Travanj 28, 2024, 00:57:43 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pocetnicka posla  (Posjeta: 1107 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Eclipse

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
Pocetnicka posla
« u: Siječanj 20, 2009, 09:53:11 prijepodne »

Pozdrav svim ljubiteljima akvaristike!

Imam akvarij 54l sa nekih 18 ribica( neonke, gupi, glowlight tetre, par corydorasa i sijamac) i sa dosta biljaka. Kupljen je u 9. mj prosle godine , cikliro se do 10og a onda su ubaceni gupiji ,cory-ji i sijamac te nakon par tjedana i neonkice.

Zanima me koliko puta dnevno bi trebalo hraniti te ribice (kolicinu sam pogodio i dosad ih hranio samo jednom dnevno) te treba li ih hraniti uvijek u isto vrijeme?

Pitam zato jer mi se nekak cini da su ribice oslabile i par gupija uginulo. Ima li na to utjecaj mozda promjena hrane? (prvo sam davao normalne listice od Tetre za male ribe a onda sam presao na one kao-čipsiće sa vecom energetskom vrijednosti - nije bio nagli prelazak nego sam pomjesao prvo sa listicima i postupno prelazio na drugu hranu).
Takodjer me zanima je li ribicama potrebno dosta svjetla posto su mi se biljke razvile pa sad prekrivaju jedan dio povrsine (treba li to podrezat?)

To je to za sada :)

Jos jednom lijepi pozdrav svima i ako netko zeli mladih gupija (mislim da su sve zenke) neka mi se javi jer postaje malo prenapuceno...

Pozdrav
Matija

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Pocetnicka posla
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2009, 10:05:26 prijepodne »

Pozdrav svim ljubiteljima akvaristike!

Imam akvarij 54l sa nekih 18 ribica( neonke, gupi, glowlight tetre, par corydorasa i sijamac) i sa dosta biljaka. Kupljen je u 9. mj prosle godine , cikliro se do 10og a onda su ubaceni gupiji ,cory-ji i sijamac te nakon par tjedana i neonkice.

Zanima me koliko puta dnevno bi trebalo hraniti te ribice (kolicinu sam pogodio i dosad ih hranio samo jednom dnevno) te treba li ih hraniti uvijek u isto vrijeme?

Pitam zato jer mi se nekak cini da su ribice oslabile i par gupija uginulo. Ima li na to utjecaj mozda promjena hrane? (prvo sam davao normalne listice od Tetre za male ribe a onda sam presao na one kao-čipsiće sa vecom energetskom vrijednosti - nije bio nagli prelazak nego sam pomjesao prvo sa listicima i postupno prelazio na drugu hranu).
Takodjer me zanima je li ribicama potrebno dosta svjetla posto su mi se biljke razvile pa sad prekrivaju jedan dio povrsine (treba li to podrezat?)

To je to za sada :)

Jos jednom lijepi pozdrav svima i ako netko zeli mladih gupija (mislim da su sve zenke) neka mi se javi jer postaje malo prenapuceno...

Pozdrav
Matija

ribe bi bilo najbolje hranit dva puta dnevno (ujutro i navecer), promjena hrane nebi trebala imat veze sa oslabljenjem, mozda su u pitanju losi parametri vode..... ribama nece smetat manje svjetla ali ce sigurno smetat bilju koje je ispod tj. koje je sada u tami i ono bi moglo uginut (ako imas neko nisko bilje), a bilje koji ti prekriva povrskinu mozes slobodno prikratit ;)
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: Pocetnicka posla
« Odgovori #2 u: Siječanj 20, 2009, 11:06:09 prijepodne »
Ribice u dosta slučajeva oslabe i od okoćaja-budući da su one živorotke, ženski primjerci imaju po par okoćaja i onda ugibaju..
Varaždin...

Offline Eclipse

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pocetnicka posla
« Odgovori #3 u: Siječanj 20, 2009, 11:14:40 prijepodne »
Hvala Vam na brzim odgovorima

pozdrav