Travanj 29, 2024, 02:00:52 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: borac i kemija  (Posjeta: 1501 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aleksandra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
borac i kemija
« u: Svibanj 12, 2004, 14:24:00 poslijepodne »
kakva mi je kemija bitna za borca(betta splend.)dobavljač mi kiaže da nije toliko osjetljiv,malo sam pogledala po literaturi.isvaki put nešto drugo.voda mi je na 27 c ph 7.za tvrdoču su mi rekli da se prilagođava.kaj vi mislite?
 

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
borac i kemija
« Odgovori #1 u: Svibanj 12, 2004, 14:27:00 poslijepodne »
dobro su ti rekli ... uglavnom se prilagodi na skoro sve uvjete koji su u granicama normalnog

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
borac i kemija
« Odgovori #2 u: Svibanj 12, 2004, 14:28:00 poslijepodne »
temp ok, pH ok, tvrdoća može i do 20...meni su se mrijestili u takvoj vodi...

Offline t.o.n.i

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
borac i kemija
« Odgovori #3 u: Svibanj 12, 2004, 21:57:00 poslijepodne »
betta je na ph,tvrdoću i temparaturu dosta otoprna ,ali pazi s kojima je ribama stavljaš jer ima mnogo riba koje joj vole gricnuti rep.I ne voli jak protok vode
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
borac i kemija
« Odgovori #4 u: Svibanj 12, 2004, 22:52:00 poslijepodne »
Citat: t.o.n.i
betta je na ph,tvrdoću i temparaturu dosta otoprna ,ali pazi s kojima je ribama stavljaš jer ima mnogo riba koje joj vole gricnuti rep.I ne voli jak protok vode





Ne voli ako se treba mrijestiti u akvariju koji ima jak protok iz dobro poznatog razloga, ali moj borac uziva u toj struju u zadnjem dijelu akvariju, prvo dode na sam ispust vode iz filtera zapliva i stane te se potpuno prepusti struji vode, kad ga donese do kraja akvarija samo napravi looping i ode ispod panja po prednjoj strani ponovo na izlaz filtera.


Za mrijest ga je ionako potrebno seliti u drugi akvariji jer muzjak i zenka moraju istovremeno doci kao pridoslice u mrijesni akvariji, naravno pregradom ili necim drugim odvojenim da bi igra udvaranja bila sto interesantnija.


To je valjda po onoj teoriji da je najslade voce uvijek ono zabranjeno


Offline aleksandra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
borac i kemija
« Odgovori #5 u: Svibanj 13, 2004, 10:52:00 prijepodne »
Citat: Force

Citat: t.o.n.i
betta je na ph,tvrdoću i temparaturu dosta otoprna ,ali pazi s kojima je ribama stavljaš jer ima mnogo riba koje joj vole gricnuti rep.I ne voli jak protok vode





Ne voli ako se treba mrijestiti u akvariju koji ima jak protok iz dobro poznatog razloga, ali moj borac uziva u toj struju u zadnjem dijelu akvariju, prvo dode na sam ispust vode iz filtera zapliva i stane te se potpuno prepusti struji vode, kad ga donese do kraja akvarija samo napravi looping i ode ispod panja po prednjoj strani ponovo na izlaz filtera.


Za mrijest ga je ionako potrebno seliti u drugi akvariji jer muzjak i zenka moraju istovremeno doci kao pridoslice u mrijesni akvariji, naravno pregradom ili necim drugim odvojenim da bi igra udvaranja bila sto interesantnija.


To je valjda po onoj teoriji da je najslade voce uvijek ono zabranjeno






ja ih imam samo dvoje u akvariju od 12 l mislim da ih netrebam nigdje seliti,a to što kažeš i moji se igraju sa vodom iz filtera,ali kad dođe onaj trenutak bojim se da je filter ipak pre jak daće smetati ikri.dali oni mrežasti odjeljci mogu smanjiti strujanje vode?
 

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
borac i kemija
« Odgovori #6 u: Svibanj 13, 2004, 14:32:00 poslijepodne »


mozda na filteru mozes regulirati protok ... ventil na rotoru ili tako nesto,ovisi koji je filter.


kakvi mrezasti odjeljci?

Offline aleksandra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
borac i kemija
« Odgovori #7 u: Svibanj 13, 2004, 18:28:00 poslijepodne »
Citat: chubby



mozda na filteru mozes regulirati protok ... ventil na rotoru ili tako nesto,ovisi koji je filter.


kakvi mrezasti odjeljci?





odjeljak za mrijest ili odvajanje
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
borac i kemija
« Odgovori #8 u: Svibanj 26, 2004, 23:35:00 poslijepodne »
Pa kod mrijesta ionako to ne igra kad ne bio trebao u mrijesnom akvariju biti ama bas nikakav protok jer inace odu oni njegovi baloncici kvragu i nist od gnjezda, pogotovo ne u malom akvariju gdje i najmanje strujanje vode se jako osjeti.