Travanj 29, 2024, 10:58:50 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: DIY - Biljna Hrana  (Posjeta: 2547 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
DIY - Biljna Hrana
« u: Kolovoz 05, 2013, 18:58:20 poslijepodne »
Pozdrav!

Odlucih se okusati u pripravljanju DIY hrane...Malo sam preletio teme i proguglao u potrazi za receptima i savjetima...
Neki koriste sirovo povrce, a neki ga malo prokuhaju, ja sam se odlucio za varijantu sa kuhanim...
Mrkve danas nisam imao pri ruci, ali ako budem zadovoljan sa ovom hranom, definitivno cu je dodati iduci put...

Znaci prokuhao sam saku graska, saku tikvice, i mali cesanj bijelog luka...koprivu sam takodjer prokuhao...biljku sam izvadio, a u caju upravo uzivam dok pisem ovo :up:
Sa graska sam skinuo ljuskice, a sa listova koprive sam odvojio krupnije zile...
Posto sam jos davno negdje procitao da treba izbjegavati stapni mikser jer toliko usitnjena hrana brze zamuti vodu, odlucio sam se na kosanje sastojaka nozem...Iskustva u tome nemam, ali eto odlucio sam se napraviti tako...Ako netko ima pozitivna iskustva sa stapnim mikserom neka slobodno napise, nama koji ne znamo ce olaksati posao :up:


TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #1 u: Kolovoz 05, 2013, 19:05:49 poslijepodne »
U skroz sitno iskosanu smjesu  sam dodao nesto hrane u listicima i malo praha od tableta za ribe dna koji je ostao na dnu posudice...
Sve sam posteno pomjesao...Pokusao sam jos jedan trik o kojem sam citao...Razmutio sam malo gustina u malo vode i mijesao na vatri...Malo te mase sam umjesao u smjesu povrca i hrane za ribe u zelji da zgusnem masu...Iduci puta cu taj dio zaobici...
Nakon sto sam sve izmjesao raspolovio sam najlonsku vrecicu za meso i masu podijelio u dvije duguljaste formacije koje sam zarolao u najlon i tako dobio dva "valjcica"...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 05, 2013, 19:18:39 poslijepodne od Zoomba »
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #2 u: Kolovoz 05, 2013, 19:14:27 poslijepodne »
Na kraju sam ta dva valjcica ubacio u praznu i cistu kutiju sladoleda...Sve zajedno u zamrzivac i to je to :)
Tako smrznutu hranu cu vaditi po potrebi, ukloniti najlona koliko je potrebno i naribati hrane takodjer koliko mi je potrebno...Ostatak naravno ide nazad u zamrzivac...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #3 u: Kolovoz 05, 2013, 19:15:59 poslijepodne »
Eto, nadam se da sam nekom pomogao, a ako netko imam kakav dodatak, savjet, ispravak ili iskustvo da podjeli, jos bolje :up:
TikaTaka, MadaFaka

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #4 u: Kolovoz 05, 2013, 19:30:50 poslijepodne »
ja sam obicavao napraviti to sve.. ubaciti u blender.. bez micanja koze sa graska... ( plecho pojede tresnju koliki je...) napunio posudu za led.. i ubacivao gotovoe smrznute kockice po potrebi... kak se topilo.. tako su jeli...danas sam im dao mrvice kruha.. ostao bez hrane.. a narucena jos nije stigla.. sutra cu valjda mrkve i graska malo zmuckat...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #5 u: Kolovoz 05, 2013, 19:35:34 poslijepodne »
ja sam obicavao napraviti to sve.. ubaciti u blender.. bez micanja koze sa graska... ( plecho pojede tresnju koliki je...) napunio posudu za led.. i ubacivao gotovoe smrznute kockice po potrebi... kak se topilo.. tako su jeli...danas sam im dao mrvice kruha.. ostao bez hrane.. a narucena jos nije stigla.. sutra cu valjda mrkve i graska malo zmuckat...

razmisljao sam da valjcice, prije nego zalede, nozem podjelim na snjite...tako da mogu odlomiti "tabletu" svaki put...nakon ovoga sto si rekao iduci put cu probat tako nesta...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #6 u: Kolovoz 05, 2013, 19:44:12 poslijepodne »
s blenderom ja bas nisam zadovoljan, vise dobijes kasu. ali zato obicna masina za mljevenje mesa, prvo na krupniju, onda na sitniju sajbu, i taman dobijes pravi mix kase, sitnijih i malo krupnijih komadica.

sve istresem u tepsiju, stavim u lediste. kad se malo stisne, ali ne potpuno, nozem ocrtam kocke, posto nije skroz zaledjeno ide lagano rezanje, zatim vratim u led. kad je totalno zaledjeno izvadim iz tepsije, razlomim na kockice, i spremim opet u led...

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #7 u: Kolovoz 05, 2013, 19:45:45 poslijepodne »
s blenderom ja bas nisam zadovoljan, vise dobijes kasu. ali zato obicna masina za mljevenje mesa, prvo na krupniju, onda na sitniju sajbu, i taman dobijes pravi mix kase, sitnijih i malo krupnijih komadica.

sve istresem u tepsiju, stavim u lediste. kad se malo stisne, ali ne potpuno, nozem ocrtam kocke, posto nije skroz zaledjeno ide lagano rezanje, zatim vratim u led. kad je totalno zaledjeno izvadim iz tepsije, razlomim na kockice, i spremim opet u led...

odlicna fora! :up:
TikaTaka, MadaFaka

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #8 u: Kolovoz 05, 2013, 21:08:23 poslijepodne »
pa nemoras blendat do besvjesti... par puta okrenes i to je to.. ili jos bolje na multipraktiku ili bilo kojoj drugoj sjeckalici....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #9 u: Kolovoz 06, 2013, 12:26:55 poslijepodne »
odlična tema :)
sve pohvale..javi dal jedu ribe to?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: DIY - Biljna Hrana
« Odgovori #10 u: Kolovoz 06, 2013, 12:42:38 poslijepodne »
Child> ma mozda je problem i u mom blenderu, ne kuzim ti se ja u to bas, ali imam dojam da bas i nije predvidjen za tako nesto, vise je to onaj blender za kasice i slicno praviti.

Drugo, radio sam hranu za diskuse, pa mi je vise odgovaralo da tu bude i malo krupnijih komada, sto bi opet jako tesko na ovom mom blenderu dobio.

Iako, kad sam radio hranu za morski (iako to nije bas ovdje tema, ali princip je slican), blender je odigrao finu ulogu u dobivanju skroz sitnih cestica, u kombinaciji s vecim komadicima iz masine.

Opet, stvar je ukusa i individualnog pristupa, ja gustin, zelatin i slicno nisam koristio, stavim 2-3 sirova jaja i bananu, sto da finu gustinu smjesi.

Nema razloga da ribe to ne jedu, jedino sam ja nekako vise pristalica svjeze biljne hrane. mrkva, grasak, kelj, blitva, salata.... - sve je to manje vise dostupno tijekom cijele godine, u neogranicenim kolicinama, pa mislim da je ipak nekako bolje ubrati (ili kupiti) "svjez" list necega, kratko ga prokuhati (ili ne, ovisi o cemu je rijec), i dati ribama, nego praviti neku zaledjenu varijantu istoga.