Travanj 29, 2024, 18:30:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akter reef  (Posjeta: 1784 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Akter reef
« u: Listopad 20, 2009, 14:05:00 poslijepodne »
   Akvarij je kod mene na čuvanju, ali kako mi ga je bilo žao ispraznit...zaraza se proširila i na 4 tank u kući!
Sve unutra je višak koralja iz Reef cube 120.
Oko 130 litara, rasvjeta 2x18W + 2x24W. Skimer je Maxov aquamedic na zračni kamen (totalno ugodno iznenađenje, jednostavan i radi bolje od tunze nano skimera). Cirkulacija: tunze turbelle powerhead, mislim da je oko 3000 l/h!
U planu je stavit na akvarij još DSB u kanister filteru. Sa minimalnom kem. filtracijom.


Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Akter reef
« Odgovori #1 u: Listopad 20, 2009, 14:07:00 poslijepodne »
uf...i to ce biti čudo jedno...već vidim..... :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Akter reef
« Odgovori #2 u: Listopad 20, 2009, 14:09:40 poslijepodne »
Mini flotori su odlični skimeri, čupa van smeća za nevjerovat..za manje karantene ili manje akvarije super rješenje.. estetski malo jesu nezgodni, ali... ukoliko se planira ranije, može se zalijepiti neki komad forexa za kamuflažu... također treba redovno mijenjati zračni raspršivač ( drveni) kako bi mjehurići uvijek bili sitni i učinkoviti...

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Akter reef
« Odgovori #3 u: Listopad 20, 2009, 21:41:00 poslijepodne »
   Akvarij je kod mene na čuvanju, ali kako mi ga je bilo žao ispraznit...zaraza se proširila i na 4 tank u kući!
Sve unutra je višak koralja iz Reef cube 120.
Oko 130 litara, rasvjeta 2x18W + 2x24W. Skimer je Maxov aquamedic na zračni kamen (totalno ugodno iznenađenje, jednostavan i radi bolje od tunze nano skimera). Cirkulacija: tunze turbelle powerhead, mislim da je oko 3000 l/h!
U planu je stavit na akvarij još DSB u kanister filteru. Sa minimalnom kem. filtracijom.


šaljite mi frag onih dvobojnih caulestrea :nerv:
dogovorit cemo se  :D

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Akter reef
« Odgovori #4 u: Studeni 08, 2009, 17:51:50 poslijepodne »
Oduševljen sam ovim skimerom, čupa ko veliki!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Akter reef
« Odgovori #5 u: Studeni 08, 2009, 18:03:04 poslijepodne »
a mogao bi ga i oprat koji put ;)

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: Akter reef
« Odgovori #6 u: Studeni 08, 2009, 18:14:50 poslijepodne »
cetri komada  :klap: :klap: naklon do poda
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Akter reef
« Odgovori #7 u: Studeni 09, 2009, 17:45:11 poslijepodne »
Četiri morska akvarija nisu previše kada se imaju u vidu relativno česti problemi u vezi sa  kompatibilnošću morskih organizama – njihovo razdvajanje i preraspoređivanje „viškova druge vrste“ je olakšano. Naravno, ništa ne smeta ni kada se ovi akvariji posmatraju – naprotiv, ali njihovo održavanje na potrebnom nivou..... Svaka čast.....

I organizmi iz Jadrana su, vidim, tu zastupljeni. Čini mi se da je rak kozica (mada se ne vidi čitav!) na jednoj od fotografija Palaemon serratus, krupniji rođak P. elegansa. Taj rak se takođe vrlo dobro prilagođava životu u akvariju, a dužina njegovog tela može ponekad premašiti deset centimetara. Možda nije toliko aktivan kao njegov mnogo poznatiji bliski srodnik – pri jakoj svetlosti uglavnom se drži senke. Međutim, smatram da bar jednako dobro izgleda, a i veličinom ostavlja utisak...U prirodi takođe živi grupno u sasvim plitkom moru, ali se najlakše pronalazi i hvata noću i u suton kada se više kreće na „otvorenom“. Ukoliko se za njim traga danju, najbolje je obilaziti obalne pećinice. Na takvim mestima se može ponekad naleteti na brojna, gusto zbijena „krda“ krupnih kozica, što je scena koja vas sigurno neće ostaviti ravnodušnim! Pozdrav!     

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Akter reef
« Odgovori #8 u: Studeni 10, 2009, 00:27:56 prijepodne »

  Hvala angelfish1
Hvala Zork, ali nisu sva 4 morska. 2 su biljna akvarija.
Kozice ulovim kad idem po more. Zadnji put sam ulovio dvije stvarno velika. Ova na slici je jedna od njih.
I tnx za info!  :up:
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2009, 00:39:06 prijepodne od Crni »

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Akter reef
« Odgovori #9 u: Studeni 15, 2009, 14:56:38 poslijepodne »
... Evo kratke dopune info-a za Palaemon-a serratus-a, naknadno mi je ponešto palo na pamet. Postoje razlike u obliku tela, kao i šarama i bojama (ovaj više “vuče” na crvenkasto-smeđe) između tog raka i P. elegansa. Ali kada su kozice mlade, najlakše se razlikuju po tome što je kod P. serratus-a ona “bodlja na nosu” (rostrum) mnogo duža (upadljivo štrči!). Takođe, najveća klješta su kod ove vrste dosta kraća nego kod P.elegansa, naravno relativno posmatrano - u odnosu na dužinu tela raka.   

P. serratus-u treba obezbediti bogatu ishranu da bi bio zadovoljan u akvariju. To je prilično krupna životinja - koja brzo raste. Iako se u akvariju ponaša kao čistač i hrani se svim i svačim, stekao sam utisak da ipak preferira “konkretne” – bogate mesnate obroke. Tako, dobro mu je povremeno i direktno dati neki poveći komad mesa makušaca ili ribe….Poz.