Ožujak 28, 2024, 13:26:19 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica  (Posjeta: 421585 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2275 u: Siječanj 24, 2015, 16:42:14 poslijepodne »
Slažem se s Rossijem, uostalom u temi je bilo već riječi o tome kod koga je sigurnije kupovati, a kod koga nije. Samostalna sadnja ima svojih čari to svakako, ali ako netko iz bilo kojeg razloga želi preskočiti taj period i nabaviti sadnicu, zašto ne? Za razliku od prije, danas je nabavka sadnica kod nas najmanji problem, a izbor jako velik.

prije koju godinu sam tebi dao par sadnica cini mi se habanera, ko bi se sjecao tog jos, i vjerujem da su ti dobro ispale, jer moje jesu i imam ih jos u skrinji smrznute....... a platio sam par sjemenki oko 10 dolara...

il ne, brijem da si mi reko da su ti neki nametnici unistili biljke...
R-46

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2276 u: Siječanj 24, 2015, 17:31:58 poslijepodne »
netreba kad isklijaju, to tek na ljeto kad cvijetove pocnu dobivat, ali ni tad nema veze, dobit ce, ako je kvalitetno sjeme to sto je kupio. ako isto sjeme misli sljedece godine koristit onda bi mogo dobit krizance...

poznavajući Fabera znam da će on primjetiti da je isklijalo taman negdje pred berbu, pa zato kažem ...  :D :D

ali ako mu se žena bude brinula oko toga, zna ona kako treba ...  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Fila2mad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zapresic
    • BK Sutla
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2277 u: Siječanj 25, 2015, 10:54:00 prijepodne »
@Rossi


Znam. U Igriscu, selo odmah iza Jakovlja. A imam viksu u Jakovlju pa cu navratiti. Ima tamo jedan lik koji za sebe kaze "volim ljuto"... Pa cu od njega uzeti. On zna sve o tome. ;)
Ne znaš kuda sa sobom??? Pridruži nam se!!!

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2278 u: Siječanj 25, 2015, 18:17:49 poslijepodne »
@Rossi


Znam. U Igriscu, selo odmah iza Jakovlja. A imam viksu u Jakovlju pa cu navratiti. Ima tamo jedan lik koji za sebe kaze "volim ljuto"... Pa cu od njega uzeti. On zna sve o tome. ;)

tak je, kod vrabeca u igriscu, prosle godine sam ja uzeo sadnice od njega...
R-46

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2279 u: Siječanj 25, 2015, 18:50:47 poslijepodne »
ja sam od onih koji više vole jesti nego uzgajati, ali kako imam mogućnosti i prostora, nije mi problem baciti sjeme, pa šta bude ... a uglavnom nešto bude ..  :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2280 u: Siječanj 25, 2015, 19:31:17 poslijepodne »
prije koju godinu sam tebi dao par sadnica cini mi se habanera, ko bi se sjecao tog jos, i vjerujem da su ti dobro ispale, jer moje jesu i imam ih jos u skrinji smrznute....... a platio sam par sjemenki oko 10 dolara...

il ne, brijem da si mi reko da su ti neki nametnici unistili biljke...
Da, razmijenili smo jednom nekoliko vrsta sadnica. Trebao je biti habanero, ali na kraju je ipak bio jalapeno. Ali on je na kraju urodio, a moje ostale nisu. Te su bile na balkonu, pa je bilo problema s crvenim paukom.
Prošle godine sam sadio u vrtu pa je bilo ipak jednostavnije, jedino što je bilo puno kiše, a malo sunca.
Ove godine će biti najbolje... :up:

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2281 u: Siječanj 26, 2015, 17:39:26 poslijepodne »
prije koju godinu sam tebi dao par sadnica cini mi se habanera, ko bi se sjecao tog jos, i vjerujem da su ti dobro ispale, jer moje jesu i imam ih jos u skrinji smrznute....... a platio sam par sjemenki oko 10 dolara...

il ne, brijem da si mi reko da su ti neki nametnici unistili biljke...
Da, razmijenili smo jednom nekoliko vrsta sadnica. Trebao je biti habanero, ali na kraju je ipak bio jalapeno. Ali on je na kraju urodio, a moje ostale nisu. Te su bile na balkonu, pa je bilo problema s crvenim paukom.
Prošle godine sam sadio u vrtu pa je bilo ipak jednostavnije, jedino što je bilo puno kiše, a malo sunca.
Ove godine će biti najbolje... :up:

ja se isto nadam da ce ove godine bit pogodnija sezona za cvjetanje, jer prosla je bila katastrofalna... mislim da bi i jalapeno samo jednom rodio i to je to...

evo moje paprike su vec dobile drugi par listova, tak da sam sad ziher da nece propast... nazalost 8 casica jos nije proklijalo, ali jos cu pricekat, nek stoje, jer naucio sam da kod njih nema pravila, neke izadu za 3-4 dana neke za mjesec dana...
R-46

