Travanj 26, 2024, 02:46:15 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Piko 25l  (Posjeta: 2379 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Piko 25l
« u: Lipanj 25, 2012, 16:50:17 poslijepodne »
Evo par slika iz 25l akvarija namijenjenog samo za Lipophrys dalmatinus, Lipophrys adriaticus i  Lipophrys nigriceps

Offline njivican

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Njivice
  • ...volim ja i kukce...
Odg: Piko 25l
« Odgovori #1 u: Srpanj 04, 2012, 23:14:43 poslijepodne »
Lijepo, ima tih par jadranskih ribica jako atraktivnih. Crneji su super kad su bebe...

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Piko 25l
« Odgovori #2 u: Srpanj 05, 2012, 16:02:14 poslijepodne »
Kako izgleda ženka Lipophrys nigricepsa?

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Piko 25l
« Odgovori #3 u: Srpanj 05, 2012, 21:39:43 poslijepodne »
To pitanje je skoro razmatrano ovde: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=72816.50. Što su ribe starije, krupnije - razlika je sve upadljivija.   

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Piko 25l
« Odgovori #4 u: Srpanj 05, 2012, 22:19:18 poslijepodne »
Kako izgleda ženka Lipophrys nigricepsa?

U ovom akvariju (na slikama) su sve ženke. Ima ih 5 komada.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Piko 25l
« Odgovori #5 u: Rujan 23, 2012, 12:05:20 poslijepodne »
mogo bi se bavit distibucijom  Lipophrys nigriceps na kontinent, mislim da bi se dalo zaradit :) ako se odlucis ja sam prvi koji kupujem 5-6komada :)
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Piko 25l
« Odgovori #6 u: Rujan 23, 2012, 12:24:59 poslijepodne »
čime ih hraniš? jel jedu suhu hranu?

jel raste taj mići mićo? bude im trebao možda veći akvarij?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Piko 25l
« Odgovori #7 u: Rujan 23, 2012, 12:33:16 poslijepodne »
ja ga imam kod sebe u akvariju, super riba.. kod mene je cca mjesec dana, ziv zdrav.. pliva ko riba.. :D

a sto se tice hrane, kod mene svasta jede, naucio je na svaku hranu, znaci na sto sitniju to bolje za njega jer ima mala usta, koliko sam primjetio.. cak sam ga znao nekada viđati da se zavuce negdje ispod grebena i lovi nesto po kamenju sto mi zapravo nemozemo vidjeti, kljuca ko pravi pjevac.. kako ih kod nas nazivaju pjevčić..

« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2012, 12:36:49 poslijepodne od alen_zgb »

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Piko 25l
« Odgovori #8 u: Rujan 23, 2012, 14:23:45 poslijepodne »
mogo bi se bavit distibucijom  Lipophrys nigriceps na kontinent, mislim da bi se dalo zaradit :) ako se odlucis ja sam prvi koji kupujem 5-6komada :)

Samo reci, riješit ćemo...  :) :)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Piko 25l
« Odgovori #9 u: Rujan 23, 2012, 14:25:34 poslijepodne »
čime ih hraniš? jel jedu suhu hranu?

jel raste taj mići mićo? bude im trebao možda veći akvarij?

Jedu sve, al najviše vole svježu hranu (ka ludi su  ;))

A da baš i rastu nešto veći, baš i ne.  :)

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Piko 25l
« Odgovori #10 u: Rujan 23, 2012, 19:19:02 poslijepodne »
ja ga imam kod sebe u akvariju, super riba.. kod mene je cca mjesec dana, ziv zdrav.. pliva ko riba.. :D
a sto se tice hrane, kod mene svasta jede, naucio je na svaku hranu, znaci na sto sitniju to bolje za njega jer ima mala usta, koliko sam primjetio.. cak sam ga znao nekada viđati da se zavuce negdje ispod grebena i lovi nesto po kamenju sto mi zapravo nemozemo vidjeti, kljuca ko pravi pjevac.. kako ih kod nas nazivaju pjevčić..

Alene, na  snimku iz tvog akvarija se stvarno vidi pjevčić – i to onaj najmanje vrste  u ovom rodu - Tripterygion melanurus (minor). Liphoprys nigriceps-a nisam uočio. I ta riba je  svakako lepa i prilično pogodna za akvarij. Međutim, prema mom iskustvu ukupno uzevši nije ni blizu L. nigriceps-a što se tiče “akvarističkih performansi”. Pisao sam već više puta na tu temu ovde na forumu.

Tako, već sam pomenuo iskustvo  da se L. nigriceps dobro adaptira na život u trpskom akvariju. Tokom mnogih godina sam ovu vrstu stalno koristio kao “standardan” dodatak tropskim organizmima  – i to kao jedinu vrstu jadranskog blenija u takvoj kombinaciji! Osim što je vrlo prilagodljiva i izuzetno lepa, ova riba ne raste mnogo (najviše do oko 45 mm, a i takvi se retko sreću) i ne pravi štetu…Šta ćete više… Treba samo obratiti pažnju pri međusobnom uklapanju više primeraka ove ribe u akvariju. Tu mogu da se jave ozbiljne teškoće – ako su primerci stariji, a posebno ako su neki od njih mužjaci.  

Mislim da bi Daimyo zaista mogao da napravi neki dobar poslić, na obostrano zadovoljstvo. Nemojte ovo shvatiti kao neku komercijalnu - reklamnu poruku. :) Poz!

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Piko 25l
« Odgovori #11 u: Rujan 23, 2012, 19:50:52 poslijepodne »
ja ga imam kod sebe u akvariju, super riba.. kod mene je cca mjesec dana, ziv zdrav.. pliva ko riba.. :D
a sto se tice hrane, kod mene svasta jede, naucio je na svaku hranu, znaci na sto sitniju to bolje za njega jer ima mala usta, koliko sam primjetio.. cak sam ga znao nekada viđati da se zavuce negdje ispod grebena i lovi nesto po kamenju sto mi zapravo nemozemo vidjeti, kljuca ko pravi pjevac.. kako ih kod nas nazivaju pjevčić..

Alene, na  snimku iz tvog akvarija se stvarno vidi pjevčić – i to onaj najmanje vrste  u ovom rodu - Tripterygion melanurus (minor). Liphoprys nigriceps-a nisam uočio. I ta riba je  svakako lepa i prilično pogodna za akvarij. Međutim, prema mom iskustvu ukupno uzevši nije ni blizu L. nigriceps-a što se tiče “akvarističkih performansi”. Pisao sam već više puta na tu temu ovde na forumu.

Tako, već sam pomenuo iskustvo  da se L. nigriceps dobro adaptira na život u trpskom akvariju. Tokom mnogih godina sam ovu vrstu stalno koristio kao “standardan” dodatak tropskim organizmima  – i to kao jedinu vrstu jadranskog blenija u takvoj kombinaciji! Osim što je vrlo prilagodljiva i izuzetno lepa, ova riba ne raste mnogo (najviše do oko 45 mm, a i takvi se retko sreću) i ne pravi štetu…Šta ćete više… Treba samo obratiti pažnju pri međusobnom uklapanju više primeraka ove ribe u akvariju. Tu mogu da se jave ozbiljne teškoće – ako su primerci stariji, a posebno ako su neki od njih mužjaci.  

Mislim da bi Daimyo zaista mogao da napravi neki dobar poslić, na obostrano zadovoljstvo. Nemojte ovo shvatiti kao neku komercijalnu - reklamnu poruku. :) Poz!


Svašta bi se dalo nabaviti, ali sad ljeto već prolazi pa se treba prebaciti na lov "ozbiljnijih" riba...  -? :)