Ožujak 28, 2024, 10:28:30 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Discusi  (Posjeta: 8278 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zele

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Discusi
« Odgovori #25 u: Kolovoz 27, 2009, 09:40:42 prijepodne »
Pa što si to napravio sam diskusima,grozota jedna,poješče se međusobno :) :)

Šala naravno,inače smo prijatelji,pa sam se javio samo da kažem da sve što je zosorli prikazao, uživo izgleda puno
 
ljepše,diskusi su nevjerojatno lijepi i da pod hitno mu treba veči tank.Mislim da ni jedna fotografija jednostavno nemože

dočarati koliko su mu diskusi lijepi uživo.

Što se tiče botia(chromobotie machracante),ja sam imao dilemu vadit ih van ili ne,međutim brzo ih diskusi dovedu u red i

spuste tamo gdje im je mjesto,tako da nema problema s njima ni on a ni ja ,tako da ih toplo preporučujem u tanku sa

diskusima.


pozz

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Discusi
« Odgovori #26 u: Kolovoz 27, 2009, 15:07:37 poslijepodne »
Kao prvo sve čestitke na predivnom akvariju i ribama  :klap: :klap: :klap:

I sad ako može samo par pitanja. Jesi li stavio kakvu hranjivu podlogu ili je samo kvarcni pijesak? Gnjojiš li sa čime (pretpostavljam da ne jer biljke nisu pretjerano zahtjevne)? I kad kažeš da mijenjaš vodu svakih 20 dana o kojoj se količini vode radi? I koliko ih puta dnevno hraniš? Jeli ih stvarno hraniš isključivo sa purećim srcem, pitam jer gdje god sam čitao svi pišu da je bitna raznolika prehrana?

Stigao mi je prije dva dana akvarij od 450 litara i ja imam namjeru držati diskuse pa bi bio zahvalan na odgovorima.

Uglavnom puno sreće sa većim akvarijem i mrijestom diskusa i hvala na poticaju koji pruža tvoj akvarij. Pokazuje da diskuse nije nemoguće držati, samo je potrebno malo volje.  :up:




artal,podloga mi se sastoji od gnojiva i to samo na djelovima gdje mi je prijatelj sadio biljeprko gnojiva je stni kvarcni pjesak a preko svega toga sitni sljunak.Sto se tice gnojenja ne gnojim jer meso samo daje poticaj bilju da raste.A vode mjenjam 30%.Sto se tice hranjenja dok su bili mali hranio sam ih 4do5 puta na dan(bitno ti je da hrane ne padne puno na dno)a sada posto su mi vec toliko velki haraim ih 2 do 3 puta dnevno,jer ako puno hane pojedu treba im naravno dosta kisika,pa su sada malo na dijeti dok ne dode naj vjerojatnie aq od 2m.Zaboravio sam ti rEci da sam ih od malena nacuio da mi jedu iz ruke sto je bolje jer malo hrane zavrsi na dnu.DA hranim ih purecim crcem koji se pomjesa sa spinatom,a za ostale dodatke ako hoces posaljem ti na pp.Jos ih hranim kao poslasticom sazivom smrznutom (larvom).I ja sam na svim forumima isto to citao kao i ti ali kada postaju te svoje diskuse vidi se prvo i osnovno da im je oko naspram tjela dosta vece,sto znaci da su jadni diskusi zakrzljli.Ako te jos nesto interesira pitaj slobodno :up:

Offline artal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Odg: Discusi
« Odgovori #27 u: Kolovoz 27, 2009, 15:26:58 poslijepodne »
Šorli hvala na brzom i iscrpnom odgovoru  ;)

Čitao sam dosta po netu o diskusima i vidio dosta recepata za pripremu srca ali ako ti nebi bilo problem poslat mi na pm tvoj recept bilo bi mi drago jer vidim da tvoji diskusi jako lijepo rastu.
Punac mi drži diskuse ali im ne posvećuje baš previše pažnje tako da jako sporo rastu i neki su zakržljali. Ja sam za njih nabavio akvarij od 450 l i htio bi im pružit što je moguće bolje uvjete.

Još samo da nadodam da ih mrijestiš što prije pa da se nešto i dogovorimo u vezi malaca kad budem išao u nabavu riba  :angel:
Razlika između genijalnosti i gluposti je ta da genijalnost ima granice

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Discusi
« Odgovori #28 u: Kolovoz 28, 2009, 10:59:39 prijepodne »
Pa što si to napravio sam diskusima,grozota jedna,poješče se međusobno :) :)

Šala naravno,inače smo prijatelji,pa sam se javio samo da kažem da sve što je zosorli prikazao, uživo izgleda puno
 
ljepše,diskusi su nevjerojatno lijepi i da pod hitno mu treba veči tank.Mislim da ni jedna fotografija jednostavno nemože

dočarati koliko su mu diskusi lijepi uživo.

Što se tiče botia(chromobotie machracante),ja sam imao dilemu vadit ih van ili ne,međutim brzo ih diskusi dovedu u red i

spuste tamo gdje im je mjesto,tako da nema problema s njima ni on a ni ja ,tako da ih toplo preporučujem u tanku sa

diskusima.


pozz


Prijatelju mogao bih i ti postati svoje Discuse jer vjerujem da bi dobili dosta pohvala :klap: :klap: :zagrljaj: :up:.
Uplodaj nam svoj tank :up:-OK!

