imo i zenke ako en sad mozda prije mjesec dana pa su se malci tek sad izvalili
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #33 u: Lipanj 01, 2010, 18:05:17 poslijepodne »
Hm.. jel mi može netko reči kako točno izgledaju ta jaja od cvrčaka?   :-[
I btw meni ne cvrkuću baš toliko (bar ne po danu, po noći ni nečujem)...  -?

Za onaj omjer hrane 70-30 znam, to sam sve proučila... moja mala je akivna, itekako ;) tako da mislim da je što se toga tiče sve ok...

Samo jedna stvar... kad joj ujutro upalim svjetlo, ona se nakon nekog vremena povuče tamo u kućicu, gdje joj je mrak i hlad... jel to normalno tako ili to možda znači da joj fali spavanja...?
Inače mi se čini jako setna :up:

Offline vzlosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Nasice
Odg: Calypso
« Odgovori #34 u: Lipanj 01, 2010, 18:12:27 poslijepodne »
Da muzjaci imaju krila...i ono kaj me užasno živcira vec tjednima cvrkuću cijele noći i cijele dane....lud sam od toga hehe

a kaj se tice malaca upravo iz razloga da nemas pun terarij malaca se stavlja vata u nekoj posudici koja se mjenja svakih tjedan dana tak da onda kontroliras di ce se izvaliti....nekuzim kaj imas samo muske cvrcke?? 100% si imo i zenke ako en sad mozda prije mjesec dana pa su se malci tek sad izvalili
  ma imam i muske i zenske al sam muske premjestio kad si se poceli jest iz neznam kojeg razloga iako sam im davao proteinsku hranu  -?...a malaca imam puno cudo...ne koristim vatu vec sve cvrcke drzim u velikoj posudi(osim muskih tj, samo sam jednog ostavio unutra) sa zemljom za cvijece prekriven pod...tak je meni jednostavnije...ne moram cistit i zadrzava vlagu... :nerd: 8)

Offline vzlosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Nasice
Odg: Calypso
« Odgovori #35 u: Lipanj 01, 2010, 18:14:24 poslijepodne »
Hm.. jel mi može netko reči kako točno izgledaju ta jaja od cvrčaka?   :-[
I btw meni ne cvrkuću baš toliko (bar ne po danu, po noći ni nečujem)...  -?

Za onaj omjer hrane 70-30 znam, to sam sve proučila... moja mala je akivna, itekako ;) tako da mislim da je što se toga tiče sve ok...

Samo jedna stvar... kad joj ujutro upalim svjetlo, ona se nakon nekog vremena povuče tamo u kućicu, gdje joj je mrak i hlad... jel to normalno tako ili to možda znači da joj fali spavanja...?
Inače mi se čini jako setna :up:
pa dok su malci jedu puno buba a kasnije treba pripazit...a jaja cvrcaka su zuckasta i dugoljasta oko 2 mm...tak nest...a owo za svjetlo ne znam  :D

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #36 u: Lipanj 02, 2010, 17:32:38 poslijepodne »
 :o Kako mi je fascinantno kako skoči uloviti dubia kad joj stavim...
I znam, obećala sam sliku, oprostite na kašnjenju...  :zagrljaj:

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #37 u: Lipanj 02, 2010, 20:25:44 poslijepodne »
Stavila sam joj lijepu duboku posudicu za bube, točno ispod najdraže grane i sad je sva sretna klopnula cvrčka i tri dubia  :rolleyes:

A najdraža mi je sa maslačkom... neki dan mi je ispao na pod u terariju. Otišla sam po neki dulji "alat" s kojim ga mogu dohvatiti, a ona je u međuvremenu list lijepo premijestila do posudice sa voćem i povrćem. Zna ona da to tamo stoji, dakle, ali ne padne joj na pamet pojesti ako joj ne dam iz ruke :D

Inače, ona ne jede samo baš male male cvrčke, pojede ona i malo većeg (ne onog od 5cm kojeg se i ja pomalo bojim :o), ali sasvim lijepog mladog cvrčka pojede bez problema :up:

Ma ona je najbolja  :heart:

Offline vzlosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Nasice
Odg: Calypso
« Odgovori #38 u: Lipanj 02, 2010, 20:45:02 poslijepodne »
...cini li se to meni ili ja Calypso narastao  :zagrljaj: ...e da ime me buni jeli musko ili zensko???

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Calypso
« Odgovori #39 u: Lipanj 02, 2010, 22:30:21 poslijepodne »
previse mi slici mom bradonji ....sigurno su u rodu...;)

Offline VB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški  
Odg: Calypso
« Odgovori #40 u: Lipanj 02, 2010, 22:43:25 poslijepodne »
kAko je slatki  :heart:
noize

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #41 u: Lipanj 02, 2010, 22:58:19 poslijepodne »
Curica je :) Odnosno ja se furam da je curica :P Ime sam joj zato tako i dala, za svaki slučaj ako ispadne da je dečko...

U zadnje vrijeme se neda uloviti, a i ja baš nisam imala puno vremena, ali sad sam lijepo doma (nema škole  :pompon: ) pa ću ju valjda uspjeti izmjeriti... i meni se čini da je malo veća nego prije, a to je onda zbilja brzorastuće biće, tek je kod mene oko dva tjedna...

