Travanj 28, 2024, 05:56:22 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 470l  (Posjeta: 3299 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
470l
« u: Studeni 08, 2006, 20:34:00 poslijepodne »


evo ide i par slicki mog akvarija,

Drustvo koje aktivno prati slane topice s drugih komuna zna no, opcenito akvarij je cca 470l, BB (bez podloge) H&S skimm i calc. reaktor, pot filter aktivnim ugljem i rowa phosom, 2x streamers 6000, giesemann 1x400wata i 2 x t5 ATI



od stanovnika tu su anemona heteractis magnifica



par tvrdih koralja


2


3




4




5




6



7




8




nest riba





kozica i ostalih zezalica


2




3





tehnika i messy sump





moji poznanici su svijesni da sam jako daleko od dobrog fotografa tako da su moje fotke dost daleko od od akvarija uzivo...

Mario

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
470l
« Odgovori #1 u: Studeni 08, 2006, 20:52:00 poslijepodne »


ostao sam bez rijeci


prekrasno
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
470l
« Odgovori #2 u: Studeni 08, 2006, 21:14:00 poslijepodne »
meni se ne svidja rockscape,fali mi dosta kamenja, inace koralji mi izgledju lijepo, kao i ribe
ZG,Vrapče

Offline Gogec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 357
  • Spol: Muški   Dob: 43
470l
« Odgovori #3 u: Studeni 08, 2006, 22:17:00 poslijepodne »
Jako lijepo (ja imam slatkovodne) ali boje u morskom se ne mogu opisati.
Crni Lug, Gorski kotar
Hrvatska

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
470l
« Odgovori #4 u: Studeni 09, 2006, 05:05:00 prijepodne »
hvala na komentarima, da kamenja ima dosta malo, pola sam pobacao prije kojih 6 mjeseci kad sam reorganiziravao displej, prije je bilo dost natrpanije, vjerojatno na prvo oko potpunije, no imao sam zahvaljujuci tome dosta problema, sto sa cirkulacijom vode oko kamenja (koja je od velike vaznosti u morskim sistemoma), raznim parazitima koje sam morao lovit sto nije bilo moguce zbog nepristupacnosti, i naravno vlasulja je bila preblizu koraljima i przila ih svojim tentaklima.. Sad je u krajnjem slucaju prostranije ribama za plivanje i koralji imaju gdje rasti bez moje paranoje da ce ih vlasulja sve spaliti ukoliko se odluci prosetati desetak cm. lijevo-desno..


Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
470l
« Odgovori #5 u: Studeni 09, 2006, 05:56:00 prijepodne »
eto ja ću biti isto malo kritičar   (dobronamjerni)stvarno fali kamenja i to dosta,da bi to kao cjelina dobilo neki oblik....ne sviđa mi se što nemaš podlogu,jer ona ipak daje nekakvu čar (zašto ju nemaš??)...a koralji i ribe su ti prekrasni....u opremu se baš i ne kužim,pa ne bih htjela komentirati

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
470l
« Odgovori #6 u: Studeni 09, 2006, 08:07:00 prijepodne »


ljudi moji, stvar je vrlo jasna... ovaj cijeli display je posvećen anemoni koju vidite u centru..ta ista je kod Maria već neko vrijeme, amalo jeakvarista koji su je u uspjeli održati na životu neko dulje vrijeme


jednako tako je bilo teško i priviknuti ovog puža jabučara na more


e viš, nikad te nisam pitao- ove zmijače - koja je to vrsta ?

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
470l
« Odgovori #7 u: Studeni 09, 2006, 09:00:00 prijepodne »


lijepo nema sto


ako nije frka stavi jednu cijelu sliku aqs postoljem i rasvjetom.
Slavonski Brod

Offline Sheep

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
470l
« Odgovori #8 u: Studeni 09, 2006, 12:42:00 poslijepodne »
ajme, kakve lijepe beštijice
5 sezona u par dana,viva Torrent
Zadar

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
470l
« Odgovori #9 u: Studeni 09, 2006, 17:18:00 poslijepodne »


drustvo pozdrav i thx xna komentarima, Vedrane, zivotinja sa slike zove se Ophiolepsis superba, nativna za Tongu i Fiji. Za ribe bezopasna vrsta i vrlo kvalitetan lesinar, sto se hrani otpadima iz akvarija.. Neki izvri tvrde da ih je stoga pozeljno drzatim u velikim brojevima (ne suberba vec opcenito pazljivo izabrane zmijaceima cak i formulado jednu na 30 litara vode).

stvarno fali kamenja i to dosta,da bi to kao cjelina dobilo neki oblik....ne sviđa mi se što nemaš podlogu,jer ona ipak daje nekakvu čar (zašto ju nemaš??)...

