Travanj 29, 2024, 19:38:03 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Crkvena zvona  (Posjeta: 36807 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #100 u: Veljača 22, 2012, 22:20:54 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/susjedov-pas-laje-uspavajmo-ga/600538.aspx

crkva može, ha... to nikom ne smeta
a na ovakve stvari se ekipa odmah uzjxxe do križarskog pohoda...pljuc

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #101 u: Veljača 22, 2012, 23:19:26 poslijepodne »
Već sam pomislio da predlažeš da damo popa uspavati.  :D

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #102 u: Veljača 23, 2012, 12:05:05 poslijepodne »
Da, komentirao sam taj slučaj na Jutarnjem, Večernjem i Indexu.

Bio je još jedan članak, na Večernjem. Radilo se o klopotecu:
http://www.vecernji.hr/vijesti/zbog-klopoteca-koji-tjera-ptice-vinograda-uvjetno-osuden-clanak-374316


Ovo je nedavna snimka iz Utrina, Zagreb glasna crkvena zvona

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #103 u: Veljača 23, 2012, 12:14:38 poslijepodne »
70 decibela, blago zupljanima uz takvog pastira :D
90% tih zupnika su lopovi kakvih nema nadaleko.  kakva samo kola voze, uf..mora se on pokazat svojem stadu.. bas me znaima sto bi isus rekao na sve to -?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #104 u: Veljača 23, 2012, 12:15:26 poslijepodne »
tj, znam, rekao bi da ovdje i bog vozi mercedes  :D :D :D

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #105 u: Veljača 23, 2012, 13:30:32 poslijepodne »
trnac ja sam mislila da se ovdje radi samo o iritantnim crkvama koje zvone svakih 15 min do pola sata. nisam vise sigurna da li tebi zapravo smeta crkva ili zvona?
na vecernjem.hr si komentirao o stetnosti i iritiranju crkvenih zvona usporedivsi ih sa skripanjem parketa i pisanjem krede po ploci...ne znam stvarno kako moja baka sa 70 godina nije oglusila od udaljenosti 50 m od crkve, silnih parketa po kuci i skole u koju je isla prije 50 godina.
ajmo onda dic tuzbe i protiv klopotanja semafora po cijele noci, kafica koji radi do kasno u prizemlju i zabranit paljenje automobila prije 8 h u jutro jer mene to jako nanervira kad između 5-6 pocne turiranje na raskrscu kraj zgrade jer ja eto mogu spavat duze od onih koji zele nesto zaradit..
evo...isto tako se neko pametan ovih dana sjetio tuzit tvornicu radi buke pa je sada taj kultni klub pred zatvaranjem.
idem pocet dizat tuzbe za ostale iritantne stvari, a tebi sretno s crkvom  :up:

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #106 u: Veljača 23, 2012, 14:32:11 poslijepodne »
@meristark

Buka je svaki zvuk koji može uzrokovati uznemirenje, nelagodnost i psihološku napetost osobi koja joj je izložena, ili svaki zvuk koji može uzrokovati stvarnu fiziološku ozljedu osobi koja joj je izložena, ili fizičko oštećenje na građevini koja joj je izložena.

Ne zvoni svaka crkva jednako često niti jednako glasno. Nema svaka crkva isti broj zvona niti su jednako velika.

Buka crkvenih zvona je reklamno oglašavanje. Buka koju proizvode crkve nije od osnovne djelatnosti nego u reklamne svrhe.
Aktualan je primjer Tvronice gdje je buka dolazila od osnovne djelatnosti. Međutim, za takvu buku postoji ZAKON koji je regulira, dok za BUKU CRKVENIH ZVONA NEMA ZAKONA.

Idemo se početi ponašati civilizirano, napustimo plemenski svjetonazor i prihvatimo da nismo sami. 

To što sam priložio video snimku iz Utrina nije ništa novo. Pogledaj na www.youtube.com/CrkvenaZvona, ima toga još. Javljaju se ljudi iz cijele Hrvatske.
Ali udruga ŽELIM MIRAN ŽIVOT se ne bavi samo bukom crkvenih zvona.
Bavimo se svakom bukom koja UNIŠTAVA MIRAN ŽIVOT građana Hrvatske.
Trafostanica otok Čiovo, planirani aerodrom Stankovci, upravo sam u kontaktu sa stanarima u okolici Tvornice, glasna gradska događanja u istarskom Novigradu-Cittanovi, glasni psi u susjedstvu, glasni susjedi,...


Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #107 u: Veljača 23, 2012, 14:41:50 poslijepodne »


Idemo se početi ponašati civilizirano, napustimo plemenski svjetonazor i prihvatimo da nismo sami. 

[/quote]


sretrno s rijesavanjem problema.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #108 u: Veljača 23, 2012, 14:42:43 poslijepodne »
svaka zgrada ima izvjesen izvadak iz zakona  kucnom redu, nesmije se nista raditi, nabijati glazba, itd, sto uznemirava druge stanare..ako netko napravi preglasnu zabavu u susjednoj zgradi ili parku prije tekme dode policija i kaze da utisas ili te kazne(moze te i odma ak mu dode, za narusavanje javnog reda i mira) zasto bi onda zvona bila drugacija? ako ljude smeta, smeta, svejedno jel iz crkve ili sladoledarskog kamiona

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #109 u: Veljača 23, 2012, 14:50:06 poslijepodne »

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #110 u: Veljača 23, 2012, 18:29:36 poslijepodne »
.... ili sladoledarskog kamiona

Misliš na ovoga ?

Taj nas je budio svaku nedjelju, dok ludi frend nije mu iščupao volan, više ih nije bilo  :D

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #111 u: Veljača 26, 2012, 22:24:43 poslijepodne »
Za one koji se žele učlaniti u udrugu ŽELIM MIRAN ŽIVOT
učlanjenje ŽELIM MIRAN ŽIVOT

Za one koji žele pomoći u prijevodu stručnih članaka sa engleskog na hrvatski jezik
potreban prijevod

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #112 u: Veljača 27, 2012, 11:24:58 prijepodne »
osim što ste okupili masu ateista koji tu mogu srać :D :D jel udruga ima išta protiv nas motorista i naših ne korištenja dB killera???? :) :)
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #113 u: Veljača 27, 2012, 12:15:37 poslijepodne »
osim što ste okupili masu ateista koji tu mogu srać :D :D jel udruga ima išta protiv nas motorista i naših ne korištenja dB killera???? :) :)

I tebi su rekli da buka crkvenih zvona na katoličkoj crkvi ne šteti katoličkim vjernicima?  :)

Udruga se bori protiv svake buke koja remeti miran život.
Hoće li to biti buka crkvenih zvona, buka transformatora, koncerta "ispod prozora", roktanje svinja, lavež pasa ili nešto deseto... nebitno.

Koliko sam upoznat, policija sada ima uređaje kojima se mjeri buka iz motocikala.
Možeš li pojasniti što je točno dB killer? To je dodatak na ispušni lonac ili?

Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

 



Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #114 u: Veljača 27, 2012, 22:27:51 poslijepodne »
Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

To ne rade pravi bajkeri, a koliko mi je poznato, kolega Faber ne spada među takve.
A skupina motora na istom mjestu normalno da izaziva buku, a tu su još i čudni ljudi u čudnim odijelima sa možda pomalo čudnim načinom razmišljanja i onda normalno da nas "normalni" ljudi pomalo čudno i s nepovjerenjem gledaju...  :)

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #115 u: Veljača 27, 2012, 22:48:42 poslijepodne »
Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

To ne rade pravi bajkeri, a koliko mi je poznato, kolega Faber ne spada među takve.
A skupina motora na istom mjestu normalno da izaziva buku, a tu su još i čudni ljudi u čudnim odijelima sa možda pomalo čudnim načinom razmišljanja i onda normalno da nas "normalni" ljudi pomalo čudno i s nepovjerenjem gledaju...  :)

Učlanio sam se na forum motori.hr :) Saznao sam neke stvari.
Istina je da je skidanje dB killera uglavnom zanimacija neodgovornih balavaca koji si ne mogu priuštiti pravi motor.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #116 u: Veljača 27, 2012, 23:12:39 poslijepodne »
Ma nije riječ o prigušivačima. U biti mislim da ih većina namjerno ne koristi baš zato šta bi morali.  :D
Govorio sam o turiranju, pucanju iz auspuha, paljenju guma i ostalim privlačenjima pozornosti.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #117 u: Veljača 27, 2012, 23:21:25 poslijepodne »
kad prode skuter od 50ccm kroz kvart jace se cuje nego makina od 1100 :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #118 u: Veljača 27, 2012, 23:24:39 poslijepodne »
I izgubiš sliku na TV-u normalno...  :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #119 u: Veljača 28, 2012, 00:21:32 prijepodne »
Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

To ne rade pravi bajkeri, a koliko mi je poznato, kolega Faber ne spada među takve.
A skupina motora na istom mjestu normalno da izaziva buku, a tu su još i čudni ljudi u čudnim odijelima sa možda pomalo čudnim načinom razmišljanja i onda normalno da nas "normalni" ljudi pomalo čudno i s nepovjerenjem gledaju...  :)

Hm, sad vidim da ovaj moj post možda ima drugačije značenje nego šta sam mislio reći.
Naime, da nebi neko krivo mislio, kolega Faber je jedan od onih istinskih bajkera i mislio sam da ne spada među ove koji bukom vole privlačiti pozornost pred publikom.
Moje isprike Faberu zbog malog lapsusa.  :)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #120 u: Veljača 28, 2012, 00:59:51 prijepodne »
Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

To ne rade pravi bajkeri, a koliko mi je poznato, kolega Faber ne spada među takve.
A skupina motora na istom mjestu normalno da izaziva buku, a tu su još i čudni ljudi u čudnim odijelima sa možda pomalo čudnim načinom razmišljanja i onda normalno da nas "normalni" ljudi pomalo čudno i s nepovjerenjem gledaju...  :)

Hm, sad vidim da ovaj moj post možda ima drugačije značenje nego šta sam mislio reći.
Naime, da nebi neko krivo mislio, kolega Faber je jedan od onih istinskih bajkera i mislio sam da ne spada među ove koji bukom vole privlačiti pozornost pred publikom.
Moje isprike Faberu zbog malog lapsusa.  :)
ma daj nisam nista krivo skonto 8)
Istina nemam bijesnu masinu od preko 1000 kubika..niti preko 100konja..bas napratov,imam malog kawica dvocilindrasa od 500kubika
I istina..nisam isfrustrirani balavac da pucam sa auspuhom(onaj ko voli motor nece ga ni turirat duze vrijeme u leru..a da ne govorim pucat.
No ja po gradu(sve do sad)ne koristimdB killer,nek se ja cujem kad idem cestom a ne da me netko ubije..no kad idem na dalji put obavezno dbkiller jer to je za izludit kad moras vozit cijeli dan.

Da skratim pricu,nisam od onih kurcevitih klinaca sto nedaju ljudima spavat.

A sad autora da pitam..ok..uclanio si se na motori.hr,kako si mogao otvorit topic u birtiji posto si novak? O.o ili si isao pod tehnicka pitanja hehe..
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #121 u: Veljača 28, 2012, 01:06:42 prijepodne »
Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

To ne rade pravi bajkeri, a koliko mi je poznato, kolega Faber ne spada među takve.
A skupina motora na istom mjestu normalno da izaziva buku, a tu su još i čudni ljudi u čudnim odijelima sa možda pomalo čudnim načinom razmišljanja i onda normalno da nas "normalni" ljudi pomalo čudno i s nepovjerenjem gledaju...  :)

Hm, sad vidim da ovaj moj post možda ima drugačije značenje nego šta sam mislio reći.
Naime, da nebi neko krivo mislio, kolega Faber je jedan od onih istinskih bajkera i mislio sam da ne spada među ove koji bukom vole privlačiti pozornost pred publikom.
Moje isprike Faberu zbog malog lapsusa.  :)

ako nevozi skuter i nema siltericu umjesto kacige, sve je ok, razumijemo  :)
a sto se bajkera tice, jos se sa nostalgijom sjecam mladih dana i moje trkace masine, jawe 350 :D  prava zvjer na autocesti :D :D

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #122 u: Veljača 28, 2012, 01:11:40 prijepodne »
kad prode skuter od 50ccm kroz kvart jace se cuje nego makina od 1100 :D
dvotaktna masina..otvoren rezonantni auspuh..za skutere ni ne postoji dbkiller..(dvotaktnih)
Pa ja ne znam kome to ne ide na zivce? LoL

