Travanj 16, 2024, 15:06:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Jemenski kameleon Orion  (Posjeta: 2788 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline z33l

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Jemenski kameleon Orion
« u: Kolovoz 07, 2012, 18:20:24 poslijepodne »
Evo da i ja pokažem malo svog malca.

pomladak od stricek matijingog legla.

Fleksarij home made 120x50x50 od aluminijskih profila.

Bilje: Fikus benjamin. devils ivy i grane vrbe.








Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Jemenski kameleon Orion
« Odgovori #1 u: Kolovoz 07, 2012, 20:50:37 poslijepodne »
Kak imaš sređenu vodu i kak često špricaš (ako dobro vidim zvjerka ima začepljene nosnice bijelim solima)? E i gdje si nabavio ove aluminijske profile i spojnice za fleksarij?
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline z33l

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Jemenski kameleon Orion
« Odgovori #2 u: Kolovoz 07, 2012, 21:51:31 poslijepodne »
Je, danas mu je šmrkalj izletio :) Ništa strašno samo neka izbaci.

3x dnevno špricam svo lišće i granje i na vrhu ima posudicu kapaljku koja mu kapa cjeli dan.

Profile i sve ostalo kaj mi je trebalo sam uzeo u bauhausu, skupi su profili ko sam vrag. Oko hiljadu kuna me sve izašlo skupa sa profilima, spajalicama, bravom, kvakom, mrežom, daskom za dno vezicama, šerafima itd itd.

Offline jelena

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: Jemenski kameleon Orion
« Odgovori #3 u: Kolovoz 08, 2012, 14:06:21 poslijepodne »
Kak imaš sređenu vodu i kak često špricaš (ako dobro vidim zvjerka ima začepljene nosnice bijelim solima)? E i gdje si nabavio ove aluminijske profile i spojnice za fleksarij?
i moj ima tako bijele nosnice. Trebam li nešto napraviti ili da ga pustim na  miru. Ja sam mislila da je to znak da će se početi presvlačiti

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Jemenski kameleon Orion
« Odgovori #4 u: Kolovoz 08, 2012, 17:20:14 poslijepodne »
Ne, to nije znak da će se početi presvlačiti. Ja nisam nikada držao C. calyptratus-e i nisam se nikada previše informirao o njima, pa ako nešto krivo napišem sigurno će netko iskusniji po tom pitanju me ispraviti.  No ono što znam da kameleoni višak soli (čitaj minerala) izbacuju pomoću posebne žlijezde kroz nosnice. U normalnim uvjetima te soli se ne bi ni primijetile no u posebnim situacijama se one kristaliziraju i vide kao bijeli prah ili kora na nosnicama.  Može biti više razloga zašto je do toga došlo no neki od najčešćih su  preobilna suplementacija hrane mineralima, preniska vlaga u terariju ili premala konzumacija vode.

Pokušajte ponuditi vodu životinji putem pipete, pripazite na znakove dehidracije i kontrolirajte fekalije. Ako imate fleksarij onda pokušajte zatvoriti dvije ili tri strane da se malo uspije podignuti vlaga u njemu. I ne pretjerivati s vitaminima (hrana ne treba biti bijela ko duh), u ovom trenutku rasta puno važnije je kvalitetni izvor UVA i UVB svijetla i kvalitetni izvor kalciji (čisti kalciji ne u multivitaminskom pripravku).
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline jelena

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
Odg: Jemenski kameleon Orion
« Odgovori #5 u: Kolovoz 08, 2012, 19:32:02 poslijepodne »
Hvala puno na informaciji. Do preobilne suplementacije sigurno nije došlo jer ga imamo tek 10 dana i nismo mu davali više od dvaput tjedno. Ne znam što je točno fleksarij. Imamo mali terarij (adekvatan za bebu) i na jednoj bočnoj stranici je mrežica. Špricamo mu 3 puta na dan. Nemamo sustav za vodu, ali ćemo ga napraviti ako treba. Vlažnost mu je konstantno 40% a kad špricamo onda se poveća na 60%

Offline z33l

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Jemenski kameleon Orion
« Odgovori #6 u: Kolovoz 17, 2012, 15:51:38 poslijepodne »
Jedan dobar članak koji govori o nazalnim izlučevinama

http://www.chameleonforums.com/nasal-salt-glands-cause-white-crusts-nose-75998/