Ožujak 28, 2024, 12:41:34 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater  (Posjeta: 1756 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« u: Travanj 20, 2020, 21:59:47 poslijepodne »
Razmišljam o novom grijacu.. Ima li netko možda iskustava sa in-line grijačima? Kakva su mišljenja?


If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #1 u: Travanj 21, 2020, 23:05:52 poslijepodne »
Baš nitko nema inline grijač?
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #2 u: Travanj 21, 2020, 23:18:32 poslijepodne »
bio sam u iskusenju nekoliko puta..... ali to je jos jedna stvar koju moram maknuti kad cistim filter tak da sam odustao svaki put.
Uzeo fluval E-300 tak da sam na kraju ipak izbacio nesto iz akvarija  :D

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #3 u: Travanj 21, 2020, 23:26:02 poslijepodne »
bio sam u iskusenju nekoliko puta..... ali to je jos jedna stvar koju moram maknuti kad cistim filter tak da sam odustao svaki put.
Uzeo fluval E-300 tak da sam na kraju ipak izbacio nesto iz akvarija  :D

Joj, ja se lomim već neko vrijeme.. Jager mi je vec vremešan, i mislim da bi bilo pametno ga zamijeniti, a kada sam kupovao filter puno mi je bilo dati još xxx kunica za varijantu s filterom... Ovo mi je zgodno što ga ne vidim, ali s druge strane mi je još jedna točka gdje bi voda mogla procuriti..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #4 u: Travanj 26, 2020, 08:00:46 prijepodne »
Ja sam nedavno uzeo, tj. narucio iz slovenije JBL in line 300w, nedavno izasli. Imas na njima i termometar i fino podesavanje po 0.5°C.

Nemam ga ni 1 mj. pa nemam bas nesto za reci. Čitajući sam saznao da se moraju tu i tamo ocistiti iznutra, cak nije problem grijanja, nego termometra. Ako te muči curenje, nemoj koristiti sistem matica, nego stavi one prstenove i zategni.

p.s. Ja imam Oase filter sa grijacem na RIOu, 300w te odrzava temperaturu, ali dosta je slabo to bilo, kao da se mucio.
Nakon sto sam jednu pregradu malo izbusio za bolji protok vode po grijacu za cca 25% se popravilo. No, zelim reci grijaci u filteru nisu isto neko rijesenje, ako nisu na dobrom mjestu.
Ovaj in lina grijać, brže i lakše zagrije vodu, lakše održava temperaturu, a sada oce tako ostati ne znam. Cekam bar 3 mj. da se neka sluz, alga unutra uhvati, iako mi je odmah nakon UV-Ca.


Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #5 u: Travanj 26, 2020, 09:39:19 prijepodne »
I kao akvarista, a još više kao trgovac s opremom za vodu i grijanje naslušo sam se svakakvih stvari, a poneke i sam doživio tako da nisam ni najmanje ljubitelj vanakvarijske opreme...
To su meni samo još dva potencijalna mjesta za curenje...
A naletil sam video da su na tom grijaču priključci za cijevi od 1/2", a na večini vanjskih filtera je 3/4" tak da nemreš ni original spojit nego moraš kemijat...




Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #6 u: Travanj 26, 2020, 12:12:37 poslijepodne »
Pardon, sad sam na njihovoj stranici skužil da imaju i veću opciju...
Jer ovo kaj je ovaj na video izvel sve štima, al ipak smanji protok...

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #7 u: Travanj 27, 2020, 01:29:59 prijepodne »
Više nisam sigran.. Bio sam odlučuo da je to ok stvar, no nekako se sada dvoumim..
Najviše me muči što je to još jedno mjesto koje može procuriti.. Po novom me muči ako se zaprlja da temperaturni senzor neće baš najbolje raditi..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #8 u: Travanj 27, 2020, 06:07:01 prijepodne »
Meni RIO ima 2x filtera, UV-C, in line difuzor, sistem za mijenjanje vode....
Ugl. sada sam izračunao 14 spojeva, a jos svaki gilter koliko ima mjesta di moze pustiti, a i UV-C, zapravo nisam brojao da imam koljena na UV-Cu, znaci ustvari imam cca 20 mjesta.

Kod mene je sve zategnuto, cak i previse, ako ce puknuti prije ce radi mene i pretjerivanja na plastici. Prije nego sto sam ijednu stvar kupio, procitao sam sve moguce na netu, videa, recenzije..., itd... isao sam na onu uci na tudi greskama. Zelim reci svaku brtvu, svaki spoj pazim...., ne vjerujem da ce ista otici bar 1. par godina dok je novo,  a zasad pazim da i ostane kao novo. No, mislim po procitanom da ljudima u 80% slucajeva procuri radi vlastiti grešaka.
Tipa: standardno crijevo 16/22, neko cisti kada i filter, skine usis i izlaz za filter, ocisti i vrati,, a ne kuzi da je upravo oslabio spoj za 10% mozda vise, mozda manje..., pošto crijevo ima jedan oblik kada je novo, tj. crijevo je nakon par mj. na spoju preuzme nabor sa spoja, ima napetost i trenja, nakon sto skines 1. put ne drzi kao kada je nov bio...
Pratim dosta amerikanaca na yt i jedan je bas pricao o crijevu i kako ga treba zamjeniti ili sta on radi, stavi duze, pa nakon svakoga skidanja, ga skrati za 5cm da ima nov dio za spoj.

Posto odlazim u Off topic, imas in lina grijac sa termometrom na žici, dok on ide na crijevo, termometar ide u akvarij, iza pozadine ili sakriven negdje. No, te marke nisam vidio na nasim trzistima pa vjv moras naruciti izvana.
2. opcija ti je, ako zelis biti sigurniji, a i laksi sa novcima ona sigurnosna sklopka, ne znam kako se zove to, ali imas utikac kao produzni + termometar te u njega ukopcas grijac, a on mjeri.
Tipa: grijac stavis na 29°C, a na toj sklopci 24°C ona ga pali i gasi, a ako krepa i ostane upaljena termostat na grijacu se stati na 29°C, sto ako imas tropske ribe ce preziviti na kratak period.

Pogledaj si JBL grijace, imas malo vise matrijala i dizajna u njima mozda, ako ti ista znaci. No, ako ti u sadašnjem akvariju jedino grijac estetski smeta nemoj trositi novac na to, ali ako bas kupuješ novi, vidi kolika ti je razlika u cijeni na kraju.

p.s. neko mi je davno pricao da ti in lina grijaci krace traju od standardnih, a sada je su napredovali do sada, ne znam.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Hydor ETH 300 In-Line External Aquarium Heater
« Odgovori #9 u: Travanj 27, 2020, 09:40:46 prijepodne »
u nekih 20 godina jedino di je curilo, visekratno, je bila glavna brtva filtera. Raznih. A svi eheim spojevi su samo nabijeno crijevo na plastiku. Imao i produzena crijeva....
Mene kod svih tih kombinacija grijaca, difuzora, UV i ostalo odbija cinjenica da uvijek moras raditi sa 5 stvari umjesto samo sa jednom koja stvarno zahtijeva intervenciju.