Travanj 25, 2024, 10:34:02 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: HITNO!!!!!!!!!!!  (Posjeta: 5056 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #25 u: Siječanj 07, 2013, 22:11:22 poslijepodne »
On MORA mijenjati tjedno 30 do 35% vode zbog vrlo slabog filtera (protok 400l/h) uz obavezno usisavanje vode.

Đule, od koga si kupio ribe?

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #26 u: Siječanj 08, 2013, 00:07:25 prijepodne »
Hvala... U ovaj akvarij koji mislim radit ide 10 diskusa i mislio sam stavit jedno jato od20-30 neonki. Prijatelj kaže je u akvariju s diskusima najbolje držat samo njih...bez bilo kojih drugih...šta vi mislite

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #27 u: Siječanj 08, 2013, 11:27:45 prijepodne »
U svakom akvariju moras imati i ribe komunalce:
1. Jato corydorasa
2. cca dva ancistrusa a ako je akvarij preko 300 litara moze jedan plehostomus ili jedan gibiceps
3. Jato otocinklusa i dva mlada prava sijamska algojeda

Naravno, broj riba ovisi o litrazi, jacinii filtracije i broju diskusa.

Nemoj zaboraviti da je najbolja litraza za jednog diskusa minimalno 30 litara vode...

Jos nam nisi odgovorio od koga si kupio ribe, zar je to nekakva tajna?

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #28 u: Siječanj 09, 2013, 22:11:02 poslijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....
da vodoopskrba bi stavila takvu količinu da pobije diskuse ,a ljude ko šiša   :D   ko vas uopće savjetuje sa promjenom vode od 30% ? ovdje na forumu ,to sam duže vrijeme primjetio !

Istina Ivica, tu stalno dobijamo savjete o promjeni 30% vode sto vjerojatno diskovima ne pase, barem po mom iskustvu zadnjih godinu dana.
Ja osobno nisam nikad mijenjao tolko i ne namjeravam. Cak suprotno, u zadnjih 3-4 mjeseca mijenjam puno puno manje i od tad sve u redu u tanku.
sve ti jasno zašto sam to pitao ,ali ne želim polemike ,morat čemo opet u školu  :zagrljaj:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #29 u: Siječanj 09, 2013, 22:17:30 poslijepodne »
Samo malo,,,, Kažeš da diskuse imaš već duže vrijeme a diskusi su ti stari 4 mjeseca  :D :D :klap: Prvo sredi filtraciju,mjenjaš previše vode,podlogu čistiš tak da sifon zabiješ u pijesak a ne da lamataš okolo s njim....
da vodoopskrba bi stavila takvu količinu da pobije diskuse ,a ljude ko šiša   :D   ko vas uopće savjetuje sa promjenom vode od 30% ? ovdje na forumu ,to sam duže vrijeme primjetio !

Istina Ivica, tu stalno dobijamo savjete o promjeni 30% vode sto vjerojatno diskovima ne pase, barem po mom iskustvu zadnjih godinu dana.
Ja osobno nisam nikad mijenjao tolko i ne namjeravam. Cak suprotno, u zadnjih 3-4 mjeseca mijenjam puno puno manje i od tad sve u redu u tanku.
sve ti jasno zašto sam to pitao ,ali ne želim polemike ,morat čemo opet u školu  :zagrljaj:


Ponovit gradivo  8)

Napomena je da ja imam poprilicno dobar filter i predfilter spužvu koju redovito praznim.

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #30 u: Siječanj 10, 2013, 02:36:51 prijepodne »
Nije tajna od kud mi ribice....nabavio sam ih od jednog dečka(ivice) iz rijeke....

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #31 u: Siječanj 10, 2013, 20:01:36 poslijepodne »
Eto sad sam mjerio parametre vode...nek mi netko iskusniji kaze ako je to ok..  ph6.8,kh3,gh 14.. sad...ako šta treba mjenjat...kako

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #32 u: Siječanj 10, 2013, 20:21:44 poslijepodne »
rekao si da imas kvarcni pijesak kojeg promrdas pa pokupis necistocu....u takvom pijesku se nakupljaju đepovi metana od izmeta i nepojedene hrane jer takav pijesak pri donjem sloju jako otvrdne i nema kisika ili ostaje zarobljen i tada takvo nesto ubija ribe...aktivni ugljen kada se ne mijenja redovito također postaje otrovan za ribe,uz to dodaj izuzetno losu biofiltraciju koju imas i eto ti pomora...

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #33 u: Siječanj 10, 2013, 22:30:42 poslijepodne »
Izvadio sam vatu i ugljen i stavio spuzvu kako ste rekli. Sad je u filteru samo spuzva i keramika. Je to ok??

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #34 u: Siječanj 11, 2013, 09:43:15 prijepodne »
a tak...i ne bas...premali ti je kapacitet filtera za onoliko biofiltera koliko ti trebas....nabavi vecu litrazu filtera

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #35 u: Siječanj 11, 2013, 10:17:47 prijepodne »
Dobro je što si napravio izmjene u filteru a sada samo mijenjaj vodu jednom tjedno uz detaljno usisavanje podloge usisavačem, dodaj propisanu douz FFM-a a slijedeći dan vitamine.

Jedino tako možeš izbjeći novo obolijevanje i jedino tako ribe mogu izdržati do 4 mjeseca kada ih seliš u veliki akvarij.

Pozdrav i sretno.

PS. ne sjećam se da li sam ti već preporučio da jednokratno ubaciš jednu čajnu žličicu soli na svakih 50 litara vode ako nisam napravi to.

Offline đule

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: rijeka
Odg: HITNO!!!!!!!!!!!
« Odgovori #36 u: Siječanj 11, 2013, 13:04:30 poslijepodne »
Može! Stavit ću soli