Travanj 28, 2024, 13:28:21 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: panj za akvarij ???  (Posjeta: 2398 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline staksi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sv. I. Zelina
panj za akvarij ???
« u: Prosinac 19, 2008, 16:35:19 poslijepodne »
htio bi staviti nekakav panj u akvarij ali neznam kakav, imam lozu i nije mi problem doci do nje (moj vinograd), ali mi spricamo grozđe i siguran sam da to nesmijem stavljat u akvarij.
kupio sam panj u pet shopu ali on ne prestaje ispustat boju (ljubicasto-crvena), vec sam ga 4 puta kuhao i on jos pusta boju.
sta da radim sa tim panjem i koje bi drugo drvo mogao stavit u akvarij (oko moje kuce ima gotovo svega jer sam kraj sume) ?
 
...don't close your eyes
God knows what lies behind them ...

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: panj za akvarij ???
« Odgovori #1 u: Prosinac 19, 2008, 18:03:08 poslijepodne »
Samo ti stavi taj panj što si ga kupio,zapamti svaki će ti panj isprva puštati boju,i to ne da nije štetno,nego pogoduje večini tropskih ribica.Isto tako svaki će panj,kad tad prestat ispuštat boju.Zapravo ja u zadnje vrijeme pokušavam stavit panj i da on ispusti boju u akvarij,ali obično 2 3 kuhanja su meni dovoljna i ne ispusti niš. Pušta prilikom kuhanja,al kad ga bučnem u akvarij,nimalo.

Offline Ribač

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1512
Odg: panj za akvarij ???
« Odgovori #2 u: Prosinac 19, 2008, 21:46:18 poslijepodne »
Meni je loza baš super jer ne pušta boju. :) Ali špricanu nemoj nikako stavljati.

Ja sam bila stavila nekakav mopanov panj i ispuštao je boju ko lud, toliko da sam ga na kraju izbacila. Sad imam lozu i puno je ljepše. :D

Offline staksi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sv. I. Zelina
Odg: panj za akvarij ???
« Odgovori #3 u: Prosinac 20, 2008, 12:03:58 poslijepodne »
stavljao sam taj panj u manji akvarij i voda mi je bila za ubit se, tolko crvena da nisi vidio podlogu, ribe, nista...
a taman sam obradio super komad loze... :'( , mislio sam da ce 2-3- kuhanja ubit sve u njoj
...don't close your eyes
God knows what lies behind them ...

Offline Oxygenium

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: panj za akvarij ???
« Odgovori #4 u: Prosinac 20, 2008, 13:45:00 poslijepodne »
Loza je OK. Najbitnije je da ti potone. Pokušaj kuhati 2 sata, i nakon toga uroniti u hladnu vodu. To pomaže (bar je meni pomoglo). Ako imaš stari panj od loze koji nije prskan barem godinu dana nemaš straha. Prskane ili sumnjive ni ne pokušavaj.
Osim loze možeš ići i sa trešnjom (čuo, nisam probao), ali meni je loza puno atraktivnija.
Alternativa kuhanju je potapanje u jezero na par mjeseci. Kad je izvućeš operi s mini-washom i malo tretiraj s hipermanganom.

Mangrova ispušta tanine i zna obojiti vodu. Malo zeolita u filteru ili aktivni ugljen trebali bi smanjiti problem.
Those who believe in telekinetics, raise my hand

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: panj za akvarij ???
« Odgovori #5 u: Veljača 27, 2009, 16:22:12 poslijepodne »
Meni je loza baš super jer ne pušta boju. :) Ali špricanu nemoj nikako stavljati.

Ja sam bila stavila nekakav mopanov panj i ispuštao je boju ko lud, toliko da sam ga na kraju izbacila. Sad imam lozu i puno je ljepše. :D

Smijem zamoliti par kratkih instrukcija oko loze iz prve ruke? Mora li se prije sušiti ako je friško odrezana, ili je dovljno kuhanje i skidanje ore? Za ove moje grane sam siguran da nikad nisu špricane.