Ožujak 28, 2024, 23:36:53 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sava i Tasa  (Posjeta: 48243 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #75 u: Siječanj 07, 2014, 12:04:23 poslijepodne »
biobio ovo izgleda odlično, stargrass izgleda stvarno lijepo.  :up:

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #76 u: Siječanj 11, 2014, 20:21:06 poslijepodne »


Ovo polako pocinje da lici na ono sto sam i hteo: na jedan "slatkovodni reef" u "wild Duch" stilu. Kompleksnost, isprepletanost boja, oblika, kretnji, zidano u visinu po terasama, bas onako reeferski... Znam da je bleda imitacija onoga sto stvarni reef pruza, ali trudim se...

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #77 u: Siječanj 11, 2014, 20:44:00 poslijepodne »
Jedan od meni najljepših akvarija koje sam vidio.

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #78 u: Siječanj 16, 2014, 16:24:02 poslijepodne »
Pošto je ovaj akvarijum sačinjen od detalja ostaje mi samo da vam bombardujem čulo vida tim detaljčićima spakovanim u one moje neobične mozaik fotke.





 
Naknadno sam shvatio da sam na donjoj fotki skoro složio ceo akvarijum iz odvojenih kadrova... :D


Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #79 u: Siječanj 16, 2014, 18:07:10 poslijepodne »
Prelepa "slagalica" biobio!  :klap:

Moj tip akv! Uvek se nadje neki novi zanimljivi detalj!  :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline petarspevec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #80 u: Siječanj 16, 2014, 21:18:51 poslijepodne »
ovo je jednostavno fantazija. ne mogu se dovoljno nagledat. nadam se da se nece niko ljutiti ako si sliku ukradem za pozadinu kompa. predobro.

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #81 u: Siječanj 17, 2014, 10:32:03 prijepodne »
Jednom, kad budem velik i ja ću imati takav akvarij. Fenomenalno, nemam kaj za dodat :klap:

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #82 u: Travanj 04, 2014, 05:59:09 prijepodne »
Ovakve džungle se lako otmu kontroli za nedelju dve nedostatka vremena, a katkada ih svakako treba detaljno rasčistiti i pustiti da krenu nanovo.







U jednom trenutku desi se da se ceo akvarijum pretvori u zelenu "kocku"



I onda sledi ovo:





Pošto sam sve raskupusao onda sam gomilu počupanog kupusa i vratio nazad. Ipak ovom prilikom malo sam čačnuo i hard, pa je najveći panj iz levog akvarijuma, prepun bolbitisa, mikrozoruma i sa jednim grande ehinodorusom preskočio u desni akvarijum.
Hteo sam malo da otvorim postavku u struku i dobijem više svetla napred desno da se malo igram sa niskim biljčicama i travicama.
Naravno, pošto sam je ogolio, naknadno sam morao da napakujem i desnu stranu centralnog žbuna.

Više-manje sve to sada izgleda kao na donjim fotkama.










Desni akvarijum je pre prebacivanja panja izgledao ovako:



A sada:



Desni sam zamračio, a levi prozračio..

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #83 u: Travanj 18, 2014, 11:15:31 prijepodne »
7 do 10 dana je period posle koga makaze obavezno moraju da rade u Tasi.
Posle gornje slike su radile, a evo opet stiglo vreme za njih...


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #84 u: Travanj 18, 2014, 12:47:01 poslijepodne »
kako krasan akvarij, sto bi rekli iz marketinga fructala nekad davno - v sodelovanju z naravo. mozda malo crvenila u lijevi kut?

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #85 u: Travanj 18, 2014, 13:12:06 poslijepodne »
Citat:
v sodelovanju z naravo
:up:
To je neka ideja akvarijuma uz opusteno uredjivanje bez strogih akuascaperskih pravila i doterivanje samo radi slikanja...
U ovom trenutku crveno sam grupisao u centru, ali onako da proviruje. Levi ugao dugo je bio gust sa dosta tamno braon-crvenog od kripti. Sada sam ga malo otvorio da bude prozracniji. Svakako  u akvarijumu ima jos da se radi, pa i u tom uglu...

Offline ZDmarinero

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #86 u: Travanj 21, 2014, 14:39:07 poslijepodne »
koji je režim gnojenja?