Suzana, to je dosta tesko objasniti u dvije-tri rijeci, jer je dost velika tema i vrlo debatirana , no da probamo, pa vidimo... Prije dvije godine bilo je puno vise kamenja u tom displeju, i podloga od finog koraljnog pijeska,






s vremenom sam stosta naucio sto na vlastitim greskama sto iz literature i od drugih te sam na kraju sve vise uvidjao da je sistem neefikasan, da sve sto pokusavam uciniti da bih poboljsao filtraciju pada u vodu stoga sto se smece akumulira u pijeskui pod kamenjemgdje trune i unistava kvalitetu vode.. Cista voda je vrlo vazna u morskim akvarijima, ne zbog riba vec zbog tvrdih koralja, vlasulja i drugih beskraljesnjaka. Tako sam odlucio napraviti par radikalnih poteza, jedan od njih bio je rijesiti se pijeska, te promijeniti displej u BB (bare bottom) akvarijumiz kog cu na redovitim izmjenama vode (8-10% na tjednoj bazi) sifonirati odpad s dna umijesto da se razlaze (sto sam do tada vjerovao, a pokazalo se fiaskom) zahvaljujuci bakterijama i sitnim organizmima sto zive u pijesku. Sto se akvarija samog tice, cijeli sistem posvecen je H.magnifica anemoni, vrlo tezkoj za drzati i zahtijevnoj vrsti te je u tom respektu reorganiziran i aquascape. Ona naime zahtijeva vrlo jaku cirkulaciju vode i ultra snaznu rasvijetu(ove pumpe svaka bacaju po 6000 vode pod nju u sat vremena) a anemona je smjestena na vrh stupa direktno pod 400 watnom lampom, i mala zbilja uziva. Ostatak kamenja rasporedjen je daleko od vlasulje koja svojim kracima olako pali i unistava koralje koji su joj prije bili preblizu..



ovaj novi pristup omogucio mi je vise stvari, odvojio sam anemonu od koralja i omogucio svima da rastu, akvarij mi je pregledan, mogu svugdje dohvatiti rukom i rijesiti eventualni problem, i moja dva tanga , aktivni plivaci imaju dovoljno mjesta za rasplivati se, lijep je prizor vidjeti ih kako plivaju oko centralnog pilara

Naravno to sto sam se rijesio pijeska ima svoju cijenu, a to je da nisam u mogucnosti vise drzati sirok spektar ribica i drugih zivotinjica koje se u njega zakapaju, iz njega hrane ili su na neki drugi nacin ovisne o njemu. No dobro, nemozes imati sve, to je bolna cinjenica kad gledas te morske zivine i sve su ti super, al'mozes samo uzdahnuti i ostaviti ih u ducanu.. Plan za buducnost bio bi pustit ove koralje sto ih imama da rastu bez rezanjai da kroz kojih godinu-dvije (ako se opet ne zglupiram i ispisam uz vjetar..)dosegnu visinu srednjeg stupa, i to ce onda vec bit R'N'R. Uz to trenutno sam u fazi priprema za jos jedananemone akvarij, no u ovom ce bit samo vlasulja i klauni..

BB ikebana style akvariji su u zadnjih par godina postali vrstom kulta u odredjenom krugu hobista, te na neki nacin i ja sjedim u tom busu, i poucen ovime sto sam do sada prosao nema sanse da stvaljam pijesak u ovaj displej any time soon...
ovdje jos par fotki akvarija koji su me inspirirali kad sam odlucio na tu "ikebanu", neke vrste uzora i cilj koji mi je s ovim akvarijem ideja pos

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
470l
« Odgovori #10 u: Studeni 09, 2006, 19:32:00 poslijepodne »
Mario,zahvaljujem se na ovako iscrpnom objašnjenju eto sada su mi neke stvari jasnije

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
470l
« Odgovori #11 u: Lipanj 04, 2007, 00:16:00 prijepodne »


pozdrav serasalmus!


Akvarij ti je jako dobar i jako dobro izgleda.


usput bi te pitao vidim da imaš kalk reaktor pretpostavljam da kužiš igru pa me interesira koliki ti je ph na izlazu iz reaktora i koliki bi stvarno trebao biti, najme uzeo sam jetstream 1 od schurana ali su miuputstva na njemačkom pa ne kužim mada se se dosta spominje 6,5 ph da li možda znaš da li je to optimum ili minimum. Unaprjed hvala pozdrav!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Bojan79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
470l
« Odgovori #12 u: Rujan 22, 2007, 21:53:00 poslijepodne »


krasno!