Svibanj 12, 2024, 23:46:00 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: DIY Co2 i pregradni filter  (Posjeta: 1366 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
DIY Co2 i pregradni filter
« u: Siječanj 19, 2011, 09:00:39 prijepodne »
Hi!

Da li je moguće/preporučljivo, izlaz co2, dakle tamo gdje izlaze mjehurići, postaviti u posljednju komoru pregradnog filtera, dakle, odmah ispod pumpe? Hoće li imati manji efekt, pojačani, nikakav?

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: DIY Co2 i pregradni filter
« Odgovori #1 u: Siječanj 19, 2011, 10:10:37 prijepodne »
 :D
Ja sam baš tako jučer napravio, pa ćemo vidjeti rezultate. Jedino ne bi trebali mjehurići ulaziti u pumpu jer se to onda čuje na kilometar  :D
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Odg: DIY Co2 i pregradni filter
« Odgovori #2 u: Siječanj 19, 2011, 10:24:53 prijepodne »
:D
Ja sam baš tako jučer napravio, pa ćemo vidjeti rezultate. Jedino ne bi trebali mjehurići ulaziti u pumpu jer se to onda čuje na kilometar  :D
Ja bi izlaz iz DIY CO2 postavio baš tako da ulaze u pumpu, da ih pumpa razbije u što sitnije da se bolje otapaju. Kod mene izlaz cijevi od DIY CO2 je na situ od ulaza u cirkulacijsku pumpu i razbija ih na sitne mjehuriće tipa magle i onda ih protok rasprši po akvariju. Dok ne nabavim redukciju za bocu i spojim s polen difuzorom, ovako mi radi.
Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: DIY Co2 i pregradni filter
« Odgovori #3 u: Siječanj 19, 2011, 20:40:05 poslijepodne »
Ja ću probati ovako kao što sam napisao. Jedini će mi problem biti ako ga budem zaboravljao pustiti u akvarij u jutro kad odem od kuce. Ako budem zaboravljao, onda ću kupiti ovakav Sunsun (60-ak kn) i spojiti ga na ovaj nastavak dolje označen, pa nek timer pali pumpu i tako uključuje/isključuje raspršivanje. Tako ne bi trebao biti ni buke, jer mjehurići ne dospjevaju u pumpu.A kad se timer isključi, mjehurići će isplivavati odmah na površinu, jer će pumpa biti pri vrhu, pa se tako neće ništa otopiti preko noći.   :up:


Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world