Travanj 19, 2024, 02:14:47 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novi član obitelji  (Posjeta: 2670 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Novi član obitelji
« u: Lipanj 30, 2010, 12:20:07 poslijepodne »
Evo, napokon sam se odlučio i nabavio novog člana obitelji:



Akvarij je 10 l s poklopcem, unutra grijač i filter. Malo bijele podloge (bijela radi efekta), jedan panjić i jedna biljčica. Bettan se čini vrlo sretan u novom domu. Kako i ne bi, obzirom u čemu je držan u pet shopu. Društvo mu pravi jedan corry. Mislio sam prvo dodati i nekoliko neonki, ali bilo bi pretrpano. Ovako je puno bolje.  :)
« Zadnja izmjena: Lipanj 30, 2010, 14:22:59 poslijepodne od Timi »
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline babylon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 234
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: Aleksinac
  • LUKI ! ! !
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #1 u: Lipanj 30, 2010, 12:41:28 poslijepodne »
Predivan je  :heart:  moj je plavo zelene boje u 25l.......... :klap:
:021::a05r0::hul:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2010, 13:55:12 poslijepodne »
A zašto je biljka u košarici i ona keramika(valjčići) za filter?

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #3 u: Lipanj 30, 2010, 14:16:46 poslijepodne »
Biljka je u košarici jer ju ne mogu posaditi. Nema substrata, a i podloga je tek toliko da se baš ne vidi dno akvarija. Spremam se ovih dana obložiti jedan kamen ricijom, pa će onda taj ići unutra. Možda malo javanske mahovine i rogolista na površini.
A valjčići su tu za ono za što su namijenjeni - da se nasele dobrim bakterijama prije nego ih stavim u hang-on  filter koji je novokupljeni i koji će biti korišten u jednom drugom akvariju koji tek trebam oformiti. Pa dok čekam i dok sve ne sredim, neka se valjčići nasele stanovnicima.  :)
A i fora mi izgledaju ovako, iako je zapravo kič.
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #4 u: Lipanj 30, 2010, 14:20:25 poslijepodne »
Predivan je  :heart:  moj je plavo zelene boje u 25l.......... :klap:
Joj, plavi su mi isto prekrasni. Možda ga i nabavim, ako me žena ne ubije.  :D
Imam i 2 ženkice, odvojene u velikom društvenom akvariju pa ću se upustiti u mrijest tamo poslije godišnjeg. Sad ne mogu, nema smisla da se malci izlegu a ja odem na more.
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline babylon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 234
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: Aleksinac
  • LUKI ! ! !
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #5 u: Lipanj 30, 2010, 19:04:48 poslijepodne »
Cekaj zenke mogu zajedno??????? :roll: :)
:021::a05r0::hul:

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #6 u: Lipanj 30, 2010, 20:25:14 poslijepodne »
Cekaj zenke mogu zajedno??????? :roll: :)
Ovisi o njima samima. Ove moje dvije ne mogu, jer je jedna "terorist" i počela je maltretirati ovu drugu, manju. Sad su odvojene svaka za sebe u onim mrežicama koje možeš kupiti u zoo shopu.
No, vidim u shopovima da budu zajedno. Ovisi o njihovom temperamentu i o tome je li se koja nametnula kao alfa ženka.
E sad, ova manja je mirnija i nije agresivna toliko i nju planiram pustiti iz box-a čim mi mali gupići dovoljno narastu da joj ne predstavljaju hranu. No ova druga je ko Mirko Filipović CroCop u kavezu, pa će i ostati u kavezu.  :D
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #7 u: Lipanj 30, 2010, 20:58:43 poslijepodne »
Sto se tice držanja ženki skupa , bez problema može i više njih skupa.Samo u početku ce biti svađe zbog hijerarhije.Sve dok se ne uspostavi alfa ženka, bit ce ganjanja ,čupanja i međusobnog maltretiranja.Jako rijetko se dogodi da jedna riba ugine zbog toga, a nema straha za očerupane peraje.KAd se uspostavi hijerarhija i alfa ženka, bit ce mir i tišina ;)
Samo kad novu ženku ubaciš u več formiranu hrupicu, sve ce je napadati kako bi je kao novu stavilni na dno hijerarhije  :up:
Ja imam 10-tak ženki skupa u tako je bilo svaki put  kad i došla nova u aq :)
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #8 u: Lipanj 30, 2010, 21:03:35 poslijepodne »
Možda ga i nabavim, ako me žena ne ubije.  :D

