Ožujak 28, 2024, 15:11:54 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskus rapsodija ...drugi dio  (Posjeta: 27219 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #50 u: Kolovoz 30, 2011, 11:56:13 prijepodne »
Eh!
Taman sam se malo opustila što se tiče tih riba i sad me odmah stilslo kad malo više čitam...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #51 u: Kolovoz 30, 2011, 21:21:52 poslijepodne »
nista ti ne brini Sarita, samo ti mirno citaj...ovakve se stvari desavaju samo nama pocetnicima !

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #52 u: Kolovoz 30, 2011, 21:23:56 poslijepodne »
nista ti ne brini Sarita, samo ti mirno citaj...ovakve se stvari desavaju samo nama pocetnicima !

Mislio si reć vama profićima,nama amaterima no way  :D :D :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #53 u: Kolovoz 30, 2011, 21:34:32 poslijepodne »
nista ti ne brini Sarita, samo ti mirno citaj...ovakve se stvari desavaju samo nama pocetnicima !
koji si ti početnik lako ti se prodavat mlađima :up:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #54 u: Kolovoz 30, 2011, 21:41:33 poslijepodne »
Dok je meni Penanga, ne brinem.  :up:

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #55 u: Kolovoz 30, 2011, 23:09:09 poslijepodne »
Tom, oprosti mi na mom ostrom postu, sad vidim da nije bas tak crno-bijelo.
impulzivno sam reagirala, sorry.
I nema niceg loseg u uzgajanju i prodavanju. Ne bih se bunila da su mi u podrumu mrijesni skvariji, a ne muzev alat. ;) 
Ja sam samo htjela reci da mi je prvenstveno zao zivotinje, a lova dodje i ode...
baci alat i mrijesti ribe legice

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #56 u: Kolovoz 30, 2011, 23:59:08 poslijepodne »
Ako muzu baci alat,bit ce mu dosadno pa ce se bacit na ubijanje riba  :D , alat bolje ne diraj  :up:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #57 u: Kolovoz 31, 2011, 00:00:08 prijepodne »
Ako muzu baci alat,bit ce mu dosadno pa ce se bacit na ubijanje riba  :D , alat bolje ne diraj  :up:

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #58 u: Kolovoz 31, 2011, 08:44:03 prijepodne »
eto život (iliti strast za hobijem ove vrste) ide dalje, evo da se zaboravi ono ružno taman je i snimljeno prije nemilog događaja  ...

095/907 83 76  [email protected]

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #59 u: Kolovoz 31, 2011, 09:37:52 prijepodne »
A što reči na ovaj snimak,ono ribe su  :icon3: A gafova je uvijek bilo i biće ,sastavni dio akvaristike  :up:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline legolas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #60 u: Kolovoz 31, 2011, 10:29:10 prijepodne »
Svaka cast, ribe su super.
Život je lijep, potroši ga dobro...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #61 u: Kolovoz 31, 2011, 21:43:50 poslijepodne »
bravo damire,ipak ti je ostalo puno vise riba nego sto ti je uginulo,koliki je kapacitet tvojih mrijesnih akvarija?

Offline dudo79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #62 u: Rujan 01, 2011, 20:10:34 poslijepodne »
predivne ribe,zbilja šteta  tragedija:'( :'(
« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2011, 20:46:36 poslijepodne od dudo79 »

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #63 u: Rujan 02, 2011, 19:48:03 poslijepodne »
bravo damire,ipak ti je ostalo puno vise riba nego sto ti je uginulo,koliki je kapacitet tvojih mrijesnih akvarija?

