Travanj 29, 2024, 16:20:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Reef Cube sistem  (Posjeta: 3599 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« u: Listopad 20, 2007, 18:04:00 poslijepodne »


evo i mog sistema, ako ima pitanja tu sam.























Edited by: Vedran
 

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Reef Cube sistem
« Odgovori #1 u: Listopad 20, 2007, 18:43:00 poslijepodne »
Predivni su akvariji i molim opiši malo njihovu ulogu, tj. zanima me da li su u simbiozi mali i veliki?  

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Reef Cube sistem
« Odgovori #2 u: Listopad 20, 2007, 18:59:00 poslijepodne »
Ovaj lijevi, jel to taj sa wall outletom? I koji je nano stream pumpa u pitanju u tom tanku?

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #3 u: Listopad 20, 2007, 19:06:00 poslijepodne »


spojeni su na jedan sump i svaki ima svoju povratnu pumpu. manji akvarij je trebao posluziti samo za fragove jer sam se prekrcao koraljima, kad sam sve slozio dosao sam na ideju da ponovo probam drzati enemone, tako sam u manji tank stavio jednu heteractis crispu totalno izblajhanu i vec se preko dva mjeseca borim da joj vratim normalnu boju i na dobrom sam putu jer je pocela tamniti a i par percula se pocelo hostati u njoj. Skimmer je aquabooster za 900lit akvarij i odlicno radi, cijeli sistem je spojen na arctica titanium chiller i drzi temperaturu od 26C do 26,5C, oba akvarija su BB radi lakseg odrzavanja, rowaphos i AU drzim u Phosban reaktoru, kalcij doziram preko dozing pumpe dok se kh nadopunjuje preko top offa, imam i RO uredjaj koji mi radi 190 lit ro vode dnevno. veci akvarij je 75x55x50visine a manji je 63x45x35visine ( on ce se ubrzo zamjeniti za 75x55x35visine. Plan mi je rijesiti se 90% koralja i drzati jos jednu anemonu h.magnificu. Rasvjeta na vecem akvariju je g.infiniti 1x150wHQ + 4x24wT5 dok je na manjem 4x24wT5 ( 2 aquaconnect modula, svaki 2x24w )povratna pumpa na vecem akvariju je tunze maste pump 3000lit/sat, na manjem akvariju je povrat mini red dragon 2500lit/sat. Od cirkulacijskih pumpi korsitim nanostream 6055 sa kontrolerom i 6025, dok u anemona akvariju koristim jedan powerhead askol 570 lit/sat, i to bi bilo to.
 

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #4 u: Listopad 20, 2007, 19:09:00 poslijepodne »


Veco na vecem je Tunze wall OF, na manji isto dolazi jedan ali cekam veci tank da ga montiram. nanostream su 6055 i 6025 dok imam i jednu pomocnu kad treba to sve malo raspuhati a to je tunze power head 1620 lit/sat, ta drma prejako laminarni mlaz tako da nju ne koristim uvijek.
 

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Reef Cube sistem
« Odgovori #5 u: Listopad 20, 2007, 19:18:00 poslijepodne »
Reef, na slici izgleda ful jednostavno ali sad kad si naveo toliko toga, ostao sam paf  Svaka čast na trudu    

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #6 u: Listopad 20, 2007, 19:25:00 poslijepodne »


pa to bi bio neki basic za guranje 2 akvarija, zapravo je sve slozeno jednostavno, zbog oblika kockatih akvarija nije lako dobiti cirkulaciju sa jednom pumpom, a opet kod kockastih akvarija scape se lakse slozi i cijeli sistem dobije dojam nekog otoka.


Veco probacu naci slike busenja stakla i montiranja tunze wall outleta pa cu postati.
 

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #7 u: Listopad 20, 2007, 20:26:00 poslijepodne »


slika busenja stakla za wall outlet.
 

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Reef Cube sistem
« Odgovori #8 u: Listopad 20, 2007, 23:13:00 poslijepodne »
Super je taj wall outlet nije uopce glomazan sad vidim.



Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Reef Cube sistem
« Odgovori #9 u: Listopad 21, 2007, 17:20:00 poslijepodne »


 Bravo Reef!


A sad lijepo priznaj da si radio dva tanka samo da bis morao sto vise opreme kupiti!



Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Reef Cube sistem
« Odgovori #10 u: Listopad 21, 2007, 18:11:00 poslijepodne »
Baš sam se pitao dal je to giesemann infinity viseća rasvjeta, a ti si već odgovorio... Ja sam gledao onaj model sa 250W i 4*24W T5, 500jura, nije mala stvar ali mi se čini potpuno ozbiljno i profi... koji su tvoji utisci?

Da li je to starphire staklo na kubovima ili obično float?

Mislim da bi ti tvoj reef bio mrak kad bi ostavio par predivnih koralja i pustio ih da se razrastu, što bi u tvojem sistemu zasigurno i išlo brzo...
Jako mi se sviđa ideja jednog atola sa par masivnih koralja - izgleda super!

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #11 u: Listopad 21, 2007, 18:22:00 poslijepodne »
Crni pa rasprodao sam svu opremu nekim asholima iz RI LOL, Stina po meni, nema bolje rasvjete od G.infiniti i po kvaliteti i po dizajnu, nema vanjskih balasta i sve je ukomponirano u lampu. 250w je nepotreban trosak na 50cm visokom akvariju, ako ides raditi 65-75cm visinu onda je 250watna u igri. Ostavljam par koralja koji ce biti na jednom kamenu, na ostala 2 kamena ce ici po jedna vlasulja i to je to.
 

