Ožujak 28, 2024, 16:10:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: pomoc oko izbora akvarija  (Posjeta: 4797 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #25 u: Ožujak 05, 2009, 20:44:43 poslijepodne »
Teoretski ne, ali kako se radi o zlatnim ribicama, pumpica za zrak dobro dođe. A ovo drugo... čuj, da sam na tvom mjestu preselila bih ribice, s tim da bi u vodu dodala i cycle (to je sredstvo koje sadrži korisne bakterije i pomaže cikliranju). No, to je samo moje mišljenje, s obzirom na to da su ribice trenutno u jako malom prostoru.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #26 u: Ožujak 06, 2009, 08:48:45 prijepodne »
Stavi u vodu dobre bakterije, kako veli Tonya (bio cycle ili nešto slično), nabavi tetra easy balance i stavi i to, i nakon 24 sata preseli ribice... Bolje nego da su u tako skučenom prostoru. Preseli i dio njihove vode, koliko možeš više...
Nemoj se čuditi ako se voda zamuti - to je normalan proces, proći će...samo strpljivo
Jedino, kad preseliš ribice, pazi jedno vrijeme na hranjenje - što više puta na dan po malo, da sve pojedu...i, naravno, uzmi nekakav ritam redovnog mijenjanja dijela vode... Prvih par mjeseci, svaki puta u tu "novu" vodu stavi odnosni dio easy balanya i dobrh bakterija i malo, malo soli (na vrh noža, dobro otopiti)...i bit će, vjerujem, OK!

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #27 u: Ožujak 09, 2009, 17:16:06 poslijepodne »
vodu iz njihovog malog akvarija sam cijelo vrijeme dolijevala u ovaj kod svake promijene u tom malom. nabavila sam nekakav aqua safe za zlatne ribice i njega sam stavila po uputama, korisne bakterije nažalost nisam uspijela nabavit u petak, a htjela sam ih u petak navečer preselit jer me nažalost nije bilo od subote ujutro do nedjelje navečer pa sam mislila da će im ipak ta 2 dana bez hrane bit lakše u većem prostoru. one su promjenu podnijele jako dobro koliko mi se čini, ne skrivaju se, veselo plivaju i normalno papaju. voda se nije zamutila ni malo, a i biljkice su za sad čitave  :P
puno hvala na pomoći, slikice postavim uskoro  :hug:
mica pametnica

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #28 u: Ožujak 10, 2009, 08:23:02 prijepodne »
odlično! :klap:
nadamo se da će i dalje biti tako dobro!  :)

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #29 u: Ožujak 16, 2009, 02:03:22 prijepodne »
evo me sa novim vijestima, u subotu smo im nabavili malene prijatelje čistaće (2 ancija i 5 pužeka, hvala njezni), koje su super prihvatile. danas navečer sam malo bolje proučavala akvarij u potrazi za anči i brusom (anciji  :-[) i skužila oko 10-ak malih bijelkastih jajašaca razbacanih posvuda  -? čitajuči malo po forumu skužim da mogu bit jedino od bobija i rudija, a mislila sam da se neće to dogodit u skorijoj budučnosti. da li mi je pametnije ostaviti ih ovdje ili prebaciti u mali akvarijić (4l) za koji nemam ni grijač ni pumpicu? i da li su jajašca uopće oplođena budući da nijedan od ribeka nema bijele točkice na škrgama?
mica pametnica

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #30 u: Ožujak 16, 2009, 09:39:18 prijepodne »
Hehe, izgleda da je krenula sezona nesilica!  :D

Probaj izdvojiti ta jajčeka, pa makar i u tu malu posudicu i prati stanje...zako se za 3 - 4 dana ne pojave ribice, baci ih, a ako se pojave, nabavi barem pumpicu za zrak...i - sretno!  :D

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #31 u: Ožujak 16, 2009, 15:08:41 poslijepodne »
nažalost, u jutro nisam odmah mogla izdvojit jajčeka, a dok sam došla većina je bila popapana  :(
uspjela sam odvojit jedno 4-5 koja sam stavila u onaj mali akvarijić. u njemu je trenutno jedan mali pužek koji je stigao u biljkama, al ga nisam imala srca bacit  :-[ (smeđi s malo narančastog). dal on predstavlja opasnost za jajčeka? inače dolje su kamenčići, jedna grančica vrbe i par vrhova kuge - na brzinu sklepana kućica za pužeka  :D
mica pametnica