... je ostalo je dosta ribe, istina za neke treba čekati da budu spremne za mrijestove i nadomjeste one koje su otišle..., a o kapacitetu se može razgovarati i ovisno o trenutnom stanju, to je ipak hobi koji ja radim iz ljubavi tako da mi se i kapacitet kreće ovisno o vremenu kojim raspolažem i varijetetima diskusa koje želim mrijestiti, troškovima i sl., imam 11 akvarija koje koristim za mrijestove ali nikada nemam u isto vrijeme toliko mrijestova jer to zahtjeva strahovito puno vremena kojeg ja nemam zbog posla od kojega živim,  a i ne znam gdje bih iskreno to plasirao kod nas. Dakle sve je relativno  :-[ :P :up:

A šta ćeš  Dubravko to je tako, nekad te ide, a kad stane onda čekaš bolja vremena sa sjetom .... :clown:
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2011, 20:02:16 poslijepodne od cro cop »
095/907 83 76  [email protected]

Offline Wizard101

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #64 u: Rujan 07, 2011, 22:57:27 poslijepodne »
može pitanje za koliko ih prodaješ jeli kao na njuškalu po 50 ili
Non progredi est regredi

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #65 u: Rujan 08, 2011, 23:38:00 poslijepodne »
može pitanje za koliko ih prodaješ jeli kao na njuškalu po 50 ili
auu,onda se srozala cijena diskusa,obicno su 10 eura komad ;) ovako necemo u Europu,vise vucemo na Balkan :D

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #66 u: Rujan 09, 2011, 06:34:47 prijepodne »
može pitanje za koliko ih prodaješ jeli kao na njuškalu po 50 ili
auu,onda se srozala cijena diskusa,obicno su 10 eura komad ;) ovako necemo u Europu,vise vucemo na Balkan :D

pa ja sam i onako euroskeptik, ta EU je sr...e bez kojeg smo mogli samo što su nas prodali (čitaj i pokrali) pokvareni političari ... :clown: :dead: :down: ...banda pokvarena,

ovo je samo jedan link koji otvara oči onima koji hoće vidjeti, a svi oči imamo pa tko voli nek izvoli  :up: :up:
 
http://europskaunija.yolasite.com/babilon.php
095/907 83 76  [email protected]

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #67 u: Rujan 09, 2011, 09:23:19 prijepodne »
Vrlo zanimljiv članak  :up:

A što se tiće cijene diskusa dogovorite se vas nekoliko velikih o cijeni jer nikako nije dobro spuštati cijenu posebice jer imate dobre i kvalitetne ribe.

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #68 u: Rujan 09, 2011, 10:25:13 prijepodne »
može pitanje za koliko ih prodaješ jeli kao na njuškalu po 50 ili
auu,onda se srozala cijena diskusa,obicno su 10 eura komad ;) ovako necemo u Europu,vise vucemo na Balkan :D
ima diskusa i po 30 kuna ali zar su sve diskusi ili imaju samo naziv ,(baš ču otom otvoriti temu)

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #69 u: Rujan 09, 2011, 13:14:31 poslijepodne »
može pitanje za koliko ih prodaješ jeli kao na njuškalu po 50 ili
auu,onda se srozala cijena diskusa,obicno su 10 eura komad ;) ovako necemo u Europu,vise vucemo na Balkan :D
ima diskusa i po 30 kuna ali zar su sve diskusi ili imaju samo naziv ,(baš ču otom otvoriti temu)

stvar je u veličini ribe, ako je riba manja i cijena je manja i obrnuto , ja nisam oduševljen kad netko traži da mu je riba što manja i što jeftinija ali ostavljam i tu mogućnost svakome da odluči.  Što je veća i troškovi su veći pa je i cijena veća...
095/907 83 76  [email protected]

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #70 u: Rujan 09, 2011, 13:26:34 poslijepodne »
ja se izvinjavam sto ovako uljecem u temu, ne zamjerite.

takodjer, neznam bas tocno kako da ovo pitam, a da shvatite onako kako mislim, dakle, ne u negativnom kontekstu ili zlonamjerno, vise radoznalosti i opceg informiranja radi...

O kojim se tu tocno troskovima prica, da bi bio princip "veca riba vise kosta"...? Struja, voda, pojedena hrana, posveceno vrijeme?