 :D Nisam jedini kojem žena prigovara zbog akvarija i koči napredak  :D

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #9 u: Srpanj 01, 2010, 00:24:04 prijepodne »
Sto se tice držanja ženki skupa , bez problema može i više njih skupa.Samo u početku ce biti svađe zbog hijerarhije.Sve dok se ne uspostavi alfa ženka, bit ce ganjanja ,čupanja i međusobnog maltretiranja.Jako rijetko se dogodi da jedna riba ugine zbog toga, a nema straha za očerupane peraje.KAd se uspostavi hijerarhija i alfa ženka, bit ce mir i tišina ;)
Samo kad novu ženku ubaciš u več formiranu hrupicu, sve ce je napadati kako bi je kao novu stavilni na dno hijerarhije  :up:
Ja imam 10-tak ženki skupa u tako je bilo svaki put  kad i došla nova u aq :)
Ah.....a meni bilo žao. Kad sam vidio ovu manju očerupanog repa i bez nešto ljuskica na glavi bilo mi žao i odmah sam ih razdvojio. I sad mi još izgleda nekako deprimirana i letargična. A baš je lijepa, ljepša od ove napasnice.
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #10 u: Srpanj 01, 2010, 00:26:01 prijepodne »
Možda ga i nabavim, ako me žena ne ubije.  :D

 :D Nisam jedini kojem žena prigovara zbog akvarija i koči napredak  :D
A niišta, idemo osnovati klub, organizirati parade i tražiti svoja prava.  :D
Ma dobro, razumijem ja nju. Da nema nje odavno bi mi kuća bila puna akvarija. To kad jednom krene u ovisnost - nema se mjere.  ;)
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #11 u: Srpanj 01, 2010, 00:38:00 prijepodne »
nebi se ništa trebalo dogoditi, ako ima skrovišta...Ali ako je stvarno prenapasan, onda bolej pripazi ;)
Moje su inace znale bit bez pola repa, nekoliko ljuskica.Ali kod ovih riba je to svakodnevnica  :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #12 u: Srpanj 01, 2010, 07:33:35 prijepodne »
ona staklena vuna sa biljkom u košarici  kasnije poćne da trune   pa zagađiva vodu
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #13 u: Srpanj 01, 2010, 08:12:07 prijepodne »
nebi se ništa trebalo dogoditi, ako ima skrovišta...Ali ako je stvarno prenapasan, onda bolej pripazi ;)
Moje su inace znale bit bez pola repa, nekoliko ljuskica.Ali kod ovih riba je to svakodnevnica  :D
Ma ne znam, šteta mi je to. Ajd da tebi netko odgrize pola noge...... :D
Ma vidi, ribica je bila normalnog ponašanja kad sam ju donio. Otkad je preživjela napad ove druge sva je nekakva utučena i letargična. Dobro, možda ju još boli, ipak su to rane. Okupao sam ju u otopini hipermangada radi dezinfekcije, pa ćemo vidjeti što će biti dalje.
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #14 u: Srpanj 01, 2010, 08:14:29 prijepodne »
ona staklena vuna sa biljkom u košarici  kasnije poćne da trune   pa zagađiva vodu
Pa vidi, ako je staklena vuna, onda ne bi trebala trunuti, jer nije organskog porijekla. Staklena vuna se izrađuje od stakla, a staklo ne trune.
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Sussie

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #15 u: Srpanj 01, 2010, 13:30:56 poslijepodne »
predivan betan! ja bi si isto takvog :)))

Offline Prijedor

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #16 u: Srpanj 01, 2010, 15:15:15 poslijepodne »
i ja planiram nabaviti betana,imam aq.od oko 8-9l malo sam se raspitivao za uslove drzanja,sad sam ja mislim dovoljno informisan pa u skorije vrijeme ode sebi uzeti jednog ;)

taj tvoj je extra!!! :up:

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #17 u: Srpanj 01, 2010, 19:03:05 poslijepodne »
ona staklena vuna sa biljkom u košarici  kasnije poćne da trune   pa zagađiva vodu
Pa vidi, ako je staklena vuna, onda ne bi trebala trunuti, jer nije organskog porijekla. Staklena vuna se izrađuje od stakla, a staklo ne trune.