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Discusi
« Odgovori #29 u: Kolovoz 28, 2009, 11:02:43 prijepodne »
...stari ogromni su ti Diskusi i svaka ćast na trudu  :klap: :klap: jer to su ribe koje stvarno zahtjevaju puno pažnje, želim ti i dalje uspjehe i da ti što prije presele u veći tank  ;) :up:

Hvala puno :up: Kada se naviknes na njih nisu zahtjevni jer ti se uvuku pod kozu :-[ :zagrljaj: i ne postoji ruzan diskus jer ih sve volis :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj:.

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Discusi
« Odgovori #30 u: Kolovoz 29, 2009, 13:56:16 poslijepodne »
Pa što si to napravio sam diskusima,grozota jedna,poješče se međusobno :) :)

Šala naravno,inače smo prijatelji,pa sam se javio samo da kažem da sve što je zosorli prikazao, uživo izgleda puno
 
ljepše,diskusi su nevjerojatno lijepi i da pod hitno mu treba veči tank.Mislim da ni jedna fotografija jednostavno nemože

dočarati koliko su mu diskusi lijepi uživo.

Što se tiče botia(chromobotie machracante),ja sam imao dilemu vadit ih van ili ne,međutim brzo ih diskusi dovedu u red i

spuste tamo gdje im je mjesto,tako da nema problema s njima ni on a ni ja ,tako da ih toplo preporučujem u tanku sa

diskusima.


pozz




Zele daj postaj svoje Diskuse  :'( :'( :'(

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Discusi
« Odgovori #31 u: Studeni 25, 2009, 16:21:15 poslijepodne »
šorli jel napunjen novi tank?dofurali smo ti ga i sad jedva čekamo da se upogoni... :up:

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Odg: Discusi
« Odgovori #32 u: Prosinac 13, 2009, 22:42:42 poslijepodne »
Jako lijepe ribe, čestitam... :klap:
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Discusi
« Odgovori #33 u: Prosinac 28, 2009, 12:57:46 poslijepodne »
šorli jel napunjen novi tank?dofurali smo ti ga i sad jedva čekamo da se upogoni... :up:


Je napunjen je i u pogonu Diskusi su se preporodili u svojem novome domu :D :heart:, postacu slike poslje Nove godine jer mi je aparat crkao. A do tada mozda sklopim i malawi jedan. :up:

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: Discusi
« Odgovori #34 u: Prosinac 29, 2009, 11:13:58 prijepodne »
Kao prvo sve čestitke na predivnom akvariju i ribama  :klap: :klap: :klap:

I sad ako može samo par pitanja. Jesi li stavio kakvu hranjivu podlogu ili je samo kvarcni pijesak? Gnjojiš li sa čime (pretpostavljam da ne jer biljke nisu pretjerano zahtjevne)? I kad kažeš da mijenjaš vodu svakih 20 dana o kojoj se količini vode radi? I koliko ih puta dnevno hraniš? Jeli ih stvarno hraniš isključivo sa purećim srcem, pitam jer gdje god sam čitao svi pišu da je bitna raznolika prehrana?

Stigao mi je prije dva dana akvarij od 450 litara i ja imam namjeru držati diskuse pa bi bio zahvalan na odgovorima.

Uglavnom puno sreće sa većim akvarijem i mrijestom diskusa i hvala na poticaju koji pruža tvoj akvarij. Pokazuje da diskuse nije nemoguće držati, samo je potrebno malo volje.  :up:




artal,podloga mi se sastoji od gnojiva i to samo na djelovima gdje mi je prijatelj sadio biljeprko gnojiva je stni kvarcni pjesak a preko svega toga sitni sljunak.Sto se tice gnojenja ne gnojim jer meso samo daje poticaj bilju da raste.A vode mjenjam 30%.Sto se tice hranjenja dok su bili mali hranio sam ih 4do5 puta na dan(bitno ti je da hrane ne padne puno na dno)a sada posto su mi vec toliko velki haraim ih 2 do 3 puta dnevno,jer ako puno hane pojedu treba im naravno dosta kisika,pa su sada malo na dijeti dok ne dode naj vjerojatnie aq od 2m.Zaboravio sam ti rEci da sam ih od malena nacuio da mi jedu iz ruke sto je bolje jer malo hrane zavrsi na dnu.DA hranim ih purecim crcem koji se pomjesa sa spinatom,a za ostale dodatke ako hoces posaljem ti na pp.Jos ih hranim kao poslasticom sazivom smrznutom (larvom).I ja sam na svim forumima isto to citao kao i ti ali kada postaju te svoje diskuse vidi se prvo i osnovno da im je oko naspram tjela dosta vece,sto znaci da su jadni diskusi zakrzljli.Ako te jos nesto interesira pitaj slobodno :up:


Cestitak diskusi u super,
Koji su ti parametri vode
posebno me zanimaju
Nitrati i tvrdoca 

Hvala
 
Može