Citajuci ovo "dali se diskusi prodaju po 70,50 ili 30 kuna za komad"....mogu samo reci da je mene onda netko izgleda htio preveslati.... jer, bavio sam se mislju da si nabavim i diskuse izmedju ostalog. Ali, prva cijena na koju sam ja naletio, nisam preko oglasa, sto je mozda greska, bila ovakva - 350 kn komad za manje ribe, 450-550kn za vece primjerke??????

Mislim ono.....svaka cast, nebih htio praviti negativnu reklamu pa iznositi tko tocno trazi taj iznos, nije ustvari ni bitno, samo me zanimalo, kakvi su to onda troskovi da netko ima  :-X traziti 500kn za jednu ribu, ma kako god ona krasna i ljepa bila.... a da je neka teska egzotika, mislim da ce se svi sloziti da nije.... jedino ako kvaka nije u izuzetno teskom, rijetkom i problematicnom razmnozavanju...

Eto, isprike jos jednom....

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #71 u: Rujan 09, 2011, 13:34:39 poslijepodne »
ja se izvinjavam sto ovako uljecem u temu, ne zamjerite.

takodjer, neznam bas tocno kako da ovo pitam, a da shvatite onako kako mislim, dakle, ne u negativnom kontekstu ili zlonamjerno, vise radoznalosti i opceg informiranja radi...

O kojim se tu tocno troskovima prica, da bi bio princip "veca riba vise kosta"...? Struja, voda, pojedena hrana, posveceno vrijeme?

Citajuci ovo "dali se diskusi prodaju po 70,50 ili 30 kuna za komad"....mogu samo reci da je mene onda netko izgleda htio preveslati.... jer, bavio sam se mislju da si nabavim i diskuse izmedju ostalog. Ali, prva cijena na koju sam ja naletio, nisam preko oglasa, sto je mozda greska, bila ovakva - 350 kn komad za manje ribe, 450-550kn za vece primjerke??????

Mislim ono.....svaka cast, nebih htio praviti negativnu reklamu pa iznositi tko tocno trazi taj iznos, nije ustvari ni bitno, samo me zanimalo, kakvi su to onda troskovi da netko ima  :-X traziti 500kn za jednu ribu, ma kako god ona krasna i ljepa bila.... a da je neka teska egzotika, mislim da ce se svi sloziti da nije.... jedino ako kvaka nije u izuzetno teskom, rijetkom i problematicnom razmnozavanju...

Eto, isprike jos jednom....
nebi osporavo tvoje tvrdnje ali ja slljedeči tjedan idem po ribu  jedna od njih košta 300 e plus  putni trpškovi do češke  ,pa ko voli neka izvoli  normalno da te ribe male nemogu biti 50 kuna ,ako ih bude ,to što tebi neko oče nešto naplatiti negove ribe i problem ajmo na novu temu nabavka diskusa
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2011, 13:39:57 poslijepodne od penang eruption »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #72 u: Rujan 09, 2011, 13:49:50 poslijepodne »
nisu tvrdnje, to su pitanja..... ali ok, nema veze.....zanemarite....