A motocikli su drugo.No kazem..usao sam u par zemalja EU i nikad mi nisu mjerili zvuk..no kako ce mi mjerit kad sam rekao da kad putujem stavljam dbkiller?pa kad se smjestim u gradu i idem u djir skinem ga.Iako..i mi smo davno na motori.hr vodili raspravu..dali te stvarno ljudi u vozilima cuju ako ides prema njima? e tu je bilo zestoke rasprave,pola pola.Moje misljenje je da te cuju ako te ne vide bar te cuju...Mora se uzet u obzir da i najmanji pad ili udarac moze bit fatalan za motoristu..u najboljem slucaju,lom noge..operacija..oporavljanje pa za pola godine godinu ponovno operacija..a u najgorem slucaju..nema te..otvore topic o tebi da svi koji te znaju vide kad je sahrana..sahrane te i..to je to..nema te vise(ovo je zalosno no u toliko godina skupilo se ekipe 8( sto stare sto mlade.A posto ne mozes odustat od motora,jedino sto ti preostaje je nekakva zastita(oprema),ne pit,ne drogirat se,ne sjedat umoran..i na kraju neka te cuju na cesti,mozda te u djelicu sekunde cuju na vrijeme i spasis si zivit(puno je tu oduzimanja prednosti,izguravanja"sorry nisam te vidio" zajebi ti taj sorry..


Sent from my HTC Desire using Tapatalk
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #123 u: Veljača 28, 2012, 01:15:20 prijepodne »
Pošto si se deklarirao kao motorist, možeš meni ne-motoristu objasniti u čemu je gušt stvaranja buke i to pred publikom?
Uvijek motoristi rade predstave u naseljima. Baš u ZG Dubravi, na Poljanicama, vole raditi show jer tamo ima nekoliko kafića sa terasama.

To ne rade pravi bajkeri, a koliko mi je poznato, kolega Faber ne spada među takve.
A skupina motora na istom mjestu normalno da izaziva buku, a tu su još i čudni ljudi u čudnim odijelima sa možda pomalo čudnim načinom razmišljanja i onda normalno da nas "normalni" ljudi pomalo čudno i s nepovjerenjem gledaju...  :)

Hm, sad vidim da ovaj moj post možda ima drugačije značenje nego šta sam mislio reći.
Naime, da nebi neko krivo mislio, kolega Faber je jedan od onih istinskih bajkera i mislio sam da ne spada među ove koji bukom vole privlačiti pozornost pred publikom.
Moje isprike Faberu zbog malog lapsusa.  :)

ako nevozi skuter i nema siltericu umjesto kacige, sve je ok, razumijemo  :)
a sto se bajkera tice, jos se sa nostalgijom sjecam mladih dana i moje trkace masine, jawe 350 :D  prava zvjer na autocesti :D :D
idi bjezi..i dok sam na skuteru bio nosila se jakna i kaciga..od toga je samo kaciga bila preko 2000kuna hehe
I da..dok sam bio pican i ja sam nabrijavao skuter a normalno kad mjenjas jedno..moras i drugo 8) tako da sam i rezonantni auspuh stavio...no danas mi to ide na zivce

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Re: Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #124 u: Veljača 28, 2012, 09:36:52 prijepodne »
Mora se uzet u obzir da i najmanji pad ili udarac moze bit fatalan za motoristu..u najboljem slucaju,lom noge..operacija..oporavljanje pa za pola godine godinu ponovno operacija..a u najgorem slucaju..nema te..otvore topic o tebi da svi koji te znaju vide kad je sahrana..sahrane te i..to je to..nema te vise(ovo je zalosno no u toliko godina skupilo se ekipe 8( sto stare sto mlade.A posto ne mozes odustat od motora,jedino sto ti preostaje je nekakva zastita(oprema),ne pit,ne drogirat se,ne sjedat umoran..i na kraju neka te cuju na cesti,mozda te u djelicu sekunde cuju na vrijeme i spasis si zivit(puno je tu oduzimanja prednosti,izguravanja"sorry nisam te vidio" zajebi ti taj sorry..

Je, pretprošlo ljeto sam u mjesec dana ostao bez dva frenda. I to iskusna vozača.
I najgore kad vidiš novu RIP temu i onda ideš gledat ko je sad...
A sve su to obično ljudi koje poznaš sa susreta ili sa ceste...