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #87 u: Travanj 21, 2014, 20:16:43 poslijepodne »
Najpre bi ga nazvao opusteni, pojacani PPSpro, s tim da mikroelemente dodajem preko Profita.
Pojacan je zato sto kada sipam uvek sipam vise makrorastvora nego sto treba. Opusteni je zato sto sipam povremeno i po osecaju. Gledam biljke, gledam perling, gledam brzinu rasta i na osnovu toga i dodajem po osecaju. Nekada ne dodajem i po par nedelja nista, a cesto sastavim i par dana kada svakodnevno dodajem po malo. Vodu menjam 30-40% u proseku 2 puta mesecno. Fe ne dodajem odvojeno, nego ono sto ga ima u Profitu... I profito dodajem po osecaju i povremeno, ali je neko moje iskustvo da njega treba dodavati po malo, cak manje nego preporucene doze... I CO2 je umeren. Evo traje boca vec peti mesec....
U desni akvarijum ne dodajem nista ili ultra povremeno, ultra pomalo, najcesce posle zamene vode...

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #88 u: Travanj 28, 2014, 21:17:02 poslijepodne »
ajme,ovo predobro izgleda...stvarno svaka čast :up:...ovdje je živa milina raditi...mislim da se tu s guštom ostaje i prekovremeno gratis :D

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #89 u: Listopad 01, 2014, 18:58:21 poslijepodne »
Ovi akvarijumi i dalje guraju i pregurali su i leto...
Ovih dana preuredjujem levi (Tasu) po mom oprobanom receptu: akvarijum koji dobro funkcionise nemoj preterano tumbati i previse dizati mulj i uznemiravati podlogu. U smislu preuredjivanja to znaci povadi gomilu rizomskih biljaka napolje i prepakovati i prorediti njihove zbunove, a na ne vise od 1/3 povrsine moze i kopanje po podlozi (to sam odradio u levom cosku). Naravno nabacao sam jos drvenarije unutra koja mi se godinama povlaci po kuci.

Evo ih oba zajedno u trenutnom stanju. Desni treba malo srediti i prorediti plivajucu drezgu po povrsini. Sada su oba u jako slicnom fazonu i izfledaju kao puno metara i puno litara potpune podvodne divljine...



levo- desno u levom posle prepakivanja




Malo detalja iz centra





I jedna frontalna



 :pivkan:

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #90 u: Listopad 01, 2014, 19:56:52 poslijepodne »
Odlicnoo :klap:  :klap: :klap: :up: :up: pratim...

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #91 u: Listopad 02, 2014, 06:04:43 prijepodne »
vidim ja d ati imaš favorita..tasa...bome jest i meni genijalan postav..centralno genijalno odrađen i odlično gura..što je s prednjim planom ? tu si nešto stavljao i nejde ili ?

sava je ok, al mi ne leži, naročito kad je ovako pored tase :D iskren sam :D što je s ribama, jer ima sunčanica još ?
 :up:

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #92 u: Listopad 02, 2014, 08:37:31 prijepodne »
Savi je od Save ostalo samo ime i najveca suncanica i jedan sega mega ancistrus. U levom akvarijumu jurca gomila sitnih sarenih ribica, ali desnim dominiraju kapitalci. Na zalost u postljubavnom zanosu ovaj veliki muzjak zadao je zenki suncice smrtne rane tako da sada samuje sa ancijem koji je vecito negde u granju. Interesantno je da i ako je Tasa mnogo fotogenicniji i scapeom  i bogatstvom boja, biljaka i zivota, ipak vecina onih koji dolaze u kancelariju svoj pogled duze zadrzavaju na Savi. Pa ko kaze da velicina nije bitna... :D Cim vide ribetinu od pola kila opuste donu celjust i sva ona sitnurija i sarenilo u levom akvarijumu vise nisu bitni...
Za one koji po prvi put ulaze u office i obzirom da je Tasa blizi ulaznim vratima moze se reci da je Tasa taj koji ih zabljesne  na prvu loptu, a Sava je tu da ih impresionira. Ovi akvarijumi su i sigurna tema za one opustene uvodne i medju razgovore uz kaficu i kada se ne prica o poslu. Dobri su za razbijanje leda na pocetku konverzacije, Ovo je i njihov kratki biznis-psiholoski profil.  ;)