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2282 u: Siječanj 29, 2015, 22:04:55 poslijepodne »
Nisam ja rekao da se kupuje bilo koje sjeme na ebayu. Ja sam isto po sjemenki placao skoro dolar. Ono gore je presuho. najbolje je da se to pokrije onom stretch folijom tako da se napravi mini staklenik i stavi pokraj radijatora da bude stalna povisena temp.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2283 u: Siječanj 30, 2015, 19:05:07 poslijepodne »
Nisam ja rekao da se kupuje bilo koje sjeme na ebayu. Ja sam isto po sjemenki placao skoro dolar. Ono gore je presuho. najbolje je da se to pokrije onom stretch folijom tako da se napravi mini staklenik i stavi pokraj radijatora da bude stalna povisena temp.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

nije dobro pokrit, stvori se plijesan jako brzo na zemlji, kroz 2-3 dana... meni se ful malo stvrilo a stoji u terariju napunjenom s vodom i akvarijski grijac grije vodu... i ima zraka...
R-46

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2284 u: Siječanj 30, 2015, 21:25:28 poslijepodne »
kad isklijaju, obavezno ih razbacaj što dalje jedno od drugog upravo iz razloga koji je (mislim) rossi napisao ... a to je da ti se ne ukrštaju vrste ....  :up:
Pa da..imas pravo...lako za sad nego ako cu opet sjeme cuvat iz ploda onda budu djubu paprikw i paradajzi i sranja....
Sto ne mora biti lose....pitaj Oriona za moju slavonsku lool...pa to je izgledom ista nasa feferonka ali ljuta ko klinac haha

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2285 u: Siječanj 30, 2015, 22:44:56 poslijepodne »
kad isklijaju, obavezno ih razbacaj što dalje jedno od drugog upravo iz razloga koji je (mislim) rossi napisao ... a to je da ti se ne ukrštaju vrste ....  :up:
Pa da..imas pravo...lako za sad nego ako cu opet sjeme cuvat iz ploda onda budu djubu paprikw i paradajzi i sranja....
Sto ne mora biti lose....pitaj Oriona za moju slavonsku lool...pa to je izgledom ista nasa feferonka ali ljuta ko klinac haha

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

bio mi je debeli dao sjeme od te feferone, ali mi se opralo u džepu :(
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2286 u: Siječanj 31, 2015, 17:48:14 poslijepodne »
kad isklijaju, obavezno ih razbacaj što dalje jedno od drugog upravo iz razloga koji je (mislim) rossi napisao ... a to je da ti se ne ukrštaju vrste ....  :up:
Pa da..imas pravo...lako za sad nego ako cu opet sjeme cuvat iz ploda onda budu djubu paprikw i paradajzi i sranja....
Sto ne mora biti lose....pitaj Oriona za moju slavonsku lool...pa to je izgledom ista nasa feferonka ali ljuta ko klinac haha

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

bio mi je debeli dao sjeme od te feferone, ali mi se opralo u džepu :(

taman se napuhnulo za sadenje ;)
R-46

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2287 u: Siječanj 31, 2015, 18:14:22 poslijepodne »
Jucer slikano... Vec treci par listova raste ;)

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

R-46

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2288 u: Siječanj 31, 2015, 18:19:10 poslijepodne »
taman se napuhnulo za sadenje ;)

ma jok ... ostalo u džepu zaboravljeno ... opralo se nekoliko puta i nekoliko puta osušilo ... bilo u onom malom džepu za "zippo"  :)

probao sam staviti u zemlju ali nije isklijalo .. :(
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2289 u: Siječanj 31, 2015, 19:13:39 poslijepodne »
pricekaj... nekima treba i mjesec dana + da isklijaju... nemoj ocekivat klijanje za 3-4 dana, sto opet ne znaci da nece izac u tom kratkom periodu ;)
R-46

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2290 u: Siječanj 31, 2015, 19:37:19 poslijepodne »
Hahaha....ne vjerojatno.sad cu vidit...ja ih ove godine nisam sadio...naci cu suhe(to za kuhanje)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2291 u: Veljača 04, 2015, 16:36:17 poslijepodne »
taman se napuhnulo za sadenje ;)

ma jok ... ostalo u džepu zaboravljeno ... opralo se nekoliko puta i nekoliko puta osušilo ... bilo u onom malom džepu za "zippo"  :)

probao sam staviti u zemlju ali nije isklijalo .. :(

evo meni nije isklijalo 8 casica, od 25, probao sam stavit iz trinidad moruga scorpiona od prosle godine kaj su plodovi suhi ko barut pa da vidimo dal bu isklijale... ove kaj su nutra bile, nema ih, ocito su potrunule...
R-46

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2292 u: Veljača 09, 2015, 14:25:15 poslijepodne »
moje sadnice prosle godine su neslavno zavrsile,sto zbog vremenskih uvjeta,sto zbog moje ceste odsutnosti pa nije imao se ko brinuti za njih... :( I s time svo sjeme koje sam dobila. Sad trazim ako tko ima za prodati sjeme Peter peppera :)
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline Dini