tišina je majka mudrosti kako neki kažu   nekad je bolje negovorit  ....    sve na svijetu trune i propada  od stakla plastike metala    organsko neorgansko   od ćeg se pravi staklena vuna ja nemam pojma   al trune  100%  ito veoma brzo za par mjeseci pozeleni i  poćne da trune i zagađuje vodu   ..  ako nevjeruješ probaj  jasam probo  poslije par mjeseci izvadi korjen biljke iz vune pa pogledaj unutrašnjost  vune same  a probaj i pomirisat       
:drag:
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #18 u: Srpanj 02, 2010, 16:48:06 poslijepodne »
ona staklena vuna sa biljkom u košarici  kasnije poćne da trune   pa zagađiva vodu
Pa vidi, ako je staklena vuna, onda ne bi trebala trunuti, jer nije organskog porijekla. Staklena vuna se izrađuje od stakla, a staklo ne trune.


tišina je majka mudrosti kako neki kažu   nekad je bolje negovorit  ....    sve na svijetu trune i propada  od stakla plastike metala    organsko neorgansko   od ćeg se pravi staklena vuna ja nemam pojma   al trune  100%  ito veoma brzo za par mjeseci pozeleni i  poćne da trune i zagađuje vodu   ..  ako nevjeruješ probaj  jasam probo  poslije par mjeseci izvadi korjen biljke iz vune pa pogledaj unutrašnjost  vune same  a probaj i pomirisat       
:drag:
Istina, sve trune i/ili propada pod utjecajem klimatskih i drugih čimbenika. Ali vrijeme potrebno za razgradnju nekih tvari je izuzetno dugo, zbog čega razvrstavanje otpada i reciklaža i jesu od iznimne važnosti za očuvanje okoliša. Da sad ne bismo otišli u totalni offtopic, samo ću reći da se staklena vuna izrađuje od staklenog otpada, na način da se stakleni otpad tali, te razvlači u dugačke tanke staklene niti. I još ću reći da je vrijeme razgradnje stakla cca 4.000 godina.

Ono što eventualno može trunuti i zagađivati vodu jest zemlja koja se može naći unutra na korjenju ili pak trune korjen biljke zbog neadekvatnih uvjeta (kemije). Znači da ponovim - staklena vuna ne trune. Barem ne u razdoblju našeg poimanja vremena. Kad bi staklo trunulo kako ti kažeš, koliko dugo bi ti trajao jedan akvarij?

I nije tišina majka mudrosti, već iskustvo.  ;)
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #19 u: Srpanj 02, 2010, 19:42:05 poslijepodne »
Koliko si siguran da imas dvije zenke?Jer cure obicno kad se pocupaju nisu letargicne,vec kad ih malo decko pocupa ili ako su dva decka a ovaj drugi kaj je dobio po repu je sad u depri kaj nije alfa.Ak imaju slike ja se ispricavam..gledam sa moba pa ne vidim slike.
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #20 u: Srpanj 02, 2010, 23:39:00 poslijepodne »
Apsolutno su 2 ženke. Barem kod betta ne možeš pogriješiti u spolu.  :)
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #21 u: Srpanj 02, 2010, 23:41:56 poslijepodne »
Hahahahha..ne mozes?!Itekako mozes!Ja ih osobno vec skoro 2 godine imam,mrijestim i uvijek se zna desiti greska,pogotovo kod kratkorepih betta... XD Jos ako su kupljene u ducanu..jos je veca vjerojatnost.
« Zadnja izmjena: Srpanj 03, 2010, 13:37:35 poslijepodne od Black Angel »
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #22 u: Srpanj 03, 2010, 08:09:21 prijepodne »
Vidiš, to nisam znao. No ja sam novi u svijetu betta, pa nisam baš puno toga vidio. Uglavnom, kod mene je situacija takva da definitivno imam 1 mužjaka i 2 ženke. Tako su i kupljeni. Mužjak ima ovolike peraje  :zagrljaj:  :D
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #23 u: Srpanj 03, 2010, 08:21:14 prijepodne »
Hehe.. Ajde lijepo postavi slikice cura pa cemo viditi. ;)
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi član obitelji
« Odgovori #24 u: Srpanj 04, 2010, 00:42:21 prijepodne »
Evo nakon razdoblja socijalizacije, svaka unutar svog "kaveza" u velikom zajedničkom akvariju, pustio sam ih van jednu po jednu. Do sad se nisu potukle, niti su dirale druge ribe. A možda i osjećaju strahopoštovanje prema ženki molly, koja je 3x veća od njih.  :D
Čak mi ne diraju ni male gupike.  :klap:
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker: