Ožujak 28, 2024, 21:58:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ljepljiva traka,gdje kupiti  (Posjeta: 3175 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ---mario---

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Mlaka
ljepljiva traka,gdje kupiti
« u: Srpanj 18, 2013, 16:27:39 poslijepodne »
Imam jedno pitanje u vezi ljepljive trake za pozadinu akvarija.
Zanima me gdje se ona može kupiti i kako ju najjednostavnije zaljepiti(bez mjehurića)


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #1 u: Srpanj 18, 2013, 16:44:16 poslijepodne »
Imam jedno pitanje u vezi ljepljive trake za pozadinu akvarija.
Zanima me gdje se ona može kupiti i kako ju najjednostavnije zaljepiti(bez mjehurića)



Bauhaus, imas sve boje. Cijena 35-45 kn za 2m duzine.

Zalijepis ju tako da dobro ocistis zadnje staklo izvana, izrezes foliju (ja obicno odrezem da mi odgovara po visini, a sirinu ostavim malo vecu) Nakon toga odlijepis foliju od zastite i polozis ju naopacke na pod ili stol. Prethodno pripremis u casi vode sapunicu (od sredstva za pranje sudja), i zadnju stranu folije kompletnu namazes time. Primes ju za coskove (zato ju ostavim malo duzi da imam za sta primiti) Tad nakeljis foliju na zadnje staklo, pocnes od sredine na lijevo i desno, s time da se ravnas po gornjem rubu stakla. Uzmes kreditnu ili uetov pokaz i s njime zagladis sve cvrsto da izadje sapunica. Mozes i krpom. Vjerojatno ce ostati bijele fleke s unutarnje strane, ali za tjedan dana nestaju.

Offline ---mario---

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Mlaka
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #2 u: Srpanj 18, 2013, 17:00:29 poslijepodne »
super,baš danas trebam u bauhaus  :)
isprobat ću ovu metodu  ;) sa zetovom karticom :D :D
hvala puno na odgovoru.
javim se kad završim  :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #3 u: Srpanj 18, 2013, 18:38:02 poslijepodne »
nemoj je odljepljivati od folije, odljepi samo prvih par mm, i njih pazljivo zaljepi uz bocni rub akvarija. zatim staklo naspricaj sapunicom. cosak ti je zaljepljen na suho, i sve sto dalje trebas je lagano vuci podlogu, odljepljivati je, i lagano spricati po foliji s strane koja se odljepi.

na ovaj nacin, kako vuces podlogu, tako ravnas foliju i zatezes je, i ona sama pada na staklo. kad je kompletno odljepis, sve sto trebas apraviti je zagladiti i istisnuti visak sapunice.

meni ovo bolje funkcionira od kompletnog odljepljivanja, nema sanse da ti se folija zguzva, da je negdje stisnes pa ostane crta, a i drasticno manje bude mjehurica zraka zarobljenih izmedju stakla i folije, pa imas manje ravnanja i istiskivanja.

a ako ti i ostane mjehur zraka, nemoj ga pritiskati i siliti, probusi ga iglom, i onda istisni zrak, kad se folija osusi, odnosno istisnes svu sapunicu i ona se pravo zaljepi, to mjesto se nece niti vidjeti.

Offline miro2404

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški  
  • hm
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #4 u: Srpanj 18, 2013, 18:52:06 poslijepodne »
pozz,,prošli mjesec ja uzmem u pevecu foliju za 14 kn,,i očistim staklo,,odljepio je i našpricao sa destiliranom vodom samo,, jednostavno izvukao mjehure,,, i za par sati pobjelila folija na dosta mjesta i ja je skinuo i bacio nisam znao da se treba sušiti oko tjedan dana,,da sam sačekao možda bi bilo dobro,a možda i ne  :roll: -?

Offline omega123

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 358
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zabok (Zagorje)
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #5 u: Srpanj 18, 2013, 19:14:35 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu.Gdje mogu kupiti treset???
Ribice su zakon :) :D :) :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #6 u: Srpanj 18, 2013, 20:14:41 poslijepodne »
pozz,,prošli mjesec ja uzmem u pevecu foliju za 14 kn,,i očistim staklo,,odljepio je i našpricao sa destiliranom vodom samo,, jednostavno izvukao mjehure,,, i za par sati pobjelila folija na dosta mjesta i ja je skinuo i bacio nisam znao da se treba sušiti oko tjedan dana,,da sam sačekao možda bi bilo dobro,a možda i ne  :roll: -?