Planiram da malo sredim i preuredim Savu, a sto se tice prednjeg plana Tase nedavno je osisan do koske i ponovo dopunjen nekim malim biljcicama i tek treba ponovo da izraste i ispreplice se po onom oprobanom divlje -livadsko-prirodnom receptu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #93 u: Listopad 02, 2014, 09:31:14 prijepodne »
Jako mi se svidjaju ove tvoje dzunglice! Svaka ima neku svoju car!
Mogu samo pretpostaviti kako to odlicno izgleda uzivo.
A to za velicinu... kazu samo oni sa malim (kao npr. ja). Mislim na akv naravno.  ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Cannibal Hector

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #94 u: Studeni 01, 2014, 13:03:04 poslijepodne »
Ove džungle i prašume su ti super. Za održavanje treba jako puno truda, pa svaka čast! :klap:

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #95 u: Studeni 24, 2014, 11:31:23 prijepodne »
Naprotiv, za redovno održavanje netreba  skoro ni malo truda i zato i izgledaju ovako zaraslo. Naravno svakih mesec - dva potrebno je uložiti malo više napora da se mačetom probijem do harda i zadnjih i bočnih stakala... ;) :D

Lagani update posle malo laganog sredjivanja, lagano slikano mobilnim uz lagano uzivanje ispred ...




Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #96 u: Veljača 07, 2015, 01:16:51 prijepodne »
Akvariju mi su se po ko zma koji put pretvorili u kutije napucane biljkama od stakla do stakla, pa preko povrsine vode i napolje. Kipili su od biljaka, kao kada naraste kvasac.
Krenuo sam u sredjivanje vece nego ikada do sada u ovih 5 godina od kako su formirani.

Za sada Tasa je "obrijan" do nule i osim podloge koja je jedina ostala, ali ultra detaljno izsifonirano, sve drugo je izletelo napolje.
Polako se u njemu slaze nova postavka od postojecih natoljenih grana, sa novim kamenom i delicem biljaka koje su bile u njemu. Idem na nezahtevnu varijantu, centralne postavke, sa rizomskim biljkama nazad uz staklo i sitnim, ali nezahtevnim napred u podlozi.

Sto se Save tice planiram da ga skroz ispraznim, pa ispocetka od nule slozim nesto novo sa braon podlogom.
Otom - potom, prvo da se izborim sa Tasom...


Evo radnih fotki:

Delić krša i kofa i posuda sa biljkama i hardom (duplo više toga se i nevidi, a jedan prazan akvarijum od 120litara mi je služio kao privremeno skladište), pa slaganje grana, pa kamena, pa kićenje harda rizomskim biljkama uz samo staklo i izmedju kamenja i granja, pa rad na detaljima sa dodavanjem još grančica, kamenčića, beba biljčica i sadjenja prednjeg plana.



I obrni okreni za sada to izgleda ovako. Ništa zahtevno, jedna klasik centralna postavka doduše nešto niža uz nabijeniji zadnji plan uz zadnje staklo i sa jednom centralnom terasicom od grana u sredini. Namerno sam ostavio više slobodnog prostora jer poslednjih godina sam u ovom akvarijumu i njegovom gustišu retko vidjao ribe u slobodnom rasplivavanju. Želja mi je da bubnem jedno veće jato da luduje po akvarijumu. Ostaje da se sačeka da se listovi malo prirodnije orijentišu, pa da se secka ono što štrči, tu i tamo malo dopuni. I filter namerno nisam maskirao hardom jer ovo nije takmičarac, a dojadilo mi je da večito slažem postavke počevši od desnog ćoška i sa primarnim ciljem da sakrijem "black box".



Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #97 u: Veljača 08, 2015, 13:21:39 poslijepodne »
Super izgleda.... Pa zar nije divno kada sve tako krene bujati i rasti na sve strane? Meni bude zao sisati :)

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #98 u: Veljača 08, 2015, 23:28:18 poslijepodne »
Ma i meni je muka, a i žao da šišam pa mi zato i sa spororastućim biljkama akvarijumi brzo podivljaju...

Evo doradjivao sam još neke sitnice u pozadini, a i listovi su počeli polako da se prirodnije orijentišu ka svetlosti. Neka odmori par dana, pa da seckam viškove...;)



Sledi napad na drugi akvarijum... :dance:

Offline artal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Odg: Sava i Tasa
« Odgovori #99 u: Veljača 09, 2015, 14:14:30 poslijepodne »
Obožavam džungle ali je divota vidjet ovakav akvarij dok još hard dolazi do izražaja. Bilo bi šteta da skroz nestane. Ovo mi je stvarno prekrasno  :klap:
Razlika između genijalnosti i gluposti je ta da genijalnost ima granice