Travanj 29, 2024, 01:44:17 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pomoč folija vrtnog jezerca pušta  (Posjeta: 1840 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline burazz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
pomoč folija vrtnog jezerca pušta
« u: Siječanj 23, 2010, 03:22:29 prijepodne »
 :(  pozz svima imam problem  :rolleyes: jezerce je oko 8000-10000l napravljeno je u 8mj do sad nije bilo nikakvih problema ali naravo da nebi bilo mi dosadno folija negdje pušta, neki dan sam nadolijao još vode i opet isto fali več oko 30% vode ,ako tako nastavim doljevat vjerovatno ču bankrotirat :roll:

sad pitanje pričekao bi malo toplije dane u zg i pokrpao foliju ali u ribnjaku su oko 15-ak zlatnih karasa i pačolanki velicine oko20cm i još 2 koi-ja
pa da skratim mislio sam ih staviti u kuču u bačvu od 600l  koliko je to preporučljivo za njih  :uptnik: 
   ( zanima me kako če podnjeti selidbu i kad ih vratim hoče li se mrijestit -mislim da bi im se cijeli bioritam mogao pomotat)   

hvala unaprijed  ;)

Offline green lizard

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški   Dob: 34
Odg: pomoč folija vrtnog jezerca pušta
« Odgovori #1 u: Siječanj 23, 2010, 08:44:19 prijepodne »
Mislim da sad stvarno nije pravo vrijeme za to, jer ribe su u stanju hibernacije na nekih do +4 stupnja i sad ti njih pukneš na +20, mislim da to nije pametno, jer ne bi preživjele. Pričekaj još neko vrijeme, dok malo ne za topli i vrijeme se stabilizira. Možda ta rupa nije tako nisko tj. dubuko, pa onda prati , a tako možeš i otkriti gdje pušta, možda dođe do jednog dijela tj. do rupe, ako je dovoljno vode, onda tako ostavi, dok ne zatopli.

Znači folija je ona baš za vrtne ribnjake? jel znaš koje debljine? Jesi stavaljao nešto ispod nje?
 

Offline MI 2

  • ex: snorky
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: labin
  • uz Dubrovacku postojala je jos jedino Labinska rep
Odg: pomoč folija vrtnog jezerca pušta
« Odgovori #2 u: Ožujak 23, 2010, 16:30:03 poslijepodne »
ej buraz bok.nije ti to nikakva frka.isto se desilo i meni zbog leda preko zime.rupa ti je na toj razini do koje se spusta voda.e kad se voda spusti  pronadi rupicu u foliji i jednostavno je pokrpaj kao sto se krpaju gume na biciklu.namazi kom folije silikonom i zalijepi preko rupe na ociscenu podlogu i opet premazi silikonom rubove zakrpe i to ti je to.nikakva filozofija.
if art is a crime my God forgive me