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2293 u: Veljača 10, 2015, 01:34:17 prijepodne »
I ja kupujem sjeme ljutih papricica :)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2294 u: Veljača 10, 2015, 09:39:52 prijepodne »
Kaj vam nije jednostavnije otići na volim ljuto.hr i naručiti na 30-40kn gotovu biljku?
Ovako ćete se nazezati s uzgojem, potrošiti i vremena i novca a ovako u 4.mj dobijete formiranu biljku koja rodi u ljeto.
Ja uzeo 5 komada prošle god, rodile, na jesen ih porezao i sad mi počele opet tjerati, višegodišnja biljka i nemas briga osim zaljevanje :)

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2295 u: Veljača 10, 2015, 11:41:14 prijepodne »
onda ti je još jednostavnioje otiću na volimljuto.hr i uzeti gotove papričice i to je to ..

ili još jednostavnije.. imaš u kauflandu za 14-15 kuna mali pladanj sa 7-8 vrsta ljutih papričica i sjedi 5 ..  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2296 u: Veljača 10, 2015, 11:52:15 prijepodne »
onda ti je još jednostavnioje otiću na volimljuto.hr i uzeti gotove papričice i to je to ..

ili još jednostavnije.. imaš u kauflandu za 14-15 kuna mali pladanj sa 7-8 vrsta ljutih papričica i sjedi 5 ..  :up:
+1

Mislim da je ovo tema gde se raspravlja o uzgoju, održavanju i svemu vezanom za odgoj papricica, a ne kupis sve gotovo i vozi...onda bolje kupi gotovu teglicu u nekom marketu, kao sto je Strasilo predlozio.

A i mislim da u teglici kupuju oni koji namaju strpljena, vremena, zelje a ni volje za uzgojem iz semena...
Enjoying cichlids...

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2297 u: Veljača 10, 2015, 11:56:49 prijepodne »
onda ti je još jednostavnioje otiću na volimljuto.hr i uzeti gotove papričice i to je to ..

ili još jednostavnije.. imaš u kauflandu za 14-15 kuna mali pladanj sa 7-8 vrsta ljutih papričica i sjedi 5 ..  :up:
+1

Mislim da je ovo tema gde se raspravlja o uzgoju, održavanju i svemu vezanom za odgoj papricica, a ne kupis sve gotovo i vozi...onda bolje kupi gotovu teglicu u nekom marketu, kao sto je Strasilo predlozio.

A i mislim da u teglici kupuju oni koji namaju strpljena, vremena, zelje a ni volje za uzgojem iz semena...
Uzgoj nije ako kupiš malu stabljiku pa je uzgojiš da postane velika i da rodi plodove???

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2298 u: Veljača 10, 2015, 12:14:56 poslijepodne »
onda ti je još jednostavnioje otiću na volimljuto.hr i uzeti gotove papričice i to je to ..

ili još jednostavnije.. imaš u kauflandu za 14-15 kuna mali pladanj sa 7-8 vrsta ljutih papričica i sjedi 5 ..  :up:
+1

Mislim da je ovo tema gde se raspravlja o uzgoju, održavanju i svemu vezanom za odgoj papricica, a ne kupis sve gotovo i vozi...onda bolje kupi gotovu teglicu u nekom marketu, kao sto je Strasilo predlozio.

A i mislim da u teglici kupuju oni koji namaju strpljena, vremena, zelje a ni volje za uzgojem iz semena...
Uzgoj nije ako kupiš malu stabljiku pa je uzgojiš da postane velika i da rodi plodove???
Po meni-ne, zato što je teže uzgojiti biljku iz semena do plodova nego od biljke do ploda....tj samo iz semena do ploda smatram potpunim uzgojem.
Enjoying cichlids...

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #2299 u: Veljača 10, 2015, 12:22:41 poslijepodne »
onda ti je još jednostavnioje otiću na volimljuto.hr i uzeti gotove papričice i to je to ..

ili još jednostavnije.. imaš u kauflandu za 14-15 kuna mali pladanj sa 7-8 vrsta ljutih papričica i sjedi 5 ..  :up:
+1

Mislim da je ovo tema gde se raspravlja o uzgoju, održavanju i svemu vezanom za odgoj papricica, a ne kupis sve gotovo i vozi...onda bolje kupi gotovu teglicu u nekom marketu, kao sto je Strasilo predlozio.

A i mislim da u teglici kupuju oni koji namaju strpljena, vremena, zelje a ni volje za uzgojem iz semena...
Uzgoj nije ako kupiš malu stabljiku pa je uzgojiš da postane velika i da rodi plodove???
Po meni-ne, zato što je teže uzgojiti biljku iz semena do plodova nego od biljke do ploda....tj samo iz semena do ploda smatram potpunim uzgojem.
TVOJ CITAT: "Mislim da je ovo tema gde se raspravlja o uzgoju, održavanju i svemu vezanom za odgoj papricica..."
Sam sebe demantiraš... Uzgoj nije staviti sjeme u zemlju nego je uzgoj apsolutno puno širi pojam kao sto si i gore napisao a ova tema se i time bavi...
Ne gubi vrijeme na POTPUNI uzgoj, primi se knjige i škole!