Travanj 28, 2024, 23:25:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Drveno vrtno jezerce  (Posjeta: 1406 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Drveno vrtno jezerce
« u: Lipanj 26, 2010, 11:22:54 prijepodne »
Ovaj projekt je započeo u 9-tom mjesecu 2007-me. Trebalo mi je dosta dugo da napravim iz razloga što se nije imalo vremena, što ideja nije sazrila u glavi, što se uređivalo samo dvorište i iz lijenosti. Zamišljeno je da bude cijela konstrukcija ispunjena vodom, ali i malo iz straha da ne bi puklo negdje a malo i zbog estetike sam odustao od cijelog prostora pa sam onda mozgao kako, šta i gdje. Ideje su dolazile u hodu. Oteo sam djeci njihov pješčanik-školjku i njega iskoristio kao posudu s vodom te obložio s crnom vrećom. Napravljen je dijelić potoka s kamenjem. Kamenje nije poslagano još kako treba jer su se neke druge stvari radile. Ima se vremena za preslagivanje. Mala ataman pumpa tjera vodu gore (crijevo iza) u taj potok i slobodnim padom se prelijeva u jezero. Stavio sam i malu svjetiljku (neka rasvjeta iz starih ormara) što daje simpatičan dojam i atmosferu. U sredinu napravljeno sunčalište za kornjače koje trebaju (ili treba) se danas useliti. Dimenzije jezerca (voda) su 85 x 75 i dubina 15-17 cm (max 20 cm). Nekih 108 litara vode.
Sve ovo je napravljeno od viškova i otpadnog materijala koji mi je ostao nakon zidanja kuće i koji sam godinama samo premiještao po garaži tamo gdje mi najmanje smeta.
Na slikama su prikazane faze izgradnje. Više slika na mom profilu na fejsbooku.
« Zadnja izmjena: Lipanj 26, 2010, 11:57:14 prijepodne od Brka »
BILJE,OSIJEK

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Odg: Drveno vrtno jezerce
« Odgovori #1 u: Lipanj 26, 2010, 11:26:17 prijepodne »
Dakle ima još slika.
BILJE,OSIJEK

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Odg: Drveno vrtno jezerce
« Odgovori #2 u: Lipanj 26, 2010, 11:29:18 prijepodne »
Ima još slika
BILJE,OSIJEK

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Odg: Drveno vrtno jezerce
« Odgovori #3 u: Lipanj 26, 2010, 11:32:26 prijepodne »
Na kraju je napravljen okvir koji se samo stavi na jezerce, radi lakšeg pristupa i čišćenja jezerca.
BILJE,OSIJEK

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Drveno vrtno jezerce
« Odgovori #4 u: Lipanj 26, 2010, 15:46:12 poslijepodne »
Na kraju je napravljen okvir koji se samo stavi na jezerce, radi lakšeg pristupa i čišćenja jezerca.

...moram priznati da mi ovako na slikama izgleda veće nego što je, no vrlo lijepo!....