Ožujak 29, 2024, 00:38:18 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: planovi za izradu jezerca/ribnjaka  (Posjeta: 2075 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jvas01

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Lokacija: Novigrad Istra
planovi za izradu jezerca/ribnjaka
« u: Rujan 11, 2019, 12:14:59 poslijepodne »
pozdrav, evo dosao i ja do toga da krenem malo u kopanje i igranje u vrtu...
U planu je izrada jezerca, ali sa miljon pitanja u glavi....

danas taman bio vani i igrao se vukao crijevo i svasta nesto za izgled jezerca... i nakraju dosao na neko rijesenje.


Na slikama veči dio je zamišljen za ribice (ne koi) i da se ide do dubine nekih 1.20, a lijevi da je pliči samo za bilje sa kojeg ce se na najuzem djelu na slici tipa malim vodopadom preljevati u dio gdje su ribe.


Sada krecu pitanja...
1. Dal mi je pametnije to ic betonirati ili  iskopat i foliom rijesiti sve
2. Jezerce ce biti konstantno na suncu jer ovi bambusi sa slike idu van zbog korijena sta su posvuda, pa bi se onda na njihovo mjesto moglo nesto drugo posaditi za hlad jer je jug prema tamo. Sad pitanje sta bi bilo pametno posaditi?
3. FIlter, dali ici na gotovi kupovni filter ili ga ic betonirati i slagati sam...i onda kako ga uklopit u sve to

Hvala


Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: planovi za izradu jezerca/ribnjaka
« Odgovori #1 u: Rujan 20, 2019, 22:49:33 poslijepodne »
Kao prvo,dobrodošao!
Postavio si jako opširna pitanja na koja ti nitko ne može odgovorit,tj.manje više sve odluke moraš sam donest,ovisno o budžetu,volji i ostalom.
Za početak,ako želiš,a vidim da si iz Novigrada(ja sam iz Umaga),prođi do mene i vidjet ces kako izgleda betonirano a kako jezerce sa folijom.Vidjet ces kakva je voda sa DIY verzijom filtera i kakva je sa kupovnim filterom.....
Na licu mjesta možemo izdebatirat nekakve osnove pa mozes ovdje na forumu postavljat konkretnija pitanja  ;)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: planovi za izradu jezerca/ribnjaka
« Odgovori #2 u: Rujan 23, 2019, 21:23:58 poslijepodne »
Nemoj neke cudne oblike ribnjaka, razmisljaj kako ce ti voda cirkulirati. Sada kako si slozio to crijevo za povrsinu ribnjaka, to bi bilo lose. Odi kod Dade i pogledaj malo pa ce ti neke stvari bit jasnije. Sto se tice dileme betoniranje ili folija, ja sam napravio jedno i drugo, pogledaj malo thread sa mojim ribnjakom