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #73 u: Rujan 09, 2011, 18:29:45 poslijepodne »
mislim Damire da je dobro da si postavio ovo pitanje i kao akvarist clan neta imas pravo na korektan odgovor...istina je da je diskus jedna od najskupljih akvarijskih riba i mnogo je razloga zbog cega je skup...dakle cijena malih diskusa (manjih od 5 cm)je mala osim za nove varijante gdje je potraznja veca od ponude, pa mogu biti i 10 puta skuplji od "obicnih "diskusa.Da li ce to biti 50 ,60 ,ili 100 kn ovisi o nagodbi izmedju kupca i prodavaca,a moralo bi ovisiti i o kvaliteti ribica koje bi u svakom slucaju morale zadovoljiti estetske i zdravstvene standarde za prodaju.Dakle ako ti netko nudi male diskuse za 500 kn,ja ti savjetujem da  potrazis bolju priliku, jednako ako ti netko nudi male diskuse za 10 kn ili je taj dan jako dobre volje ili sa ribama nesto nije u redu. Po pravilu uzgajivaci ne prodaju ribe ispod 5 cm i na cijenicima velikih uzgajivaca krece se od velicine 5-6 cm,jer su diskusi te velicine vec dovoljno veliki da prezive  stres promjene vode,hrane itd. Sa rastom diskusa raste i cijena jer rastu i troskovi uzgoja,od vode ,hrane ,struje,akvarija potrebnih za uzgoj,preko opreme,lijekova po potrebi itd,mali uzgajivaci su sretni ako nisu na gubitku.Posto je diskusu potrebno oko godinu dana da naraste ako ga drzis u dobrim uvjetima normalno je da mu je cjena velika.Medjutim akvaristicke trgovine u zemljama sa visim standardom su pune velikih diskusa jer se kupnja odrasle ribe isplati onima koji zele "bas takvu" ribu zbog njene ljepote ili zbog uzgoja,a nema ni rizika da ugine prije nego sto odraste.U tom slucaju na tebi je odluka:10 malih ili jedan veliki diskus!? Osobno smatram da nije cijena najveca prepreka za drzanje diskusa, nego losa iskustva pri uzgoju te ribe.Ovaj portal je idealno mjesto i prilika da akvaristi nauce na primjeru uzgajivaca kako da ih uspjsno othrane do "egzoticne ljepote" kako ti kazes...s postovanjem

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #74 u: Rujan 09, 2011, 18:47:26 poslijepodne »
Hvala na odgovoru.

U biti, a nadam se da sam bas tako i shvacen, ja nisam mislio osporavati cijenu, tu i toliku, kolika god da je ona. Samo sam pitao, s obzirom da ovdje pisu ljudi koji te ribe drze i uzgajaju (dakle, i prodaju), iz neke ljubavi prema toj vrsti, a ne iz cistog profita, po cemu se odredjuje cijena, koji su to troskovi, sto, gdje i kako....

Ovaj moj primjer definitivno nije i mislim da ni ne moze biti mjerodavan, samo sam ga naveo kao jednu krajnost, a potaknut ovim pisanjem o 10-tak, ili 20-tak eura po komadu, uopce nije bitno. Nekakva moja procjena tih konkretnih diskusa je recimo nekih 6-8 cm velicine. O stanju neznam, nisam upucen, meni su djelovali ok. E sad, ja opet ponavljam - neznam nista o diskusima, osim zelje da naucim i da ih drzim nemam nista. Ali, ako cu za 4-5 komada te velicine dati 2000kn (karikirano), meni kao uspuntnom "zaljubljeniku" u te ribe (ili bilo koje, svejedno je) to onda predstavlja stvarno veliki problem.

Dakle, nije problem uopce u cijeni, ako je ona takva iz opravdanih razloga, onda mora biti takva i o tome nema uopce polemike. Ono sto je problem, je sto meni to iz financijskih razloga ne odgovara, jer opet ponavljam, kao laiku, nije mi jasno odakle proizlazi tako visoka cijena.  Naravno, kad, i ako netko tko ih uzgaja kaze "cuj, cijena je takva kakva je, to je realno", onda ja mogu samo ili pregristi i prezvakati te novce, nabaviti ih, ili odustati od te ideje. Ja sam se odlucio da privremeno zaboravim na tu ideju......barem po tim cijenama.....

tako da, moje pitanje je bilo vise teorijsko i edukacijsko (za mene), a u svakom slucaju ne predstavlja nikakvo osporavanje i prozivanje cijena diskusa. Krasna riba, divna riba, skupa riba, barem meni i barem zasada, posebice sto niti imam vremena, niti uvjeta za neko razmnozavanje, parenje i jednog dana eventualnu prodaju malaca, sto bi onda opravdalo sva ulaganja.....

U svakom slucaju hvala na odgovoru, sad mi je cijela ta prica malo jasnija, ali ustvari, potvrdio se na neki nacin i moj zakljucak da je cijena od 500kn ipak malo pretjerana za prosjecni primjerak diskusa.....