Travanj 29, 2024, 01:17:50 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Molim pomoć  (Posjeta: 1081 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline carper

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Molim pomoć
« u: Kolovoz 26, 2010, 09:53:09 prijepodne »
Na proljeće planiram krenuti s izgradnjom vrtnih ribnjaka pa bih Vas molio da mi pomognete u otklanjanju nekih nedoumica.
U Narodnim Novinama vidio sam da vrtni ribnjak može biti površine do 24 metra kvadratna. Zanima me postoji li i nekakvo ograničenje i u broju ribnjaka? Ukoliko takvo ograničenje ne postoji napravio bih nekoliko ribnjaka različitih dimenzija (npr. 6x4, 8x3 i 5x4) s terasama koje bi se nalazile na različitim dubinama (najveća dubina u svakom od ribnjaka bi iznosila 1.80 m) i povezao ih međusobno podzemnim tunelom tako da ribe mogu prolaziti iz jednog ribnjaka u drugi. Koje je Vaše mišljenje o tome?

Isto tako molio bih Vas da mi preporučite literaturu iz koje bih mogao naučiti kako izgraditi samoodrživi ribnjak. Naime nisam u mogućnosti koristiti pumpu i filter u ribnjaku (jer lokacija na kojoj bi se nalazili ribnjaci ne posjeduje priključak za struju, to je poljoprivredno zemljište) pa me zanima da li je moguće ostvariti filtriranje vode biološkim putem (korištenjem vodenog bilja)? Ukoliko je koje bilje bih trebao imati u ribnjaku i u kojim količinama?

Puno hvala  ;)

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Molim pomoć
« Odgovori #1 u: Kolovoz 26, 2010, 13:27:58 poslijepodne »

Offline carper

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Molim pomoć
« Odgovori #2 u: Kolovoz 26, 2010, 15:18:24 poslijepodne »
Hvala H&S na korisnom sadržaju ali pitanja koja sam postavio i dalje nisu odgovorena. Ako netko ima nekakva saznanja molio bih da ih podjeli, hvala puno!

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Molim pomoć
« Odgovori #3 u: Kolovoz 27, 2010, 16:32:40 poslijepodne »
Hvala H&S na korisnom sadržaju ali pitanja koja sam postavio i dalje nisu odgovorena. Ako netko ima nekakva saznanja molio bih da ih podjeli, hvala puno!
eventualno googlaj još,nikad neznaš na što ćeš naić ;)