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #32 u: Ožujak 16, 2009, 15:15:50 poslijepodne »
nadam se da će biti sve OK  :)
stavi u tu vodu za bebe par kapljica gold meda ili general tonica da preveniraš nastanak plijesni na jajčekima

nadam se da je pužek biljojed! ;)

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #33 u: Ožujak 24, 2009, 15:53:49 poslijepodne »
kao što sam i pretpostavila od jajčeka nažalost nije bilo nikaj. bila su potpuno bijela, odnosno očito neoplođena  :(
tokom dana ću probat stavit slikice ribeka i akvarija  :nerd:
mica pametnica

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #34 u: Ožujak 24, 2009, 18:37:08 poslijepodne »
evo i slikica. ovako je izgledao kad je postavljen, od onda je posađeno još malo kuge. bilje se za sad dobro drži, malo je nagriženo al nikaj ozbiljno   :-[ :-[
mica pametnica

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #35 u: Ožujak 24, 2009, 19:06:11 poslijepodne »
Lijepe ribice, a fotka puža mi se baš sviđa :up:!
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2009, 19:11:27 poslijepodne od Tonya »
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #36 u: Ožujak 24, 2009, 19:24:27 poslijepodne »
hvala  :-[

i meni je pužek super, zato sam ga i stavila, izgleda kao da pozira :r038:
mica pametnica

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #37 u: Ožujak 24, 2009, 21:01:56 poslijepodne »
jako lijepo .... lijepe ribice, puž prekrasan...bravo!  :klap:

a avatar još ljepši!  ;)

Offline angie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #38 u: Ožujak 24, 2009, 22:32:34 poslijepodne »
hvala na komplimentima, pogotovo za avatar, ipak je ona moja najdraža ribica  :heart:

malo o akvariju... akvarij je juwel rekrd 60 kao što sam i napisala već prije. smješten je na postolju od stare šivače mašine ( koju je moja baka donijela u miraz  :heart:), na kojem je promijenjena gornja ploča, spojene su dvije ploče iverice ukupno debljine 36mm. vidljiv je sa 2 strane dok je na druge 2 zalijepljena crna tapeta. oprema je zasad orginal od akvarija, grijač je nariktan na nekih 22-23, zbog 2 mlada ancija. podloga je zemlja za cvijeće namakana 6 tjedana i stavljena u ženske čarape, a na to šljunak (cca 7kg) prirodne boje, granulacije mislim oko 3 mm (ambalažu sam bacila  :-[)
unutra je trenutno 4 vrste bilja, nisam sigurna u nazive, mangrov panj, kokos (koji sam sama obradila), par većih kamena koji drže biljke dok se bolje ne ukorijene da ih ribeki ne iščupaju.
od životinja: 2 zlatice, 2 ancija, 5 jabučara (2 čekaju udomljavanje) i jedan mali smeđi pužek koji je stigao na bilju.  hranim ih 2 puta na dan (listićima, štapićima, tableticama za somiće, i kuhanim povrćem). vodu mijenjam jednom tjedno nekih 8-9l (od 54), prethodno odstajalom tjedan dana u koju dodam safe za zlatne, malo soli i tekuće gnojivo za bilje prema uputstvima.
oprostite za malo duži post ali mislim da će dobro doći početnicima poput mane  :nerd:
i moram još samo reć da sam ponosna na sebe jer ipak mi je ovo prvi akvarij, ali bez vaše pomoći ne bi mogla  :heart:
mica pametnica

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: pomoc oko izbora akvarija
« Odgovori #39 u: Ožujak 25, 2009, 14:58:40 poslijepodne »
još jednom, akvarij je lijep, na odličnom postolju, dobra ekipica unutra...
no, pužeka koji je došao s biljem izvadi van čim prije (iako bi eventualnu najezdu trebale zlatice riješiti, bolje se ne igrati) jer se oni užasno namnože...nisu štetni, ali su dosadni  :roll:

a mijenjanje vode - mislim da ne moraš tako često, odnosno, tako "puno"...tjedno 5 - 6 l ili dvotjedno 10-ak l je čisto dovoljno pogotovo dok su zlatice bebe  :)