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #12 u: Listopad 21, 2007, 18:29:00 poslijepodne »
e, da nije starphire staklo nego neko nase najobicnije i najjeftinije LOL
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Reef Cube sistem
« Odgovori #13 u: Listopad 22, 2007, 19:54:00 poslijepodne »

Citat: Reef
Stina po meni, nema bolje rasvjete od G.infiniti i po kvaliteti i po dizajnu, nema vanjskih balasta i sve je ukomponirano u lampu. 250w je nepotreban trosak na 50cm visokom akvariju, ako ides raditi 65-75cm visinu onda je 250watna u igri. Ostavljam par koralja koji ce biti na jednom kamenu, na ostala 2 kamena ce ici po jedna vlasulja i to je to.

Super info, meni se isto čini kao ful ozbiljna rasvjeta, super dizajna... što se tiče 250W ne slažem se s tobom, mislim da je to odličan izbor za SPS koralje...
No moji planovi za novi tank su tek u razgradnji, ima vremena..promjena će još biti

Nego, može koja makro fotka organizama?
Čini mi se da imaš ljepih SPS koralja - imaš li šta za trampu ili prodaju?

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Reef Cube sistem
« Odgovori #14 u: Listopad 22, 2007, 23:36:00 poslijepodne »
moze malo makro fotki?

Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #15 u: Listopad 23, 2007, 02:05:00 prijepodne »


Razlika u cijeni izmedju 150w i 250w g.infiniti je nekih 50 eura sto nije puno, ja sam slao upit u giesemann direktno i dobio odgovor da je TOTALNO nepotrebno stavljati 250w MH na akvarij visine 50cm, ja sam prije ove lampe imao 250w giesemann nova II i vjeruj mi da nema neke razlike, osim u temperaturi vode i duzem radu chillera LOL


imam makro fotki ali ih necu stavljati iz razloga sto sliku moram smanjiti na 90kb koliko je dopusteno a tu mi se odmah gubi smisao macro fotke jer se slika jako pokvari.
 

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Reef Cube sistem
« Odgovori #16 u: Listopad 23, 2007, 08:42:00 prijepodne »
radi se o voajerizmu a ne estetici:)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Reef Cube sistem
« Odgovori #17 u: Listopad 23, 2007, 09:29:00 prijepodne »

Citat: Reef

Razlika u cijeni izmedju 150w i 250w g.infiniti je nekih 50 eura sto nije puno, ja sam slao upit u giesemann direktno i dobio odgovor da je TOTALNO nepotrebno stavljati 250w MH na akvarij visine 50cm, ja sam prije ove lampe imao 250w giesemann nova II i vjeruj mi da nema neke razlike, osim u temperaturi vode i duzem radu chillera LOL


imam makro fotki ali ih necu stavljati iz razloga sto sliku moram smanjiti na 90kb koliko je dopusteno a tu mi se odmah gubi smisao macro fotke jer se slika jako pokvari.

Iskreno začuđuje me njihov odgovor... u biti uopće mi nije jasno kako 250W i 150W mogu imati ISTI učinak, ako zanemarimo veću temperaturu kod 250W sijalice... no manje bitno u ovoj temi, pa te neću zamarat

Što se slika tiče, možeš ih postati i u većoj rezoluciji, ali moraju biti negdje drugdje uploadane na netu - pa ako možeš na neki besplatni server stavit super.


Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #18 u: Listopad 23, 2007, 09:39:00 prijepodne »
Naravno da nije isti ucinak ali po njihovoj preporuci nepotrebno je stavljati 250w jacinu na 50cm visine bez obzira i da se idu drzati najzahtjevniji SPS koralji. Reflektor iznad HQ lampe je istih dimenzija dali se radilo o 250 ili 150 snagi, obe zarulje ce pokriti 100% 90x60 akvarij s time da za dubine iznad 70cm preporucaju 250w zarulje, e sad neko voli staviti i 400w a ima i frikova koji bi isli i na 1000w, i za h.crispu kazu nemoze ispod 400w a mojoj se vracaju zoaxantele i na 2x24w, ima vise faktora koji igraju ulogu, nije samo svjetlo u pitanju. Najbolje ti je dobiti savjet direktno iz prve ruke zato nebudi ljen nego posalji email direktno giesemannu da nebude rekla kazala. Na kraju krajeva ja nemam pojma o rasvjeti, kupim onu koja mi se najvise svidja oku LOL
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Reef Cube sistem
« Odgovori #19 u: Listopad 30, 2007, 22:49:00 poslijepodne »
Kris, pogledo sam ti fotke u ER galeriji....

Ako mogu bit iskren(možda malo prekritičan), sviđa mi se akvarij dimenzijama, mislim da imaš fantastične koralje, neke zbilja ljepe piseve, oprema ti je vrhunska i iskreno mislim ako ovaj akvarij poživi godinu dana(u smislu "ako ga ne rasformiš") da će to biti predivan reef.

U ovom trenu mislim da si nabacao previše koralja, i sam sam istu "grešku" napravio, ali ko što kažeš pola ćeš izbacat, a kad se razraste i formira reef - bit će to to!
Catalaphyllia mi je malo too big za akvarij, ali vjerujem da te veseli koralj!

BTW cijeli london ih je prepun... nemreš vjerovat kod nas raritet, a kod njih ih ima ko kupusa, više nego euphyllia... i u razgovoru sa reeferima, nemaju problema sa ovim starim komadima, što ima i smisla.

Uglavnom, keep up the good work!


Offline Reef

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Reef Cube sistem
« Odgovori #20 u: Studeni 01, 2007, 07:32:00 prijepodne »
80% koralja je prodano , akvarij ide na demontazu cim stignem doma ostacu na jednom akvariju sa mrvicu koralja i 2 anemone, ja ti nisam tip na duge staze, rostiljanje vikendom, druzenje i te fore LOL, meni kad nesto sune u vugla ode ja svojim putem