Svibanj 08, 2024, 11:30:12 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: preživljavanje...  (Posjeta: 461 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Baxzy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • TAKOdobra.com
preživljavanje...
« u: Kolovoz 09, 2005, 01:42:00 prijepodne »


ovo što ću opisati mi djeluje kao mali pokus preživljavanja ribica... početkom ljeta sam izvadio grijač da skinem sav kamenac koji se nahvatao za sami grijač za gumene držače, budući da je temperatura bilavisokai da je ljeto odlučio sam ga niti ne stavljati... zašto da se skuplja kamenac kad netreba..?. uglavnomkako me nije bilo u zg-u zbog nekih obveza par dana (tocnije 10 dana)kad sam se vratio imao sam što vidjeti...prvo, temp je bila 20 stupnjeva..deset dana ribice nitko nije hranio.Utih 10 dana je nestalo bilo i struje (neznam kad) ,budući da imam viseći filterza normalnu uspostavu filtracije mu treba nadoliti vodu jer ju nemože povući sam... tako da ni filtracija nije radila(neznam koliko, uglavnom filter je bio suh)... niti pumpa za zrak nije uspjela progurati zrak kroz cijev... Uglavnom sve je ostalo manje više živo, osim botie macracante.izgleda da su se s njom nahranile... snalazljive moje ribe


inačeimam akvarij 50l, 15-20-ak riba,corye, tetre, svert, gupy, zebre... dosta biljkica već... svjetlo automatsko paljenjetako da bar oko tog nisam imao brige...


zanima me ak neko ima slična iskustva?komentari... e i da, dali se ribe trebaju uopće hranit?..
Lipik, Zagreb/Hrvatska

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
preživljavanje...
« Odgovori #1 u: Kolovoz 09, 2005, 21:16:00 poslijepodne »
Imao sam ja, na mjesec i po dana iskljucio filter, grijac i pumpu za zrak. Bez smrtnih slucajeva je proslo (ubiti jedan puz jabucar, al to ne brojim). ALI taj je akvarij bio super uravnotezen sa super vodom i puno (barem pretpostavljam) nitroficirajucih bakterija. A onda je dosao Lula, izblamiro sam se do kraja, jer je u akvariju bila dungla sa pun kufer otpalog lisca i ostalih sranja (a lovili smo koridorase. 2-3 sata samo da njih izvadimo). Nakon Lulinog odlaska, poceo sam radit dugu generalku i od onda redovito cistim filter koji je cjelo vrijeme ukljucen, sa grijacem i povremenim ukljucivanjem pumpe za zrak.

Offline dadek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Sisak
preživljavanje...
« Odgovori #2 u: Kolovoz 09, 2005, 21:57:00 poslijepodne »


da to nije nista cudno i meni se to isto dododilo i onda sam nekom zgodom procitao da kada se ribama smanji temperatura imaju usporen metabolizam


a sto se tice bilja ono im je pravilo kisik.
Kako cemo, lako cemo.(sisak)