Svibanj 05, 2024, 22:21:23 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Ancistrusi 1. mrijest  (Posjeta: 606 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laki8472

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek
Ancistrusi 1. mrijest
« u: Prosinac 16, 2011, 17:05:22 poslijepodne »
Kako i sam naslov kaze dobio sam 1. mrijest ancistrusa u odvojenom AQ no posto je zenka neiskusna(muzjak se vec pario par puta s dr zenkama) izlegla je jajasca po cijelom AQ(bez sljunka i pijeska, samo cisto staklo), umjesto u teglu od terakote okrenutu naopacke s jednim ulazom.Pitanje je dali su ta jajasca oplodjena posto muzjak je unutar tegle s manjim brojem jajasaca i nekupi ostala izvan niti izlazi uopce van.Dali ce se ona "pokvarit" ili nesto i sto mi je ciniti?
Zahvaljujem na pomoci!

P.S.
zenku sam uklonio nakon mrijesta jer ju je muzjak naganjao!

Offline Laki8472

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ancistrusi 1. mrijest
« Odgovori #1 u: Prosinac 17, 2011, 19:19:00 poslijepodne »
Jos nitko nema odg, vidim da su iznad i ispod mene svi dobili neki odg,, no moj post nije niti posjecen nesto previse, jesam na crnoj listi ili nitko nezna nista o ancijima?

Offline Linnark

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Ancistrusi 1. mrijest
« Odgovori #2 u: Prosinac 17, 2011, 19:29:43 poslijepodne »
Ako jajasca pobijele nakon dan, dva nisu oplodena i mozes ih uklonit. Ako oatanu prozirna onda ne diraj. Izlec ce se malci.

Offline TKD

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Istocno Sarajevo
Odg: Ancistrusi 1. mrijest
« Odgovori #3 u: Prosinac 30, 2011, 16:31:22 poslijepodne »
jaja ancistrusa su narandzasta i nemogu postati prozirna, ona ce ostati narandzasta i kad se pokvare (ako se pokvare) moj savjet ti je da u akvarijum ubacis neko sredstvo protiv plijesni ako neces da ih diras, naravno ako se jaja nisu nimalo promjenila (ako nema nikakve sluzi ili plijesni) po njima. u protivnom ako se jaja pokvare muzjak ce ih u toku noci "isisati" tako da ti ostane samo opna od njih, to vjerovatno uradi radi neke prevencije da se ne pokvare ostala jaja.
to su moja iskustva
“Bogu je svejedno, pojmove dobra i zla izmislili su ljudi.” Heraklit

“Iskustvo je najbolja škola, samo je školarina vrlo skupa.” Sokrat

Offline wizard

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Lokacija: Požega
    • http://google
Odg: Ancistrusi 1. mrijest
« Odgovori #4 u: Prosinac 30, 2011, 17:36:45 poslijepodne »
...veliš kako je mužjak u tegli s jajima....za njih nebrini budući ih on čisti i čuva....a ova vani velika mogućnost da nisu oplođena.....jer ancistrusi se mrijeste u skrivenom prostoru...budući je ženka mlada i neiskusna razbacala jaja širom....drugi put će biti bolje....
wizard