Hahah, mateo... već smo ustanovili da su braco i seka (valjda)... znači morat ću tražit nekog drugog muškarca za koju godinu (mislim za Calypso, naravno :D )

btw sad joj je ona posudica za bube jako cool, svaki put kad prolazi kroz terarij prijeđe preko grane, skoči u posudicu i ide dalje iz nje :D

kAko je slatki  :heart:

Hvala, prenjet ću joj ;)

Čovječe... ja trebam dobiti ograničenje na smajliće u postu  :dead:

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Calypso
« Odgovori #42 u: Lipanj 03, 2010, 01:53:46 prijepodne »


Hahah, mateo... već smo ustanovili da su braco i seka (valjda)... znači morat ću tražit nekog drugog muškarca za koju godinu (mislim za Calypso, naravno :D )



ma nema veze vidjeti cemo za to...xd  :D :D  :P

Offline Ivo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Odg: Calypso
« Odgovori #43 u: Lipanj 03, 2010, 14:17:24 poslijepodne »
Agama ti je super, ja sam maloo zakasnio s kupovinom  :-X , ali nabavit cu je ja kad tad...

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #44 u: Lipanj 03, 2010, 16:20:23 poslijepodne »
Danas je čak htjela malo jabuke, inače ju ignorira čak i kad joj pod nos stavim :P

Jel netko zna otprilike kad bi se ona trebala presvlačiti i kako da to skužim?
Pronašla sam komadić koji izgleda kao odbačeni dio kože, ali nigdje nisam našla cijelu, a i ona mi ne izgleda baš drugačije... probat ću ju sutra okupati malo pa ću vidjeti...

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Calypso
« Odgovori #45 u: Lipanj 03, 2010, 16:26:31 poslijepodne »
Zašto bi ju kupala? Bradonja ne presvlaći kožu u jednom komadu kao zmija, skidaju se u komadićima. Mojoj treba ponekad 3,4 dana da si oljušti sve i ne diram ju, pustim ju da sama sve obavi. Samo neka ima zdjelicu vodu za vlagu, kad ulijevaš vodu u zdjelicu pusti da se prelije malo po pijesku. I pusti ju na miru da sama to obavi.

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #46 u: Lipanj 03, 2010, 19:08:34 poslijepodne »
Zašto bi ju kupala? Bradonja ne presvlaći kožu u jednom komadu kao zmija, skidaju se u komadićima. Mojoj treba ponekad 3,4 dana da si oljušti sve i ne diram ju, pustim ju da sama sve obavi. Samo neka ima zdjelicu vodu za vlagu, kad ulijevaš vodu u zdjelicu pusti da se prelije malo po pijesku. I pusti ju na miru da sama to obavi.

Evo da ti citiram iz teksta o pogoni vitticeps na akvarij.net-u (ispričavam se ako na ikoji način kršim autorska prava ili nešto takvo)

"Pogona vitticeps se može kupati.
Pogonu kupamo iz nekoliko razloga: čisto zbog higijene, jer se nalazi u zatvorenom prostoru, zbog nadoknađivanja vlage i da bi se lakše presvukla.
Pogona vitticeps većinu hidracije uzima kroz hranu i skoro nikad ne pije vodu. Stoga ju je dobro ponekad i malo okupati."
Evo, zato sam ju i tako i tako mislila okupati... a što se presvlačenja tiče, pustit ću ju onda na miru da to obavi, samo ću pripaziti da se presvuče cijela...

P.S. Aha, nijedan smajlić! Ni u ovom postu ni u onom prije.. napredujem :D

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Calypso
« Odgovori #47 u: Lipanj 04, 2010, 19:16:29 poslijepodne »
Mislim da taj tekst znam na pamet. Ipak ja se zalažem za onu teoriju da se bradonje ne kupaju bez razloga, pretraži forum pa ćeš vidjeti razna mišljenja o tome. A ne se uloviti samo za jedan tekst.

Offline nemo123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 168
  • Spol: Ženski   Dob: 29
  • Lokacija: Zagreb :)
    • moja priča na blogu :)
Odg: Calypso
« Odgovori #48 u: Lipanj 04, 2010, 22:48:10 poslijepodne »
Mislim da taj tekst znam na pamet. Ipak ja se zalažem za onu teoriju da se bradonje ne kupaju bez razloga, pretraži forum pa ćeš vidjeti razna mišljenja o tome. A ne se uloviti samo za jedan tekst.

Ne znam... pretražila sam već puno toga i prije kupnje, a pretražujem još uvijek... na mnogim drugim siteovima sam pronašla isto da ih treba ponekad okupati.. tako da se ne lovim za samo jedan tekst. Pronašla sam i na par mjesta isto tako da ih ne treba kupati bez razloga, ali ne vidim zašto ih nebi okupala... mislim, znam da su pustinjske životinje i to sve, ali sumnjam da im to može baš naškoditi... nisam pronašla ni jedan tekst koji govori izričito PROTIV kupanja agamice...

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Calypso
« Odgovori #49 u: Lipanj 04, 2010, 23:17:59 poslijepodne »
Upravo to, bez razloga. Ako je u pitanju začepljenje onda ju je ok okupati, da se potakne rad crijeva. I naravno treba pripaziti na temperaturu vode. Moja je kod mene mjesecima i nikad nije bila kupana, jer jednostavno nema razloga za to.