Bilo bi dobro nakon tjedan dana. Ja sam lijepio barem 6-8 komada, i samo jednom nisam imao bijele fleke. Svaki drugi put sam imao. Najveca koju sam lijepio je 140x55. Nji sam skinuo nakon par dana jer se fleke nisu povukle. Kad sam nalijepio drugu, isti slucaj. Otislo nakon 10 dana samo od sebe.

Nije lose ko sto je kolega napisao, zalijepiti samo cosak, ali ja to ne prakticiram, radim kako sam napisao. Nikad mi se nije zguzvalo. Lijepio sam puno vece i slabije tapete na zidove, tak da je ovo laganica :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #7 u: Srpanj 18, 2013, 20:16:29 poslijepodne »
e treba se susiti tjedan dana, cim istisnes vodu, a ono sto ostane ispari - suho je i zaljepljeno, kakvi tjedan dana, 2-3 sata i to je to.

pobijelilo - nikad, a uvijek koristim obicnu sapunicu, sapun za ruke. moze pobjeliti od kemikalija koje su u detergentima, ili od cega vec pravite sapunicu, a onda to nagrize foliju.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #8 u: Srpanj 18, 2013, 20:23:37 poslijepodne »
e treba se susiti tjedan dana, cim istisnes vodu, a ono sto ostane ispari - suho je i zaljepljeno, kakvi tjedan dana, 2-3 sata i to je to.

pobijelilo - nikad, a uvijek koristim obicnu sapunicu, sapun za ruke. moze pobjeliti od kemikalija koje su u detergentima, ili od cega vec pravite sapunicu, a onda to nagrize foliju.

Krivo, procitaj moji temu u potpisu gdje sam lijepio foliju.
Mozda od sapunice, mozda losa folija. Ali niko nikog ne nagrize, jednostavno oflekavi crna folija i nakon 10-ak dana se vrati crna boja. Ne pisem bezveze i ne izmisljam. Imam fino sve poslikano i opisano, a i nisam jedini kojem se dogadjalo isto.

Mozda stvarno takva folija, ili izbor sredstva za pranje sudja s kojim je radjena sapunica. Inace, ide i s obicnom vodom

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #9 u: Srpanj 19, 2013, 11:38:26 prijepodne »
Neznam sto je krivo u mom postu, jedino mi fali jedno slovo, recenica je "NE treba se susiti tjedan dana......".

a foliju itekako mogu nagristi detergenti i slicno. jedan, necemo spominjati koji, je koristio sredstvo za pranje stakala, lijepo zalio i naspricao, folija super sjela, 2 sata poslje - fleke, uvrnuta folija, spaljeno sve.

a velika slova sa boce proizvoda vriste "limun + alkohol".  :D :D :D sva sreca, lako sam je odljepio, i presao na dove sapun za ruke. ako je njezan za moju kozu, njezan je i za moju foliju. (ovo bas nema smisla, ali eto.  :D :D :D )

Ide i s vodom, i to je mozda i najpametniji nacin.

Offline ---mario---

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Mlaka
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #10 u: Srpanj 19, 2013, 13:13:59 poslijepodne »
onda je najbolje s vodom da radim,tada nema ništa da naškodi foliji?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #11 u: Srpanj 19, 2013, 21:18:10 poslijepodne »
mozes s cime hoces, funkcija toga je samo i iskljucivo da se folija momentalno ne zaljepi za staklo, znaci ako ti se malo zguzva, ne bude ravna i slicno, odljepljivanje je tesko, ovako se folija ne moze odmah zaljepiti pa su korekcije lagane i bez stete za foliju.

Offline ---mario---

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Mlaka
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #12 u: Srpanj 20, 2013, 08:09:19 prijepodne »
aha,ok.jučer sam uzeo foliju pa se nadam da ću uspjeti danas zaljepiti ako stignem.
javim se kako je prošlo ;)

Offline ---mario---

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Velika Mlaka
Odg: ljepljiva traka,gdje kupiti
« Odgovori #13 u: Srpanj 22, 2013, 10:13:17 prijepodne »
Evo samo da javim da sam napravio posao i zaljepio foliju,s vodom.
Bilo je par mjehurica ali sam s iglom izbušio. ;)
Nije bilo komplicirano.Puno bolje izgleda s crnom pozadinom nego prije kad nije bilo ničega.
Biljke bolje dolaze do izražaja.
Hvala na odgovorima svima.

Offline miro2404

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški  
  • hm
tropheus fight
« Odgovori #14 u: Prosinac 17, 2013, 18:16:27 poslijepodne »

nekad se malo potuku